Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S9 vs OnePlus 6: Hangi amiral gemisi zirvede?

Samsung Galaxy S9 vs OnePlus 6: Hangi amiral gemisi zirvede?

Bu hafta etkileyiciOnePlus 6nihayet resmileşti, yani hepimiz dışarı çıkıp satın almak isteyip istemediğimize karar vermeye başlayabiliriz - ve bunu yapmak için, bu yıl gördüğümüz en iyi telefonlardan bazılarına karşı bunu tartmamız gerekiyor ... olarakSamsung Galaxy S9.


Burada, önemli olan tüm önemli alanlarda bu iki 2018 amiral gemisinin ayrıntılı bir karşılaştırmasını yaptık - dış görünüm, dahili bileşenler ve hatta bir kulaklık jakı olup olmadıkları. Hangi telefonun üstte çıkacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Samsung Galaxy S9 vs OnePlus 6: Tasarım

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

OnePlus 6'nın ekranın üst kısmında belirgin bir çentik olmasına rağmen, Samsung'un Galaxy serisi ile şimdiye kadar yapmaktan kaçındığı bir şey olsa da, bu telefonlardan herhangi birinin önündeki çerçeveleri bulmakta zorlanacaksınız.


Telefonlar fiziksel olarak benzer boyuttadır, ancak OnePlus 6, Samsung Galaxy S9'un 5.8 inçlik olanına kıyasla 6.28 inçlik devasa bir ekrana sığdırarak ekran boyutu açısından sınırlandırıyor. Samsung'un telefonunda çözünürlüğün daha yüksek olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle daha keskin grafikler ve metinler elde edeceksiniz.

Her iki telefon da arka tarafta cama gitti, bu da çok fazla parmak izi alacak, ancak yere düşerse muhtemelen daha dayanıklı bir iniş yapacak. Galaxy S9'u altı farklı renkte alabilirsiniz, ancak OnePlus 6 iki çeşit siyah ve sınırlı sayıda beyaz ile yapışır.

Çentiğin büyük bir hayranı değilseniz (veya gerçekten hoşlanmıyorsanız), burada telefon tasarımı açısından çok büyük bir fark yoktur - her iki telefon da şık ve kompakt cam levhalar. Bununla birlikte, OnePlus 6 ile biraz daha fazla ekran alanı elde edersiniz ve bu da daha incedir - 8,5 mm'ye kıyasla 7,8 mm.


Bugünün en iyi Samsung Galaxy S9 fırsatları Kilidi Açılmış Planlar Tello ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S9 399 ABD dolarıön ödeme39 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveri Çağrıları: ABD, Kanada, Meksika, Çin ve Romanya'ya Veri: 25 GB 4G LTE veri kullanımından sonra sınırsız 2GGörünüm-deTelloMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S9 449 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileTello ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy S9 399 ABD dolarıön ödeme29 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: ABD, Kanada, Meksika, Çin ve Romanya'yaGörünüm-deTelloEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy S9 vs OnePlus 6: Özellikler

OnePlus 6

OnePlus 6

Bu iki güç santrali telefonunun her ikisi de Qualcomm'un en yeni ve en iyi Snapdragon 845 işlemcisine sahip, ancak bazı bölgelerde Samsung, kendi ürettiği genel olarak karşılaştırılabilir Exynos 9810'u sunuyor. Samsung Galaxy S9 ile yalnızca 4GB RAM alabilirsiniz, oysa OnePlus 6 bunu 6GB veya 8GB'a çıkarır.

Aynı dahili depolama seçenekleri mevcuttur - 64GB, 128GB veya 256GB - ancak Samsung telefonunda bunu microSD kart ile genişletebilirsiniz. OnePlus 6'da böyle bir seçenek yok, bu yüzden başlamak için satın aldığınız depolama alanı miktarına bağlı kalıyorsunuz.


Kameraya gelince, Galaxy S9 tek lensli 12MP kamera ile birlikte gelirken, OnePlus 6'nın arkasında çift lensli 16MP + 20MP kamera bulunuyor. Kağıt üzerinde OnePlus'ın varsayılan olarak kazanacağını düşünebilirsiniz, ancak Samsung telefonu da bazı mükemmel fotoğraflar çekiyor, bu yüzden bile onurla ilgili.

Bilmek isteyebileceğiniz son bir özellik pil boyutudur: Samsung Galaxy S9 için 3.000mAh ve OnePlus 6. Pil ömrünü etkileyen diğer pek çok faktör olsa da, en az ekran boyutu değil, burada bu telefonlar arasında pek bir şey yok ya.

Samsung Galaxy S9 vs OnePlus 6: özellikler

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

Gelenekçiler, hem Samsung Galaxy S9 hem de OnePlus 6'nın 3,5 mm kulaklık jakına sahip olduğu gerçeğini sevecekler, bu nedenle müziğinizi veya en sevdiğiniz podcast'leri dinlemek için yeni bir çift kablosuz kulaklık satın almanıza gerek kalmayacak.

Başka yerlerde Samsung, Galaxy S9'una IP68 derecesi vermiştir - su geçirmezlik ve toz geçirmezlik için alabileceğiniz neredeyse en yüksek puan - ancak OnePlus yalnızca telefonunun 'suya dayanıklı' olduğunu söyleyecektir, bu nedenle banyodaki bir smaç sorununun sorunlara neden olabileceğinden şüpheleniyoruz. .

Samsung Galaxy S9 ayrıca, OnePlus 6 ile elde edemeyeceğiniz bir şey olan kablosuz şarj avantajına da sahip. Her iki telefon da kendi özel hızlı şarj sistemlerine sahip, bu nedenle kullanıcıların telefonunuzu şarj etmek için uzun süre beklemesine gerek kalmıyor.

Her iki telefon da Android 8.x Oreo ile birlikte geliyor, ancak OnePlus 6 da Google tarafından Android P beta sürümüne davet edildi - şimdilik bu davetiye Samsung'a uzatılmadı (veya belki Samsung bunu reddetti).

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S9 Plus fırsatları Unlocked Mint Mobile US PlanlarıHiçbir sözleşme Samsung galaxy s9 artı 499 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung galaxy s9 artı 499 ABD dolarıön ödeme20 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Samsung galaxy s9 artı 499 ABD dolarıön ödeme15 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler3 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy S9 vs OnePlus 6: Fiyat ve Karar

OnePlus 6

OnePlus 6

Bu telefonlardan hiçbirinin sizi yarı yolda bırakmayacağını ve her ikisinin de yıl sonunda '2018'in en iyisi' listelerinde yer alacağını söylemek şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, en azından kağıt üzerinde, OnePlus 6, Galaxy S9'u bir dizi alanda öne çıkarıyor gibi görünüyor (adil olmak gerekirse, üç ay sonra piyasaya sürüldü).

Örneğin OnePlus 6 ile daha fazla RAM ve tek lensli bir kamera yerine çift lens alabilirsiniz. Benzer boyuttaki bir kasada daha büyük bir ekran elde edersiniz (Full HD çözünürlüğe takılı olsa da) ve farklı çentiği koruma veya bir yazılım ayarlamasıyla gizleme seçeneğiniz vardır. En etkileyici olanı, OnePlus 6'nın sadece 469 £ veya 529 $ maliyeti.

Yeni bir Samsung Galaxy S9 için ödemeniz gereken 739 £ veya 729 $ ile karşılaştırın ve bu oldukça büyük bir fark. Samsung, Galaxy S9 kameranın hala mükemmel bir snapper olduğunu ve OnePlus 6'da bulunmayan IP68 derecesi ve kablosuz şarj gibi ekstralara sahip olduğunu iddia ediyor.

Yukarıda listelediğimiz gibi, bu telefonların her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var ve sonuçta bir telefonda neye değer verdiğinize (ve belki de OnePlus ve Samsung'un Android ile yaptıklarını ne kadar sevdiğiniz veya beğenmediğinize) bağlı. Sonunda, OnePlus 6'nın, özellikle de önemli ölçüde daha düşük fiyat olduğunu göz önünde bulundurarak, savaşı sadece aştığını düşünüyoruz.