Close

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 incelemesi

Samsung Galaxy Tab 10.1 fırsatları Samsung Galaxy Tab A 10.1in ... Amazon Prime 179 $ Samsung Galaxy Tab A Wi-Fi Görüntüle ... Ofis Deposu179,99 GörünümSAMSUNG Galaxy Tab A 10.1 ... Amazon Prime 189.99 $ Samsung Galaxy Tab A SM-T510 Görüntüle ... Yeni229,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Image 1 of 5 tarafından desteklenen en iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy Tab 2 10.1


Samsung Galaxy Tab 2 10.1 incelemesi
Resim 2/5

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 incelemesi
Resim 3/5

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 incelemesi
Resim 4/5

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 incelemesi
Resim 5/5

Samsung Galaxy Tab 2 10.1


Samsung Galaxy Tab 2 10.1 incelemesi

Samsung Galaxy Tab 10.1 2 tablet, Android 4.0 Dondurmalı Sandviç'i kutudan çıkarıyor, ancak yine de gerçek bir iPad rakibi mi?

Apple ile Samsung arasında uzun süredir devam eden patent anlaşmazlığı, mahkemelerde devam ediyor.Samsung Galaxy Tab 7.7Zaten kurbanlar arasında (en azından AB'de), ancak bu açıkça Samsung'un tabletleri taşıma bandının yanında Samsung Galaxy Tab 2 10.1 ile sunmasını engellemedi.


Daha fazlası: Samsung Galaxy Tab S4 incelemesi: tek gerçek iPad alternatifi

Orijinalini verdikSamsung Galaxy Tab 10.1ilk seferinde parlayan bir inceleme oldu ve haklı olarak boyut ve yetenekler açısından bir Apple iPad'e en yakın şey olarak kabul edildi.


Tabii ki teknoloji dünyasında bir yıl uzun bir süredir ve o zamandan beriyeni iPad,Asus Transformer PrimeveGoogle Nexus 7diğerleri arasında sahneye çıktı.

Peki Samsung, iPad rakibi olarak etiketini korumak için yeterince şey yaptı mı? Pingtwitter, öğrenmek için Galaxy Tab 2 10.1'i test etti.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1: Yapı

Orijinal Galaxy Tab 10.1'e sahipseniz, Tab 2 10.1 ilk bakışta birçok yönden çok benzer görünüyor, ancak bazıları Apple ile olan mevcut patent anlaşmazlığının bir sonucu olabilecek veya olmayabilecek bazı küçük değişiklikler oldu.

Orijinaldeki daha dokulu lastikli arka kasanın üzerine plastik bir gümüş rengi tercih eden yeni Tab 10.1, 8.6 mm'ye kıyasla kalınlıkta 9.7 mm'ye sıçradı ve bu da kalınlıktan daha kalın.Samsung Galaxy Tab 8.9.

Cihazın ağırlığı da Wi-Fi versiyonu için 565'ten 581g'a çıktı ve garip bir şekilde cihazın sağ tarafında daha ağır hissediyor.


Ekranın etrafındaki çerçeve şimdi biraz daha genişken, hoparlörler artık yatay konumda tutulduklarında siyah çerçevenin her iki yanında otururken, tescilli şarj bağlantı noktası altta oturuyor.

Fiziksel düğmeler açısından, açma / kapama düğmesi ve ses yükseltici, cihazın kenarında, yeni bir microSD yuvası (depolamayı 32 GB'a kadar genişletebilen) ve hemen altında bulunan 3,5 mm kulaklık girişi ile birlikte bulunabilir. hemen altında aynı taraf.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1: Ekran

Samsung'un tablet yapımının bir yönü varsa, bu da harika multimedya dostu ekranlar yapıyor.

Galaxy Tab 10.1'de bulunan ile aynı 1280x800 ekranı kullanarak, özellikle tam HD içerik izlerken renkli, canlı bir ekran performansı bekleyebilirsiniz.

Yeni iPad'in 264 ppi'sine kıyasla yalnızca 149 ppi piksel yoğunluğu ile, özellikle tarayıcıdaki kelimelere veya karşılaştırmalı olarak bir e-Kitaba baktığınızda net bir netlik farkı var.

Yine de görüş açıları harika ve kesinlikle ellerinizi üzerine koyabileceğiniz en parlak tablet ekranlarından biri değil, Retina ekranı.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1: Dondurmalı Sandviç

Orijinal Galaxy Tab 10.1, Android Honeycomb üzerinde çalışıyordu ve neyse ki güncellenmiş model, daha ince, daha güzel Android 4.0 Ice Cream Sandwich'i markalaştırıyor.

TouchWiz kullanıcı arayüzü üstte yer aldığında, ekran görüntüsü almak için özel bir düğme ve E-posta ve S Planlayıcı (takvim) gibi uygulamalara hızlı erişim sağlamak için ekranın altından erişilebilen mini uygulama başlatıcısı bekleyebilirsiniz.

Samsung'un Hub widget'ları, yenilenen ve şimdi uygulamaları kategorilere ayıran bir uygulama öneri hizmeti olan S Suggest dahil olmak üzere ana ana ekranda sıvalı.

Honeycomb'un Galaxy Tab 10.1'deki görünümüne ve hissine dönüp baktığımızda, Ice Cream Sandwich'in eklenmesi her şeye daha gösterişli, sofistike bir his verir ve son uygulamaları, tarayıcı ince ayarlarını ve kullanışlı uygulama klasörlerini hızlıca kaydırabilme gibi harika özellikler ekler. .

Samsung Galaxy Tab 2 10.1: Performans

İşlemci bölümünde, Tab 10.1 2 orijinali ile aynı 1GHz NVIDIA çift çekirdekli işlemciye ve 1GB RAM'e sahiptir.

Her zaman, Nexus 7 gibi daha ucuz bir cihaz sahneye dört çekirdekli bir işlemci paketiyle geldiğinde, her zaman bir dört çekirdekli işlemci karşılaştırması yapılacaktır, ancak 1 GB RAM ile birlikte, herhangi bir önemli performans sorunu olmadan Galaxy Tab 2 10.1'e güç sağlamak için yeterli olacaktır. .

Ana ekranları kaydırdığımızda, bir Project Butter paketleme Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin çözüleceğinden emin olduğumuz bazı küçük gecikmeler yaşadık, ancak dualcore işlemci, HD video oynatma ve grafiksel olarak zorlu oyunları işlemek için fazlasıyla donanımlı.

Gerçekten göze çarpan bir şey, bir tablet cihazda gördüğümüz en hızlı şekilde kesinlikle orada olan internet taramasının hızı ve duyarlılığıydı.

Samsung, aynı 3 megapiksel arkaya bakan kamerayı dahil etti, ancak LED flaşı düşürdü ve 1080p full HD kayıt (720p'den yukarı) ve görüntülü arama için bir VGA ön kamera ekledi.

Görüntüler, eskisi kadar ilham verici olmaktan çok daha azdı ve gerçek canlılıktan yoksun, grenli, gürültülü görüntüler veriyordu. 1080p HD kayıt hakkında biraz daha olumlu olabiliriz, ancak bu hiçbir standartta şaşırtıcı değil.

Neyse ki, hoparlörler Galaxy Tab 7 2.0'da olduğu gibi konumlandırılmamış ve net ses sunan manzara izleme için yapılmıştır, ancak yeni iPad gibi tabletlerdeki bas ve zenginlikten yoksundur ve yüksek ses seviyelerinde bozulabilir.

Samsung'un bir kez daha dokuz saat dayandığını iddia ettiği ve gün boyunca ürettiği aynı 7.000 mAh pil bizi hayal kırıklığına uğratmadı.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1: Karar

Galaxy Tab 2 10.1'i belki de en iyi tanımlayan selefinden çok fazla değişmeyen yeni bir tablet görmek garip görünüyor. Daha kalın ve ağırlaşan teknik özellikler çoğunlukla aynı.

Micro SD kart desteği ve Ice Cream Sandwich hem güzel hem de gerekli eklemeler iken ekran hala film ve video izlemek için mutlak bir zevk.

Android tabletlerin, Nexus 7'nin ortaya çıkmasına göre şimdiye kadar yaşayacakları çok şey var, ancak ekran boyutuna benzer ve hem multimedya hem de iş amaçlı performans açısından çoğunlukla eşit olan Apple olmayan bir tablet istiyorsanız, Galaxy Tab 2 10.1 kesinlikle işi yapar.

En iyi Android tabletin peşindeyseniz, kesinlikle daha ucuz alternatifler var ve bunlardan birkaçı Asus kampında bulunabilir.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 kullanılabilirliği: Şimdi mevcut

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 fiyatı: 299,99 £