Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Samsung Galaxy Tab S3 incelemesi: Bu taşınabilir güç merkezi cam destekli bir doozy

Samsung Galaxy Tab S3 incelemesi: Bu taşınabilir güç merkezi cam destekli bir doozy

Samsung Galaxy Tab S3 fırsatları 743 Amazon müşteri yorumu galaxy tab s3 9-7 inç wifi ... Carphone Warehouse 669,99 £ Amazon Türkiye'yi Görüntüle

Samsung, iki tablet duyurduDünya Mobil Kongresi(MWC) Şubat ayında geri döndü - yeni Android 7.0 Nougat paketlemeli Galaxy Tab S3 ve Galaxy Book - Windows 10 dönüştürülebilir 2'si 1 arada.


Galaxy Tab S3, Apple & rsquo; ın 9,7 inç iPad Pro'suna çok yakın ve buna uygun bir fiyat noktasına sahip bir teknik özelliğe sahip - temelde bir rakip değilyeni iPadile daha eşit bir şekilde eşleşenGalaxy Tab S2.

Galaxy Tab S3, HDR içeriğini destekleyen 9,7 inç QXGA Super AMOLED ekrana (Samsung, Amazon Instant Video ile ortaklık kurdu ve cihazın eğlence düşünülerek tasarlandığını söylüyor) ve daha küçük 0,7 mm uçlu yeni bir S Pen'e sahip.

Gerçekten de, S Pen, yeni Tab S3'ü daha değerli bir profesyonel tablet yapan şeydir.9.7 inç iPad Pro- S Pen tablet ile birlikte gelir, bu da bunu, el yazısı notlar almak ve basınca ve eğime duyarlı bir kalem kullanarak fikirlerin taslağını çıkarmak için daha cazip bir teklif haline getirir.

Kullanımda, S Pen süperdir (daha hassas olduğunu söyleyebileceğinizi sanmıyoruz, daha önce çok hassastı). Kasa üzerinde bir halka şeklinde kayar, ancak prob uçlarının ekranın yan tarafına takılabilmeleri için manyetik olduğu zaman bunu tercih ederiz. Ayrıca ünlü kaleme benzemek üzere tasarlanmış özel bir Staedtler Norris modeli olan özel bir S Pen modeli de bulunmaktadır.


Galaxy Tab S3 tasarımı

Birkaç milimetre verin veya alın, S3'ün boyutları 9.7 inç iPad Pro'nun boyutlarına çok yakın. Apple & rsquo; ın tabletinden biraz daha hafif, ancak Wi-Fi ya da 4G modelini tercih etmenize bağlı olarak en fazla 10 gram ağırlığında. S3, 802.11ac Wi-Fi artı 2.4GHz ve 5GHz ağlarını destekler, ancak aynı zamanda eski standartlarla da çalışır, böylece eski yönlendiricinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.


Samsung, yalnızca ana cihazlarının değil, aksesuarların taşınabilirliği konusunda da açıkça bir fikir veriyor ve övgüyü hak ettiği bir şey de İngiltere için USB seyahat şarj cihazı. Ülkemizin üç pimli fiş tasarımı, taşınabilirlik söz konusu olduğunda bizim açımızdan bir dikendir, ancak Samsung'un şarj cihazının uçları daha hoş bir genel şekle bürünüyor.


S3'ün kendisine geri dönersek: Tasarımının bir avantajı da gövdesinin camdan yapılmış olmasıdır. Örneğin, onu soğukken almak bir iPad'in metal arka kısmından daha az ürpertici bir deneyimdir. Bununla birlikte, tabletin 6 mm inceliği de hoş olmayan bir şeydir; bu, uzun bir süre tabletin sol veya sağ kenarından tutarsanız rahatsız edici hale gelebilir. Diğer pek çok tablette olduğu gibi, S3 & rsquo; i sık sık bu şekilde tutacaksanız, biraz doldurmak için bir kasa satın almanızı öneririz.

Samsung & rsquo; un uyandırma / uyku ve ses düğmelerini aynı kenar boyunca yerleştirmesi, bir iPad veya iki taraf arasında bölündükleri başka bir tabletten geçiş yapıyorsanız ideal değildir; Zamanla ayarlayacağınız bir şey olsa da, sesi ayarlamak isterken kazara eski düğmeye basmanın oldukça kolay olduğunu gördük.


Galaxy S3 ses ve ekran

Ayrıca iPad Pro gibi dört hoparlör var, bu sefer Harman & rsquo; ın AKG tarafından ayarlandı (logosu arkada bile), Cihaz 0,64 W olarak derecelendirildi.

Bu notta, Samsung & rsquo; nun S3 pazarlaması, video, müzik veya her ikisi için kullanma olasılığınız olan bir cihazda olması gerektiği gibi, dört hoparlörlü ses sistemi hakkında çok fazla gürültü çıkarıyor.

Hoparlörler, tableti dikey veya yatay yönde tutmanıza bakılmaksızın ikna edici stereo ses vermelerini sağlamak için cihazın dört köşesine yerleştirilmiştir. Bu, özellikle aksiyon filmleri ve belirli oyun türleri için değil, eğlence açısından önemli bir avantajdır.

Hoparlörler de oldukça yüksek sesler pompalayabilirler, ancak bunların hepsi iyi bir haber değil: genel kaliteleri yalnızca yeterli. Müzik için odayı dolduran bir ses sisteminin yokluğunda yedek olarak aynı dört hoparlör düzenlemesine sahip bir iPad Pro kullandığımızda, bunun için S3'ü kullanmaktan memnun olmayacağız.

Bas çıkışı, doyurulması gereken parçalarda bile yokmuş gibi hissediyor ve evimizin mahremiyetinde bile bir çift iyi kulaklık takmak istediğimizi hiç de iyi bir işaret değil.

3,5 mm jak ve enerji tasarruflu Bluetooth 4.2 standardı sayesinde kulaklık bağlamak için birçok seçeneğiniz var.

Görsellere gelince, S3 hayal kırıklığı yaratmanın çok uzağındadır. Super AMOLED ekranının çözünürlüğü 2048 x 1536 pikseldir - 2012 yılına kadar uzanan tüm 9,7 inç iPad'ler için tam bir eşleşme. Bu kulağa eski bir şapka gibi gelse de pratikte gayet iyi ve ekran teknolojisi keskin ve keskin bir görüntü sunuyor . Tab S3'ün AMOLED ekranı canlı, parlak ve renklidir.

S3, HDR içeriği desteği biçiminde video söz konusu olduğunda biraz özel bir şey vaat ediyor; bu, vurgulardaki ve gölgelerdeki artan ayrıntılar sayesinde sahnelerin daha doğal görünmesini sağlayabilir. Ancak şimdilik bu özellik Amazon'un Prime Video uygulamasındaki içerikle sınırlıdır.

HDR video, genel olarak video sağlayıcıları tarafından nadir görülen bir şey olsa da, bu tür içeriği bir süredir uyumlu TV'lere aktaran Netflix'te bulunmaması hayal kırıklığı yaratıyor.

Galaxy S3 özellikleri

Daha az göze çarpan teknik özelliklere gelince, S3 hayal kırıklığına uğratmaz - orada 4 GB bellek ve yerleşik dört çekirdekli işlemci düşünüldüğünde bunu yapmaması gerekir.

Sistemin içinde hareket ederken ve uygulamalar arasında atlarken hiçbir durgunluk belirtisi hissetmedik. 4GB tahsis, Apple'ın 9.7 inçlik Pro tabletinde bulunan miktarın iki katıdır - S3'ün nippy olmasına şaşmamalı!

S3'ün 32 GB dahili depolama alanı, giriş seviyesi bir iPad Pro'da aldığınız miktarla eşleşiyor ve Samsung, 256 GB'a kadar kart kapasitelerini destekleyen bir microSD yuvasının esnekliğini seçti, bu nedenle İhtiyaçlarınız artarsa ​​daha sonra genişleyin.

Tab S3 ayrıca iPad Pro (ve ondan önceki Surface Pro) gibi bir pin arabirimi kullanan ayrı bir klavyeye sahiptir. USB Type-C, şarj için kullanılır. Bağlantı kolaylığı için birlikte verilen kablonun PC ucunda USB-A bulunur.

Galaxy Tab S3 S Kalem

S3 bir iPad Pro rakibi olduğundan, mesele tamamen pasif eğlenceden ibaret değil. Samsung, basit eskizler çizmekten not almaya ve sanatsal şaheserler yaratmaya kadar her şey için kullanabileceğiniz bir S Pen sağlıyor. Apple'ın bazen beceriksiz hisseden Kaleminden daha kısadır ve en geniş noktasında 9 mm kalınlığındadır. Ayrıca, daha düz kenarlardan birinde özelleştirilebilir kısayollar çağıran bir düğmeyle, hafifçe düzleştirilmiş bir şekle sahip olarak rakibinin geleneksel bir yazma aracını taklit etmesinden de kaçınıyor.

S Pen'in iPad Pro'nun Kalemine kıyasla avantajlarından biri (tabletin fiyatına ek olarak 99 £ maliyeti), zaman zaman şarj etmek zorunda kalmamanızdır. Kuşkusuz küçük bir bonus olsa da, Apple & rsquo; ın aracının faydalı bir şarj miktarını hızlı bir şekilde geri kazanabileceği düşünüldüğünde, bu S Pen'in garip bir anda çalışmayı bırakmayacağı ve pil seviyesi göstergesini kontrol etmeyi ve göreve odaklanmayı unutabileceğiniz anlamına gelir elinizin altında, dijital aracınızın sizi yarı yolda bırakıp bırakmayacağı değil.

Çok hoş karşılanan bir başka özellik de S Pen'in bir cebe takmak için kullanılan yerleşik klipsidir. S3'ün gövdesinde kalemin saklanacağı bir girinti olmadığı düşünüldüğünde, bu bir zorunluluktur. Ancak S Pen'in uzunluğu ile bağlantılı olarak karşılığını verir, bu da pek çok cep kolayca sığabilecek kadar kısa. Buna karşılık, Apple & rsquo; ın Kaleminde bir klip yok ve uzunluğu o kadar kolay cebe sığacak kadar kolay değil.

Yine de, büyük ölçüde S Pen'i bir çizim aracı olarak kullanmakla ilgili bazı dezavantajlar var. Ucunun ucu 0,7 mm'lik çekici bir ince boyuttadır ve Samsung, kalemin 4.096 basınç hassasiyetini desteklediğini söylüyor - ki bu sesler kadar fark edilmesi zor. Hareketlerinizin ekrandaki ayrıntılara çevrilmesi arasındaki gecikme, uygulamalar arasında farklılık gösterir, ancak en iyi senaryoda çok kısadır ve el yazımız eylemlerimizi asgari düzeyde izler.

Bazı uygulamalar kalemi nasıl eğdiğinizi algılar ve kreasyonlarınızda farklı efektler elde etmenizi sağlar. Ancak, ucun uzunluğu ve kalemin boynunun kalınlığı, ikincisi ekrana sürtünmeden önce yalnızca kısa bir şekilde eğilebileceğiniz ve uç ile ekran arasındaki teması kesebileceğiniz anlamına gelir.

Sonuçta bu, S Pen'in isminden de anlaşılacağı gibi tam olarak benzeyen tasarımından kaynaklanıyor; Daha dik bir doğrultuda tutulan bir tükenmez kalem olarak not almak ve basit çizimler yapmak için yeterince rahat ve hassastır, ancak daha sanatsal bir eğilime sahipseniz, bir iPad Pro, Apple Pencil ve uygun bir grafik uygulaması daha tatmin edici bir deneyim için.

Samsung, S Pen'in bu sürümünün 'tıpkı en sevdiğiniz tükenmez kalem gibi' olduğunu ve yazdığını söylüyor. Aslında, not almanın bir yolu olarak onu zevkli bulduk, ancak yine çizerken, uç ile cam yüzey arasındaki sürtünme hissinin, tabletinde kayan Apple'ın Kaleminden daha yapışkan olduğunu gördük. Bu, farklı çizim araçları kullanıldığında açıkça ortaya çıktı, çünkü sürtünme, dijital kalem kullanırken ne kadar küçük bir güvensizlik askıya alınabileceğini kırdı.

Bunların hiçbiri S3'ün S Pen deneyimi için yıkıcı değildir; İster resmi bir toplantıda, ister rastgele bir alışveriş listesi karalama, ister dijital çizim araçlarını mutlak bir başlangıç ​​olarak keşfetmek olsun, not almak için çok rahat. Yine de bir çizim veya illüstrasyon aracı olarak Apple alternatifinden daha az tatmin edici ve eğer tabletinizle yapacağınız asıl şey bu olacaksa ve iOS kullanma fikrini eğlendirmeye istekliyseniz, iPad Pro ve Apple Pencil'da daha yüksek miktar.

Galaxy Tab S3, cihazlarınız arasında bilgi, resim ve bağlantı göndermenizi sağlayan çapraz platform uygulaması Samsung Flow ile de uyumludur. Bunu daha önce kullandıysanız, Pushbullet'e benziyor. Galaxy sahiplerinin (herhangi bir cihazın) bilgisayarlarına bir şeyler göndermesi ve bunun tersi için çok yararlı olacaktır.

Uygulama açısından, tüm önemli Google uygulamalarının yanı sıra Samsung'un Samsung Notes gibi önemli uygulama paketiyle önceden yüklenmiş çok sayıda ürün var. Ve Office 365'iniz varsa, Microsoft Office uygulamaları da önceden yüklenmiştir.

Pingtwitter Kararı

Tab S3, eğlenceden çizim ve not yazmaya kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak isteyen bir tablet ve kalem kombinasyonudur. Basit notlar ve eskiz için kullanıldığında, S Pen genellikle harikadır. Tek ana kavrayışımız, S Pen'in çeşitli uygulamalardaki duyarlılığındaki fark, bas eksikliği ve uygulama değiştiriciyi açan dokunmaya duyarlı düğmenin rahatsız edici derecede kolay vurulmasıdır. Ancak genel olarak Galaxy Tab S3, gerçekten parçaya benzeyen mükemmel bir tablet. Layık bir rakip9.7 inç iPad Pro, bizden birien iyi tabletler.

Bunu beğendin mi?Bu yıl ele aldığımız diğer tüm konulara göz atın:Dünya Mobil Kongresi