Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Samsung Galaxy Tab S6 incelemesi: gerçekten iyi bir Android tablet

Samsung Galaxy Tab S6 incelemesi: gerçekten iyi bir Android tablet

Samsung Galaxy Tab S6, 964 Amazon müşteri yorumu sunuyor

Samsung'un en son profesyonel tabletinin iPad'i ele geçirme gücüne sahip olup olmadığına bakan Pingtwitter'ün Samsung Galaxy Tab S6 incelemesine hoş geldiniz.


Tablet dünyası artık bir Asterix kitabının girişine çok benziyor; burada iPad, Roma İmparatorluğu’dur, her şeye hakimdir ve Samsung’un tabletleri köşeyi uzatan cesur Galya köyüdür.

Tab S6, bol miktarda güce sahiptir, tablete manyetik olarak takılan ve kablosuz olarak şarj olan bir kalem, bir ekran içi parmak izi okuyucusu ve filmler için harika olan OLED ekran için 16:10 en boy oranına sahip çubuklar içerir.

Bu, Samsung Galaxy S10 telefonda tanıtılan Android için yeni One UI kaplamasına sahip olan Samsung'un profesyonel tabletlerinden ilkidir.

SAMSUNG GALAXY TAB S6 İNCELEME: FİYAT VE TASARIM

Samsung Galaxy Tab S6'nın maliyeti 619 £ - bu size 128 GB depolama alanı sağlar. 689 £ karşılığında 256GB alabilirsiniz. Her iki modelde de depolamayı ucuza genişletmek için microSD kartlar var.


Hareket halindeyken daha fazla bağlantı istiyorsanız, bu kapasitelerin ikisini de 4G desteği ile elde edebilirsiniz. 128GB'lık 4G sürümü 689 £ RRP'ye, 256GB'lık versiyon ise 759 £.

Bu fiyatlar size sadece tableti değil, aynı zamanda S Pen kalemini de kazandırır - herhangi bir iPad veya Microsoft Surface Go için giderseniz, kalem yaklaşık 100 £ karşılığında fazladır.


İki renk mevcuttur: Dağ Grisi ve Gül Allık. Mountain Grey, standart bilgisayar grinizden daha ilgi çekicidir - çoğu ışıkta yumuşak mavi bir parlaklığa sahiptir. Gerçekten beğendik. Rose Blush daha koyu, yanık bir pembe - aynı zamanda gerçekten güzel görünüyor.

Her iki versiyon da önden çoğunlukla aynı görünüyor: ortasında geniş bir ekran bulunan siyah bir çerçeve. 5,7 mm kalınlığındaki tasarım elde şık bir his verir ve çerçeveler oldukça küçüktür ve genel olarak hafif, taşınabilir bir his verir. Sağlam ve iyi bitmiş.


Arkada, çift kamera ve ardından tasarımın raylardan biraz ayrıldığı kısım: kalem yuvası.

S Pen'in manyetik olarak bağlandığı ve şarj edildiği yerde baklava şeklinde bir girinti var. Girinti kalem kadar derin değildir, bu yüzden eklendiğinde, sadece… dışarı çıkar, bu delilik, dürüstçe. Şarj etmek istiyorsanız tableti sırt üstü yatar vaziyette durdurur ve kolayca devrilir.

Her ikisinin de çözülmesine yardımcı olan kalem akılda tutularak tasarlanmış kılıflar var, ancak iPad Pro'nun Apple Pencil'ı tabletin kenarına takma sisteminin çok daha iyi olduğunu söylemeliyiz. (İPad Air, birinci nesil Apple Pencil'ı kullanıyor ve iPad'e takılarak şarj oluyor, bu sistemin tuhaflığıyla daha çok eşit bir tasarıma sahip.)

Samsung Galaxy Tab S6 incelemesi


(Resim kredisi: Samsung)

SAMSUNG GALAXY TAB S6 İNCELEME: EKRAN VE S KALEM DESTEĞİ

Ekran 2560x1600 AMOLED bir paneldir ve gerçek bir görünümdür - HDR10 + desteği, OLED'in sağladığı mükemmel kontrast sayesinde sinematik videonun güzel görünmesini ve fotoğrafların üzerinde muhteşem görünmesini sağlar.

Bir medya tableti olarak, bu kesinlikle harika bir seçenektir, özellikle yüksek, net ve önünüzde kare durduğunda sağlam stereo ayrımı sağlayan etkileyici hoparlörleri hesaba katarsanız. (Tesadüfen burada kulaklık girişi yok - iPad Pro gibi, sadece bir USB-C bağlantı noktası var. Bu sözde pro odaklı tabletlerde, bu kötü bir karar.)

Filmler için, Tab S6 kesinlikle iPad Pro'ya göre bir üstünlüğe sahiptir, ancak diğer birkaç alanda eksiktir: o kadar parlak olamaz, Apple'ın gözleri yormayan True Tone teknolojisine sahip değildir ( Sıcak ev ışığında kullanırken Tab S6'nın ekranında beyazlar için mavi bir ton fark edeceksiniz) ve 120Hz yenileme hızına sahip değil.

İkincisi, en çok S Pen kalemi kullandığınızda fark edilir. Apple Pencil ile iPad Pro, çizim araçlarının aldığı kadar duyarlıdır, ancak S Pen ile çizim yaparken net (küçük de olsa) bir gecikme vardır. Not alıyorsanız, bu hiç sorun değil; çizim için biraz daha sinir bozucu.

Bununla birlikte, S Pen’in doğruluğu kusursuzdur, çünkü ekranda basmak üzere olduğunuz yeri gösteren küçük bir nokta görürsünüz, bu nedenle zaten başlamış olduğunuz bir satırı bitirmek kusursuzdur.

S Pen'in küçük ucu, ekranda çizim yaparken oldukça yumuşak bir his veriyor, bu geri bildirim için tamamen ideal değil (özellikle biraz gecikme olduğu için), ancak bu gerçekten bir sorun değil. Tersine, Apple Pencil'ın çok sert bir ucu var ve onu kullandığınızda ekrana ne kadar sıkı dokunduğunu sevmiyoruz, bu nedenle bazıları yine de bunu tercih edebilir (kesinlikle daha sessiz).

S Pen, taşınabilirlik için iyi, ancak ergonomi için daha az olan Apple Pencil'dan daha küçüktür - bizi yine bunun not alma patlamaları için iyi olduğunu, ancak uzun sanat seansları için çok fazla olmadığını söylemeye itiyor.

S Pen, ekran görüntüsü alma ve açıklama ekleme ve (zekice) ekranın bir alanını yakalamanın ve karakter tanıma kullanarak içinde görünen herhangi bir metni kopyalamanın kolay yollarıyla Samsung'un One UI aracılığıyla işletim sistemine gerçekten iyi entegre edilmiştir.

Gerçekten her şey düşünülmüş gibi hissediyor ve başlangıçta biraz ezici bir seçenek kümesi gibi görünse de, olasılıkların ne olduğuna hızla alışırsınız.

S Pen ayrıca nesneler arasında gezinmek veya hareketlerle sesi değiştirmek için kullanmanıza izin veren 'Hava Hareketlerine' sahiptir. Özellik olarak çok gerekli değil. S Pen'i fotoğraflar için uzaktan tetikleyici olarak kullanmak daha kullanışlıdır, ancak her zamanki uyarıda muhtemelen tabletinizde o kadar çok özçekim çekmiyorsunuzdur.

Samsung Galaxy Tab S6 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

SAMSUNG GALAXY TAB S6 İNCELEMESİ: PERFORMANS VE YAZILIM

Tab S6'da pek çok güç var - henüz çizim, düzenleme veya buna benzer bir uygulama için bir uygulama kullanmakta zorlanıyoruz. Uzun bir web sayfasında gezinirken bazen biraz atlar, ancak aslında yavaşlamaz - bu sadece animasyondaki bir titreme.

Açıkça yedek güç olmasına rağmen, üretkenlik hala bir iPad'e kıyasla Tab S6'nın tökezleyen bloğu - gerçekten, sadece profesyonel değil, mevcut herhangi bir iPad.

Bölünmüş görünüm çoklu görev yeterince iyi çalışıyor, ancak eşdeğer seçeneklerin iPad'de daha iyi çalışmasını sağlayan ekstra dokunuşlara sahip değil - öğeleri uygulamalar arasında kolayca sürükleyip bırakamazsınız ve aynı pencereyi birden fazla açamazsınız. örneğin app. İkincisi, iPad'de sahip olunan çok yeni bir özellik, ancak orada özlemekten sıkıldık, ancak şimdi düzeltildi ve Samsung'u daha da geride bıraktı.

One UI arayüzünün telefonlar için çok uygun olduğunu hissettirmesine yardımcı olmaz - ekranda hangi uygulamaların görünmesini istediğinizi seçebileceğiniz çoklu görev görünümünde, bir uygulamanın simgesine dokunduğunuzda o uygulamayı açabileceğiniz yolları gösterir - bölünmüş ekran veya açılır pencere - diğer bazı seçeneklerle birlikte, ancak büyük tablet ekranına rağmen listenin yalnızca yarısı görülebilir ve bulunacak daha fazla şey olduğuna dair pek bir gösterge yoktur. Listenin kendisi bir şeyler yapmanın harika bir yoludur, ancak uygulanması garip bir alan israfıdır.

Açılır pencerelerden bahsetmişken, onları büyük ölçüde faydalı bulduk. Samsung, bir video üzerinde bir not uygulamasının kayan penceresini kullanma yeteneğini vurgular, böylece bir şeyi izlerken not alabilirsiniz - bu kesinlikle sahip olmak için güzel bir seçenektir. Ancak aksi halde, yoğun bir şekilde kullanmaya değmeyecek kadar güçlük çekiyorlar. Belki düzenli olarak kullanmaya başlarsanız seveceksiniz, ancak bizimle gelmediler.

Masaüstü DeX modu, hala çok niş hissettiren ilginç bir seçenek olmaya devam ediyor - masaüstüne dönüşen bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, özellikle orada uygulama desteği söz konusu olmadığı için Microsoft daha iyi bir seçimdir.

Kilidi açmak için gerçekten iyi çalışan bir ekran altı parmak okuyucusu var - iPad Pro'nun Face ID'sine parmak izi tarayıcıları tercih ediyoruz, çünkü baktığınız şekle kıyasla bir tableti yerleştirebileceğiniz tüm garip açılarda çalışıyorlar. .

Arka tarafta, çift kamera kurulumunuz var - 13 MP standart kamera ve 5 MP ultra geniş kamera. Ayrıca 8MP öne bakan bir kamera da var.

Kameralar ... iyi. Kötü değiller, o kadar etkileyici değiller. Katı bir kontrast aralığı seçmekte iyidirler, bu da işleri daha basit tabletlere göre yükseltmeye yardımcı olur. Yine de 4K video kaydı yok, bu biraz utanç verici.

Pil ömrü kullanımda oldukça sağlamdır - her zamanki gibi, yaptığınız işe bağlıdır, ancak 10 saatlik çalışma kolayca elde edilir. Tek küçük sorun, bataryayı bazı günlerde istediğimizden daha hızlı bir şekilde beklemede bırakmasıydı, ancak diğerlerinde değil. Yine de onu kesinlikle bir gecede ölü bulmadık ya da buna benzer bir şey.

Samsung Galaxy Tab S6 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

SAMSUNG GALAXY TAB S6 İNCELEME: VERDICT

Sürpriz değil, Tab S6 gerçekten iyi bir tablet. Güzel tasarlanmış, hoş bir ekranı ve hoparlörleri var ve bir kalemle birlikte gelmesi, ona iyi bir değer sağlıyor. Bu ekran sayesinde mükemmel bir oyun veya medya cihazı yapar, ancak bunun için oldukça pahalıdır - bir pazarlık için eski bir Samsung tablete bakmanız daha iyi olabilir.

Tab S6’nın sorunu, Apple’ın onu her iki taraftan sıkıştırmasıdır: bir iPad Pro’dan daha ucuzdur, ancak üretkenlik açısından o kadar gelişmiş değildir, daha büyük ekran seçeneğine sahip değildir ve kalem biraz daha gecikmiştir.

Ancak iPad Air, güç ve boyut açısından onu kolayca eşleştirir, ayrıca daha fazla üretkenlik özelliği sunar ve bir Apple Pencil için para harcadığınızda bile aslında daha ucuzdur.

İş için bir tablet arayan çoğu insan için, özellikle Apple'ın App Store'unda daha geniş, daha gelişmiş bir profesyonel uygulama seti bulunduğundan, bunları tavsiye ederiz.

Ancak Android'in iOS'un yapamayacağı pek çok şey var ve Play Store'da mükemmel uygulamaların sıkıntısı yok, bu nedenle istediğiniz bir Android verimlilik tabletiyse, bu şimdiye kadarki en iyisi.