Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy Z Flip incelemesi (erken karar)

Samsung Galaxy Z Flip incelemesi (erken karar)

Samsung Galaxy Z Flip


(Resim kredisi: WinFuture)

Boyutlar:73,6 x 87,4 x 17,3 mm (katlanmış), 73,6 x 167,3 x 7,2 mm (katlanmamış)
Ağırlık:183 g (6,4 oz)
Ekran:6,7 inç FHD dinamik AMOLED ekran, 2636 x 1080 piksel
İŞLEMCİ:7㎚ 64-bit Sekiz Çekirdekli İşlemci
GPU:Adreno 650
VERİ DEPOSU:8 GB
Depolama:256 GB
Arka kameralar:12 MP, 12 MP
Ön kameralar:10 MP
Batarya:3,300 mAh
THE:Android 10.0, Bir UI 2.0
5G:Hayır

Pingtwitter’ün (çok) ilk Samsung Galaxy Z Flip incelemesine hoş geldiniz. Aslında, orijinal Samsung Galaxy Fold piyasaya sürüldüğünden beri bir süredir yeni bir Samsung Galaxy katlanır telefon söylentileri dolaşıyordu.

Şimdi bu yılki Samsung Galaxy Unpacked etkinliğiyle, amiral gemisiyle birlikte geldiSamsung Galaxy S20Aralık. Bu, bizim erken incelememiz ve ilk izlenimimizdir ve daha kapsamlı bir genel bakışla birlikte izlenecek. Ne de olsa, neler yapabileceğini gerçekten anlamadan önce bir veya iki hafta cebimizde yaşamalı.

Bu ilk Samsung Galaxy Z Flip incelemesinde bilmeniz gereken her şeyi size sunmak için ilk izlenimlerimizi birkaç farklı faktöre (tasarım, kamera, teknik özellikler, fiyat ve çıkış tarihi) ayırdık.


Ne bekleyeceğinizden emin değil misiniz? Koreli üreticinin yeni amiral gemileriyle nasıl karşılaştırdığına bakın.erken Samsung Galaxy S20 incelemesive bizimSamsung Galaxy S20 Ultra incelemesi.

Samsung Galaxy Z Flip İncelemesi: Tasarım

Samsung Galaxy Z Flip


(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu Samsung Galaxy Z Flip incelemesinde bahsetmemiz gereken ilk şey katlama mekanizması.Samsung Galaxy Foldherkesin bildiği gibi kırılgandı, sorunlar ve telefonun kırılganlığı kademeli bir çıkış tarihine neden oldu. Samsung Galaxy Z Flip, bir & ldquo; gizli menteşe & rdquo; kullanarak bunu önlemek için adımlar attı. hayati bileşenleri toz ve kirden korumak için. Uzun ömürlü olduğu iddia edildi ve ekranın 200.000'den fazla kez sorunsuz bir şekilde katlanabildiği için açılıp kapanması kesinlikle çirkin hissetmiyor.

Telefonun katlama tasarımının en havalı kıvrımlarından birinde, menteşe 'açık' arasında geçiş yapmak yerine bir dizüstü bilgisayar gibi çalışır. ve & ldquo; kapat & rdquo ;. & Ldquo; esnek mod & rdquo; olarak adlandırıldı Samsung tarafından, serbest durdurucu menteşe ekranı bölerek bir videoyu izlemeye devam etmenize ve aynı anda bir yorum göndermenize veya telefonu bağımsız bir kamera olarak kullanmanıza olanak tanır. Kullanırken sağlam ve dengeli hissediyor. Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi, belirli bir açının ötesinde ve ekran doğal olarak 'kapalı' duruma düşüyor. veya & ldquo; aç & rdquo; ekranın hangi yöne eğildiğine bağlı olarak mod.


Samsung Galaxy Z Flip

(İmaj kredisi: Gelecek)

Harici 1.1 & rdquo; ekran kapalı modda bile bağlantı sağlar: aramalar, alarmlar, zamanlar ve bildirimler ince ekranda görüntülenir. Elbette tüm bunlar, kapalı LCD ekranda aramaları ve metinleri gösteren retro bir flip-telefonu andırıyor. Geçmişe güvenmeksizin güzel bir selam, a la the Motorola Razr.

Mekaniğin dışında, telefon kompakttır ve 6,7 inç büyüklüğündedir. ekran cüzdan boyutunda yumuşak köşeli bir kareye katlanır. Telefonun katlanan makyaj kılıflarından ilham aldığına dair söylentiler tam da paranın üzerindeydi, ancak aynı zamanda bize eski bir GameBoy Advance SP'yi de hatırlatıyor.

Üç renk grubu mevcuttur: ayna moru, ayna siyahı ve bazı ülkelerde ayna altını, üç renk grubu da ışığı yakalamak için tasarlanmıştır. Arkadaşlarınıza hava atmak için harika, ancak tehlikeli mahallelerde sağduyulu olmak için daha az.


Samsung Galaxy Z Flip İnceleme: Kamera

Samsung Galaxy S20


(İmaj kredisi: Gelecek)

Telefon, delikli 10 MP özçekim kamera ile donatılmış olarak gelse de, kapalı modda özçekimlerinizi çekebildiğiniz için en sık kullanacağınız 8 kata kadar dijital yakınlaştırma özelliğine sahip 12 MP arka kameradır. Düzgün bir bükülme ile, harici bir inçlik ekran bir vizör gibi kullanılabilir ve telefon kapalıyken kamerayı doğru şekilde konumlandırmanıza olanak tanır. Aslında kullanımı çok basittir: vizörü açmak için kapalı modda güç düğmesine iki kez ve resmi çekmek için ses düğmesine bir kez dokunun.

Samsung Galaxy Z Flip

Selfie vizör çalışırken

(İmaj kredisi: Gelecek)

Esnek moddayken, Samsung Galaxy Z Flip, kendi bağımsız mekanizmasına sahip ilk telefonlardan biridir. Örneğin bir saatliğine masada bırakın (ama gözetimsiz bırakmayın, obvs) ve örneğin gün batımını hızlandırın. Katlama işlevini yenilikten daha fazla kullanan güzel bir numara, ancak kameralar kaçınılmaz olarak, etkileyici dikdörtgen modüle monte edilmiş 64MP kameraları etrafında inşa edilen Samsung Galaxy S20'nin gücünü toplamıyor.

Z Flip kameraların neler yapabildiğine kısa bakışımız etkileyici olsa da, deneyimimizin çoğu katlama işlevi etrafında toplanmıştı. İPhone 11 Pro veya S20 Ultra'nın etkileyici yeteneklerine sahip olmadığı açık olsa da, kameraların fiyat aralığında diğer popüler telefonlarla yan yana kalıp kalamayacağını zaman gösterecek.

Samsung Galaxy Z Flip İnceleme: Özellikler

Samsung Galaxy Z Flip


(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Z Flip, bazı açılardan içgüdülerini tehlikeye attı, ancak aynı fiyat aralığındaki diğer telefonlara ayak uydurmak için daha yüksek kaliteli bir 7㎚ 64-bit Sekiz Çekirdekli İşlemciye sahip. 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolamayla bellek bölümünde sorun yok, ancak bu belleği daha da genişletmek için SD kart seçeneği yok.

3.300 mAh pil, her şeyin yolunda gitmesini sağlar. Diğer amiral gemisi piller kadar güçlü değil, ancak taviz verilmesi gerekiyor. Kablosuz şarj ve güç paylaşımı özellikleri standart olarak gelir ve bu biraz teselli olur, ancak bu işlevleri titizlikle test etmek için zamanımız olmadı. Hala.

Samsung Galaxy Z Flip İnceleme: Fiyat ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy Z Flip

(İmaj kredisi: Gelecek)

Telefon 14 Şubat Sevgililer Günü'nde piyasaya sürülecek. Fiyatı 1.299 sterlin ve çok yüksek. Bununla birlikte, katlanır telefonlar bazı açılardan hala deneysel bir teknolojidir ve erken benimseyenler bu ayrıcalık için bir prim ödeyecek.

Aynı zamanda, Razr'ın açıkçası orta menzilli iç organlarını çok geride bırakan teknik özelliklerle Motorola Razr'ın 2019 yeniden lansmanının fiyatları ile karşılaştırılabilir. katlanır telefonların iyi teknik özellikleri korurken fiyatı düştüğünü ve düşeceğini gösteriyor.

Samsung Galaxy Z Flip İnceleme: Erken Karar

Samsung Galaxy Z Flip

(Resim kredisi: WinFuture)

Samsung Galaxy Z Flip, katlanabilirleri modadan işlevsel bir kit parçasına dönüştürmek için uzun bir yol kat ediyor. Daha büyük çalışma alanlarının katlanıp cep boyutunda olmasına izin vermek ve tripod ihtiyacının bir kısmını ortadan kaldırmak, onu S20 serisinin buldozer kamera kitlerine ihtiyaç duymayan içerik oluşturucuların favorisi haline getirecektir.

Howver, fiyat hala Samsung Galaxy S20 Ultra ile karşılaştırılabilir. Ve bir telefona ciddi miktarda para harcıyorsanız, yenilikçi katlama işlevi konusunda en üst düzey teknik özelliklerin ve inanılmaz kameranın peşinde olacağınızı düşünüyoruz. Her şeye rağmen, bu harika bir kit ve önümüzdeki haftalarda daha büyük ölçüde test etmeyi dört gözle bekliyoruz.