Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S10: Samsung'un yeni amiral gemisi mevcut amiral gemisine karşı

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S10: Samsung'un yeni amiral gemisi mevcut amiral gemisine karşı

Son 12 aydırSamsung Galaxy S9en sevdiğimiz akıllı telefonlarımızdan biri oldu, ancak başarısıSamsung Galaxy S10- Samsung'un 20 Şubat Çarşamba günü yeni telefonlarını tanıtması planlanan bir medya etkinliği var.


Başlık resmi: Samsung /Evan Blass

Bir dizi resmi olmayan sızıntı ve resmi teaser sayesinde, Galaxy S10 hakkında bilinmesi gereken hemen hemen her şeyi zaten biliyoruz. Burada, depoda olduğunu düşündüğümüz şeyleri 2018'deki güç merkezi olan Samsung Galaxy S9 ile karşılaştıracağız.

Bu kılavuzun amaçları doğrultusunda, daha küçük S9 ve S10 modellerine odaklanacağız, ancak yakın gelecekte telefonunuzu yükseltmeyi düşünüyorsanız, daha büyük olanı unutmayın.Samsung galaxy s9 artıveSamsung Galaxy S10 Plusyakışıklı da.

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S10: Tasarım

Samsung Galaxy S9


Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9, bir telefonun ince bir cam levhasıdır ve Samsung, Galaxy S10 için hemen hemen aynı şablona sadık kalacak gibi görünüyor - aslında S9'da nasıl iyileştirilebileceğini hayal etmek zor. ince çerçeveler ve şık kıvrımlar.


Galaxy S10'da beklediğimiz bir değişiklik, telefonun 6,2 inçlik ekranının sağ üst köşesindeki küçük bir delik delme çentiği (S9 5,8 inç ekranı salladı): ön kamera arkasında oturacağı için, bu, ekran çerçevelerinin daha da inceldiği anlamına gelmelidir. Ayrıca bir ekran içi parmak izi sensörü de bekliyoruz, bu yüzden Galaxy S9'da olduğu gibi telefonun arkasında olmayacak.

Göresöylenti değirmeniSamsung Galaxy S10, (en azından) siyah, inci beyazı, mavi ve yeşil renklerde satışa sunulacak. Galaxy S9'un gece siyahı, mercan mavisi, titanyum grisi, lila moru, bordo kırmızısı, gün doğumu altın ve buz mavisi sunduğunu hatırlayacaksınız.


Bugünün en iyi Samsung Galaxy S9 Plus fırsatları Unlocked Mint Mobile US PlanlarıHiçbir sözleşme Samsung galaxy s9 artı 499 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung galaxy s9 artı 499 ABD dolarıön ödeme20 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung galaxy s9 artı 499 ABD dolarıön ödeme15 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler3 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S10: Özellikler

Samsung Exynos 9820

Samsung Exynos 9820

Her yıl özelliklerde bir artış görüyoruz ve Galaxy amiral gemisi telefon serisinin gücü ve Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9 söz konusu olduğunda 2019 farklı olmamalı. Snapdragon 845 / Exynos 9810 seçenekleri, bölgeye bağlı olarak Snapdragon 855 / Exynos 9820 işlemcilerle değiştirilmelidir.

Peki Galaxy S10 ne kadar hızlı olacak? Kesin olması zor, ancak karşılaştırmalar ve Qualcomm'un kendi değerlendirmeleri, en azından bazı durumlarda bazı görevler için yüzde 45'lik bir artışın uygulanabilir olması gerektiğini gösteriyor. Galaxy S10'un en az 6 GB RAM (Galaxy S9'da 4 GB'den fazla) taşıyacak şekilde bahşedilmiş olması, hızı ve yanıt verebilirliği daha da artırmaya yardımcı olacaktır.


Depolama alanına gelince, Galaxy S10, 128GB veya 256GB dahili depolama alanı taşıyacak ve bunu genişletmek istiyorsanız bir hafıza kartı yuvasına sahip olacak. Galaxy S9'daki depolama seçenekleri 64GB, 128GB ve 256GB idi, bu nedenle en düşük seçenek bu yıl kesildi.

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S10: özellikler

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

Samsung mobil kameralarını çok seviyor ve bunu göz önünde bulundurarak Galaxy S10'un üçlü lens, 12MP + 16MP + 13MP arka kamera taşımasını bekliyoruz - bu, Galaxy'deki tek lensli 12MP snapper'dan biraz daha fazla kamera teknolojisi S9, 2018 amiral gemisi telefonu adil olmak gerekirse bazı iyi fotoğraflar çekmiş olsa da.

Kamera iyileştirmeleri ve daha önce bahsettiğimiz ekran içi parmak izi sensörünün yanı sıra, Galaxy S10'da Galaxy S9'da bulunmayan çok fazla ek özellik beklemiyoruz. 2018 telefon, IP68 su yalıtımı, entegre NFC ve kablosuz şarj özelliğine sahipti ve bunların hepsinin Galaxy S10'a geçmesini bekliyoruz. Ayrıca, S10'un ters kablosuz şarjı destekleyeceği de konuşuldu, böylece aksesuarları şarj etmek için kullanabilirsiniz (kablosuz kulaklıklar gibi).

Söylentilerin çoğu, Galaxy S9'da bulunan 3,00mAh ile karşılaştırıldığında Galaxy S10 için daha büyük bir 3.500mAh bataryaya işaret ediyor - ancak elbette biraz daha büyük bir ekrana sahip olacak. Yeni modelde en azından biraz pil ömrü artışı olmasını umuyoruz.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S9 fırsatları Kilidi Açılmış Planlar Tello ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S9 399 ABD dolarıön ödeme39 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveri Çağrıları: ABD, Kanada, Meksika, Çin ve Romanya'ya Veri: 25 GB 4G LTE veri kullanımından sonra sınırsız 2GGörünüm-deTelloMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S9 449 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileTello ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S9 399 ABD dolarıön ödeme29 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: ABD, Kanada, Meksika, Çin ve Romanya'yaGörünüm-deTelloEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S10: Karar

Samsung Galaxy S10 teaser

Samsung Galaxy S10 teaser

Size Galaxy S10 hakkında söylediklerimizin çoğunun söylentilere ve spekülasyonlara dayandığını unutmayın - iyi bilgilendirilmiş söylenti ve spekülasyonlar - bu nedenle bir sonraki amiral gemisi olup olmadığına karar vermeden önce S10'un resmi olarak açıklanmasını beklemek isteyebilirsiniz. telefon sizin için.

Kesin görünen şey, bunun Samsung Galaxy S9 üzerinde oldukça büyük bir sıçrama olacağı - teknik özellikler daha hızlı olacak, kamera bir değil iki ekstra lense sahip olacak ve parmak izi sensörüne tartışmasız daha uygun bir konumda sahip olacaksınız. ahizenin ön tarafında. Tüm bunlar, Galaxy S9'da henüz çok daha fazla yaşama sahip olsa da, oldukça büyük bir yükseltmeye katkıda bulunuyor.

Elbette fiyat da bir faktör: Samsung Galaxy S10'un yaklaşık 799 £ / 779 $ 'a perakende satış yapacağını düşünüyoruz, bu da Galaxy S9'dan 60 £ veya 50 $ daha fazla (şimdi çok daha ucuza alabilirsiniz) . Bu, yeni özellikler için ödenecek çok para - bu nedenle Galaxy S11'i beklemeniz daha iyi olabilir.