Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Samsung Galaxy Watch vs Samsung Gear S3: Neler değişti?

Samsung Galaxy Watch vs Samsung Gear S3: Neler değişti?

Samsung kısa süre önceSamsung Galaxy İzle, nereye giderseniz gidin her zaman bağlı kalmanızı vaat eden yeni bir akıllı saat. Yeni bir tasarıma, uzun pil ömrüne ve birkaç yeni özelliğe sahip, ancak Samsung'un 2016'da piyasaya sürdüğü Gear S3'ten bu kadar farklı mı?


Samsung'un son iki yılda ne kadar geliştiğini görebilmemiz için bir akıllı saatin tasarımını, özelliklerini ve diğer temel özelliklerini ele alacağız.

Daha fazlası: Samsung Galaxy Watch Aktif inceleme (erken karar): Gear Sport halefi geldi

Aslında bunları bileğinize takmanız gerekeceğinden, bu iki cihazın estetiğine bakarak başlayacağız.

  • Samsung Galaxy Watch incelemesi (erken karar): Gear S3 halefi geldi
  • Hepsini alApple Watch Series 4 ile ilgili en son bilgiler
  • Bunlar smartwatch

Samsung Galaxy Watch vs Samsung Gear S3: Tasarım

Samsung Galaxy Watch, Gear S3 ile karşılaştırıldığında tasarım dili açısından daha büyük bir evrim.


Daha sofistike ve daha geleneksel. Gear S3, özellikle 'Klasik' model, bizim beğenimize göre çok yavan oldu. Galalxy Watch, daha tasarlanmış bir yaklaşım benimseyerek

Samsung Galaxy Watch 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki boyutta gelirken, Gear S3 yalnızca 46 mm olarak geldi.


46 mm çok büyük olduğu için bu harika bir haber.


Galaxy Watch'ın üç çeşidi.

Samsung Galaxy Watch ayrıca daha fazla tasarım seçeneğiyle birlikte gelir. Başlangıç ​​olarak, Çelik, Gül Altın ve Siyah modelleri arasından seçim yapabilirsiniz, ardından Oniks Siyahı, Ay Grisi, Terracotta Kırmızısı, Misket Limonu Sarısı, Cosmo Moru, Pembe Bej, Bulut Grisi dahil olmak üzere çok sayıda kayış arasından seçim yapabilirsiniz. ve Doğal Kahverengi.

Kısacası, tasarım geliştirildi, ancak devrim niteliğinde değil ve gözümüzde Apple Watch'un gerisinde kalıyor.

Ayrıca en küçük boyutu olan 42 mm'nin bile oldukça büyük bir saat olması ve daha küçük bileklere uygun olmaması gibi bir sorun var.


Samsung Galaxy Watch vs Samsung Gear S3: Özellikler

Önce ekranlara bakalım. Gear S3, 1,3 inç, 360 x 360 AMOLED büyük bir dokunmatik ekran kullandı. Parlak, keskin ve canlıydı - kullanmak gerçek bir zevkti.

46 mm'lik Galaxy Watch'ın hangi ekranı kullandığını tahmin edebilir misiniz? 1,3 inç, 360 x 360 AMOLED dokunmatik ekran.

Gear S3, Corning Gorilla Glass SR + camla kaplıyken, Galaxy Watch biraz daha geliştirilmiş Corning Gorilla DX + cam kullanıyor (tahmin ediyoruz).

Galaxy Watch'un 42 mm'lik versiyonu, büyük olanı ile aynı özellik ve çözünürlüğe sahip 1,2 inç ekrana sahiptir.

Henüz onları görmedik, ancak her ikisinin de harika görüntüler olacağını varsayabiliriz. Gear S3 ekranı muhteşemdi, bu yüzden SamsungGerçekten miburada iyileştirilmesi gerekiyor.

Bir akıllı saatin dahili özellikleri, işletim sistemi ve uygulamalar çok daha az güç harcadığından, akıllı telefonlarda olduğu kadar önemli değildir.

46 mm Samsung Galaxy Watch, 1,5 GB RAM + 4 GB Dahili Bellek ile bir Exynos 9110 Çift çekirdekli 1.15GHz içerir.

42mm versiyonu 768MB RAM'e sahiptir.

Samsung Gear S3, Exynos 7270, 768MB RAM ve 4GB Depolama ile Çift 1.0GHz'e sahiptir.

En önemli özelliklerden biri pil ömrüdür. 46mm Samsung Galaxy Watch 472mAh bataryaya sahipken 42mm model 270mAh bataryaya sahip.

Bunlar sırasıyla yedi gün ve dört güne kadar sürer.

Gear S3, 3 ila 4 gün sürebilen 380mAh'ye sahiptir.

Samsung Gear S3.

Samsung Galaxy Watch vs Samsung Gear S3: Özellikler

Beklediğimiz gibi, Samsung Galaxy Watch fitness konusuna büyük odaklanıyor ve bisiklete binme, yüzme, çömelme veya uykunuzu otomatik olarak takip edebiliyor.

Saat ayrıca koşuya çıkarken, yerleşik GPS'i kullanarak rotanızı takip ederek sağlık rutininizi takip edecek ve her şeyi Samsung Health ile sorunsuz bir şekilde senkronize edecektir.

Saat aynı zamanda programınızı takip edecek, dijital bir asistan olarak hareket edecek ve unutacak vaktiniz olmadan önce tüm etkinlikleriniz ve hatırlatıcılarınız hakkında sizi bilgilendirecektir.

Bixby, saatin özellikleri ve sesinizi kullanarak mesajlar gönderebilecek, hatırlatıcılar ayarlayabilecek ve alarmları başlatabilecek.

Samsung bileğinizde Bixby'yi kullanmaya hevesli olduğu için, bu, şirketin ilk söylendiği gibi Google'ın Wear işletim sistemini değil, kendi Tizen işletim sistemini kullanmaya devam ettiği anlamına geliyor.

Gear S3 bunu çok yaptı, ama ya öyle yapmadı ya da daha az bir ölçüde. Yine, bu devrim değil, evrimdir.

Samsung Galaxy Watch vs Samsung Gear S3: VERDICT

Samsung Galaxy Watch, Gear S3'e göre açık bir gelişme, ancak Samsung aniden size akıllı saatini satın almanız için (en azından kağıt üzerinde değil) katil bir neden sunmadı.

Apple Watch'a çok fazla ayak uydurmaya çalışıyor, ancak yine de gözümüzün arkasında birkaç versiyon var.

Yakında Samsung Galaxy Watch inceleme cihazımızı alacağız, bu nedenle kararımızın tamamını görmek için tekrar kontrol edin.

  • Samsung Galaxy Watch incelemesi (erken karar): Gear S3 halefi geldi
  • Çıkış yapmakSamsung Galaxy Watch hakkında bildiğimiz her şey