Close
 • Ana
 • /
 • Telefonlar
 • /
 • Samsung Galaxy S6 Edge + - iPhone 6 Plus - Nexus 6 - LG G4 - phablet üstünlüğü savaşı

Samsung Galaxy S6 Edge + - iPhone 6 Plus - Nexus 6 - LG G4 - phablet üstünlüğü savaşı

Samsung, yeni, daha büyük Galaxy S6 Edge + ile işleri yeniden sınıra taşırken, piyasadaki diğer phablet'lerin endişelenecek bir nedeni var mı? Öğrenmek için en son Pingtwitter Smackdown'umuzda onları kafa kafaya koyduk.


Bu yıl Samsung Galaxy Note Edge yok, ancak onun yerine Samsung Galaxy S6 Edge +, süper boyutlu versiyonuSamsung Galaxy S6 Kenar.

Eğrileri onu ayırabilir, ancak bu baştan sona bir phablet, öyleyse, stil sahibi gibi kategorinin krallarına nasıl yığılıyor?iPhone 6 Plus, muazzamNexus 6ve yenilikçiLG G4? Öğrenmek için bu süper telefonları dört yönlü bir Pingtwitter Smackdown'a yerleştirdik.

Samsung Galaxy S6 Edge + - iPhone 6 Plus - Nexus 6 - LG G4: Tasarım

Samsung Galaxy S6 Edge +, Samsung Galaxy S6 Edge ile ilgili sevdiğimiz her şeyi alır ve büyütür. Metal çerçevesi, cam sırtı, ince 6,9 ​​mm kalınlığında yapısı, hafif 153 gramlık yapısı ve tabii ki göz alıcı kavisli ekranı var. Tüm bunlar sadece birinci sınıf değil, aynı zamanda benzersiz bir tasarım yapar.


Herhangi bir telefon tasarım bahislerinde S6 Edge + 'i üstlenebilirse, bu iPhone 6 Plus'tır. 7,1 mm kalınlığında neredeyse aynı incedir ve görkemli metal gövdesiyle kesinlikle bir amiral gemisinin parçası gibi görünür. Yine de Samsung'un telefonundan daha küçük olmasına rağmen iPhone 6 Plus aslında 172g ile daha ağır.

Nexus 6'nın tasarımı aynı ligde değil, ancak metal bir çerçeve ve düz ve plastik de olsa hafifçe kavisli bir sırt ile kötü olmaktan uzak. En kalın noktasında 10,1 mm kalınlığında ve 184 gram ağırlığında hafif değil.


LG G4'ün bölücü bir tasarıma sahip olduğunu söylemek, ucuz plastik veya deri seçeneklerine sahip olduğunuz için muhtemelen nazik olacaktır. İkincisi, normdan biraz farklı olsa da, ince gerildiği ve cam veya metalin cazibesine sahip olmadığı için de ezici.

 • Samsung Galaxy S6 Edge +: 5/5
 • iPhone 6 Plus: 5/5
 • Nexus 6: 3/5
 • LG G4: 2/5

Samsung Galaxy S6 Edge + - iPhone 6 Plus - Nexus 6 - LG G4: Özellikler


Samsung Galaxy S6 Edge + 'in en büyük özelliği elbette büyük ve canlı 5,7 inç 1440 x 2560 kavisli Super AMOLED ekranı. Ayrıca optik görüntü sabitleme ve 4K video desteğine sahip 16MP kamera ve ayrıca 5MP öne bakan bir kamera var.

İçeride sadece 3000 mAh pil var, ancak hem kablosuz hem de hızlı şarjı destekliyor ve Samsung'un hızlı parmak izi tarayıcısı geri dönüş yapıyor.

İPhone 6 Plus, daha küçük bir 5.5 inç 1080 x 1920 ekrana sahip, ancak yine de oldukça keskin ve doğal renklere sahip. Samsung Galaxy S6 Edge + gibi, dahili bir parmak izi tarayıcısı var ve 8MP arka kamerası ve 1.2MP öne bakan bir kamerası var.

Bu kamera özellikleri kulağa özel gelmeyebilir, ancak kullanımda güçlü ve 2915mAh bataryası bir gün boyunca rahatça görebilir.


Nexus 6, büyük bir 5,96 inç 1440 x 2560 ekrana sahiptir, bu nedenle daha büyük olduğunu düşünüyorsanız, bu telefon tam size göre. Ayrıca oldukça büyük bir 3220mAh bataryaya ve arkada optik görüntü sabitleme özelliğine sahip sağlam bir 13 MP kameraya ve ön tarafında 2 MP'lik bir snapper'a sahiptir.

LG G4, iPhone 6 Plus gibi nispeten küçük 5.5 inç ekrana sahip, ancak 1440 x 2560'da daha keskin. Cömert bir 8MP varken, optik görüntü sabitleme ve lazer otomatik odaklama ile tamamlanmış, özelliklerle dolu bir 16MP kameraya sahiptir. kamera öne bağlanmış. 3000mAh pil, Samsung Galaxy S6 Edge + ile eşleşiyor ve ona inanılmaz bir ömür vermiyor.

 • Samsung Galaxy S6 Edge +: 5/5
 • iPhone 6 Plus: 4/5
 • Nexus 6: 3/5
 • LG G4: 3/5

Samsung Galaxy S6 Edge + - iPhone 6 Plus - Nexus 6 - LG G4: Performans

2,1 GHz'e kadar saat hızına sahip ve 4 GB RAM ile birleştirilen sekiz çekirdekli bir Exynos işlemci, Samsung Galaxy S6 Edge + 'i gerçek bir canavar haline getiriyor.

Aslında, tartışmasız tüm rakiplerini saf güç için yeniyor. Örneğin iPhone 6 Plus, yalnızca 1,4 GHz çift çekirdekli Apple A8 işlemci ve 1 GB RAM'e sahipken, Nexus 6 2,7 GHz dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemciye ve 3 GB RAM'e sahiptir ve hatta en son LG G4'te sadece 1,82 vardır. GHz altı çekirdekli Snapdragon 808 işlemci ve 3 GB RAM.

Hepsi güçlü telefonlar ancak Samsung Galaxy S6 Edge + rakiplerini tozda bırakacak kadar beygir gücüne sahip olmalı.

 • Samsung Galaxy S6 Edge +: 5/5
 • iPhone 6 Plus: 4/5
 • Nexus 6: 4/5
 • LG G4: 4/5

Samsung Galaxy S6 Edge + - iPhone 6 Plus - Nexus 6 - LG G4: Kullanılabilirlik

Samsung Galaxy S6 Edge +, TouchWiz ile kaplanmış Android 5.1'i çalıştırır. Bir zamanlar olduğundan çok daha iyi bir arayüz ve favori uygulamalara ve kişilere kısayollar sağlayan kavisli ekran tarafından destekleniyor.

İPhone 6 Plus, tartışmasız hala en ince ve en sezgisel akıllı telefon arayüzü olan iOS 8.4'ü çalıştırıyor, ancak stok Android kesinlikle parasının karşılığını veriyor.

Stok Android'den bahsetmişken, Nexus 6 ile tam olarak bunu elde edersiniz. Temiz, minimalist bir arayüz ve Android güncellemeleri için de ilk sırada.
LG G4, LG'nin Optimus UX'ini Android 5.1'in üzerine yerleştiriyor ve çeşitli yeni özellikler ve widget'lar içerirken, telefonu kullanma deneyimine büyük bir katkı sağlamıyor.

 • Samsung Galaxy S6 Edge +: 4/5
 • iPhone 6 Plus: 5/5
 • Nexus 6: 5/5
 • LG G4: 3/5

Samsung Galaxy S6 Edge + - iPhone 6 Plus - Nexus 6 - LG G4: Karar

Şu anda seçilebilecek çok sayıda phablet var ve LG G4, Nexus 6 ve iPhone 6 Plus'ın tümü sıkı bir rekabet sağlıyor, ancak tartışmalı bir şekilde Samsung Galaxy S6 Edge + onları geride bıraktı.

Ekranı ona hepsinde olmayan bir yenilik seviyesi veriyor ve aynı zamanda özelliklerden çok az ödün vererek gerçek bir güç merkezi, küçük pil biraz endişe verici olsa da.

İPhone 6 Plus, özellikle biraz daha küçük bir telefon isteyen herkes için kesinlikle değerli bir rakip. Her parçası birinci sınıf ve Apple'dan beklediğiniz gösterişli deneyimi sunuyor.

Gerçek bir tablet alternatifi istiyorsanız, Nexus 6'yı yenmek hala zordur. Sadece devasa değil, aynı zamanda harika bir ekrana, büyük bir bataryaya ve sezgisel bir arayüze sahip.

LG G4, büyük ölçüde şüpheli tasarımı ve hayal kırıklığına uğratan bataryası sayesinde pek çok yönden biraz eksik hissediyor, ancak kamerası üst düzey, güç sıkıntısı yok ve harika bir ekrana sahip. Kısacası, hiçbirinde yanlış gidemezsiniz, ancak en iyisini istiyorsanız, muhtemelen Samsung Galaxy S6 Edge + 'ı istersiniz.

 • Samsung Galaxy S6 Edge +: 5/5
 • iPhone 6 Plus: 5/5
 • Nexus 6: 4/5
 • LG G4: 3/5
 • Daha fazla phabet eylem mi istiyorsunuz? Sonra kontrol edinMoto X Tarzı