Close

Samsung Gear 2 incelemesi

Samsung Galaxy Gear 2 fırsatları Resim 1/12

Samsung Gear 2 incelemesi


Samsung Gear 2 incelemesi
Resim 2/12

Samsung Gear 2 incelemesi

Samsung Gear 2 incelemesi
Resim 3/12

Samsung Gear 2 incelemesi

Samsung Gear 2 incelemesi
12'nın resmi 4

Samsung Gear 2 incelemesi

Samsung Gear 2 incelemesi
12'nın resmi 5

Samsung Gear 2 incelemesi


Samsung Gear 2 incelemesi
12'nın resmi 6

Samsung Galaxy Gear 2

Samsung Gear 2 incelemesi
12'nın resmi 7

Samsung Galaxy Gear 2


Samsung Gear 2 incelemesi
Resim 8/12

Samsung Galaxy Gear 2

Samsung Gear 2 incelemesiSamsung Gear 2 incelemesi
Resim 9/12

Samsung Galaxy Gear 2


Samsung Gear 2 incelemesi
Resim 10/12

Samsung Galaxy Gear 2

Samsung Gear 2 incelemesi
12'nın resmi 11

Samsung Galaxy Gear 2

Samsung Gear 2 incelemesi
12'nın 12 resmi

Samsung Galaxy Gear 2

Samsung Gear 2 incelemesi

Samsung'un ikinci nesil akıllı saati, bu yeni giyilebilir teknoloji parçasını sahip olunması gereken bir hale getirebilir mi? Samsung Gear 2 incelememizde öğrenin


Doğrusu, orijinalinden fazla etkilenmedikSamsung Galaxy Gearakıllı saat. Ama vazgeçecek biri değil, Samsung geri döndüSamsung Gear 2yeni bir şık tasarım ve yeni bir işletim sistemi ile geliyor.

Orijinalden bu yana, en son Gear artık güncellenenSony Smartwatch 2,Çakıl Çelikve koltuktan ne kadar uzaklaştığınızı ve ne kadar pasta yediğinizi izleyen bir dizi fitness grubu.

Samsung, akıllı telefonunun 'mevcut her ekran boyutundaki' ruhunu takip ederek akıllıca izlendi.Samsung Gear Fitve Samusng Gear 2 Neo.

Yeni Gear diğerlerinden fazlasını sunuyor mu? İyi bir güncelleme mi ve bileğinize bir tane takmanız gerekir mi? Okumaya devam etmek.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy Watch incelemesi: Android kullanıcıları için en iyi akıllı saat

Samsung Gear 2: Boyutlandırın ve oluşturun

Samsung Gear, Pebble Steel'in tüm metal görünümü ile Sony Smartwatch 2'nin plastik hissi arasında bir kesişme oluşturuyor. Harika bir tasarım. Samsung, Gear 2'nin tasarım özellikleriniSamsung Galaxy S5, alabilirHTC One M8tasarım açısından.

Alüminyum kadran, toka ve plastik bilek kayışı gibi kalıyor, ancak neyse ki bu artık değiştirilebilir. Bunu söyledikten sonra, kutudan çıkan kayış, orijinalden bir adım ötede.

İZLEMEK:Samsung Gear 2 kutudan çıkarma ve ilk izlenimler videosu

Daha önce kayışa yerleştirilmiş olan bombeli kameranın, alüminyum saat çerçevesine yerleşik bir sensör lehine tasarlanmış olması büyük bir güncelleme. Samsung, akıllı telefonlarındaki ana sayfa düğmesi gibi, ana düğmeyi de saatin yan tarafından öne taşıdı.

Hayati istatistikler söz konusu olduğunda, orijinal Gear'dan 5g daha hafif ve 1 mm daha incedir. Büyük bir fark yaratan küçük değişiklikler. Bir başka güncelleme de yeni Gear'ın artık su geçirmez olmasıdır. Bize göre çok önemli.

Orijinal ile bir başka böcek ayımız, açıkçası, devasa şarj çantasıydı. Bu sefer. çok daha küçüktür ve tüm aygıtın çevresinden ziyade arkaya takılır.

Bazıları için çok büyük olabilir, ancak hepsi bir arada Gear'daki güncellemeler, her gün mutlu bir şekilde takacağımız çok daha ince ve ince bir akıllı saat için yaptı.

Samsung Gear 2: Özellikler

Galaxy Gear piyasaya çıktığında yalnızca yetersiz iki cihazla uyumluydu (Samsung Galaxy Note 3ve veSamsung Galaxy Note 10.1) neyse ki Gear 2 için durum böyle değil. Bu incelemeyi yazarken, Samsung Galaxy S5 dahil 18 Samsung cihazıyla uyumlu,S4,S3, Not 3 veNot 2.

Verilen, Smartwatch 2'nin kapsamlı Android uyumluluğuna yakın değil, ancak çok geniş bir aralık. Apple birizlerimbenzer bir tepkiyle karşılaşacak.

Yeni Gear'ınızı kurmak artık daha kolay. NFC ihtiyacı artık geride kaldı, ihtiyacınız olan tek şey Gear Manager uygulaması ve Bluetooth. Sorunsuz ve anında bağlanıyoruz. Bağlantıyı kaybetmeden önce 150 metre civarında menzil iyi.

Diğer akıllı saatlerde olduğu gibi, onları fitness bantlarınızdan ayıran şey, telefonunuzda olup bitenlere bir pencere olarak kullanılmasıdır. Yeni Gear'da, çağrıları iptal etme ve alma becerisinin yanı sıra metin ve çağrı bildirimleri alacaksınız.

Anlık değil. Metin mesajlarının telefona alındıktan sonra Gear'da görünmesi yaklaşık 10 dakika sürer. Metinleri yanıtlamaya gelince, S Voice'e geri döndü ve bu bizim tatlı Galce tonlarımız olabilir, ancak doğruluk fantastik değil. Elbette önceden yüklenmiş şablonları kullanabilirsiniz, ancak kendimizi yaparken bulduğumuz yanıt için telefonunuzu çıkarmanızı öneririz.

Telefon görüşmelerine gelince, daha önce olduğu gibi bunlara cevap verebilirsin ama yine de kendini aptal gibi hissedeceksin. Bunu söyledikten sonra, mikrofonun menzili, aramanın diğer ucundaki kişinin sizi kolunuz yanındayken duyması için yeterince iyidir.

Samsung Gear 2: Ekran

Ekrana gelince, 1,63 inçte gelen orijinalle aynı boyutta ama bu sefer Süper AMOLED. Küçük bir ekrandır, ancak o anda bir bakış, adımlarınızı kontrol etmek veya bir mesajı okumak için bolca yer vardır.

Menüler zenginleştirildi ve artık sıkıcı siyah ve gri bir olay değil - bunun yerine renk patlamaları var ve hem menüler hem de simgeler ekranda harika görünüyor. Daha önce olduğu gibi, ekran başına dört simge veya yalnızca birini seçebilirsiniz.

Samsung Gear 2: Kamera

Diğer akıllı saatlerin çoğunun aksine, Gear 2, orijinalinde olduğu gibi, bir kamera ile geliyor. Artık kayıştan çıktığı kadar fark edilmiyor, ancak yine de bir özellikten çok bir hile hissediyor. Kendimizi orada olduğunu unuturken bulduk, kullanmak doğal gelmedi.

Bilek çırpıda fotoğraf çektiğimiz garip zamanlar Samsung Galaxy S5'imizde anında belirdi ve kalite, 2 megapiksel piksel sayısına sahip çoğu ön kamera ile karşılaştırılabilirdi.

Samsung Gear 2: S Sağlık

Galaxy S5'te olduğu gibi, Samsung Gear 2'de S Health hakkında lirik yapıyor. Saatin GPS kullanarak adımlarınızı sayabilmesi ve egzersizinizi takip edebilmesi ile işlevsellik benzer. Yine de telefonu ve saati senkronize etmek anında değil. Adım sayımızın bir çıkış yolu olduğunu gördük ve sadece saati çıkardıysak egzersizlerimiz telefonumuzda görünmüyordu.

Bir de kullanıcı eksikliği sorunu var. NeEndomondo,RunKeeperve benzeri, paylaşım yapan, birbiriyle mücadele eden ve rekabet eden bir kullanıcı bankasıdır. S Health ile övünme fırsatı yok.

Gemide, tarayıcı saat yüzünün altına yerleştirilmiş bir kalp atış hızı monitörü var. Çoğu zaman bir hata mesajıyla belirdiğinde yüzde 60 oranında çalışır. Kalp atış hızınızı koşu ortasında hızlıca kontrol etmek istiyorsanız ideal değildir.

Samsung Gear 2: Uygulamalar

Gear 2 için pek çok uygulama mevcut değil, ancak olması gerektiğini düşünmüyoruz. Sosyal ağlarla ilgilenen birkaç tane var ve takip edilecek daha fazla başlık uygulaması olacağı söylendi, ancak temel unsurlar doğrudan kutudan geliyor.

Herhangi bir yeni uygulamayı indirmeden önce Gear Manager'ı indirmeniz gerekir ve bu, akıllı saatiniz ve uygulamalarınız için bir merkez haline gelir.

Samsung Gear 2: Pil

Neyse ki, bu geliştirildi. Gear 2 artık orta ila yoğun kullanımda iki günden fazla ve sadece saat olarak kullanılırsa altı güne kadar dayanacak.

Samsung Gear 2: Karar

Orijinal Galaxy Gear ile yaşadığımız temel sorun, ona hiç ihtiyacımız olduğunu hissetmemiş olmamız, yeni Gear 2 bunu değiştirdi. Bir saat olarak çalışır, bir fitness takipçisi olarak çalışır, güzel görünür ve diğer akıllı saatlerin sahip olmadığı ekstralarla birlikte gelir.

Karşılaştırıldığında hala pahalı ve Samsung telefonlarından başka hiçbir şeyle uyumlu değil ancak belirttiğimiz gibi Apple, akıllı bir saat duyurursa aynı sorunlarla karşılaşacak.

Bu, selefinden çok daha iyi bir ürün ve bize göre şimdiye kadarki en iyi akıllı saat, ancak yine de sahip olunması gereken bir yol var.

Samsung Gear 2 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Samsung Gear 2 fiyatı: 250 £