Close

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 incelemesi

Resim 1/13
Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 2/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi


Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 3/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 4/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 5/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 6/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi


Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 7/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 8/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi


Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 9/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 10/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi


Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 11/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
Resim 12/13

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi
13 görsel

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi

Samsung Galaxy Tab Pro incelemesi

Samsung'un Tab Pro serisi, profesyonel kalitede özelliklere sahip bir tablet sunmayı amaçlamaktadır. Yapar? Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 incelememizde öğrenin.


Samsung sonunda harika bir tablet mi yaptı? Güney Koreli mega markanın, Samsung Galaxy S5 ve Galaxy Note 3 gibi süper popüler akıllı telefonlarıyla birlikte ilerlemek için kazanan bir tablet üretme zamanı geldi, çünkü şimdiye kadar arduvaz tekliflerinden oldukça etkilenmedik.

Orta büyüklükteki tablet pazarı şu anda tıka basa dolu ve Apple'ın iPad Mini'si grubun favorisi. Ancak Nexus 7, Kindle Fire HDX ve LG GPad gibi seçebileceğiniz bir yükün Android tarafında.

Peki, Galaxy Tab Pro 8.4 sonunda Samsung'u tablet haritasına koyabilir mi? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4: Boyut ve Yapı

Las Vegas'taki CES 2014'te Samsung Galaxy Note Pro 12.2 de dahil olmak üzere bir dizi diğer tabletin yanında duyurulan Tab Pro serisi, Samsung'un profesyonel hedefli seçim listesi olacak ve Apple'ın iPad Air'i üstünlük için kafa kafaya gidiyor.

Samsung'un tabletlerini ve akıllı telefonunu sümüksü, yağlı plastikten kurtarmaya çalıştığını takdir etsek de, suni deri değişimi sadece marjinal olarak daha iyi. Yine de, his açısından oldukça seviyoruz. Hafif dokuludur, bu da onu kavrayış yapar ve parmaklarınız bir tür kazarak rahatlığa yardımcı olur. Bu sadece sevmediğimiz sevimsiz 'defter' görünümü. Bize her gün alüminyum verin.

Tıpkı 12,2 inç versiyonda bulduğumuz gibi, arka taraf hızla gresle lekelenebilir ve neredeyse günlük bir silme gerektirir.

Ayrıca jantın etrafında, yine birinci sınıf kaliteyi haykırmayan sahte metal bir bant var.

Aygıta doğrudan bakın ve onu Tab ailesinin herhangi bir üyesinden ayırmakta zorlanacaksınız. Hâlâ geri dönmek ve çoklu görev yapmak için iki kapasitif tuşla çevrili o tanıdık ev düğmesi var ve hepsi bu.

Yan tarafta, mikro SD kart için yer ile birlikte bazı hoş ve tıklamalı ses düğmeleri ve bir güç düğmesi bulacaksınız.

Tasarım minimalisttir ve kesinlikle herhangi bir ödül almayacak olsa da, bunda yanlış bir şey yok. Sadece biraz daha iyi görünmesini dilerdik.

Buradaki büyük soru, 8,4 inç'in oldukça taşınabilir olması gereken bir tablet için biraz fazla büyük olup olmadığıdır. Aslında, çoğunlukla boyutu gerçekten beğendik. Çerçeve o kadar büyük olmasa da, Nexus 7'ye göre çok daha fazla ekran alanı elde edersiniz.

Yine de, oldukça uzun, yani tek elle kullanım okumaktan başka herhangi bir şeyle sınırlı.

Boyutların hayranıysanız, Samsung Galaxy Tab Pro 8.3 219 x 128,5 x 7,2 mm, 331 g ağırlığında (gerçekten hafif hissettiriyor) geliyor, iPad Mini 2 ise 200 x 134,7 x 7,5 mm 331g.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4: Özellikler

Bu profesyonel bir tablet olduğundan, yalnızca garip Netflix tıkanmasının tadını çıkarmak için harika bir özellik setine sahip olmasını değil, aynı zamanda işleri gerçekten yapmak söz konusu olduğunda onu kesebilecek bir özellik setine sahip olmasını beklersiniz.

Microsoft Surface 2 ve Surface Pro 2 gibi, Samsung da aynı anda iki şeyi yapmanıza izin veren şık bir çoklu ekran görünümü oluşturmuştur. Örneğin, web'de gezinmek ve bir belgeyi görüntülemek veya bir e-postayı gizlerken bir PDF'ye göz atmak.

Yalnızca birkaç Google ve Samsung uygulamasıyla çalıştığı için ciddi şekilde sınırlı olsa da, sık sık kullandığımız bir özellikti. Özellikle de çalışan iki uygulamanız varken hiç yavaşlama gibi görünmüyor.

Öne çıkan bir diğer 'profesyonel' özellik ise Magazine UX. Sözde bir Blinkfeed ve Flipboard karması, bu iki ürün kadar neredeyse hiç kullanışlı değil. Samsung Galaxy Note Pro 12.2 incelememizde Magazine UX konusunda oldukça zorlandık ve o zamandan beri fikrimiz pek değişmedi. Çoklu ekran çoklu görevde olduğu gibi, birkaç seçilmiş Samsung uygulamasıyla sınırlıdır ve kendi haber kaynaklarınızı ekleyemezsiniz, bu büyük bir hayırdır.

Magazine UX, Samsung'un Android 4.4'ün üzerine inşa edilen Android skin Touchwiz ile birlikte çalışıyor ve bu, ürünleriyle ilgili sevmediğimiz bir başka özellik. Aşırı bloklu ve çocuksu simgeler, garip metin yazı tipleri ve aralıksız, sinir bozucu sesli 'uyarılar' hala burada bulunurken, şık bildirim gölgesi gibi Android tasarımının güçlü parçaları korkunç taklitlerle değiştirildi.

Birkaç akıllı uygulama ile başlatıcıyı ve klavyeyi Nexus 7'de gördüğümüz hisse senedi Android'e daha çok benzer bir şeye geçirebileceğiniz doğrudur, ancak TouchWiz'in kavrayışından tamamen kurtulamazsınız.

Arkada dikkat çekici bir 8 megapiksel kamera bulacaksınız, ön tarafta ise görüntülü sohbet ve benzeri için 2 megapiksellik bir versiyon var. Yine iyi çalışıyor, ancak eve yazılacak bir şey yok.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4: Ekran

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4'ün yapım kalitesinden veya tabletin çalıştırdığı şişirilmiş yazılımdan bile ikna olmamış olsak da, bu yazı tahtası hakkında kesinlikle sevdiğimiz bir alan var ve bu ekran.

Hiçbir sıfat, klişe veya savurganlık, bu Full HD, 2.560 x 1.600 çözünürlüklü TFT LCD ekranın gerçekte ne kadar güzel olduğunu tam olarak özetleyemez. Keskin çizgiler, doğru temsiller ve canlı ve parlak renklerle, izlemekten zevk aldığımız en iyi mobil ekranlardan biri eller aşağı. İPad Mini'nin Retina ekranı iyi, ancak bu daha iyi.

Küçük de olsa bu yüksek çözünürlüğün bir dezavantajı, Android'in bazı bölümlerinin, özellikle düğmeler ve onay kutularının çok küçük görünebilmesidir. Google Play Store'daki bölüm seçenekleri küçüktür ve uygulamalar genellikle uyumsuz ve tuhaf görünür.

Bizi erteliyor mu? Hayır, biraz bile değil. Bu, okumayı bir keyif haline getiren harika bir panel - web sayfalarında saatlerce dolaştıktan sonra gözlerimiz incinmeye bile başlamadı ve kitaplar ve videolar arasında gezinmek de aynı derecede etkileyici.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4: Performans

Bu muhteşem ekrana güç veren, dört çekirdekli, 2.3Ghz işlemci ve 2GB RAM'dir. Bunlar, bir tablet için etkileyici özelliklerdir ve anında 7-9 inç kategorisindeki diğer Android seçenek listelerinin üstüne yerleştirir.

Bunun gibi dahili cihazlarda beklediğiniz gibi, Samsung Galaxy Tab Pro 8.4'ü kullanmak gerçek bir zevk. Kaydırma, minimum gecikme ile hızlıdır ve cihazla geçirdiğimiz süre boyunca neredeyse hiç yavaşlamadık.

Oyun oynamak da aynı derecede etkileyiciydi. Asphalt 8, Badlands ve Modern Combat 3'ün gecikmesiz turlarını oynadık, bunların hepsi ekranda harika görünüyordu ve beklentilerimizi aştı.

İlginç bir şekilde, biraz yavaşlama bulduğumuz tek alan Magazine UX'i açmak ve muhtemelen her ikisi de TouchWiz yazılımına bağlı olan ayarlar menüsüne girmekti.

16 GB dahili depolama alanı bulacaksınız, ancak bu yeterliyse (ipucu: değil) o zaman mikro SD mevcut alanı önemli ölçüde artırabilir.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4: Pil

Pek çok oyun ve HD video görüntüleme ile bu sürenin önemli ölçüde azalmasına rağmen, tableti birkaç gün makul düzeyde makul bir şekilde kullanabilmeniz için kolayca sağlayabileceksiniz. Samsung Galaxy Tab Pro 8.4, iPad Mini'den daha iyi bir ekrana sahip olabilir, ancak pil bununla eşleşmiyor.

Samsung, 4.800 MAh pilin 10 saat boyunca iyi olması gerektiğini söylüyor, bunun muhtemelen biraz iyimser olduğunu söylüyoruz.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4: Karar

Bu incelemenin başında şu soruyu sorduk, Samsung sonunda harika bir tablet mi yaptı? Peki, ne düşünüyoruz? Bu, Güney Koreli şirketten gelen en iyi seçenek ve evet, bunun harika bir cihaz olduğunu düşünüyoruz.

Yine de mükemmel olmaktan uzak. Gerçekten profesyonel bir kit parçası olarak sınıflandırılması için çok fazla suni deri ve metal içeren yapı hala bir yanlış adımdır. TouchWiz ve Magazine UX, Google ve HTC'nin benzer teklifleriyle kolayca geride bırakıldı.

Ama yardım edemeyiz ama bu ekranla ilgili her şeyi seviyoruz. Bir filmi okumak, izlemek ve hatta üzerindeki resimlere göz atmak büyük bir zevk. Pürüzsüz performansla, hafif ve ince yapıyla eşleştirin ve tamamen tavsiye edeceğimiz bir cihazınız olsun.

349 £ 'dan geliyor, kesinlikle piyasanın premium ucunda fiyatlandırılıyor, hatta en büyük rakibi Apple'ın Retina ekranlı iPad Mini'sinden 30 £ daha pahalı.

Ancak, bu bir Nexus 7 çırpıcı gibi görünmüyor; daha fazlasını arıyor. Tablet işletim sistemi söz konusu olduğunda Android hala Apple'ın çok gerisinde olsa da, Google'ın işletim sistemini çalıştıran bir sayfa listesi istiyorsanız, o zaman kaydetmeniz gereken şey budur.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 fiyatı: 349 £ (16GB)