Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Samsung Galaxy Watch Active incelemesi: Nihayet gerçek bir Apple Watch rakibi

Samsung Galaxy Watch Active incelemesi: Nihayet gerçek bir Apple Watch rakibi

Samsung Galaxy Watch Active, Gear Sport'un devamı niteliğindedir. Fitness takibi ve sağlığa odaklanan amiral gemisi Galaxy Watch'ın sadeleştirilmiş versiyonu.


Yeni Samsung S10 ile birlikte Samsung Unpacked'de yılın başlarında duyurulmuştu. Yeni akıllı saatle biraz zaman geçirdikten sonra, Samsung'un daha geniş bir kitleye hitap etmesi gereken şık bir giriş seviyesi akıllı saat sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Galaxy Watch Active'in başarısının anahtarı olan yeniden tasarımdır, çünkü bu yeni akıllı saate bazı yeni özellikler eklese de, daha şık ve daha sofistike görünmesi şüphesiz potansiyel benimseyenlerin tetiği çekip çekmeyeceği konusunda en önemli karar olacaktır. .

Bizim görüşümüze göre, gerçekten Samsung'un Android kullanıcıları için bir Apple Watch alternatifi yarattığı görülüyor, ancak tansiyon izlemenin şu anda İngiltere'de MIA olması utanç verici.

İşte Samsung Galaxy Watch Active hakkındaki düşüncelerimiz.


Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme

Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme: fiyat

Samsung Galaxy Watch Active fiyatı, serinin uzun süredir hayranları için hoş bir sürpriz olacak çünkü Samsung Galaxy Watch lansmanından daha ucuza başlayacak.


Saatin fiyatı sadece 229 £, bu da onu piyasadaki en uygun fiyatlı akıllı saatlerden biri yapıyor.

Bugün en iyi fiyatları aşağıda bulabilirsiniz:


Bugünün en iyi Samsung Galaxy Watch Active fırsatları 473 Amazon müşteri yorumu Samsung Galaxy Watch Active ... eBay£ 100 Görünümİndirimli Fiyat Samsung Galaxy Watch Aktif ... Amazon Prime £ 199 £ 129 Samsung Galaxy Watch Aktifi Görüntüle, ... John Lewis & Partners129 £ GörünümSamsung Galaxy Watch Active -... very.co.uk £ 199 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme: tasarım ve donanım

Kutudan çıkar çıkmaz Samsung Galaxy Watch Active hakkında sizi çeken ilk şey modern ve şık tasarımdır. Bu, Samsung'un daha önce yaptıklarından tamamen farklı.

Gerçekten beğendim. Yuvarlak kenarları ve pürüzsüz yüzeyleri ile bilekte rahattır.

Özellikle sadece 25 gram ağırlığında olduğu için, giydiğinizi unuttuğunuzda kolaylıkla takabilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme


Dış işlevsellik açısından Galaxy Watch, bazı yana monte edilmiş düğmelere sahiptir.

Önceki Samsung akıllı saatler gibi dönen bir çerçeveye sahip değil. Önceki modellere sahipseniz alışmanız biraz zaman alacak, ancak akıllı saatlerde yeniyseniz, kesinlikle onu kaçırmayacaksınız.

1.1 inçlik ekrandaki arayüzde gezinmeyi bazen oldukça karmaşık hale getiriyor, ancak hiçbir zaman büyük bir sıkıntı yaşamadık.

Samsung Galaxy Watch, 39,5 x 39,5 x 10,5 mm genel boyutlara sahip tek bir boyutta gelir. Orantısı güzel ve hem küçük hem de büyük bileklere uyabilir.

Siyah, gümüş, gül altın ve mavi renklerde versiyonları vardır. Bizim favorimiz gümüş modeldir.

Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme

İçinde, Samsung Galaxy Watch'ın neredeyse yarısı kadar olan 230mAh pil için yeterli alana sahip.

İki gün süreceğini gördük. Bu, kompakt bir akıllı saat için ve Apple Watch ile uyumlu olarak oldukça iyi.

Elbette, yaklaşık beş gün sürebilen daha büyük Samsung Galaxy Watch ile eşleşmiyor. Öyleyse önceliğiniz pil ömrü ise, daha büyük, daha pahalı modeli tercih edin.

Son olarak, donanım açısından Galaxy Watch Active, Samsung Galaxy Watch ile aynı çift çekirdekli 1.15GHz yonga setine ve 4GB dahili depolama alanına sahiptir.

5ATM'ye kadar su geçirmezdir ve IP68 olarak derecelendirilmiştir, böylece yüzme seanslarınızı takip etmek için kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme: özellikler ve işletim sistemi

Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme

Adından da anlaşılacağı gibi sağlık, Galaxy Watch Active için önemli bir odak noktasıdır ve bu nedenle Samsung Health, yeni stres yönetimi ve nefes alma özelliklerinin yanı sıra 21 iç mekan egzersizi ve 39 izlenen egzersiz koleksiyonuyla genişletildi.

Yeni kullanıcı arayüzünü kaydırarak çeşitli izleme işlevleri ve modları arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Bunları oldukça doğru bir şekilde takip edecek, ancak bir maraton için antrenman yapıyorsanız bir Garmin koşu saati için rekabet olmaz.

Akıllı saatler için bir ilk olarak, Samsung Galaxy active ayrıca Kan Basıncı İzleme özelliğine de sahiptir. Tüm yapmanız gereken, kan basıncınızı izlemek ve her gün fiziksel sağlığınızı daha iyi takip etmek için California Üniversitesi, San Francisco (UCSF) ile ortaklaşa geliştirilen araştırma uygulaması My BP Lab'ı doğrudan Galaxy Watch Active'e indirin.

Ne yazık ki, kan basıncı izleme şu anda ABD ile sınırlı görünüyor.

Diğer özellik haberlerinde Galaxy Watch Active, Samsung'un AI ses asistanı Bixby'ye sahip.

Bixby'nin hızlı bir şekilde etkinleştirildiğini ve oldukça doğru ses tanıma özelliğine sahip olduğunu gördük, ancak istekler uzun sürdü ve çoğu zaman bir hata mesajıyla sonuçlandı.

Oldukça sinir bozucu bir deneyim ve Watch Active'in mükemmel Google Assistant'ı kullanmasını çok tercih ederiz.

Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme

İşletim sistemi açısından Galaxy Watch, şimdi 4.0 enkarnasyonunda olan Tizen'i çalıştırıyor. Bu, Android 5.0 ve sonraki sürümleri çalıştıran tüm Android telefonlarla uyumludur ve ayrıca iOS 9 çalıştıran herhangi bir iPhone ile de çalışır.

Genel izlenimlerimiz olumlu olan yeni bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Simgelerden bazıları biraz fazla küçük, ancak bunun dışında çok pürüzsüz bir deneyim.

Uygulama seçiminin OS ve Wear OS izlemekle karşılaştırıldığında zayıf olduğunu belirtmekte fayda var, ancak Samsung'un standart uygulamaları bir smartwatch'tan neredeyse isteyeceğiniz her şeyi yapıyor ve Strava ve Spotify için destek var, bu yüzden bunun çok büyük olduğunu düşünmüyoruz sorun.

Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme: karar

Samsung Galaxy Watch Active, Samsung'un şimdiye kadar yaptığı en iyi akıllı saattir, evet, daha pahalı, teknik olarak daha gelişmiş Samsung Galaxy Watch'tan bile daha iyidir.

Bana göre, smartwatch'ın önceki enkarnasyonlarından çok daha şık ve Kan Basıncı izleme (nihayetinde) ve rekabetçi su direnci gibi bazı temiz yeni yeteneklerle birlikte geliyor, bu da cazip bir paket haline geliyor.

Yeni saat kadranları da ona modern bir hava katarken, şık ve rahat tasarımı daha fazla insana hitap etmesine yardımcı olacak.

Ne yazık ki, mükemmel bir akıllı saat değil, çünkü küçük simgeler kullanıcı arayüzünün bazı yönlerini zorlaştırıyor ve Bixby ile ses kontrolü sinir bozucu bir deneyim.