Close

Samsung Galaxy Watch, Apple Watch'u yenen kan basıncı izlemeyi alıyor

Tüm bu COVID-19 haberlerinin sizi strese soktuğunu düşünüyorsanız, şimdi söylemenin bir yolu var: Samsung Galaxy Watch kullanıcıları, Samsung'un bu güncellemesi sayesinde yakında kendi tansiyonlarını izleyebilecekler.


  • En iyi Samsung Galaxy Watch Active2 fırsatları
  • Samsung Galaxy Watch 2 çevrimiçi görünüyor

Samsung, kalp atış hızı izleme sistemleri ile aynı sensörleri kullanan 'nabız dalgası analizi' ile kan basıncının nasıl ölçüleceğini buldu. Başlangıçta güncellemeyi Samsung Galaxy Watch Active2 için sunacak, ancak özellik aralıktaki diğer cihazlara da sunulacağı için herhangi bir Galaxy Watch cihazının hile yapacağı söyleniyor.

Saatinizi ayda bir kez kalibre etmek için geleneksel bir tansiyon manşonuna ihtiyacınız olsa da, kalibre edildiğinde BP'nize bir uygulama dokunuşuyla erişilebilir. Samsung, Apple gibi rakiplerini yumruk attı.Apple Watch Series 5yine de Qardio gibi markalardan akıllı bir tansiyon manşonu gerektirir.

Güncellemeyi bir blog gönderisinde duyuran uygulama, hala geliştirme aşamasında olmasına rağmen, Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı tarafından onaylandı. Samsung'un sağlık ekibi başkanı Taejong Jay Yang şunları söyledi: & ldquo; Samsung Health Monitor uygulaması, dünya çapında yüksek tansiyondan etkilenen milyonlarca insana yardım etme potansiyeline sahip.

& ldquo; Bu, Samsung'un mobil deneyimleri yenilemek için sınıfının en iyisi donanımını en son yazılım yenilikleriyle nasıl bütünleştirdiğinin birçok örneğinden biridir. & rdquo;


Samsung Galaxy İzle

Yoğun trafik sıkışıklığında tansiyonunuz çarpıyor mu?


(Resim kredisi: Samsung)

Araştırmaya göre, yüksek tansiyon önemli bir sağlık riski oluşturuyor ve diğer durumlar arasında kalp krizi, felç ve böbrek yetmezliğine katkıda bulunuyor.İngiliz Kalp Vakfı. Bileğinizde bir düğmeye dokunarak erişilebilen bir tansiyon monitörü bulundurmak, risk altındaki yetişkinlerin daha sağlıklı yaşam sürmelerine yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir.

Cihazın her dört haftada bir bir manşet ile kan basıncınızı ölçüp sonuçları cihazınıza girerek kalibre edilmesi gerekecektir. Bununla birlikte, bir kez yapıldığında, anında bir kan basıncı güncellemesi için Samsung Galaxy Watch'unuza 'ölç' dokunmanız yeterlidir.


Samsung, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kan basıncı izleme özelliğinin eklenmesiyle Galaxy Watch Active2, Samsung'un şimdiye kadarki en gelişmiş sağlık ve zindelik özelliklerine sahip. Galaxy Watch Active2, daha hassas ve doğru Kalp Atış Hızı İzleme sensörleriyle birlikte gelir ve kullanıcıların egzersizlerini, uykularını, streslerini takip etmelerini ve sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilecek ek sağlık hizmetleri içgörüleri almalarını sağlar. '

Apple, kan basıncı sensörü teknolojisini piyasaya sürecek mi?


(Resim kredisi: Apple)

Samsung Galaxy Watch Active2 kan basıncı izleme işlevi bu yılın üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulacak. Şimdi engel aşıldı, benzer teknolojinin Apple, Huawei ve FitBit gibi rakiplerin diğer giyilebilir cihazlarına gelmesinin çok uzun sürmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Güncelleme: Bu hizmet, 2020'nin 3. çeyreğinden itibaren yalnızca Güney Kore'deki Samsung müşterileri için geçerli olacaktır. Birleşik Krallık sürümü için mevcut planlar bulunmamaktadır.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Watch Active 2 fırsatı 226 Amazon müşteri yorumu Samsung - Galaxy Watch Active ... Amazon Prime 230 £ Samsung Galaxy Watch Active2'yi görüntüleyin Microsoft pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/clickSamsung Galaxy UA Active 2 ... JD Williams 349 £ SAMSUNG Galaxy Watch Active2'yi Görüntüle ... Currys PC World 399 £ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz