Close
 • Ana
 • /
 • smartwatch
 • /
 • Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch 3: Hangisini satın almalısınız?

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch 3: Hangisini satın almalısınız?

Samsung’un en yeni iki ürünü, Samsung Galaxy Watch Active2 ve Samsung Galaxy Watch 3, akıllı saatlerin son birkaç yılda ne kadar ilerlediğini gösteriyor. GPS, EKG izleme ve kıyafetlerinize göre özelleştirilebilir saat yüzleri gibi şeyler, sadece birkaç yıl önce duyulmamış olurdu. Ama burada, her iki giyilebilir cihazda da mevcutlar.


Active2 bir yıldır piyasaya sürüldüğünden ve Galaxy Watch 3, Samsung giyilebilir ailesi için yepyeni olduğundan, herkesin kafasındaki soru ne kadar benzer olabileceğidir. Active2 daha ucuz, daha ince ve daha hafiftir. Ancak, birkaç önemli istisna dışında, uygulamalarının ve özelliklerinin çoğu inanılmaz derecede benzer. Aslında, yetenekleri Samsung’un diğer tüm ürünlerinden daha yakın.

 • smartwatch
 • smartwatch
 • smartwatch

Samsung Galaxy Watch 3 tartışmasız amiral gemisi ürün ve utangaç olsa bile, birini diğerinin üzerine seçmek en yeni kiti almak meselesi değil - 599.99 dolarlık titanyum sürümü bunun bir kanıtı. Birini diğerine tercih etmek, ihtiyaçlarınız ve bütçenizle her şey kadar ilgilidir. Her ikisini de hesaba katmak, hangisinin sizin için daha uygun olduğunu belirleyecektir.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Watch Active ve Samsung Galaxy Watch Active 2 fırsatları Samsung Galaxy Watch Active ...Samsung Galaxy İzle AktifeBay£ 100 Görünüm Tüm fiyatları görünSamsung - Galaxy Watch Active ... Samsung Galaxy Watch Active 2 Amazon £ 230 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch 3: Tasarım

Samsung Galaxy Watch Active2 ve Galaxy Watch 3'ün tasarımını karşılaştıran elma ve portakal gibi görünebilir. Active2, uçtan uca ekrana izin veren dijital bir çerçeveye sahipken, Galaxy Watch 3 ilk Galaxy Watch'ın fiziksel dönüşünü devralır. daha şık ve daha geleneksel bir görünüm için çerçeve.

Biraz farklı boyutlarda da gelirler - Active2 40 mm ve 44 mm, Galaxy Watch 3 ise 41 mm ve 45 mm boyutlarında mevcuttur. Ağırlıkları bile 26 gram ağırlığındaki en hafif Active2'ler ile Galaxy Watch 3 için 48,2 gram arasında önemli ölçüde farklıdır. Ancak bu kısmen Active2'yi daha hafif veya paslanmaz alüminyumdan alabilmenizden kaynaklanmaktadır. çelik. Galaxy Watch 3 ise sadece paslanmaz çelik olarak geliyor.


Samsung Galaxy İzle Aktif 2

(Resim kredisi: Samsung)

Üstelik renk seçenekleri de tamamen farklı. Active2, alüminyum model için su siyahı, bulut gümüşü ve pembe altın ile paslanmaz çelik model için siyah, gümüş ve altın renklerinde gelir. Galaxy Watch 3, 41 mm için mistik bronz, 45 mm için mistik siyah ve her ikisi için mistik gümüş renkte geliyor. Active2 bir silikon kordonla donatıldığından ve Galaxy Watch 3 bir deri kordona sahip olduğundan farklı kordonlarla da gelirler.


Yine de bu fiziksel farklılıkların ötesine bakıldığında, bazı benzerlikler ortaya çıkıyor. Her ikisi de günün her saati için yeterince parlak olan 360p çözünürlüğe sahip her zaman açık AMOLED ekranlarla birlikte gelir. Gerçek ekran boyutları sırasıyla daha küçük ve daha büyük boyutlar için aynıdır. Spesifik olarak, her modelin daha küçük boyutu 1,2 ”(30 mm) ekrana, daha büyük olanı ise 1,4” (34 mm) ekrana sahip. Üstelik, MIL-STD-810G düşme testi standardı ile aynı dayanıklılığa ve 50 metreye kadar su direncine sahiptirler.

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch 3: Donanım

Bu parlak ekranların altında bazı küçük ama önemli farklılıklar var. Samsung Galaxy Watch Active2 aslında bitişe bağlı olarak farklı özelliklere sahip. Paslanmaz çelik versiyon 1.5GB RAM ile gelirken, alüminyum versiyonda sadece 0.75GB var. Her biri 4 GB depolama alanıyla birlikte gelir, bu nedenle müzik ve ekstra uygulamalar indirmek için yer vardır.


Buna karşılık, Samsung Galaxy Watch 3, RAM'i 1 GB'a düşürüyor ancak belleği 8 GB'a kadar ikiye katlıyor.

Her ikisi de aynı 1.15GHz çift işlemciye sahip ve boyuta göre de değişen aynı pilleri taşıyor. Her birinin daha büyük modelleri 340mAh pilleri alırken, daha küçük olanlar 247 mAh pilleri alır. Her ikisi de benzer kablosuz şarjın yanı sıra uyumlu Samsung telefonlarıyla kablosuz güç paylaşımına sahiptir.

Son olarak, Active2 ve Watch 3 benzer Bluetooth 5.0 bağlantısını paylaşır ve LTE ile donatılabilir - ancak Active2 alüminyum versiyonlarına bakan herkesin bu yetenek olmadan yapması gerekecek.

Samsung Galaxy İzle Aktif 2


(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch 3: Özellikler

Oldukça farklı görünen iki ve farklı fiyatlı iki giyilebilir cihaz için bu iki akıllı saat birçok özelliği paylaşıyor. Aynı tescilli Tizen yazılımını paylaşırlar, akıllı telefonlarla aynı uyumluluğa sahiptirler ve GPS ve gezi korumasından EKG ve VO2 max izlemeye kadar aynı özellik setinin çoğunu sunarlar.

Active2 ve Watch 3, 7'si otomatik olarak neredeyse aynı miktarda fiziksel aktiviteyi izler. Ve aramaları yanıtlamak, Samsung Pay kullanarak akıllı saat üzerinden ödeme yapmak, müzik dinlemek ve çok daha fazlası için benzer yeteneklere sahipler. Hem uykunuzu hem de stres seviyenizi izleyebilirler. Saat yüzünü giydiğiniz şeye göre özelleştirme konusunda aynı yeteneklere sahipler - bunu yapmak için telefonunuz aracılığıyla bir resim yüklemeniz gerekir.

Ancak tam olarak aynı değiller. Samsung Galaxy Watch 3, oksijen seviyenizi izleyen SpO2 sensörü sayesinde ekstra izleme özelliği taşır. Uyku apnesi gibi durumları yakalamak için faydalıdır. Watch 3 ayrıca egzersiz sonrası ve dinlenme sonrası nasıl iyileştirilebileceğine dair içgörüler sağlamak için gelişmiş koşu koçluğu ve uyku izleme özelliğine sahiptir.

Active2 ayrıca Samsung Galaxy Watch 3'ün sahip olmadığı bir şeye sahiptir - iki özel sürüm. 329,99 $ 'dan başlayan Golf Sürümü, dünya çapında 40.000 sahanın derinlemesine haritalarının yanı sıra, oyununuza yardımcı olacak atış izleme ve salıncak analizi gibi ekstra özelliklere erişim sağlar. 309,99 dolara mal olan Under Armour Edition, koşunuz hakkında daha fazla bilgi için gerçek zamanlı koşu koçluğu ve Under Armour’un HOVR koşu ayakkabılarıyla eşleştirme yeteneklerini öne çıkaran koşuculara hitap ediyor.

Samsung Galaxy İzle 3

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch 3: Fiyat

Samsung Galaxy Watch Active2, 41 mm alüminyum sürümü için 249,99 ABD doları ve 44 mm boyut için 269,99 ABD doları olarak belirlenen fiyatları ile bu orta sınıf pazarı hedefliyor gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Watch 3 ise 41 mm için 399,99 ABD Doları ve daha büyük 45 mm boyut için 429,99 ABD Doları'ndan başlıyor. Dışarıda daha da pahalı olan bazı özel akıllı saatler varken, bu fiyat etiketi, aynı fiyattan başlayan Apple Watch Series 6'nın dışındaki ana seçeneklerin çoğunu geride bırakıyor.

LTE yeteneği istiyorsanız biraz zorlaşır. Ek maliyetin her ikisi için de benzer olacağını düşünebilirsiniz, ancak Samsung Galaxy Watch 3'e LTE eklemek 50 $ eklerken, Active2 ile LTE almak 130 $ daha ekler.

En ucuz LTE özellikli Samsung Galaxy Watch Active2, sizi 379,99 $ geri getirirken, LTE özellikli en ucuz Samsung Galaxy Watch 3 size 449,99 $ 'a mal olacak. Galaxy Watch 3 hala daha pahalı olsa da ikisi arasındaki fark çok daha az oluyor.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Watch Active ve Samsung Galaxy Watch Active 2 fırsatları Samsung Galaxy Watch Active ...Samsung Galaxy İzle AktifeBay£ 100 Görünüm Tüm fiyatları görünSamsung - Galaxy Watch Active ... Samsung Galaxy Watch Active 2 Amazon £ 230 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch 3: Sonuç

Samsung Galaxy Watch Active2 ve Galaxy Watch 3 çok fazla ortak noktayı paylaştığından, ikisi arasında karar vermek birkaç faktöre bağlı.

İlki fiziksel tasarımdır. Fiziksel bir çerçeve sizin için ne kadar önemli? Daha geleneksel, şık, akıllı olmayan bir saate benzeyen bir akıllı saati tercih eder miydiniz? Bu iki akıllı saat, en azından estetik olarak birinin diğerinin yerini alamayacağı kadar farklı görünüyor.

İkincisi fiyattır. Active2 özel sürümlerinden birini tercih etmezseniz, Samsung Galaxy Watch 3'ü alırken Active2'nin tüm işlevlerinin yanı sıra bir veya iki ekstra elde edersiniz, bu da bize ne kadar harcama yapmak istediğinizi bırakır. Fiziksel olarak dönen bir çerçeve, biraz ekstra bellek ve birkaç ekstra özellik için 150 $ daha fazla olan Samsung Galaxy Smartwatch 3, premium olarak geliyor. SpO2 sensörü gibi bunlardan bazıları sizin için önemli olabileceğinden, bu çok basit değildir.

Ancak ikisi arasındaki performans gece ve gündüz değil. Oldukça üst üste gelebilirler, ancak yeterince farklıdırlar ki birinin diğerinden daha iyi olması gerekmez.

Bunu beğendin mi?

 • En İyi Apple Watch
 • En iyi Samsung Galaxy Watch 3 fırsatları
 • En iyi Samsung Galaxy Watch Active 2 fırsatları