Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S7: Bu beklediğiniz 2 yıllık güncelleme mi?

Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S7: Bu beklediğiniz 2 yıllık güncelleme mi?

Herkes her yıl telefonunu değiştirmiyor. Bazen yenisi eskisinden çok daha iyi olmadığı için veya masrafı haklı çıkaramadığımız için bekleriz. Ve bazen bekleriz çünkü süre dolmadan iptal edilemeyecek kadar pahalı olan iki yıllık bir sözleşme imzaladık. Eğer sallıyorsan samsung-galaxy-s7-review-edge-reviewve atlamaya karar verdiS8Samsung Galaxy S9, beklediğiniz yükseltme olabilir.


Samsung S9 ile Samsung S7 karşılaştırmamız size iki Galaxy telefonu arasındaki temel farkları gösterecektir.

Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S7: Tasarım

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S7

Galaxy S7 iyi görünümlü bir telefondu ve öyle. Ön tarafın çoğu ekran tarafından kapsanmış, ancak S9'da çerçeveler telefon bitinin etkili bir şekilde kaybolduğu noktaya kadar çok çok daha küçük hale getirilmiş. Bu, telefonun genel boyutunda veya ağırlığında neredeyse hiç fark olmaksızın çok daha büyük bir ekran olduğu anlamına gelir. Daha büyük ekrana yer açmaya yardımcı olmak için parmak izi okuyucu cihazın arkasına taşındı.

S7, dördüncü nesil Gorilla Glass ile korunmaktadır; S9, beşinci nesil. Göremeyeceğiniz bir tasarım değişikliği, hoparlör boffinleri AKG tarafından ayarlanan ve herhangi bir ses kaynağından 360 derecelik Dolby Atmos ses sağlayan yeni hoparlörlerdir. Diğeri ise, bu yıl çeşitli bölgelerde piyasaya sürülecek ultra hızlı Gigabit LTE'yi destekleyen radyo. Bazı rakiplerin aksine her iki Galaksinin de kulaklık soketleri vardır.


Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S7: ekran

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S7

Galaxy S7, 577 ppi ve 2,560 x 1,440 Quad HD çözünürlük sunan 5,1 inç ekrana (Edge bir inç 0,4 inç daha aldı) sahiptir. Samsung cihazlarından beklediğimiz keskin, canlı renkleri sunan ve her zaman açık bildirimlere sahip bir Süper AMOLED paneldir.


S9’un ekranı önemli ölçüde daha uzundur. Ekranı 5,8 inçtir ve 2,960 x 1,440 sunabilir. Her zaman açık bildirimlerle bir kez daha Süper AMOLED. Piksel yoğunluğu 7 ppi kadar biraz daha düşüktür. Ne kadar gözünüzü kıstırsanız da farkı göremezsiniz.

Samsung, S9'da yatay mod için yazılımını optimize etti, bu nedenle telefonu yan tarafına çevirdiğinizde uygulama tepsisi buna göre hareket ediyor.


Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S7: işlemci ve depolama

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S7

Galaxy S7, 4 GB RAM ile desteklenen 4 x 2,3 GHz ve 4 x 1,6 GHz çekirdekli bir sekiz çekirdekli kurulum olan Samsung’un kendi Exynos işlemcisine sahipti. S9, ABD ve Çin için Snapdragon ve dünyanın geri kalanı için Exynos olmak üzere iki çeşitte geliyor. Snapdragon 845, 4 x 2,7 GHz çekirdeğe ve 4 x 1,7 GHz çekirdeğe sahiptir; Exynos 9810, 4 x 2,8 GHz ve 4 x 1,7 GHz çekirdeğe sahiptir. Bir kez daha 4 GB RAM var.

Galaxy S7, 32 veya 64 GB yerleşik depolama alanıyla geldi ve 256 GB'a kadar microSD kartları işleyebilir. S9 64, 128 veya 256GB ile gelir ve 400GB'a kadar microSD'yi destekler.

Sayılar aslında ne anlama geliyor? 2018'in işlemcileri daha verimli ve çok daha hızlı.


Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S7: kamera

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S7

Galaxy S7 kamerası oldukça iyi, ancak S9'daki kamera harika. S7'nin etkileyici f / 1.7 diyafram açıklığına sahip 12MP kamerası olduğu yerlerde S9, inanılmaz düşük ışıkta çekim için olağanüstü f / 1.5 kapasitesine sahip 12MP arka kameraya sahiptir. Ayrıca, istenmeyen görüntü parazitini tanımlamak ve ortadan kaldırmak için birden fazla fotoğrafı birleştiren akıllı bir parazit azaltma algoritmasına sahiptir.

S9 da daha fazla video seçeneği sunar: S7’nin 30 fps ile karşılaştırıldığında 60 fps’ye kadar 4K, S7’nin 60 fps’inde 240 fps’ye kadar 1080p ve S7’nin 240 fps’ine kıyasla 720p’de devasa bir 960 fps sunan süper ağır çekim modu. Her iki Galaxy cihazı da video kaydederken 9 MP fotoğraf çekmenizi sağlar.

Ön kamera da çok daha iyi: 5MP yerine 8MP sunar.

Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S7: yazılım

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S7

S7, Marshmallow olarak da bilinen Android 6.0 ile birlikte gelir ve 7.0 Nougat'a yükseltilebilir. S9, Oreo olarak bilinen Android 8.0'a sahiptir ve önceden isteğe bağlı olan Bixby artık sistemin bir parçasıdır. Canlı çeviri, yemek kalori bilgileri ve yakınınızdaki yerler hakkında yararlı bilgiler sunmak için büyük bir yükseltme yapıldı. Ayrıca, Samsung'un çeşitli akıllı ev cihazlarına bağlanmak için yeni bir SmartThings uygulaması ve Samsung'un AR Emoji adını verdiği Apple'a benzemeyen animasyonlu emoji sunuyor.

İki işletim sistemi arasındaki en önemli farklardan biri hemen belli değil: Oreo çok daha verimli, bu da daha iyi pil ömrü ve daha iyi performans sağladığı anlamına geliyor.

Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S7: pil

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S7

S7 pil 3.000mAh'dir ve hem kablolu hem de kablosuz şarj cihazlarında hızlı şarj sağlar. S9, daha yeni USB-C konektörüyle birlikte 3.000 mAh'dir. Samsung, Galaxy Note 7'yi etkileyen patlayıcı nitelikteki çok genel sorunların ardından şu anda pil teknolojisiyle güvenli oynuyor.

Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S7: Genel

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S7

Telefonları yükseltmek için iki yılın en tatlı nokta olduğunu düşünüyoruz: Görünüşe göre bugünlerde neredeyse herkes bir tik / tak döngüsü içinde. Her kene bir öncekine göre önemli bir gelişmedir; her bir tak, bu iyileştirmelerin geliştirilmiş halidir. Bunu iPhone'larda görüyorsunuz - iPhone X bir takıydı, 8 bir işaretti - ve bunu Galaksilerde görüyorsunuz. S7 ve S8 arasındaki fark çok büyüktü; S7 ve S9 arasında bir işaret var. Hiç şüphe yok ki, yükseltme yaparsanız, farklılıklardan memnun kalacaksınız.

S9 yine de pahalı bir işaret. İki yaşındaki S7 çevrimiçi olarak 300 sterlinlik markaya doğru ilerlerken, S9 740 sterlin altında daha pahalı bir teklif. Bir sözleşme istemiyor ve en son Galaxy'ye ihtiyacınız yoksa, birkaç hafta verin ve S8'in fiyatlarının düştüğünü göreceksiniz. S9 kadar iyi değil ama son derece yakın.

  • İşte Samsung Galaxy S9 Plus incelememiz