Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: Android amiral gemilerinin savaşı

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: Android amiral gemilerinin savaşı

Samsung Galaxy S9Samsung'un en yeni yüksek güçlü, şık görünümlü amiral gemisi akıllı telefonlarından biridir - peki, 2017'nin sonundaki en iyi telefonlardan biriyle nasıl eşleşiyor?Google Pixel 2? Bu iki telefonu birbirinden ayırmak için bilmeniz gereken tüm ayrıntılara sahibiz.


El cihazlarının dış tasarımından kasanın altına yerleştirilmiş temel dahili bileşenlere kadar, bu iki akıllı telefonu yakından tanımak için okumaya devam edin - nihai kararımıza vardığımızda hangisini tercih ettiğinizden emin olmalısınız.

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: tasarım

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

Pixel 2'yi çirkin bir telefon olarak tanımlamasanız da, daha kalın çerçeveler, estetik ödülün Galaxy S9'a gitmesi gerektiği anlamına gelir: bu kavisli, çerçevesiz Infinity Ekran, göze harika ve daha büyük çok - 5,8 inç (1440 x 2960 pikselde) karşı 5,0 inç (1080 x 1920 pikselde).


Telefonların arka tarafında, özellikle de mavi veya beyaz baskıyı tercih ederseniz, Pixel 2'nin dokulu, iki tonlu kaplamasını tercih ediyoruz. Zevkleriniz farklı olsa da, Galaxy S9'un parlak arka kısmından biraz daha iyi çalışıyor.

Diğer yerlerde, tüm önemli bağlantı noktaları ve bileşenler düzgün bir şekilde yerleştirilmiş olsa da, Google telefonu parmak izi sensörünü ve arka kamerayı kasaya dikkat çekmeyecek şekilde entegre tutmak için en iyi işi yapıyor. Samsung cep telefonu, ekran kenarlarından cihazın köşelerine kadar daha yuvarlak, yine de çarpıcı görünümüne bolca ekliyor.


Bu turu Galaxy S9'a vermeliyiz, esasen bu ekran sayesinde, ancak Google tasarım ekibi de yeterince iyi bir iş çıkardı. Elbette, tek elle kullanılacak kadar küçük bir şey tercih ederseniz, Pixel 2 size daha uygun olabilir.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S9 fırsatları Sözleşme Fiyatları Sim Ücretsiz Ücretsiz Teslimat O224 ay Samsung Galaxy S9 (64GB Mavi) 44,99ön ödeme£ 30 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler3 GBveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat Vodafone24 ay Samsung Galaxy S9 (64GB Mavi) 49,99ön ödeme£ 34 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat O224 ay Samsung Galaxy S9 (64GB Mavi) 44,99ön ödeme£ 30 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: özellikler

Google Pixel 2


Google Pixel 2

Google Pixel 2, 2017'nin en üst seviye yonga seti Qualcomm Snapdragon 835'i kullanırken, Samsung Galaxy S9 2018 halefi Snapdragon 845 (veya bazı bölgelerde Exynos 9810) için geçerli. Her iki telefon da 4GB RAM ve 64GB veya 128GB depolama seçenekleriyle eşleşiyor, ancak Samsung telefonun ayrıca 256GB sürümü ve daha fazlasını eklemek için bir hafıza kartı yuvası var.

Daha iyi yerleşik grafiklerle Galaxy S9, Pixel 2 eğimli olmasa bile şüphesiz daha güçlü bir telefon. Her iki telefon da onlara attığınız her şeyi çok hızlı bir şekilde kullanacaktır - ancak bununla birlikte, rakibinden dört ay sonra piyasaya sürülen Samsung'un daha uzun süre hızlı kalması muhtemeldir.

Arka tarafta, Pixel 2, ihtiyacınıza bağlı olarak f / 1.5 ve f / 2.4 diyafram açıklıkları arasında geçiş yapabilen S9'daki 12 MP kameraya kıyasla, f / 1.8 diyafram açıklığına sahip 12.2MP kameraya sahiptir. Samsung'un çift diyafram açıklığı ve Google'ın akıllı görüntü işleme özelliği sayesinde, bunları kamera departmanında bölmek zordur - her ikisi de harika sonuçlar verir.


S9'un daha büyük bir bataryası var (3.000mAh ve 2.700mAh), ancak daha sonra güç sağlamak için daha büyük, daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip, bu yüzden yine batarya ömrü bölümünde hemen hemen bile. Bu telefonlarda kullanılan ana yonga setini geçtikten sonra, ikisi de teknik özellikler açısından eşit olarak eşleşiyor.

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: özellikler

Samsung Galaxy S9 ve Google Pixel 2

Samsung Galaxy S9 ve Google Pixel 2'nin her ikisi de bazı en iyi özellikleri sunuyor

Su geçirmezlik açısından, Galaxy S9 IP68 derecelendirmesine sahipken, Pixel 2 IP67 ile idare ediyor - başka bir deyişle, Samsung telefonu daha derin suda daha uzun süre dayanabilir, bu da aralarında seçim yapıyorsanız akılda tutulması gereken başka bir şeydir. telefonlar.

Samsung Galaxy S9'da bulunan süper ağır çekim video modu da öyle: 720p çözünürlüğe inerseniz saniyede inanılmaz 960 kare. Pixel 2 video kaydı, 720p çözünürlükle 240 fps'de zirveye çıkıyor, bu nedenle ciddi film yapımcıları Samsung modelini tercih edebilir.

Google'ın lehine, Pixel 2'nin gelecekteki güncellemeleri Galaxy S9'dan çok daha hızlı alması elbette garantilidir. Şu anda Samsung, Android'in yeni sürümlerini yayınlama konusunda Google'ın birkaç ay gerisinde olabilir ve Google'a geçtiğinizde tüm bu ekstra Samsung uygulamalarının karmaşasına sahip değilsiniz.

Yine de, bazı geleneksel 3,5 mm kablolu kulaklık kullanmak istiyorsanız, Galaxy telefonla gidin - Pixel 2'nin standart bir kulaklık jakı yok, tek bir USB-C konektörüyle yapıyor. Eski kulaklıklarınızı bağlamak için kablosuz kulaklıklar, yeni USB-C kulaklıklar kullanmanız veya dongle ömrünü kucaklamanız gerekecek (kutuya bir adaptör dahildir).

Bugünün en iyi Google Pixel 2 fırsatları 423 Amazon müşteri yorumu Google Pixel 2 64GB 5 '12MP ... Amazon Prime 180 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Google Pixel 2 64GB 5' 12MP ... Amazon Prime £ 629 £ 219.99 Google Pixel 2 Single SIM 4G'yi Görüntüle ... Amazon Prime 219,99 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Google Pixel 2 64 GB 5 '12 MP ... Amazon Prime £ 289,99 £ 233,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: Karar

Samsung Galaxy S9 ve Google Pixel 2

Samsung Galaxy S9 ve Google Pixel 2: Kazananı biz seçiyoruz

Galaxy S9 Şubat 2018'de piyasaya sürülürken, Google Pixel 2 Ekim 2017'de ortaya çıktı ve bu nedenle Google telefonun bazı alanlarda geride kalmasını beklersiniz - ve gerçekten de durum bu.

Performans ve güç açısından Galaxy S9, bu iki telefon arasında üstünlük sağlıyor. Aynı zamanda, o büyük, yüksek çözünürlüklü Sonsuz Ekran ve ekranın her yerinde neredeyse hiç çerçeveye sahip olmayan daha iyi görünen bir telefon.

Bu, Pixel 2'yi seçmek için herhangi bir neden olmadığı anlamına gelmez: Kompakt ve iyi inşa edilmiş ve harika bir kameraya sahip, Google tarafından gönderilen Android yazılım güncellemelerindeki ilk diblerden bahsetmeye gerek yok. Ayrıca daha az parayla da alabilirsiniz - Google hayranları ve küçük elliler tercih edebilir.

Bunlar hem çok iyi telefonlar hem de şu anda satın alabileceğiniz en iyi iki telefon. Genel olarak, Samsung Galaxy S9 yarışmayı sadece geride bırakıyor, ancak Google Pixel 2, özellikle kamera ve yazılım tarafında da çok şey yapıyor.

  • Galaxy S9'u satın almalı mısınız yoksa Galaxy Note 9'u mu beklemelisiniz?