Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S9 incelemesi: Mükemmel kameralı zarif bir Android telefon

Samsung Galaxy S9 incelemesi: Mükemmel kameralı zarif bir Android telefon

Samsung Galaxy S9 fırsatları
Samsung Galaxy S9 özellikleri


THE:Android 8.0 (Oreo)

İşlemci:Sekiz çekirdekli işlemci (2.8 GHz Dörtlü + 1.7 GHz Dörtlü)

Görüntüle:5,8 inç Quad HD + Kavisli Süper AMOLED, 18,5: 9 (570 ppi)

VERİ DEPOSU:4 cigabayt


Arka kamera:OIS (F1.5 / F2.4) ile Süper Hızlı Dual Pixel 12MP AF sensörü

Ön kamera:8 MP AF (F1,7)


Boyutlar:147,7 mm x 68,7 mm x 8,5 mm

Ağırlık:163 g


Depolama (dahili):64 GB

Depolama (harici):400 GB'a kadar MicroSD

Batarya:3.000 mAh

Samsung Galaxy S9, donanım ve tasarım açısından geçen yılki yinelemeli bir güncellemedir.Galaxy S8. S9, geçen yılın telefonuyla tamamen aynı ekrana, aynı miktarda RAM ve depolama alanına, aynı pil kapasitesine ve neredeyse aynı tasarıma sahip. Aynısı S9 Plus için de geçerlidir (Samsung S9 Plus incelemesiayrıntılar için) de.


Samsung Galaxy S9 biraz alıyorşaşırtıcıindirimlerSiber Pazartesi indirimleriAyrıca, telefonu elinize almayı düşünüyorsanız, bu inceleme araştırmanıza başlamak için harika bir yerdir.

Gerçekten de, yalnızca Samsung S9 serisinin 12 MP çift diyafram açıklığına sahip arka kamera sistemi yasal olarak yeni bir adımdır, bu da en azından kısmen Samsung'un pazarlamada 'The Camera Reimagined' sloganını telefonlara taşırken neden bu kadar istekli olduğunu açıklar. ' yayın tarihi.

Bununla birlikte, Samsung'un yeni kamera sistemi, birçok yönden, gerçek zamanlı nesne algılama ve tanıma özellikli Bixby'nin (Samsung'un AI asistanı) yeni yükseltilmiş sürümü, AR Emoji (Samsung'un Samsung'un sürümü) dahil olmak üzere S9'un gerçek yeni ilerlemelerine ve yeniliklerine açılan kapıdır. Apple'ın Animoji) ve Süper ağır çekim 960 fps video kaydı.

Tabii ki, Samsung'un yeni amiral gemisi Android telefonu da oldukça ağır bir fiyat etiketi ile geliyor ve S8 ile piyasada artık çok daha ucuz, bu daha bütünsel, günlük kullanım özelliklerinin benzerlerinin üstüne olup olmadığını merak etmek doğaldır. donanım masrafına değer.

Bunun Samsung'un 2018 Galaxy S8'i için sakatlayıcı bir darbe olup olmadığını keşfetmek için okumaya devam edin.

  • Samsung Galaxy S9 sahipleri için 9 temel ipucu
  • En iyi telefonlar
  • LG G7 ThinQ incelemesi

Samsung S9 incelemesi: fiyat, renkler ve çıkış tarihi

Samsung S9 incelemesi

Samsung Galaxy S9 üç renkte mevcuttur: Leylak Moru (burada test ettiğimiz renk), Gece Siyahı ve Mercan Mavisi.

Samsung Galaxy S9'un satın alınması 739 sterline mal oluyor. Telefon satın alınabilirdoğrudan Samsung'danyanı sıra seçkin perakendeciler.

Sözleşmeli olarak Samsung Galaxy S9, 16 GB veri ve sınırsız dakika ve metinlerle ayda 59 £ (peşin 29 £) karşılığında alınabilir. Vodafone'da.

Göz atınSamsung Galaxy S9 fırsatlar sayfasıen iyi S9 fiyatları için!

Samsung S9 incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Samsung S9 incelemesi

Galaxy S9'da bir kulaklık girişi bulunuyor.

Samsung Galaxy S9'a hızlıca bir göz attığınızda, onu geçen yılki S8'den ayırmak için zorlanacaksınız. Yine de aynı değil.

Telefon, S8'den biraz daha geniş ve daha ağırdır ve üst ve alt çerçeveler de biraz daha küçülerek elde biraz daha kısa bir cihaz üretilmiştir.

Ayrıca, test sürecimiz boyunca kullandığımız şema olan Lilac Purple adlı yeni bir renk de var. Bu, gözlerimizde egzotik ve birinci sınıf bir estetiği başarıyla yansıtan çekici yeni bir renktir.

Samsung S9'daki diğer değişiklikler de aynı derecede küçük ölçekli. Örneğin, telefonun Iris tarayıcı deliği üst çerçeveye gizlenmiş ve daha temiz bir genel görünüm oluştururken, Samsung Galaxy S9'un parmak izi tarayıcısı telefonun çift diyaframlı arka kamerasının altına kaydırılmıştır.

Galaxy S9 üzerinde yaptığımız kapsamlı testlerden, parmak izi sensörünün bu yeni merkezi konumlandırmasının küçük ama belirgin bir gelişme olduğunu doğrulayabiliriz. Telefonun etrafına parmağınızla ulaşmak çok daha kolay ve daha doğaldır ve ayrıca S8'de olduğu gibi kamera üzerinde daha az parmak hatası yaparsınız.

Samsung S9 incelemesi: ekran ve donanım

Samsung S9 incelemesi

S9'un 5,8 inç QHD + Süper AMOLED ekranı muhteşem.

Evet, bir kez söyledik ve tekrar söyleyeceğiz: Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S8 ile aynı ekrana sahip. 18.5: 9 en boy oranına sahip aynı 5.8 inç QHD + Super AMOLED ekran ve aynı Sonsuz Ekran, yani telefonun ön yüzünün yüzde 90'ı saf panel. Şimdi standart ama yine de muhteşem kavisli kenarlar da hala ikamet ediyor.

Ve tahmin et ne oldu? Hala mutlak bir sersemletici. Evet, Samsung, Galaxy S9'a biryeniekran, ancak S8'ler çok iyi ve rekabetin çok ötesinde (şimdi bile), bu ne önemli? Samsung Galaxy S9'un ekranı harika ve fotoğraf görüntülemeyi, oyun oynamayı ve film izlemeyi mutlak bir zevk haline getiriyor.

Samsung S9 incelemesi

Final Fantasy XV Pocket Edition gibi oyunlar oynamak, Samsung Galaxy S9'da kaygan ve sürükleyici bir deneyimdir.

Samsung'un yeni yaptığı şey, ekranın yatay modunda ince ayar yapıldı, yani tüm kullanıcı arayüzü artık geniş ekran formatına uyacak şekilde dönüyor, yani medyanızın tadını çıkarmaya devam ederken mesajlara kolayca yanıt verebilir ve sosyal medyaya gönderebilirsiniz.

Telefonunuzla YouTube'da video izlerken, mobil oyun oynarken veya fotoğraf ve video çekerken olduğu gibi yatay yönde ne kadar zaman geçirdiğiniz göz önüne alındığında, bu kesinlikle S9'un repertuarına küçük ama her gün yararlı yeni bir ektir.

Dahili donanım özellikleri açısından, Samsung Galaxy S9, 4GB RAM (S9 + 6GB), 64GB dahili depolama alanı ve yeni Exynos 9810 işlemcisi (Qualcomm'un Snapdragon 845'ini alan ABD pazarı dışında her yerde) ile donatılmıştır. İŞLEMCİ).

Bu donanım paketi, menü navigasyonu inanılmaz derecede pürüzsüz ve uygulama hızlı yükleme ile S9'da çok hızlı ve duyarlı bir kullanıcı deneyimi sunar. Tekken, Hearthstone ve Final Fantasy XV Pocket Edition gibi zorlu akıllı telefon oyunlarını oynamak, bu CPU ve RAM kombinasyonu sayesinde S9'da ödün vermeyen bir keyifken, 64 GB dahili depolama artık standart olsa da, müzik için bolca alan sunuyor. , filmler, oyunlar ve görüntüler.

Ve doğal olarak, 400GB boyutuna kadar microSD kartları destekleyen S9 ile, daha fazla alan talep ederseniz, telefonun depolama kapasitesini yükseltmek ucuz ve kolaydır. Örneğin, birkaç popüler çevrimiçi mağazaya üstünkörü bir bakış, örneğin yaklaşık 20 £ karşılığında 128 GB ek depolama alanı sağlayabileceğinizi gösterir.

Samsung S9 incelemesi: kamera

Samsung S9 incelemesi

Samsung Galaxy S9, çift diyafram açıklığı teknolojisine sahip 12 MP arka kameraya sahiptir.

Bu, S9'dan büyük paket servisi olan restoran. Yeni 12 MP arka kamera, düşük ışıkta çok daha iyi fotoğraf çekmeye olanak tanıyan Samsung'un çift diyafram teknolojisine sahip. Sistem, insan gözünün irisi gibi genişleyebilen ve daralabilen biri için sabit bir diyafram açıklığı (akıllı telefonlarda yaygın) açarak çalışır. Bu, S9'un kamerasının, çevredeki ortam çok karanlık olduğunda sensörüne otomatik olarak daha fazla ve çok açık olduğunda daha az ışığa izin verdiği anlamına gelir.

Arka kameranın süper ağır çekim video çekimi de iyileştirildi, Samsung Galaxy S9 artık 720p'de 960 fps'de ve 1080p'de 240 fps'de kayıt yapabiliyor (örnek için aşağıdaki videoya bakın). Düzgün bir şekilde, bu ağır çekim modları artık Hareket Algılama teknolojisini bir araya getiriyor; bu, kullanıcının tek yapması gereken, telefonu ağır çekimde kaydetmek istedikleri şeye doğru tutmak, ardından kamera gördüğü zaman otomatik olarak kaydetmeye başlamaktır. yakalama alanındaki herhangi bir hareket.

Telefon için kolayca bir videoya, gif'e ve hatta canlı duvar kağıdına dönüştürülebilen Samsung S9 inceleme birimimizde yakalanan ağır çekim çekimlerin kalitesinden çok etkilendik. İşlerin doğru şekilde zamanlanmasıyla ilgili birçok acıyı ortadan kaldıran otomatik hareket algılamanın doğruluğu ve hızından da etkilendik.

Bununla birlikte, süper ağır çekim modları için, otomatik hareket algılamanın etkinleşmesi için S9'unuzu çok hareketsiz tutmanız gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Doğal olarak, telefon durdukça kaydedilen video kalitesi de daha iyi. Süper ağır çekimde en iyi sonuçları, telefonu sağlam, düz bir yüzeye yerleştirerek veya çekim kolumuzu duvara ya da desteğe koyarak elde ettik.

Samsung Galaxy S9 ile genel çekimler açısından (aşağıda bazı örnek görüntüler görülebilir) S9'un fotoğraf çekme yeteneklerinden etkilendik. Telefonun özellikle düşük veya düz ışık yetenekleri (hem ön hem de arka kameralarda), aynı zamanda yakalama açısından ham hızı da göze çarpıyordu. Çekim modlarının miktarı da inanılmaz derecede etkileyici ve S9'un portre modu, bulanık bir arka planla özçekimler yapmanıza izin veriyor (böylece çekimi güzel kupanıza daha da odaklıyor), çok etkili.

S9'un çekim sisteminin tam olarak fotoğraf çekme açısından 'kamera yeniden tasarlanmış' olduğundan emin değiliz, ancak birçok koşulda ve uygulamada eşi benzeri olmayan bir sistem. Otomatik mod şaşırtıcı derecede iyi sonuçlar verdi, ancak ışık kaynaklarına çekim yaparken yine de yıkama dereceleri alsak da Manuel mod, bunu yapacak bilgi ve beceriye sahipseniz sayısız ayarı değiştirme şansı sunuyor. Ve f / 1.5 ve f / 2.4 diyafram açıklığı arasında geçiş yapabilme becerisiyle, artık harika çekimler yapmak için her zamankinden daha fazla seçeneğiniz var.

Samsung Galaxy S9 kamera örnek resim galerisi

Resim 1/9

Samsung Galaxy S9 kamera örnek resim galerisi

Resim 2/9

Samsung Galaxy S9 kamera örnek resim galerisi

Resim 3/9

Samsung Galaxy S9 kamera örnek resim galerisi

Resim 4/9

Samsung Galaxy S9 kamera örnek resim galerisi

Resim 5/9

Samsung Galaxy S9 kamera örnek resim galerisi

Resim 6/9

Samsung Galaxy S9 kamera örnek resim galerisi

Resim 7/9

Samsung Galaxy S9 kamera örnek resim galerisi

Resim 8/9

Samsung Galaxy S9 kamera örnek resim galerisi

Resim 9/9

Samsung Galaxy S9'un 12MP arka çift diyaframlı kamerası ve öne monte edilmiş 8MP kamerası, saf görüntü çekimi açısından tam olarak 'yeniden tasarlanan kamera' olmasa da, kullanıcılara S9'un diğer yenilikçi yeni özelliklerini getirmesi açısından kesinlikle çok önemlidir. AR Emoji ve Bixby Vision, muhtemelen Samsung'un akıllı telefon kameralarının ileriye dönük olarak nasıl kullanılacağını nasıl yeniden tasarladığını gösteriyor.

Samsung S9 incelemesi: AR Emoji ve Bixby AI asistanı

Samsung S9 incelemesi

S9'un kamera menüsünde yerleşik olan işlevle AR Emoji oluşturmak hızlı ve kolaydır.

Apple bir şeylerin peşindeydiİPhone X'te AnimojiGörünüşe göre Samsung kendi versiyonunu Samsung Galaxy S9 - AR Emoji'ye getirdi.

AR Emoji, sistemin kamera uygulamasında yerleşik olarak bulunan ve kullanıcının yüzünün özçekimini yapmasına ve daha sonra kullanıcının istediği gibi giydirip stil verebileceği sanal bir avatarına dönüştürmesine olanak tanıyan bir özelliktir.

Sistem, yüz ifadelerini ve duyguları yansıtabilen bir 3D model oluşturmak için 100'den fazla yüz özelliğini haritalayan veri tabanlı bir öğrenme algoritması ile 2D görüntüyü analiz ederek çalışır.

Samsung S9 incelemesi

Pingtwitter.com'un AR Emoji avatarlarından birine merhaba deyin.

Ardından, kamerayı kendinize doğru tutarak (sanki bir selfie çekiyormuş gibi) AR Emoji'yi pozlandırabilirsiniz ve AR Emoji, ifadenizi ve duruşunuzu yansıtacaktır. Bu noktada, avatarınız eylemlerinizi taklit ederek AR Emojinizin resmini çekebilir veya konuştuğunuz sesle bir video kaydedebilirsiniz. Bu videolar daha sonra sosyal veya mesajlaşma uygulamanızda paylaşım kolaylığı için gif olarak kaydedilir.

Bir mesaja yalnızca bir hisse senedi yanıtını geri göndermek istiyorsanız, 18 farklı hisse senedi ifadesi arasından seçim yapabilirsiniz. Düzgün bir şekilde, bunlar Samsung klavyesine gömülüdür, yani onları açıp normal emojiler kadar kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Birden fazla farklı AR Emojisi, tüm süreç boyunca Samsung Galaxy S9'da da oluşturulabilir ve saklanabilir - mükemmel şapkayı seçmek için çok uzun süre kalmazsınız - yaklaşık 20-30 saniye sürer.

Samsung S9 incelemesi

Bixby, yabancı dilleri çevirmede çok hızlı ve bunu yaşıyor.

Bertie Wooster'ın Drones Club'daki arkadaşlarından biri gibi, Bixby tekrar Samsung Galaxy S9'da geri döndü ve bu sefer fazladan depolanmış durumda.

Bu, Bixby'nin artık telefonun kamerasını bir yabancı metin parçasına doğrultmanıza izin veren canlı bir çeviri moduna sahip olduğu (örnek olarak yukarıdaki resme bakın) ve Bixby'nin ekranda söylediklerini otomatik olarak çevireceği anlamına geliyor.

Bixby Vision testimizden, genel olarak iyi çalıştığını ve S9'un çeşitli yazı tiplerinde ve boyutlarda yabancı metinleri otomatik olarak hızlı ve doğru bir şekilde çevirdiğini doğrulayabiliriz.

Google Translate'den biraz daha hızlı görünüyor, ancak Bixby Vision'ın donanım tabanlı olmadığını, yani çalışması için bir veri bağlantısına ihtiyacınız olduğunu ve bağlantınız ne kadar hızlı olursa Bixby o kadar hızlı değişecektir. üzerinde.

Samsung S9 incelemesi

Bixby Vision, size daha fazla bilgi sağlamadan önce, yerler, nesneler, yiyecek ve şarap dahil, onu işaret ettiğiniz hemen hemen her şeyi tanımlayabilir.

Samsung, başka yerlerde de Bixby'nin AR yeteneklerini geliştirdi, bu da yiyecekler, anıtlar, yerler ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi sağlayabileceği anlamına geliyor ve Bixby de konum farkında.

Bu çeşitli özellikler, Bixby Vision'da, bir kamera modu seçerken yaptığınız gibi modlar arasında geçiş yaparak ve ardından S9'un arka kamerasını bilgi almak istediğiniz şeye doğrultarak seçilebilir.

Ve evet, karşılaştığınız her öğenin barkodlarını taramak isteyenler için, Bixby Vision'ın ihtiyaçlarınızı karşıladığını duymaktan memnun olacaksınız.

Samsung S9 incelemesi: ses, pil, yazılım ve güvenlik

Samsung S9 incelemesi

Kullanıcılar önceden ayarlanmış AR Emoji giflerinden birini seçebilir veya kendi giflerini oluşturabilir.

Samsung Galaxy S9, S8'de bulunanla aynı 3.000mAh pil ile geliyor ve itiraf etmeliyiz ki, bu, donanım hareketinin olmamasından dolayı hayal kırıklığına uğradığımız tek alan. S8'in bataryası hiçbir şekilde zayıf değildi, ancak şu anda tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi, batarya ömrü, son zamanlarda gerçekten durgunlaştığını düşündüğümüz bir özellik.

Test sürecimizden, S9'un pilinin sizi orta-ağır kullanımda bir gün geçirecek kadar iyi olduğunu doğrulayabiliriz. Bununla birlikte, telefondan ve şimdiye kadar ağladığımız zor 48 saat veya daha uzun pilden daha fazlasını beklemiyoruz - bu, en hafif kullanıcılar dışında herkes için bir günlük kullanım pilidir.

Ve bu gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor, çünkü S9 çok güçlü ve ekranı o kadar gür ki, onu her zaman kullanmak, özellikle de doğal olarak en çok pil tüketen aktiviteler olan medyayı alıp tüketmek için kullanmak istiyorsunuz.

Kablosuz şarj, S9'da tekrar ikamet ediyor ve Samsung, telefonları hem Qi hem de PMA standartlarıyla uyumlu hale getiren tek üreticilerden biri olmaya devam ediyor. Bu, Galaxy S9'un satın alabileceğiniz herhangi bir kablosuz şarj pedinde şarj olacağı anlamına gelir.

Şarj etme açısından, S9 aynı zamanda hızlı şarj özelliklerine sahiptir, yani telefona sadece 30 dakikada neredeyse yüzde 40 oranında şarj edebileceğiniz anlamına gelir.

Samsung S9 incelemesi

Bixby, diğer birçok şeyin yanı sıra özçekimler alma, arkadaşlara mesaj gönderme ve uygulamaları açma becerisine sahiptir.

Samsung Galaxy S9'daki ses, AKG tarafından ayarlanmış bir dizi yeni stereo hoparlör tarafından işleniyor. Bu hoparlörler de Dolby Atmos 360 derece ses özellikleriyle birlikte gelir. Dolby Atmos açıkça uyumlu medyayı geliştirmek için tasarlanmıştır, ancak S9'da herhangi bir medya dosyasındaki tanımı da güçlendirecek ve geliştirecektir.

S9 ile kulaklarımız açıkken, ses seviyesi açısından zorlanmadığını teyit edebiliriz ve Dolby Atmos modu etkinleştirildiğinde standart MP3 parçalarında tanım iyileştirilir. 360 derecelik ses aynı zamanda uyumlu bir kaynakla da çalışır ve daldırmaya katkıda bulunur, ancak açık bir şekilde kesin ve uygun bir kablolu Atmos kurulumu kadar kesin değildir.

Geçen yılki S8 akıllı telefon serisinde olduğu gibi, hem S9 hem de S9 Plus Ultra Yüksek Kaliteli Ses Oynatmayı destekler, böylece ses tutkunları rahatlayabilir.

Samsung S9 incelemesi

Cihaz güvenliği açısından S9, yüz tanıma, iris tarama ve parmak izi tarama yetenekleri sunmasıyla kesinlikle sizi kapsıyor. Bu güvenlik önlemlerinden ilk ikisi ayrı ayrı kullanılabilir veya S9'un Akıllı Tarama özelliğiyle birleştirilebilir; bu, telefonunuzun kilidini yalnızca ekrana bakarak açmanıza olanak tanır.

Akıllı Tarama'yı bir süredir kullandık ve mükemmel çalıştığı zamanın yüzde 95'i, yüzümüz ve irislerimiz tarandığında anlık olarak yanıp sönen kırmızı bir tarama ışığı ve ardından S9'un kilidi hemen açılıyor.

Akıllı Tarama, yalnızca bir yedek pin veya desen güvenlik önlemi ayarladıysanız etkinleştirilebilir ve ayrıca, cihaz açıldığında, telefonun kilidini açmak için yedek güvenlik önlemine ihtiyacınız olduğunu da dikte edebilirsiniz.

Son olarak, Samsung Galaxy S9, cihaz üzerinde inanılmaz derecede hızlı çalışan, tereyağlı sistem ve menü navigasyonu ve test sürecimiz boyunca sıfır çökme ile çalışan Android 8.0 Oreo yüklü olarak geliyor.

Samsung S9 incelemesi: karar

Samsung S9 incelemesi

Samsung, her zaman saf bir donanım bakış açısından harika amiral gemisi Android telefonlar üretti. Sadece o sırada piyasaya sürülen diğer tüm Android telefonlarını sudan çıkarmakla kalmayan, aynı zamanda çoğu durumda sadece şu anda yakalandığı geçen yıl Galaxy S8'e bakın (sana bakıyoruz HTC U11 +) performans açısından rakipler tarafından.

Muhtemelen, her zaman tam olarak yönetilmeyen şey, bu güç merkezi donanımını bütünsel olarak akıcı, yaklaşılabilir ve birbirine bağlı bir kullanıcı deneyimi ile senkronize etmektir - Apple, donanım açısından geride kalmasına rağmen, ustalaştığı bir şey.

Samsung, paranın satın alabileceği en iyi ses sistemiyle bağlantılı üst düzey bir disk setini çalıştıran bir DJ gibiydi, ancak genel deneyimin en önemli kısmının müziğin insanları götürdüğü yolculuk olduğunu unutuyoruz.

Bununla birlikte, burada ortaya çıkan, Galaxy S9 hakkındaki gelişmekte olan izlenimlerimizden, Samsung'un, Note 8 sonrası dünyadaki vizyonun olgunlaşması ve yenilenen güven sayesinde, hiç şüphesiz odağını yeniden karıştırmaya başladığı görülüyor. görünüşte bunu oldukça ince ve etkili bir şekilde yaptı.

Telefon iletişiminin kulaktan göze nasıl taşındığına odaklanarak, S9'un mükemmel yeni kamera sistemi ve hünerleri aşan, sistem iç içe geçmiş AR Emoji ile kanıtlanan Samsung, temel donanımını yinelemeli olarak değiştirmeye güvenen amiral gemisi bir akıllı telefon üretti. ve daha sonra gerçek kişiyle daha ilgili diğer yönlere ve özelliklere odaklanmak için uzaklaşın.

Samsung artık kendi görünümüne gerçekten güveniyor gibi görünüyor ve şartname savaşından ne zaman uzaklaşacağını bilerek, halihazırda galip geldiği bir noktada, kendisine çok alakalı ve onayı sağlamak için değerli bir nefes alanı vermiş gibi görünüyor. trend kullanıcı deneyimi.

Pingtwitter'e Samsung Galaxy S9 inceleme ünitesi sağladığı için Vodafone'a çok teşekkürler.

  • Samsung Galaxy Note 8 incelememize de göz attığınızdan emin olun.