Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Samsung Galaxy Watch Active vs Samsung Galaxy Watch: Hangisini satın almalısınız?

Samsung Galaxy Watch Active vs Samsung Galaxy Watch: Hangisini satın almalısınız?

Dün gece Samsung, yeni ve sportif bir akıllı saati duyurdu.Samsung Galaxy İzle Aktif. Son akıllı saatinden sadece altı ay sonra geliyor,Samsung Galaxy İzle.


Active, doğrudan bir yedek olarak tasarlanmamıştır, içinde Samsung'un akıllı saat cephaneliğindeki Galaxy Watch ile birlikte bulunur.

Bununla birlikte, yeni bir Samsung akıllı saat piyasasındaysanız, bir ikilem yaratır. Daha yeni modeli mi tercih ediyorsunuz yoksa Galaxy Watch hala tercih edilecek mi? Samsung tam olarak neyi değiştirdi?

Bu önemli soruları yanıtlamak ve hangi akıllı saatin sizin için olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için iki akıllı saati karşılaştırdık.

Tasarım

Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active arasındaki en büyük farklar burada yatıyor.


Samsung Galaxy Watch oldukça geleneksel bir tasarıma sahip. 42 mm veya 46 mm olmak üzere iki boyutta ve Rose Gold, Midnight Black ve Silver olmak üzere üç renkte gelir.

En küçük model 41,9 x 45,7 x 12,7 mm boyutlarında ve 49 g ağırlığında hala oldukça kalın.


Dışında kullanışlı bir döner çerçeveye sahip 1,3 inç veya 1,2 inç 360 x 360 dairesel Süper AMOLED ekrana sahiptir.


Samsung Galaxy Watch Active, daha şık ve yuvarlak bir tasarımla biraz daha modern görünüyor. Biz onu daha çok tercih ediyoruz.

Tek beden var. 39,5 x 39,5 x 10,5 mmm ölçülerinde ve yalnızca 25 g ağırlığında. Daha küçük bilekler için çok daha uygundur, ancak yine de daha büyük bilekler için de mükemmel şekilde uygundur.

Active, Galaxy Watch'tan çok daha rahattır. Yuvarlatılmış köşeleri ve hafifliği, onu giydiğinizi unutturabileceğiniz anlamına gelir.

Samsung Galaxy Watch Active, 1.1 inç 360 x 360 AMOLED ekrana sahiptir


Buradaki ilginç değişiklik, dönen çerçeve olmaması. Bu, Galaxy Watch'tan daha küçük bir genel tasarıma izin verir, ancak etkileşimi daha karmaşık hale getirecektir.

Donanım

İçeride saatler hemen hemen aynı. Her ikisinde de 1.15GHz çift çekirdekli Exynos 9110 yonga seti ve 768MB RAM var.

Active, pil ömrü söz konusu olduğunda Galaxy Watch'tan farklıdır.
230mAh batarya. Her gün şarj etmeniz gerekeceğini tahmin ediyoruz.

Buna karşılık 46mm Galaxy Watch, yaklaşık dört gün süren 472mAh bataryaya sahipken 42mm Galaxy Watch, yaklaşık iki gün sürecek 270mAh bataryaya sahip.

Hem Galaxy Watch Active hem de Galaxy Watch GPS, NFC, Wi-Fi ve Bluetooth sunar.

Galaxy Watch, akıllı telefonunuzdan aramaları, mesajları ve verileri almak için saatinizi kullanmanıza olanak tanıyan bir 4G modeli de sunar.

Fitness özellikleri

Her iki akıllı saat de aslında aynı yazılımı kullanıyor, bu nedenle standart Galaxy Watch, Galaxy Watch Active kadar uygunluğa odaklanmasa da, bu alanda eksik değil.

Her ikisinde de kalp atış hızı monitörü, GPS, altimetre, barometre var ve su geçirmezler.

Her ikisi de 39 farklı egzersizi takip edebilir, bunlardan altısı otomatik olarak izlenebilir ve ayrıca uykunuzu izleyebilir, stresinizi ölçebilir ve size daha fazla hareket etmenizi hatırlatmak için bileğinizde titreşebilir.

Active, kan basıncı izleme özelliğiyle Galaxy Watch'tan bir adım daha ileri gider.

Elbette daha hafif ve daha rahattır, bu da egzersiz yaparken önemlidir.

Diğer özellikler

Akıllı saatler, her ikisi de Tizen 4.0 çalıştırdığı için benzer bir özellik setine sahiptir.

Her ikisi de Samsung Pay ile temassız ödeme yapmanıza izin verir ve her ikisinde de Samsung'un yapay zeka asistanı Bixby bulunur.

Watch Active, yazılımın daha yeni bir sürümü olduğu için biraz farklı bir görünüme sahip ancak Samsung bunu yakın gelecekte mevcut saatine getirmeye karar verebilir.

Fiyat

Galaxy Watch Active 229 £ / 199,99 $ fiyatıyla 20 Mart'ta satışa sunulacak.

Bu, ilk piyasaya sürüldüğünde 279 £ 'dan başlayan Galaxy Watch'tan daha ucuz.

Samsung Galaxy Watch'taki en iyi fiyatlar şu anda:

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Watch fırsatları 780 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Samsung Galaxy Watch ... Amazon Prime £ 279.99 £ 159 Samsung Galaxy Watch'ı Görüntüle, 42mm John Lewis & Partners209 £ Görünümİndirimli Fiyat Samsung Galaxy 42Mm Watch -... very.co.uk 279 £ 259 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Karar

Samsung Galaxy Watch Active ile sadece kısa bir süre geçirdik ama şimdiden çok seviyoruz.

Elbette pil ömrü ile ilgili sorular var, ancak korkunç olmadığını varsayarsak, normal Galaxy Watch yerine tüm kalbimizle Aktif'i seçerdik.

Daha ucuzdur (yapım kalitesi çok sağlam olsa da), daha rahat, daha iyi görünümlü ve daha fazla şey yapabilir.

Ekstra ağırlığa aldırış etmiyorsanız ve pil ömrü temel önceliğiniz olsa da, Samsung Galaxy Watch tercih edilecek akıllı saattir.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Watch ve Samsung Galaxy Watch Aktif Fırsatları İndirimli Fiyat Samsung Galaxy Watch ... Samsung Galaxy Watch Amazon £ 279.99 £ 159 GörüntüleTüm fiyatları görünSamsung Galaxy Watch Aktif ...Samsung Galaxy İzle AktifeBay£ 100 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz