Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi: en iyi telefon şimdi daha iyi

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi: en iyi telefon şimdi daha iyi

Samsung Galaxy S6 Edge fırsatları Resim 1/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi


Resim 2/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 3/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 4/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 5/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi


Resim 6/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 7/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi


Resim 8/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 9/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi


Resim 10/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 11/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 12/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 13/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi


Resim 14/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 15/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 16/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 17/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 18/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 19/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 20/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 21/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 22/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Resim 23/24

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

24 görsel

Samsung Galaxy S6 Edge + incelemesi

Görünüşe göre Birleşik Krallık'ta S Pen'i yeterince sevmiyoruz ve bunun için Samsung, her şeyi söyleyen Galaxy Note 5'i elimizden alarak bizi cezalandırdı. Onun yerine hem yazmak için bir avuç hem de başka bir şey olan Galaxy Note Edge + var. Güney Koreli markanın ana rakibine başını salladı - kesinlikle orijinal bir isim olabilirdi?

Moniker bir yana, Samsung temelde çok sevilenGalaxy S6 Edgeve yepyeni bir telefon yayınlamadan önce birkaç küçük ayar yaptık.

Farklılıklar çok az: Telefonun kenarındaki ekran yeni güçlerle doludur, içinde daha büyük bir pil ve işleri 4 GB'a kadar çıkarmak için başka bir RAM dolusu var - şimdi bu şeylerin olduğu noktaya geliyoruz içindeki güçlü yongaları kullanabilir ve bazı bilgisayarlara büyük ölçüde güç sağlar.

Tasarım

Ancak bir telefonun çirkin görünmesi ne kadar iyi olduğu önemli değil ve Samsung, daha küçük telefondan düzgün hatları ve güçlü görünümü korumak ve ölçek büyütme sırasında hiçbir şey kaybetmemek için elinden geleni yaptı.

Bu, kavisli 5,7 inç ekranın metal ve cam çerçeveye hassas bir şekilde katlandığı ve düz arka kısmın (hafif çıkıntılı kamera ile) hoş bir dönüş sağladığı anlamına gelir. Hata yapmayın: bu iki elli bir telefon, aksi takdirde elinizden bira bardağına / aşağıdaki sert betona kolayca kayabilir (her ne kadar sinir bozucu bir şekilde, zıplayan kale fabrikasına yaptığınız yolculuk sırasında avucunuzda kilitli kalır).

  • Phablet üstünlüğü savaşı: Edge +, endüstrinin en iyi Android'lerini alıyor

Kesinlikle kalın bir telefon değil - neredeyse Samsung'un telefonu çok ince yapmak yerine pil boyutunu artırmak için kullanabileceği alanı boşa harcadığı noktaya kadar.

Arayüz de Samsung tarafından yıllardır kullanılanla aynıdır, ancak en azından şimdi Touchwiz kaplaması, telefonun etrafında gezinirken daha düz simgeler ve basit grafiklerle biraz daha lezzetli görünüyor. Telefonun görünümünü değiştirmek için temaları da kolayca indirebilirsiniz - ancak her şey son derece hızlı çalışır ve 'normal' Galaxy S6 Edge'de bulunan rahatsız edici yavaşlamalardan hiçbirine sahip değildir.

Kenar ekranı

Samsung'un bu telefonla ilgili öne sürdüğü en büyük şeylerden biri, sadece güzel görünmek dışında telefonun kavisli kenarlarıyla daha fazla şey sunan yeni Edge ekranı.

Orijinal Edge, bir toplantıdayken veya başka bir şeyde ahize yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirildiğinde telefonun yanında ince bir şekilde parlayan bir ışıkla en sevdiğiniz kişileri oraya yerleştirme özelliğine sahiptir.

Yine de estetiğin ötesinde bunun pek bir anlamı yok - bu çok niş bir kullanım ve çoğu insanın bir renk atandığından emin olun ve hangisinin olduğunu hatırlayın, en sevdikleri insanları ayarlamayacağı hissine kapılıyoruz. bu.

Edge ekranı ayrıca kullanmayacağınız yeni süslü özelliklere de sahiptir. Örneğin, artık favori uygulamalarınızı ekranın yan tarafında, bunları veya en iyi kişilerinizi seçme seçeneğini ortaya çıkaran bir kaydırmayla ayarlayabilirsiniz.

Fikir sağlam görünüyor: Telefonun neresinde olursanız olun sizin için önemli olan programlara erişebilmek - ancak bunları ayarladık ve Edge ekranı sezgisel bir kısayol gibi hissetmediğinden, seçeneğin orada olduğunu unuttuk.

En sevdiğiniz Edge arkadaşlarınızla iletişim kurabilmek hakkında ne kadar az şey söylenirse o kadar iyidir. Arkadaşlarınıza dürtebilir, eskizler veya tuhaf yaprak dalgalanmaları gönderebilirsiniz.

Ayrıca Edge + 'a sahip oldukları sürece… ki bu pek fazla insan olma ihtimali yoktur. İşlev, gelecekte daha yüksek satışların keyfini çıkaran küçük Edge'e gelecek, ancak yakın zamanda değil. Dolayısıyla, arkadaşlarınızı dürttürebileceğiniz, onlara küçük eskizler veya resimler gönderebileceğiniz fikri (daha sonra, görüntünün üzerine yaprakların dağılması gibi şeyler yapmak için efektler uygulayabilirsiniz… bir nedenden ötürü) yeni görünüyor ama sonuçta anlamsız.

Bu, Apple Watch kullanıcıları arasında sahip olduğunuz seçeneklere çok benziyor - yenilikçi fallik görüntüleri itebilirsiniz, ancak yalnızca bir alıcınız varsa iyi olur. Aksi takdirde, başlangıçtan başladığınız ve dünyadaki her sayıyı başka bir Edge kullanıcısı bulma umuduyla mesaj attığınız bir duruma girersiniz.

Bize güvenin, bazı insanlar bundan hoşlanmaz.

Kamera

Samsung burada kazanan bir formülle uğraşmadı ve bunun iyi bir nedeni var. Galaxy S6 Edge +, orijinal S6 eşleştirmesinde görülen aynı 16MP görüntüye sahip ve dijital belleğe kaydetmeye çalıştığınız şeyi gerçekten gösteren net ve keskin görüntüler alıyor.

Bu, son derece hızlı bir otomatik netleme özelliğine sahip şaşırtıcı derecede hızlı bir otomatik moda sahip olduğunuz anlamına gelir (ancakXperia Z5açıkçası, bu hızı elde etmek için karanlık sanatları kullanmalıdır). Super AMOLED ekran, artırılmış çözünürlük ve netlik sayesinde resimleri görmek için harika bir yerdir, bu nedenle arkadaşlarınızla fotoğraflarınızı kırbaçlamak etkileyici sesler (veya gösterdiğiniz şeye bağlı olarak sıkılmış sesleri) ortaya çıkaracaktır.

RAW desteğinin eklenmesi ile burada oynayabileceğiniz çok sayıda mod var, bu da içerdiği tüm görüntü bilgisi aralığıyla çok büyük dosyaları alabileceğiniz anlamına geliyor. Bu, bu tür çıtçıtlarla ne yapacaklarını bilmeyenleri rahatsız edebilirken, yedek olarak muhteşem bir akıllı telefon kamerasına sahip olmak isteyen profesyonel kullanıcılar için daha fazla var.

Bunu güçlü bir 4K video performansı ile birleştirin (bu depolama alanını ne kadar çabuk doldurduğunuza dikkat edin) bu mükemmel bir kameralı telefon ve muhtemelen piyasadaki en iyisi.

Batarya

Samsung Galaxy S6 Edge + 'in pil ömrü teorik olarak mükemmel veya en azından orijinal S6 Edge'inkinden daha iyi olmalıdır. Bunun nedeni, daha büyük bir pil paketinden ve oynamak için daha fazla RAM'den ayrı olarak neredeyse hiçbir farkın olmamasıdır - temelde, telefon daha fazla çalışmıyor ve çekilecek daha fazla güce sahip.

Bu da tam gün dayanma yeteneği açısından ikisi arasında çok az fark olması garip kılıyor. Bunu S6 Edge + ile yapma olasılığınız daha yüksek, ancak Google'ın Android Lollipop'u hala sahip olduğunuz güçte olabildiğince sert bir şekilde çiğniyor.

Yeni Doze modu bu phablet'in pil ömrünü gerçekten artırabileceğinden, Android 6.0 Marshmallow'u burada almayı gerçekten dört gözle bekliyoruz.

Pingtwitter kararı

Galaxy S6 Edge + gerçekten net bir kullanıcıya sahip: çarpıcı görünümlü ancak biraz daha fazla güce ve daha büyük ekrana sahip bir telefon isteyen biri. Elde garip bir şekilde ergonomik, beklemiyorduk ve açıkça büyük boyutlu bir telefon olsa da, onu kullanmaktan utanmayacaksınız.

Pil ömrü hala rahatsız edici - Samsung'un neden telefonlarını bir sivrisinek kahvaltısından daha uzun süre dayanmasını sağlayamadığına şaşırıyoruz - ancak Samsung'un Touchwiz kaplamasına devam etmediğiniz sürece gerçekten rahatsız edici olan tek şey bu. S6 serisi ile aşağı çevrilmiştir.

Bu, kolayca Samsung'un şimdiye kadarki en iyi phablet'idir ve Galaxy Note 5'in ham gücü ve S Pen'i bize İngilizler tarafından sunulmasa bile, güzel bir şekilde geniş ve keskin bir ekrana sahip düzgün bir telefon arıyorsanız, bu harika bir seçimdir.