Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Samsung Gear Live incelemesi

Samsung Gear Live incelemesi

Samsung Gear Live fırsatları Resim 1/4

Samsung Gear Live incelemesi

Samsung Gear Live incelemesi
Resim 2/4

Samsung Gear Live incelemesi

Samsung Gear Live incelemesi
Resim 3/4

Samsung Gear Live incelemesi

Samsung Gear Live incelemesi
Resim 4/4

Samsung Gear Live incelemesi


Samsung Gear Live incelemesi

Android Wear nihayet geldi, ancak bileğiniz için en iyi saat hangisi? Samsung Gear Live incelememizde öğrenin

Smartwatch rakipleri gibiÇakıl Çelikve smartwatch,SamsungGear Live, akıllı telefonunuzu ortadan kaldırmak için burada değil.


Bir kez daha, SIM yok, bu nedenle bu bağımsız bir cihaz değil - telefonunuzu çıkarmaya gerek kalmadan bildirimlerinizi kontrol etmeyi mümkün kılarak hayatı biraz daha kolaylaştırmak için var, özellikleSamsung Galaxy Note 3devasa 5,7 inç ekranıyla.

Bu, markanın bu alana ilk girişi değil - Android olmayanları daha önce gördük (ve oldukça hayal kırıklığı yarattı) smartwatchartı onun şeklindeki üstün takipleriSamsung Gear 2veSamsung Gear 2 Neo.

Ancak Google'ın yeni giyilebilir dostuAndroid WearSamsung'un en son saatini başarılı kılan işletim sistemi.

Rakip LG G Watch gibi, cihaz hala Android 4.3, Android 4.4 veya maceralı bir şekilde beta sürümünü test ediyorsanız Android L'yi çalıştıran bir Android telefon gerektirir.

Samsung Gear Live: Tasarım ve konfor

Gear Live oldukça rahat ama yine de oldukça tıknaz ve tasarım Samsung Galaxy Gear'dan bu yana pek de rafine edilmemiş.

Samsung, öne bakan ana düğmeyi Gear 2 ve Gear 2 Neo'dan çıkardı ve bunun yerine sağ kenarda daha modern bir düğme ile gitti. Bu bir tane fazlasıLG G İzlehiçbir ana düğmesi veya hiç güç düğmesi olmayan.

Güç düğmesinin yanında 'Ok Google' sesli komutlarınızı alan küçük bir mikrofon var.

Pogo şarj terminalini arka tarafta, kalp atış hızı monitörünün hemen üzerinde bulacaksınız. Burası aynı zamanda 'presto pinlerinin' bulunduğu yerdir - bunlar saat kayışlarını serbest bırakır.

Siyah veya şarap kırmızısı renk seçenekleriyle sunulan kayışlar, saatin herhangi bir 22 mm saat kordonuyla uyumlu olması için birbiriyle değiştirilebilir şekilde tasarlanmıştır.

Sadece 59g ile teraziyi deviren Gear Live, LG'nin saatinden biraz daha hafiftir, ancak olumsuz tarafı, sert kauçuğu ve iki uçlu tokasını kullanmasıdır.Samsung Gear Fit.

Yapısı kesinlikle Fitbit Flex'in beğenilerinden daha kaliteli hissettiriyor, ancak tokayı biraz pratik yapmadan tutturmak biraz zor bulduk.

Gear Live tam olarak su geçirmez değildir, ancak 30 dakika boyunca 1 m derinliğe kadar suya dayanıklıdır (resmi IP67 derecelendirmesiyle)


Samsung Gear Live: Özellikler

Gear Live, 4FG dahili depolama ile birlikte oldukça ortalama 512MB RAM sporu yaparken, Samsung işlemciyi birQualcomm1.2GHz saat hızına sahip Snapdragon 400, Android Wear'ı hafifletiyor.

Bluetooth 4.0, Android 4.3 akıllı telefonunuza kablosuz bağlantı sağlar ve Gear Live ayrıca Gyro, pusula ve uyumluluk sunar, ancak Gear 2 ve Gear 2 Neo'nun aksine IR veya NFC alamazsınız.

Samsung Gear Live: Ekran

Gear'ın saat kadranı, 320x320 çözünürlüğe sahip 1,63 inç Süper AMOLED ekrandır ve 278 ppi'lik son derece canlı bir sonuç verir. Açıkçası en yüksek parlaklıkta en iyi görünüyor, ancak pilin gün boyu dayanmasını istiyorsanız bunu kısmak isteyeceksiniz. LG G Watch'un ekranı biraz daha büyük ancak daha düşük bir çözünürlüğe sahip.

Samsung Gear Live: Arayüz

Giyilebilir cihazlar için özel olarak tasarlanan Android Wear, Google'ın mobil işletim sisteminin basitleştirilmiş bir sürümüdür. Kart tabanlı bir arayüz kullanarak, ipuçlarını açıkça Google Asistan'dan alır veGoogle GlassSOĞAN.

Korkunç derecede akıllı kişisel asistan, günün belirli saatlerinde sıkça ziyaret ettiğiniz takvim etkinliklerine veya yerlere göre işe gidip gelme süreleri sunar. Ayrıca aramaya dayalı olarak hangi takımları desteklediğinizi bilir ve sizi gerçek zamanlı skorlarla haberdar eder. Ayrıca, bilgilerin otomatik olarak saatin altında kalmasıyla doğum günleri ve randevular hakkında sizi güncel tutar.

Farklı Google Asistan bildirimleri arasında yukarı ve aşağı hareketleri kaydırabilirken, onları sağa doğru fırlattığınızda Tinder tarzında reddedebilirsiniz. Sola gitmek size daha fazla seçenek sunar.

Tıpkı Google Glass gibi, ekran her etkin olduğunda 'Ok Google' demek, açık uygulamalar veya arama gibi şeyler yapmanıza olanak tanır. Ve ayrıca Google Glass gibi, çoğu zaman işe yarar, ancak özellikle cümlenizi kesmeden önce yeterince beklemediği için hatalar olabilir.

Samsung Gear Live: Uygulamalar ve fitness

Uygulama seçimi şu anda oldukça zayıf, ancak geliştiricilerin eline geçtiği için bunun değişeceğini umuyoruz.

Her zaman olduğu gibi, listedeki bazı uygulamalar diğerlerinden daha iyidir. Google Haritalar, saate 'Ok Google, şuraya git ...' diye sorarken harikadır - rota telefonda adım adım yol tarifleriyle birlikte görünür. Bu özellikle sürüş sırasında kullanışlıdır.

Cihazın hoparlörü yok, ancak daha sonra Google Play Müzik sayesinde telefonunuza gönderilen bir şarkıyı çağırabilirsiniz - spor salonu için iyi haber.

Ayrıca, egzersiz yaparken pratik olan Runtastic ve Runkeeper, telefonla uğraşmadan koşmanıza, bisiklete binmenize ve diğer egzersiz seanslarını takip etmenize olanak tanır.

Google Fit yerleşiktir ve kalp atış hızınızla birlikte günlük adımları takip edebilir. Gibi diğer spor giyilebilir cihazlarla karşılaştırıldığındaJawbone UP24, ikisinin de özellikle doğru olmadığını gördük.

Şimdilik Gear Live yalnızca 4.3 veya sonraki sürümleri çalıştıran Android telefonlarla uyumludur. İPhone uyumlu değil - şu anda bir sorun değil, şık olduğunda bir sorun olabilirMoto 360nihayet başlatılır.


Samsung Gear Live: Pil ömrü

Gear Live, 300mAh pil kullanır (LG G Watch ile karşılaştırıldığında), bu da yalnızca yaklaşık bir gün dayandığı anlamına gelirken, LG size biraz daha uzun süre verir - daha çok bir buçuk gün gibi.

Cihaz, kolayca kaybolma tehlikesine sokacak kadar küçük özel bir Pogo şarj cihazı kullanılarak şarj edilir.

Samsung Gear Live: Karar

Çoğu kişi için akıllı saat henüz sahip olunması gereken bir ürün değil. Asla olmayabilir. Bununla birlikte, bildirimlerinizi telefonunuzu çıkarmadan hızlı bir şekilde kontrol etmek için sunduğu rahatlığı takdir edenler de var.

Samsung Gear Live ve LG G Watch ortaya çıkan ilk Android Wear cihazları olsa da, en az Motorola'nın Moto 360'ı değil, daha fazlası var.

Samsung Gear Live, daha yüksek çözünürlüklü ekranı ve ana ekrana LG'den çok daha hızlı geri dönmeyi sağlayan fiziksel ana düğmesi sayesinde LG G Watch'a göre avantaja sahip. Ancak aralarında pek bir şey yok.

Gear Live'ın sönük tasarımı, bunun erken benimseyenler ve çok az kişi için olduğunu ve her yeni işletim sistemi gibi Android Wear'ın da daha fazla uygulamaya ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Donanımda büyük bir adım yok: bu tamamen Android Wear ile ilgili. Potansiyel orada, ancak Gear Live mükemmel olmaktan uzak.

Samsung Gear Live çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Samsung Gear Live fiyatı: 169,00 £


Matt Swider tarafından yorum