Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Samsung Gear 360 incelemesi: mükemmel 360 derece kamera ... Samsung telefonunuz varsa

Samsung Gear 360 incelemesi: mükemmel 360 derece kamera ... Samsung telefonunuz varsa

Samsung Gear 360 fırsatları

90'lardan kalma bir web kamerası gibi görünebilir, ancak Gear 360 aslında Samsung’un 360 derecelik kameradaki ilk bıçağıdır. Samsung neden 360 derecelik bir kamera yaptı, sorduğunuzu duyduk? Başarılı bir sanal gerçeklik platformu oluşturmak için, kullanıcıların kendi içeriklerini yaratma becerisine ihtiyaçları vardır - işte burada Gear 360 devreye girer.


Küresel kamera MWC 2016'da duyuruldu ve 360 ​​derecelik video (veya 30 MP fotoğraflar) oluşturmak için otomatik olarak birbirine dikilen iki adet 180 derece geniş açılı lense sahiptir.

Bu videolar ve fotoğraflar bir bilgisayarda, akıllı telefonda veya bir Gear VR başlığında görüntülenebilir. Bu kamerayı kullanmak için bir Samsung Galaxy S7 ve Gear VR kulaklığına ihtiyacınız var mı? Zorunlu değil, ancak 360 dereceden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, Samsung’un ekosistemini satın almalısınız.

Tasarım

Samsung Gear 360'ın harika göründüğünü, fütüristik ve şık olduğunu ve küresel şeklinin son derece dokunsal olduğunu düşünüyoruz. Aksiyon kamerası benzeri olacak şekilde tasarlanmıştır - oldukça kompakt ve kullanımı kolaydır.

Gear 360, 66,7 x 56,2 x 60 mm ölçülerinde ve 153 g ile güven verici bir ağırlığa sahiptir. Birlikte verilen tripod, lensleri engellemeden kamerayı güvenli bir şekilde tutmanıza olanak tanıyan doğal bir tutamaç görevi görür. Tam boyutlu bir tripod, selfie çubuğu veya standart 1/4 inç diş kullanan herhangi bir şeyle değiştirilebilir.


Kamera gövdesi, anlık çekimler için ayarları değiştirmenize ve kayıtlara başlamanıza izin veren temel kontrollere sahiptir. Bunlar sezgiseldir ancak menüde gezinmek zahmetli olabilir - zamanınız varsa akıllı telefonunuzu kullanmak çok daha kolaydır.


Gear 360'ın tepesinde bir kayıt düğmesi ve küçük monokrom ekran bulunuyor. Bu, temel çekim ayarlarını görmenizi ve menüde gezinmenizi sağlar. Yan tarafta, microSD kart yuvasını ve çıkarılabilir pili kapatan kapalı bir kapı var - her ikisi de çok hoş ürünler.

Kamera IP53 sertifikasına sahiptir, bu da suya dayanıklı olduğu ancak su geçirmez olmadığı anlamına gelir - yani bu tüplü dalışa gitmeyeceksiniz.


Özellikler ve görüntü kalitesi

Samsung Gear 360, 360 derecelik 30 MP fotoğraflar veya 3840 x 1920 video çekmek için arka arkaya iki adet 15 MP sensör kullanır. Açıkçası bunlar, kusurlar için mikroskop altında inceleyeceğiniz görüntüler değil, ancak bu küçük kameranın kalitesi etkileyici (görüntü kalitesiyle ünlü bir akıllı telefon üreticisinden bekleyeceğiniz gibi).

Akıllı telefonda görüntülendiğinde görüntüler keskin, canlı ve kontrastlıdır. Gear 360, farklı aydınlatma durumlarını çok iyi idare edebilir, en iyisi bulutlu bir günde olur, ancak yetersiz aydınlatılmış ve düzensiz sahneler de etkileyicidir.

İki görüntünün buluştuğu dikiş çizgileri bazen görünür, ancak sarsıcı bir şekilde görünmez.


Pürüzsüz kubbenin içinde bir DRIMe5s görüntü işlemcisi, 1 GB RAM ve ivme ölçer bulunur. 1350mAh pil çıkarılabilir veya Mikro USB ile şarj edilebilir.

Yazılım ve uyumluluk

Ekstrem sporlar videonuzu / hip-hop tanıtımınızı / ailenizin kahvaltıda kavga ederken çekilmiş görüntüsünü çektikten sonra, bunu Samsung'un kendi VR kanalına veya Youtube'a yükleyebilir ya da Galaxy telefonunuzda görüntüleyerek görüntüyü hareket ettirebilirsiniz. dokunmatik ekran kaydırmasıyla.

Gear 360'ı akıllı telefonunuzdan kontrol etmenizi sağlayan uygulamayla başlayalım. Çok iyi tasarlanmış ve kullanımı sezgisel. Maalesef yalnızca Samsung Galaxy S7 / S7 Edge, Galaxy S6 / S6 Edge ve Note 5'te mevcuttur.

Bu akıllı telefonlardan birine sahip değilseniz, kamera, Gear 360 Action Director adlı PC düzenleme yazılımı ile birlikte gelir. Bu, yalnızca Windows bilgisayarlarda kullanılabilir.

Bu nedenle, bir Mac'iniz ve iPhone'unuz / Samsung olmayan bir Android'iniz varsa, tam bir deneyim yaşamazsınız ve bu, görüntüleri kullanmayı ve paylaşmayı çok daha zor hale getirir.

Gear 360'ın kaydettiği her şey video için MP4 (H.265) olarak ve fotoğraflar için JPEG biçiminde çıktılanır, bu nedenle Facebook veya YouTube'a yüklemeden önce dönüştürmeye gerek yoktur.

Elbette gerçek eğlence, Gear VR başlığını getirip yarattıklarınızı sanal gerçeklik filmleri veya fotoğraflar olarak izlediğiniz zamandır. İkincisi, balık gözü lens distorsiyonu daha belirgin olmakla birlikte, daha tuhaf, mermi zamanı / uyuşturucu etkisi verir. Fazladan tuhaf veya korkunç bir şeyin olduğu bir David Lynch filminden bir sahne gibi. Videoda, her şeyin hareket ediyor olması, etkiyi daha az sarsıcı hale getirir.

Karar

Evet, bir teknoloji parçası olarak Gear 360'tan çok etkilendik. Tüketici olarak gerekli mi? Şey… O kadar değil. Açıkça görülüyor ki çoğu insan (şu anda, her halükarda) pek çok insanın göremeyeceği sanal gerçeklik görüntüleri çekmek için bu kadar para harcamak istemeyecek.

Yine de VR'yi daha uygun fiyatlı yönlere itmeye devam ettiği için Samsung'a tam not veriyoruz.

Bunun belirli gruplarda da güçlendiğini görebiliriz. Elbette ekstrem spor meraklıları. Ve belki de kask takan şehirli bisikletçiler artık iri yarı taksi ve kamyonet sürücüleriyle yüksek gerilim etkileşimlerinin görüntülerini tam 360 derecelik sanal gerçeklik ortamında paylaşıyor olacaklar ve bence hepimiz bunun çok eğlenceli olacağını kabul edebiliriz.

Bununla birlikte, bunun gerçekten yükselebileceği yer, düşük maliyetli reklamcılık alanıdır. Emlak ve kiralama acenteleri ve tatil evi kiralayanlar zaten odaların fotoğraflarını çekiyor; şimdi size tam bir VR turu verebilirler. Bu pek hoş değil belki ama gerçek, oyun dışı bir sanal gerçeklik kullanımıdır.

Bunu beğendin mi?

Kontrol eten iyi akıllı telefonlar