Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Samsung Galaxy Tab S6 Lite incelemesi: Eskizler ve öğrenciler için harika bir orta sınıf tablet

Samsung Galaxy Tab S6 Lite incelemesi: Eskizler ve öğrenciler için harika bir orta sınıf tablet

Pingtwitter’ün Samsung Galaxy Tab S6 Lite incelemesine hoş geldiniz. Apple’ın tablet pazarındaki hakimiyetini gerçekten kırıp geçemeyeceğini görmek için Samsung’un en yeni erişilebilir, uygun fiyatlı tabletini uygulamalı olarak gördük. Gezinme kolaylığı için, bu incelemeyi birkaç temel kategoriye indirdik: fiyat ve kullanılabilirlik, tasarım ve ekran, donanım ve yazılım.


Birinci sınıf bir tablete ihtiyacınız yoksa Samsung Galaxy Tab S6 Lite harika bir değerdir. Her açıdan 'saf' bir tablettir, Bluetooth klavyeyle birlikte verilmemiştir veya çok işlevli bir üretkenlik santrali olarak faturalandırılmamıştır, ancak çizim, dijital not alma, web'de gezinme, yakınlaştırma aramaları ve içeriği tüketmek için mükemmeldir.

Primden sonra adlandırıldıSekme S6S6 Lite, iyi bir performans sergiliyor ve fiyatı düşürmek için yeterince köşeyi keserken, S6'nın en iyi işlevsellik unsurlarından bazılarını koruyor. Hepsi mükemmel değil: kalemle ilgili birkaç sorun var - örneğin, S Pen her zaman birkaç kalem vuruşunu takip etmez, bu da el yazısının 'akışını' kesintiye uğratabilir ve avuç içi reddi, genellikle ellerinizin yarattığı anlamına gelir Sanat eserleriniz veya notlarınızdaki ara sıra işaretler (özellikle solcular için).

Bununla birlikte, tableti gelişmekte olan eskiz sanatçılarına, notlarını düzenlemek için harika bir dijital araç seti isteyenlere veya sadece orta menzilli iyi bir tablet bilgisayar arayanlara tavsiye ediyoruz. Profesyonel bir tasarımcı veya tablette uzman bir kullanıcı değilseniz, birçok yönden (neredeyse) mükemmel bir araçtır.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite


(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Tab S6 Lite: Fiyat ve kullanılabilirlik

Samsung Galaxy Tab S6 Lite, yalnızca 64 GB WiFi modeli için 349 £, 10,2 ”iPad ile aynı fiyattadır. Burada oldukça rekabetçidir: Samsung’un teklifinde 10.4 ”ile biraz daha büyük bir ekran var ve ayrıca yeniden tasarlanan S Pen kalemi ile birlikte geliyor. Etkileyici bir kit olmasına rağmen Apple Pencil ayrı olarak satın alınmalı ve birinci nesil için 89 £ ve ikinci nesil için 119 £ 'a mal oluyor.

Tabletin kullanılabilirliği biraz daha yanıltıcıdır. Birleşik Krallık'ta yalnızca 64GB modeli mevcuttur, Avustralya'da ise yalnızca Wi-Fi için 649 AU $ olan 128GB modeli mevcuttur. ABD'de hem 64 hem de 128 GB modeller, sırasıyla 349 ABD Doları ve 429 ABD Doları fiyatla satılmaktadır.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Tab S6 Lite fırsatları İndirimli Fiyat Samsung Galaxy Tab S6 Lite ... Amazon Prime $ 349,99 $ 249,99 İndirimli Fiyatı Görüntüle Galaxy Tab S6 Lite, 64GB, ... Samsung 349,99 $ 249,99 $ Samsung 10,4 'Galaxy Tab S6'yı Görüntüleyin ... BHPhoto249,99 GörünümSamsung Galaxy Tab S6 Lite ... Yeni399,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy Tab S6 Lite: Tasarım ve ekran

2000 × 1200 çözünürlüklü 10.4 ”ekran büyük ve parlaktır, tatmin edici derecede ince çerçeveler sayesinde birinci sınıf bir görünüm ve his sağlar. Ekran LCD'dir ve maalesef daha iyi ve çağdaşlarında gördüğümüz OLED ve AMOLED ekranlarla olumsuz bir şekilde karşılaştırılır. Android’in karanlık modunu kullanırken bile, ekran hala enerji tüketen mavi ışık hissine sahipken, OLED ve AMOLED ekranlar daha yumuşak tonlar oluşturabiliyor.


Bununla birlikte, film, TV ve YouTube izlerken ekranda hala çok fazla renk görebilirsiniz ve videoları 1080p'de görüntülerken yine de az miktarda görsel gürültü alabilseniz de, bu nadiren rahatsız ediciydi. izlemeyi bıraktığım nokta. 5: 3 en boy oranı, bir filmi her başlattığınızda sinir bozucu siyah çubuklara olan ihtiyacı da ortadan kaldırır. Şu anda Samsung, tablette reklamsız Youtube içeriğine izin vermek için YouTube ile ortaklık kurdu.Youtube Premiumdört ay boyunca tamamen ücretsizdir.

Aksi takdirde, tablet çok ergonomiktir, ses seviyesi düğmesi, güç düğmesi ve evet, tasarımı tamamlayan 3,5 mm kulaklık jakı. Tüm ciddi audiophiles, 3,5 mm jaklı kablolu kulaklıkların Bluetooth paraziti olmadan en yüksek kalitede ses sağladığını ve genellikle kablosuz muadillerinden daha ucuz olduğunu bilir.

Samsung Galaxy Tab S6 lite

Kullanılmadığında, S Pen manyetik olarak tablet üzerindeki yerine yeniden klipslenir.


(İmaj kredisi: Gelecek)

İster uzun uçuşlarda olun, ister iyi bir hareketle yatakta kucaklaşmak gibi film izlemek için harika bir tablet arıyorsanız, düzgün bir sese ihtiyacınız var. Büyüyen Avengers: Endgame skorunu ucuz Bluetooth kutularla düzgün bir şekilde dinleyemezsiniz, değil mi? Kulaklıklardan uzakta, çift Dolby Atmos ve AKG teknolojisine sahip hoparlörler, nispeten küçük bir kulaklığa sahip büyük hacimlere ulaşabilen, dinlemek için çok tatmin edici.

Tasarımın en sevdiğim kısımlarından biri, S Pen'in dahil edilmesi ve Samsung’un entegrasyonu. İnceleme birimimiz, manyetik bir S Pen bölmesi içeren Samsung’un kitap kapağıyla birlikte geldi. Ancak bunlardan birine sahip değilseniz kalem, kullanılmadığında tabletin yan tarafına kolayca oturur. S Pen'in hiçbir zaman şarj edilmesi gerekmez ve pil kullanılmaz, bu nedenle tablette sürekli olarak kalabilir. Tıpkı Note serisine dahil edilmesi gibi, gerçekten basit bir eklenti yerine tabletin ayrılmaz bir parçası gibi hissediyor.

Buna karşılık, Apple Pencil (ayrı olarak satın alınır), bir yazılım ve donanım açısından fevkalade iyi bir şekilde entegre olabilir, ancak hiçbir zaman bir taşıma çantası biçiminde bir eklenti olmadan iPad'in bir parçasını tam olarak hissetmez.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Bu küçük köpek sabırla benim ona biraz yemek yapmamı bekliyordu.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Tab S6 Lite: Yazılım ve donanım

İşte burada, Tab, birinci sınıf estetiğinden uzaklaşmaya ve orta sınıf aralığına daha çok sapmaya başlıyor. S Pen, hem dijital not alma hem de eskizler için Samsung'un Notlar uygulamasıyla mükemmel bir şekilde çalışır; tablet, isterseniz el yazınızı oldukça doğru bir şekilde metne dönüştürür ve belgelerinizi buradan kolayca dışa aktarabilir, her notu bir metin kombinasyonuyla saklayabilirsiniz. , el yazısı ve eskizler. Ayrıca farklı bir renkte ekran görüntüsü oluşturabilir ve ek açıklamalar oluşturabilirsiniz.

Tomurcuklanan eskiz sanatçıları, tablet karalama, düzenleme ve açıklama eklemeyi eğlenceli hale getirdiği için kalem ve pistole araçlarıyla oynamayı çok sevecekler. Bütçesi kısıtlı bir sanatçı için S6 Lite mükemmel bir seçimdir. Bu işlevleri kullanırken tablet bir bütün olarak kendi haline geldi: En iyi sanatçı ben değilim, ancak S Pen'in harika silgi işlevi sayesinde kolayca basit çizimler yapabildim ve hatalı çizgilerden kurtulabildim.

Eskizlerimin yanı sıra notları da not alabildim ve daha sonra bunları ayrı bir kaplamada kırmızı ek açıklamalar olarak kullanabildim. Hepsi çok organik hissettiriyor ve her türden reklam öğesi için faydalı olacak bir özellik.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ancak, onu kullanırken birkaç sorun fark ettim. Genel olarak konuşursak, S Pen, kelimelerdeki belirli dikey vuruşlar kaydedilmese de çok iyi izlendi ve bu da metne yazma işlevini etkiliyor. Metne yazma, satır sonlarını da kaydeder, bu nedenle, özellikle el yazınız tablet ekranında daha büyükse, elde ettiğiniz metin dosyaları daha ince, gazete sütunu stilinde paragraflara dönüşür.

Metin hala oradadır, bu nedenle daha sonra daha işlevsel bir kelime işlemciye kopyalayıp yapıştırmak yeterince kolaydır, ancak tablet kullanmak kadar sezgisel bir deneyim değildir. Bir toplantı sırasında aceleyle bir şeyler not alıyorsanız, bu çabucak rahatsızlık yaratacaktır.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Tab'ın 8 MP arka kamerasıyla çekildi.

(İmaj kredisi: Gelecek)

5MP ön kamera, kaçınılmaz olarak 8MP arka kameradan daha fazla kullanılmaya başlıyor. 5MP ön kamera ayrıntıda hafiftir ve statik fotoğraflarda biraz gürültü içerir, ancak ana odak noktası görüntülü görüşmelerdir ve bunu sağlar. Yakınlaştırma yoluyla yapılan aramalar kristal netliğinde ve S6 Lite fiyatının iki katına mal olan bazı dizüstü bilgisayarlardan daha kaliteli. Arka kamera gayet iyi: Orta menzilde evde yazılacak bir şey yok (özellikle Samsung'un telefonlarındaki inanılmaz kamera yetenekleri göz önüne alındığında), ancak optimum olmayan aydınlatma koşullarında bol miktarda renk alıyor.

4GB RAM, dörtlü 2.3GHz ve tatmin edici bir hız sağlayan dörtlü 1.7GHz yonga setleriyle tablet, göz atma konusunda büyük. Oyun oynamanın yanı sıra orta düzeydeki oyuncularla da ilgilenecek, bu nedenle Google Play mağazasından oyun çalıştırmak isteyen çocukları olan aileler için uygun olacaktır. Ancak, çalışmasını beklemeyinSkyrimveya konsolunuzu birinci sınıf bir oyun deneyimi olarak değiştirin.

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Tab S6 Lite: Karar

Mükemmel pil ömrü, ince bir dijital araç seti ve tarama, akış, biraz oyun oynama ve dosya paylaşımı için bol miktarda enerji ile Samsung Galaxy Tab S6 Lite, bütçe tablet pazarının en üst noktasında çok yönlüdür. Tasarımcılar veya uzman kullanıcılar için premium tabletlerin yerini asla alamayacak ve çocukları meşgul edecek bir yayıncının peşindeyseniz, çok daha ucuz Amazon Fire HD 10 serisiyle daha iyi durumda olursunuz.

Ancak, bir üniversite sınıfında uzun mesafeli uçuşlarda sıraya alınmış Netflix eğlencenizi çaldığı kadar rahat çizim ve not alma olan bir bilgisayarın peşindeyseniz, S6 Lite, tavsiye edecek birçok özelliğe sahip iyi bir aile tabletidir. hem iş hem de oyun için.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Tab S6 Lite fırsatları İndirimli Fiyat Samsung Galaxy Tab S6 Lite ... Amazon Prime $ 349,99 $ 249,99 İndirimli Fiyatı Görüntüle Galaxy Tab S6 Lite, 64GB, ... Samsung 349,99 $ 249,99 $ Samsung 10,4 'Galaxy Tab S6'yı Görüntüleyin ... BHPhoto249,99 GörünümSamsung Galaxy Tab S6 Lite ... Yeni399,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz