Close

Samsung Galaxy S6 incelemesi

Samsung Galaxy S6 fırsatları

Galaxy S5'in zayıf satışları, muhteşem bir yeni Galaxy S6'nın büyük bir yeniden başlatma ile gerçekleşmesi gerektiği anlamına geliyordu ... ve işte tam olarak burada olan buydu.


Yeniden şekillendirmeye gelince, 'Project Zero' Bond-esque başlığı oluşturuldu, boş kağıtlar sola, sağa ve ortaya çıkarıldı ve muhtemelen biri bunlardan birine oldukça güzel bir telefon çizdi, çünkü bu burada ne var.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy S10e incelemesi (erken karar): umduğumuz pazarlık pek değil

Geliştirilmiş kamera, metal ve cam kasa, dahil olan güçler (Samsung'un kendi sekiz çekirdekli Exynos yonga setinden) veya TouchWiz'in daha az çocukça olduğu gerçeği, Samsung'un burada çok şey var.

Rekabet durmadığı için de öyle olmalı. İPhone 6, Samsung'un çaresizce eşleştirmeye çalıştığı kumda bir iz bıraktı ve HTC, dünyanın en güzel telefonlarını yapmaya devam etme planlarını sürdürdü.


Samsung, her kategoride çok zorladı ve bu telefonla baktığınız her yerde pazar lideri teknoloji sağlıyor. Bu, maliyetin biraz daha yüksek olduğu anlamına gelir, ancak bu kadar pürüzsüz bir şey elde ettiğinizde, her ay biraz daha fazla harcamayı haklı çıkarmak kolaydır.


Burada görülecek bir şey yok

Samsung Galaxy S6 ile ilgili en iyi şeylerden biri, hakkında bağıracak büyük bir şey olmamasıdır. Telefonun kalp atış hızı sensörü veya jest tabanlı kontrolü hakkında konuşmayacağız - hayır, bu sefer her şey temel bilgileri doğru yapmakla ilgili.

Tasarım, Samsung'un sahip olduğu yüksek premium kaliteye değdiğini hissettirmek için tamamen elden geçirildi, kamera anlamsız modlardan çıkarıldı ve şimdi sadece istediğiniz zaman iyi fotoğraflar çekiyor ve hatta müzik çalar bile basitçe daha incelikli. İstediğiniz melodileri mümkün olan en iyi kalitede kulaklarınıza getirin.


Pingtwitter'te daha çılgın fikirlerden bazılarını sevmemize rağmen (kim telefonun arkasında bir e-mürekkep ekranı istemez ki?) Temel bilgileri doğru anlamak daha önemlidir ve işte olan budur.

Bu, onun yumuşak görünümlü bir telefon olduğu anlamına gelmez. Galaxy S6'nın tasarımı bazı yönlerden tamamen yenidir, ancak aynı zamanda eski telefonların tatlarına da sahiptir. Pastil tarzı ana ekran düğmesi, cihazın ön tarafında ekran çok daha belirgin olmasına rağmen ön tarafın Galaxy S4 gibi görünmesini sağlıyor.

Her düğme, sağlam bir tıklama sağlamak için yükseltildi, bu da onunla uğraştığınızda ahizenin görüntüsünü iyileştirmeye gerçekten yardımcı oluyor. Soldaki güç düğmesi tam olmasını istediğimiz yerdedir ve diğer taraftaki ses tuşları, gürültüyü artırmak istediğinizde tatmin edici bir yolculuk sağlar.


Samsung Galaxy S6'daki ekran, piyasadaki en keskin ekrana sahip olduğu için haykırılacak bir şey. 5.1 inçlik bir alanda QHD çözünürlükte, bu şeyin sunabileceği dudak uçuklatan görsellere aşığız. Aslında çok fazla teknoloji noktasında (bunun bir şey olduğunu asla kabul etmeyeceğiz) çünkü bazen piksellerin gerçekte ne sağladığını görmek zor.

Ancak Samsung'un Süper AMOLED teknolojisi, sonsuz kontrast oranı ve gerçekten zengin renkler sayesinde parlak görseller sunarak bunu telafi etmekten daha fazlasını yapıyor.

Mutlu

Tasarımdan bahsediyorsak, genel bir telefonda gördüğümüz en gelişmişlerden biri olduğu için gerçekten kamerayı almalıyız. 16MP'de Nokia Lumia 1020'nin 41MP sensörü gibi bir şeye rakip olmayacak, ancak buna gerek yok.

S6'nın snapper'ı, düşük ışıkta fotoğraf çekmede delice iyi, HTC One M8'in 4MP Ultrapixel'inden bile daha iyi, aldığınız ayrıntı miktarı göz önüne alındığında etkileyici. Deklanşör hızı da gerçekten harika ve hızlı hareket eden nesnelerin harika fotoğraflarını çekmenize olanak tanıyor.

Mükemmel çekim yapmak için kurcalamayı sevenlere çok fazla kontrol sağladığından, Pro modu gözümüze çarpan moddur. Kameralar üzerindeki en iyi otomatik netleme (ve S6'da oldukça iyi bir tane var) bile istediğinizi yanlış yorumlayabildiğinden, odak uzaklığını manuel olarak ayarlama özelliğidir.

4K, ağır çekim, hızlı kayıt da hepsi orada, her türden kameramanlar için de ciddi derecede iyi numaralar sunuyor, bu yüzden bu sizi neredeyse tamamen kaplayan bir kamera.

Kamera modülünün kendisi, stil ve işlev arasında seçim yapmak zorunda kalmanın bir sonucu olarak, ağrılı derecede ince olan cihazın arkasından biraz çıkıntı yapıyor; bu nedenle, Samsung'un yeniden güven vermeye çalışmasına rağmen, lensin zamanla çizileceğinden biraz endişeliyiz. oldukça güçlü bir camla kaplı olduğu dünya.

Güç sorunları

Galaxy S6'nın zırhındaki bir deliğe işaret etseydik, pil ömrü o kadar olurdu. Telefon zayıfladı, daha iyi bir tasarıma sahip oldu, çıkarılabilir pil takımını elinden aldı ve sonuçta güç için yer kaybetti.

Sonuç olarak, sadece normal koşullarda gün boyu dayanabilir, bu da pazar lideri bir akıllı telefon için yeterince uzun değildir. Her gün ellerinizde toza dönmeyecek ve birçok görev için bir sonraki telefon kadar iyi, ancak LG G3 ve Sony Xperia Z3 çok daha uzun ömürlü güç paketleri sunuyor.

Gerçekten atabileceğiniz her şeyi alabilen ve size güzel bir şekilde gösterebilen bir telefonun peşindeyseniz, Galaxy S6 budur. Gizli yüksek çözünürlüklü ses modu, güçlü video oynatıcı veya TV'nizi kontrol etme yeteneği olsun, bu her şeyi yapabilen ve iyi yapan bir telefon.

Müzik çalar, bir sürü hile bulunmayan bir noktaya getirildi - artık önerilen 'ruh hali temelli' bir çalma listesi elde etmek için parmağınızı bir karenin içinden izleyemezsiniz, bu da bizi üzüyor - ama odaklanıyor yapabileceği en iyi ses deneyimini yaşama konusunda. AdaptSound gerçek bir favoridir: bir dizi bip testinden geçin (sesleri dinlemek, laboratuarda bir yukarı ve aşağı servis yapmamak) ve telefon kulaklıklarınızın / kulaklarınızın ne kadar iyi olduğunu hesaplayacak ve sesi buna göre ayarlayacaktır.

Video aynı zamanda QHD çözünürlüğü ve Super AMOLED teknolojisinin birleşimi sayesinde harika görünüyor ve Samsung'un mükemmel format uyumluluğu ile oynatılamayacak çok az şey var, bu nedenle üç saatlik tren yolculuğunun vızıldayacağından emin olabilirsiniz.

Ve eğer evdeyseniz ve uzaktan kumandayı bulamıyorsanız, o zaman Samsung telefona iki uzaktan kumanda uygulaması koydu - tuhaf bir şekilde aynı şey olsalar da. Hem Peel TV hem de Smart Remote aynı uygulama üzerine inşa edilmiştir ve aynı deneyimler sunar - bu nedenle gerçekten en çok sevdiğiniz renk düzenine bağlıdır.

Karar

Samsung Galaxy S6, markanın haklı olarak gurur duyması gereken bir telefon ve açıkça öyle. Başka türlü neden aynı telefonu tekrar serbest bırakasınız, ancak aniden adlandırılmış Galaxy S6 Edge'de kıvrımlı kenarları var?

'Normal' S6'nın tasarımı ve gücü burada gerçek kazananlar ve hem kitlelere hem de teknoloji meraklılarına gerçekten hitap eden bir telefon sunuyor. MicroSD yuvasının kaybı, telefonlarına daha fazla depolama alanı yüklemeyi seven bazı kullanıcıları rahatsız edebilir, ancak kart üzerinde 128GB seçeneğiyle onlar için de bir şeyler var.

Galaxy S6, plastik fantastik S5 ortaya çıktığında mümkün olmayacağını düşündüğümüz bir cihaz, bu yüzden Samsung'un markayı bu şekilde yeniden başlatacak kadar cesur olmasından memnunuz. Yine de daha iyi bir Galaxy S7 yapmak için hala biraz boşluk var - pil kesinlikle biraz güçlendirme yapabilir - ancak 2015 için S6 çıtayı belirleyen ve onu yükselten bir telefon.