Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Samsung Galaxy Watch Active2'nin 2020'ye kadar EKG ve düşme tespiti alma olasılığı düşük

Samsung Galaxy Watch Active2'nin 2020'ye kadar EKG ve düşme tespiti alma olasılığı düşük

Bu ay yeni Galaxy Watch Active 2'yi satın almayı bekleyen Samsung hayranları hayal kırıklığına uğrayabilir çünkü iki başlık özelliğinin 2020'ye kadar açılmayacağı bildiriliyor.


Yeni akıllı saat Ağustos ayında duyurulduğunda, Samsung bir EKG (elektrokardiyogram) alacağını, kullanıcıları potansiyel atriyal fibrilasyon (AFib) belirtilerine karşı uyaracağını ve düşme tespiti sunacağını, düşüp düşmezseniz giyilebilir cihazın yardım isteyeceğini söyledi. kalkmak.

Bununla birlikte, bu özelliklerin her ikisinin de dünyadaki çeşitli halk sağlığı idareleri tarafından sertifika gerektirdiği anlaşılmaktadır - tıpkıApple Watch Series 4ve kendi EKG uygulaması.

  • Samsung Galaxy Watch Active2, Apple Watch'unuzu değiştirmek için burada
  • Bunlaren iyi akıllı saatler

Bu yönetimlerden en bilineni Amerika Birleşik Devletleri'ndeki FDA'dır. Samsung Galaxy Watch Active2'nin EKG uygulaması FDA tarafından onaylanana kadar ABD'de satılan saatlerde etkinleştirilemez.

Avrupa'da, kıtada satılan Active 2'ler ile açılacak özelliğin Avrupa Birliği üye devletlerinden herhangi birindeki bir FDA eşdeğeri tarafından onaylanması yeterlidir.


Tabii ki, İngiltere'nin AB'den potansiyel ayrılması, Galaxy Watch Active2'nin İngiliz alıcıları için işleri aksatabilir.

Samsung, Watch Active 2'yi duyurduğunda iki özelliğin satışa çıktıktan sonra geleceğini söyledi, ancak şimdi bunun ne zaman olacağını daha iyi anladık.


(Resim kredisi: Samsung)

Göre /news/exclusive-galaxy-watch-active-2-ecg-fall-detection-q1-2020/Samsung hala ABD'de FDA onayını bekliyor ve EKG uygulamasının Şubat 2020'ye kadar piyasaya sürülmeyeceğini, ancak yılın ilk çeyreğinde bir noktada düşme algılamasının devreye gireceğini söyledi.


Bu, saatin ABD'de 23 Eylül'den itibaren ana yeni özelliği açılmadan önce en az beş ay satışta olacağı anlamına geliyor.

Bu işlem geçen yıl Apple Watch Series 4'ü yansıtıyorsa, EKG uygulamasının ABD dışında satın alınan Samsung Active2 saatlerinde kullanıma sunulması birkaç ay daha sürebilir.