Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Samsung Galaxy Tab S2 incelemesi: Henüz bir Android iPad'e en yakın şey

Samsung Galaxy Tab S2 incelemesi: Henüz bir Android iPad'e en yakın şey

Samsung Galaxy Tab S2 fırsatları 622 Amazon müşteri yorumları galaxy tab s2 8 0 wifi 32 GB Carphone Warehouse £ 329.99 Amazon UK'yi Görüntüle

Apple'ın tablet pazarındaki hakimiyeti yıllar içinde yavaş yavaş kötüleşti ve Samsung Galaxy Tab S2 gibi yazı tahtaları ile bu hiç de şaşırtıcı değil.


9,7 inç ekran, ince ve hafif yapı ve çok sayıda güç birinci sınıf bir kabuğa yerleştirilmişiPad Air 2Android çalıştırıyor.

Yine de 320 £ civarında, Apple'ın amiral gemisi listesinin altını çiziyor, aslında fiyat söz konusu olduğunda, içinde bulunduğunuz fiyat söz konusu olduğundaiPad mini 4bölge burada.

Öte yandan, bir yükseltme olarakSamsung Galaxy Tab Sdaha az etkileyici ve Galaxy Tab S2, iPad Air 2 ile aynı kutuların çoğunu işaretlerken, o kadar yetenekli yapmıyor.


& middot;İPad Pro, Apple'ın şimdiye kadar ürettiği en iyi tablettir

Tasarım

Samsung Galaxy Tab S2'nin iPad Air 2 ile bazı benzerlikleri var (yalnızca bir tablet tasarlarken yapabileceğiniz çok şey var), ancak bazı açılardan aslında onu geride bırakıyor, 5,6 mm kalınlığında ve 389 g'de hem daha ince hem de daha hafif. Bu oldukça büyük bir başarı ve onu bir elinizde kolayca tutabileceğiniz veya bir çantaya atıp unutabileceğiniz anlamına geliyor.


Android'e geri dönünSony Xperia Z4 Tabletneredeyse onun kadar ince ve hafiftir, ancak çok az başka seçenek listesi onunla rekabet edebilir.


Gerçek tasarım biraz daha az ilham verici. Tab S2, metal bir çerçeveye ve neredeyse metal için geçebilecek plastik bir arka yüze sahiptir, ancak belirgin şekilde daha düşük bir uç malzemedir. Her şey, metal ve plastik, aynı zamanda biraz kaygan ve tabii ki düz.

Nazik hissediyorsanız buna abartısız diyebilirsiniz, ancak Samsung Galaxy Tab S2, iPad Air 2 veya aslında iPad Air 2 ile aynı etkileyici tepkileri ortaya çıkarmaz.Samsung Galaxy S6. Yine de, tamamen plastik Samsung Galaxy Tab S'de bir gelişme.

Özellikleri

Samsung, ekranları kimsenin işi gibi yapmıyor ve Galaxy Tab S2, akıllı telefonlarında bulacağınız gibi parlak ve canlı Super AMOLED ekranıyla bir istisna değil.

Orijinal Galaxy Tab S'de de bulacağınız şey bu, ancak garip bir şekilde Samsung, yeni model için çözünürlüğü düşürdü ve onu iPad Air 2 ile eşleşen 1536 x 2048'e getirdi. Bir adım gerilemesi utanç verici ama Hala yeterince keskin ve kullanımı gerçek bir keyif.


Şirket ayrıca, Apple'ın slates ile daha doğrudan rekabet edebilmek için en boy oranını 16: 9'dan 4: 3'e değiştirdi. Değişiklik, film izlemeyi daha kötü, ancak web'de gezinmeyi daha iyi hale getiriyor.

İPad ile bu kadar çok karşılaştırma yapıyormuşuz gibi görünüyorsa, bunu aldığınızda bunu yapmamakta zorlanacaksınız - ve Samsung'daki değişikliklerin çoğu, Apple'ınki ile baştan aşağı savaşmak için tasarlanmış gibi görünüyor. tablet.

Ekrandan uzakta, Galaxy Tab S2'ye yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısı var ve kilidi açmayı hızlandırıyor. Çoğunlukla iyi çalışıyor ve dört parmağınızı kaydedebildiğiniz için, her seferinde aynı rakamı kullanarak sıkışmıyorsunuz, ancak baskıyı yaklaşık dört seferde bir tanıyamadı ve bu durumlarda sadece bir PIN girmek daha hızlı olurdu .

Verim

Sekiz çekirdekli işlemci ve 3 GB RAM ile Samsung Galaxy Tab S2 net bir amiral gemisidir ve Samsung Galaxy S6 veya canavar gibi hızlı olmasa da bir amiral gemisi gibi çalışır.iPad Pro.

Pratikte fark etmeyeceksin. Her şey parmağınızın altında pürüzsüz hissediyor ve üst düzey oyunlarla bile iyi başa çıkıyor. Ana ekranda kaydırırken ara sıra bir duraklama oluyor, ancak bu muhtemelen homurdanma eksikliğinden ziyade TouchWiz etkisidir.

Pil ömrü biraz daha endişe verici, sanki birçok oyun veya video için kullanmayı planlıyorsanız, birkaç saat içinde çöktüğünü göreceksiniz. Orta dereceli karma kullanımla bundan bir gün veya daha fazlasını elde edersiniz, ancak sizi tam bir Star Wars maratonunda göremez, bu yüzden başlangıç ​​üçlemenizi dikkatlice seçin.

Kamera, tam olarak ne olduğu - bir kamera olarak kullanılamayacak kadar büyük bir şeye bağlanmış iyi bir 8 MP snapper. Bulutlu sonbahar günlerinde, biraz karanlık olmayan, ancak ışığı doğru tutturan herhangi bir fotoğraf çekmekte zorlandı ve bu korkunç değil.

Tartışmalı olarak daha kullanışlı olan ön kamera, sadece 2,1 MP'dir ve aydınlatma parlak ve tutarlı olmadığı sürece yine mücadele eder.

Kullanılabilirlik

Galaxy Tab S2, TouchWiz ile kaplanmış Android Lollipop'u çalıştırır. Samsung'un modifikasyonları hiçbir zaman en iyisi olmadı, ancak burada bazı iyi özellikler var. Flipboard tek kişilik olarak pişirilir, bu nedenle en soldaki ekrana hızlıca kaydırmak size haberlere ve eğlence hikayelerine kolay erişim sağlar.

Samsung ayrıca daha kolay çoklu görev için bölünmüş ekran modu sunmak için büyük 9,7 inç ekrandan yararlandı - tablet bunu sorunsuz bir şekilde halledecek kadar güçlü, ancak ekran tamamen rahat olması için biraz fazla küçük.

Pingtwitter kararı

Samsung Galaxy Tab S2, Apple'ı yerinden etmenin yolu mu? Tam olarak değil, ancak birçok yönden bir Android iPad gibi hissettiriyor.

İnce ve hafif bir tasarım, büyük ve parlak bir ekran ve bol miktarda güç sayesinde kullanmak gerçekten de en önemli şeyler.

Eh, bunlar ve pil ömrü, olması gerektiği kadar iyi değil, ancak burada sizi ortalama bir kullanım gününü kolaylıkla görmeye yetecek kadar enerji var.

Tüm bunlar ve Samsung Galaxy Tab S2 size bir iPad mini 4'ten daha pahalıya mal olmayacak. Apple'ın tabletleri kadar güzel görünmüyor ve tamamen birinci sınıf olmayan bir tasarımla, o kadar yüksek kaliteli hissetmiyor, harika bir ekrana sahip bir Android seçenek listesi peşindesiniz, o zaman bu hemen karşınızda.