Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch Active: Hangisini satın almalısınız?

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch Active: Hangisini satın almalısınız?

Samsung, Samsung Galaxy Watch Active2 adlı sportif akıllı saatinin ikinci neslini yeni duyurdu. Orijinali olan son akıllı saatinden sadece altı ay sonra geliyor.Samsung Galaxy İzle Aktif.


Active2, yeni dokunmaya duyarlı dönen çerçeve, geliştirilmiş kalp atış hızı izleme ve EKG işlevi ile Galaxy Watch Active'in doğrudan yerini alacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte, yeni bir Samsung akıllı saat piyasasındaysanız, bir ikilem yaratır. Daha yeni modeli mi tercih ediyorsunuz yoksa orijinal Galaxy Watch Active mükemmel bir uygun fiyatlı alternatif mi? Samsung tam olarak neyi değiştirdi?

Bu önemli soruları yanıtlamak ve hangi akıllı saatin sizin için olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için iki akıllı saati karşılaştırdık.

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch Active: Tasarım

Samsung Galaxy Watch Active ve Active2 birbirine çok benziyor, her ikisi de modern, modern tasarımlara sahip.


Orijinal Galaxy Watch Active tek boyutta gelir. 39,5 x 39,5 x 10,5 mmm ölçülerinde ve yalnızca 25 g ağırlığında. Daha küçük bilekler için uygundur, ancak yine de daha büyük bilekler için de mükemmel şekilde uygundur.

Yuvarlatılmış köşeleri ve hafif tasarımı ile inanılmaz derecede rahattır, bu da giydiğinizi unutturabileceğiniz anlamına gelir.


Samsung Galaxy Watch Active, 1.1 inç 360 x 360 AMOLED ekrana sahiptir

Buradaki ilginç değişiklik, dönen çerçeve olmaması.


(Resim kredisi: Samsung)

Yeni Samsung Galaxy Watch Active2, 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki boyutta gelir.

Daha küçük olan akıllı saat 1,2 inç 360 x 360 Süper AMOLED'e ve 26 g ağırlığa sahipken, daha büyük model 1,4 inç 360 x 360 Süper AMOLED'e ve 30 g ağırlığa sahiptir.

Aynı zamanda iki stilde de mevcuttur: Günlük Fluoroelastomer Kordonlu hafif alüminyum ve deri kayışlı birinci sınıf sağlam paslanmaz çelik. Akıllı saatler, bir dizi ek şık kayış ve saat yüzü seçenekleriyle kişiselleştirilebilir.


Buradaki ilginç değişiklik, mekanik döner çerçeve olmaması, ancak dokunmaya duyarlı dönen bir çerçeve olması.

Düğmeler de biraz yeniden tasarlandı ve ayırt edilmesini kolaylaştırdı.

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch Active: Donanım

İçeride saatler hemen hemen aynıdır. Her ikisinde de 1.15GHz çift çekirdekli Exynos 9110 yonga seti ve 4GB depolama alanı var.

40mm Active2 aynı 247mAh bataryaya sahipken, 44mm biraz daha büyük 340mAh bataryaya sahip.

Üç saatin tümü, şarjlar arasında yaklaşık iki gün dayanmalıdır.

Hem Galaxy Watch Active hem de Galaxy Watch Active2 GPS, NFC, Wi-Fi ve Bluetooth sunar.

Galaxy Watch Active2, akıllı telefonunuzdan aramaları, mesajları ve verileri almak için saatinizi kullanmanıza olanak tanıyan bir 4G modeli de sunar. Bu 1.5GB RAM'e sahip.

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch Active: Fitness özellikleri

Her iki akıllı saat de aynı yazılımı kullanıyor ve hepsi de bir kalp atış hızı monitörü, GPS, bir altimetre, bir barometre ve tüm gemide bulunan su direnci ile zindeliğe odaklanıyor.

Active2 için Samsung, teorik olarak daha hızlı ve daha hassas kalp atış hızı izleme olanağı sağlayan fotodiyot miktarını ikiye katladı.

Her ikisi de 39 farklı egzersizi takip edebilir, bunlardan altısı otomatik olarak izlenebilir ve ayrıca uykunuzu takip edebilir, stresinizi ölçebilir ve size daha fazla hareket etmenizi hatırlatmak için bileğinizde titreşebilir.

Her iki model de tansiyon izleme özelliğine sahiptir, ancak Active2 EKG ölçümleri alabilme özelliği ile bir adım daha ileri gider.

Tüm modeller eşit derecede hafif ve rahattır, bu da egzersiz yaparken önemlidir.

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch Active: Diğer özellikler

Akıllı saatler, her ikisi de Tizen 4.0 çalıştırdığı için benzer bir özellik setine sahiptir.

Her ikisi de Samsung Pay ile temassız ödeme yapmanızı sağlar ve her ikisinin de Samsung'un yapay zeka asistanı Bixby'i vardır.

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch Aktif: Fiyat

Galaxy Watch Active 229 £ / 199,99 $ fiyatlıdır ve hemen satın alınabilir.

Samsung Galaxy Watch Active'in şu anki en iyi fiyatları:

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Watch Active fırsatları 473 Amazon müşteri yorumu Samsung Galaxy Watch Active ... eBay£ 100 Görünümİndirimli Fiyat Samsung Galaxy Watch Aktif ... Amazon Prime £ 199 £ 129 Samsung Galaxy Watch Aktifi Görüntüle, ... John Lewis & Partners129 £ GörünümSamsung Galaxy Watch Active -... very.co.uk £ 199 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Samsung Galaxy Watch Active2 27 Eylül'den itibaren satışa sunulacak ve fiyatları 40 mm için 279 ABD Doları veya 44 mm'lik sürüm için 299 ABD Doları'ndan başlayacak.

Çelik, hücresel modellerin taban fiyattan daha da pahalı olmasını bekliyoruz.

Bu, orijinal versiyondan oldukça fazla.

Samsung Galaxy Watch Active2 vs Samsung Galaxy Watch Active: Karar

Biz sevdikSamsung Galaxy İzle Aktifve bunun şu anda satın alabileceğiniz en iyi akıllı saatlerden biri olduğunu düşünüyorum.

Şu anda 180 poundun altında bir tane alabilirsiniz ve bu gerçek bir pazarlıktır. Yetenekli, rahat ve şık.

Samsung Galaxy Watch2, EKG işleviyle daha da yetenekli ve 'dijital' döner çerçeve sayesinde kullanımı daha da kolay.

Ancak çok daha pahalıdır, bu nedenleGerçekten mibu iki özelliği istiyorum.

Sonuçta, daha büyük boyutun, 'dijital' çerçevenin ve EKG işlevinin ne kadar önemli olduğuna karar vermelisiniz.fakat,Biz olsaydık, orijinal Samsung Galaxy Watch Active'i 179 £ fiyatla satılırken satın alırdık.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Watch Active fırsatları 473 Amazon müşteri yorumu Samsung Galaxy Watch Active ... eBay£ 100 Görünümİndirimli Fiyat Samsung Galaxy Watch Aktif ... Amazon Prime £ 199 £ 129 Samsung Galaxy Watch Aktifi Görüntüle, ... John Lewis & Partners129 £ GörünümSamsung Galaxy Watch Active -... very.co.uk £ 199 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz