Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Active, Google Wear OS'yi çalıştıracak

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Active, Google Wear OS'yi çalıştıracak

Samsung, önümüzdeki dönemde Google'ın Wear OS lehine kendi Tizen işletim sistemini bırakacakGalaksi İzle 4ve Galaxy Watch 4 Active. Google Platform'a geçiş, yeni akıllı saatin çok daha geniş bir üçüncü taraf uygulama ekosistemine erişmesine olanak tanıyacak ve kullanıcılara daha fazla seçenek sunacak. Watch 4'ün Wear OS'de olduğu söylentileri varken, artık Watch 4 Active'in de Google OS kullanacağını biliyoruz.


Önümüzdeki hafta gerçekleşecek Google I/O geliştirici konferansıyla, Wear OS platformunda yeni donanım duyurusu da dahil olmak üzere daha fazla haber görmeyi bekliyoruz. Üçüncü taraf geliştiricilerin artık görüntülemek için özel kutucuklar oluşturabileceklerini ve işletim sistemine getirilen yeni Gboard yazma sistemini gördüklerini biliyoruz.

Galaxy Watch 4 / 4 Active'i bu yeni işletim sistemine açmak, saate birçok yeni potansiyel kazandırıyor. Artık Google'a ait olan Fitbit ile gelişmiş spor özellikleri Watch 4 Active'e yardımcı olabilir, ancak beklenen bir özelliğin Galaxy Watch 4'e dahil edilmemesinin nedeni de bu olabilir.

  • Samsung Galaxy Watch 4 resmi: işte yeni her şey

Orijinal rapora göre9'dan 5'e Google, Galaxy Watch 4'ün bir kan şekeri sensörü içermesi bekleniyordu – gelecek yılki Apple Watch'ta da görünmesi beklenen bir şey – ancak şimdi bu olmayacak gibi görünüyor.

Glikoz monitörleri, diyabetli kişiler tarafından kanlarındaki glikoz seviyelerini izlemek için kullanılır. Bu normalde bir parmaktan kan testi ile veya daha yakın zamanda deriye küçük bir kanül yerleştirilmiş sürekli monitörler aracılığıyla yapılır. Bununla birlikte, bir akıllı saatin alt tarafına yerleştirilebilecek kadar küçük yeni bir sensör, cilde ışık yayarak glikozu ölçebilir.


Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Active'in Ağustos ayına kadar piyasaya sürülmesi beklenmediğinden, nihai ürünü görene kadar beklemek için hala biraz zamanımız var. Şansımız var, ondan önce daha fazlasını keşfedeceğiz.