Close

Samsung Gear Fit incelemesi

Samsung Gear Fit, 706 Amazon müşteri yorumu indirimi Image 1/11

Samsung Gear Fit incelemesi


Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 2/11

Samsung Gear Fit incelemesi

Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 3/11

Samsung Gear Fit incelemesi

Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 4/11

Samsung Gear Fit incelemesi

Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 5/11

Samsung Gear Fit incelemesi


Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 6/11

Samsung Gear Fit incelemesi

Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 7/11

Samsung Gear Fit


Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 8/11

Samsung Gear Fit

Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 9/11

Samsung Gear Fit


Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 10/11

Samsung Gear Fit

Samsung Gear Fit incelemesi
Resim 11/11

Samsung Gear Fit

Samsung Gear Fit incelemesi

Samsung'un ilk fitness takipçisi bir AMOLED ekran ve kalp atış hızı monitörü içeriyor, ancak rekabet edebilir mi? Samsung Gear Fit incelememizde öğrenin

Samsung Gear Fit, fitness grubu pazarı için ufuk açıcı bir anda geliyor. ErkenFitbitYerleşik ekranlara sahip yeni giyilebilir fitness izleyicilerinin (örn.Polar DöngüveLG Lifeband Touch) hiç bu kadar geniş bir bilekten monteli fitness takipçisi seçeneklerine sahip olmadık.

SamsungGear Fit, ekosisteme pek çok yönden düzgün bir şekilde uyum sağlar ve birkaçında onunla uyum sağlar - en önemlisi, özellikleSamsung Galaxy S5ve markanın son zamanlardaki phablet'leriSamsung Galaxy Note 3.

Fitness seçeneklerinin çoğu bağımsız modda çalışsa da, tüm uyarılar bir mobil el cihazından Bluetooth 4.0 aracılığıyla gönderilir ve Samsung'un S-health uygulaması ile senkronizasyon, tüm sağlık verileriniz için amaçlanan hedeftir.


Daha fazlasını okuyun: Samsung Q9FN (QE55Q9FN) 4K QLED TV incelemesi: Samsung'un parlak QLED amiral gemisi onu parkın dışına atıyor

Samsung Gear Fit: Boyut ve Yapı

Görkemli kavisli AMOLED ekranını geçtikten sonra (aşağıda daha fazlası) oldukça standart bir spor bandı kurulumuna bakıyorsunuz. Yalnızca 27 gram ağırlığında ve 23,4 x 57,4 x 11,95 mm boyutlarında olan Samsung Gear Fit, bir seçenek olmasına rağmen, bizim görüşümüze göre bir uyku takipçisi olarak kullanışlı olmak için biraz fazla hantal olmasına rağmen, fazlasıyla giyilebilir.

İZLEMEK:Samsung Gear Fit kutudan çıkarma ve ilk izlenimler videosu

Basit kauçuk kayış çıkarılabilir ve diğer birçok fitness bandına benzer şekilde 2 çivili itme kapamasına sahiptir. Siyah, Turuncu ve Moka Grisi dahil olmak üzere çeşitli renkler ve stiller, görünümünüzü özelleştirmek için mevcuttur. Bütün mesele IP67 Toza ve Suya Dayanıklıdır, bu da esasen onu giyerek duş alabileceğiniz ama yüzemeyeceğiniz anlamına gelir.

Samsung Gear Fit: Ekran

Ekran, Samsung Gear Fit'i günlük fitness gruplarının üstüne çıkaran şeydir. Doğrudan güneşte bile müthiş parlak olan 1,84 inçlik muhteşem bir Kavisli Süper AMOLED (432x128) canlılık şerididir ve hatta arka planı herhangi bir görüntüye (bir kez Samsung telefonunuzdan veya tabletinizden senkronize edildiğinde) değiştirmenize izin verir. Metin çok net ve dokunmatik ekran, küçük alan göz önüne alındığında test sırasında mükemmel bir şekilde çalıştı.

Samsung Gear Fit: Özellikler

Böylesine küçük bir cihaz için Fit, kullanıcıya bir Pedometre, Egzersiz izleyici ve uyku izleyicinin yanı sıra Kronometre ve Zamanlayıcı da sunarak ilgi çekici bir şekilde zengin özelliklere sahiptir.

Büyük olanı, nabız ölçümü yapan yeşil LED şeklinde bant içinde saklanan bir Kalp Atış Hızı monitörüdür. Samsung, S5 de dahil olmak üzere tüm yeni ürün yelpazesinde benzer İK takibi ile fitness kategorisine sert bir şekilde girdi.

Bu giyilebilir cihazda, telefonun GPS ve cayro teknolojisi, yerleşik İvmeölçer ve Gyro ile zenginleştirilmiştir.

Bunun da ötesinde, bildirimler (SMS, Çağrılar, E-posta, Uygulamalar), Program ve 'Medya Denetleyicisi' gibi bazı temel akıllı saat işlevlerine sahipsiniz.

Demolarda uyarılarda satılmamıza rağmen (bu kadar küçük bir ekranda tam ölçekli e-posta yerine) pratikte Fit'e gönderilen SMS bile biraz kullanışsızdı.

Evet, iyi çalışıyor ve şaşırtıcı derecede erişilebilir, ancak çok daha yetenekli akıllı telefonunuzdan birkaç adım uzakta olduğunuzda yapay geliyor.

Cihazdan gelen aramaları reddetmenin biraz daha fazla faydası var ve çalışırken şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor. Samsung'un kilitlenmesi, bir hayal kırıklığı olan Spotify gibi 3. parti uygulamaları değil, yalnızca yerel telefon medyasını kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Bluetooth kulaklıklarla eşleştirmek kendi başına basittir, ancak kulaklıkta olduğu gibi grupta da başka bir kontrol setinin eklenmesi pek bir şey eklemedi ve bazen hızlı bir eğitim koşusu için dışarı çıktığında teknolojinin aşırılığı gibi hissettim.

Kalp atış hızı monitörü, Suunto göğüs kayışına kıyasla oldukça doğruydu ve KH bölgelerinizin koşarken kolayca görülebilmesi kesin bir keşifti. Kitlelerin kullanımına açık profesyonel bir bölge.

Tuhaf bir şekilde, KH monitörü dinlenme sırasında çok daha az güvenilirdi ve bazen nabzı okuyamıyordu. Yine, Samsung'un ürün yazılımı yükseltme birimi zaten bu sorunu çözüyordu, bu nedenle bu sorunun zamanla ortadan kalkmasını bekleyin.

Samsung Gear Fit: Kurulum

Ahizeyi ve BT cihazını tanıdıktan ve senkronize ettikten sonra kurulum şaşırtıcı derecede basittir. Eşleştirildikten sonra temel modda çalışırsınız ve daha sonra oldukça basit olmasına rağmen egzersiz istatistiklerinizi daha derinlemesine incelemeye başlamak için S-Health'e giriş yaparsınız.

Bununla birlikte, Endomondo ile daha geniş bir entegrasyon buna yardımcı olmalı ve dahili koçluk seçenekleri, daha bağlantılı bir egzersiz yöntemine giden yolu işaret ediyor. Fit'in fitness takibi hakkındaki tek inilti doğruluktur.

Bir Fitbit Flex ile arka arkaya Samsung çok daha cömert davrandı ve günlük adım toplamlarımıza% 15-20 daha hızlı ulaşmamızı sağladı. Şaşırtıcı bir şekilde, bağımsız bir GPS ile karşılaştırıldığında 6 mil üzerinde yalnızca 0,01'lik mesafelerle koşmak daha doğruydu. Samsung yine de düzenli olarak ürün yazılımı güncellemeleri yayınlıyor, bu nedenle bu hassasiyetin keskin bir şekilde ele alınacağını umuyoruz.

Samsung Gear Fit: Uygulamalar

İlginç bir şekilde, Samsung'un S-Health'e ek olarak şirket, fitness uygulamaları üzerinde ortak olmak için Endomondo ile bir anlaşma yaptı. Kısa vadede bu, S5 alıcıları için Endomondo'ya bir yıllık ücretsiz premium erişim anlamına gelir.

Ancak, orta vadede işler daha ilginç hale geliyor ve Samsung, Finli şirketin yardımıyla geliştirilen bir dizi uygulamayı önümüzdeki birkaç ay içinde yayınlamayı taahhüt ediyor.

Bunlar, Endomondo işlevlerini cihazla entegre etmek için özel olarak tasarlanacaktır.Samsung Gear 2,Samsung Gear 2 Neove Gear Fit. Bu uygulamaların, diğer Android telefon kullanıcılarının Endomondo aracılığıyla giyilebilir cihazları senkronize edebileceği anlamına gelip gelmeyeceği önemli bir sorudur ve Samsung şu anda Schtum'u tutmaktadır.

Bunu yapmak, şüphesiz daha fazla giyilebilir cihazı değiştirecektir, ancak S5'in pazarlama hikayesini zayıflattığı düşünülebilir. Bu sefer dikkatli olacağız.

Samsung Gear Fit: Pil

Fit, 210 mAh'lik bir bataryaya sahiptir ve bu, bu canlı ekranın ateşlenmesini sağlamak için çok önemlidir. Samsung, 3-4 günlük tipik kullanım olduğunu iddia ediyor ve bu, testte bulduğumuzla eşleşiyor.

Normal çalışma takibi için kullanılırsa, pili aşağı itersiniz ve tabii ki uyarıları almak için Bluetooth'u açık tutmak da meyve suyunu yakar.

Yine de bunu atlatma eğilimindeydik, bu yüzden üst limite ulaşmamasından daha sık. Şarj işlemi, kayış kaldırıldıktan sonra Fit'in ucuna takılan küçük bir 'ayakkabı' ile yapılır. Zekice, ayakkabı bir mikro USB kablosu alıyor, yani başka bir şarj cihazına gerek yok. Tam bir pil şarjı yalnızca bir veya iki saat sürer.

Samsung Gear Fit: Karar

Samsung Gear Fit harika görünüyor, ancak yalnızca birkaç cihaza bağlı olması ve yarı akıllı saat olması nedeniyle zor durumda.

Bununla birlikte, daha fazla cihaz katılırsa, bunun kitlesel pazarda giyilebilir bir başarı olma potansiyeli var. Ucuz değil, ancak ağlar tarafından paketlenmesi çok kısa sürede garanti ediliyor.

Samsung Gear Fit çıkış tarihi: Şu anda gibi bazı perakendecilerdenKilitli Olmayan Cep Telefonları, Nisan 2014'te diğerlerinin kullanımına sunuluyor

Samsung Gear Fit fiyatı: 180 £