Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Samsung Gear S incelemesi: Uygulamalı

Samsung Gear S incelemesi: Uygulamalı

Samsung Gear S fırsatları Samsung Gear S Smartwatch, ... Amazon 494 $ Görüntüle Görüntü 1/8 tarafından desteklenen en iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Gear S


Resim 2/8

Samsung Gear S

Resim 3/8

Samsung Gear S

Resim 4/8

Samsung Gear S

Resim 5/8

Samsung Gear S


Resim 6/8

Samsung Gear S

Resim 7/8

Samsung Gear S

Resim 8/8

Samsung Gear S


Başka bir hafta ve başka bir giyilebilir cihaz bileğinizdeki ana yuvayı doldurmak istiyor, ancak bu yeni Samsung akıllı saatin büyük bir farkı var - size akıllı telefonunuzu evde bırakma seçeneği sunan 3G bağlantısı sunan bağımsız bir saat. Ama isteyecek misin? Pingtwitter, yeni Samsung Gear S ile devam ediyor.

İtibaren smartwatchiçinMoto 360, yeni akıllı giyilebilir cihaz tercihiniz olmak isteyen bir saat akışı gördük, ancak şu ana kadar hiçbir cihaz, bu mutlaka giyilmesi gereken ürün olacak kadar hayal gücünü yakalayamadı. Biz oturup Apple'ın iWatch'ını görmek için beklerken, Samsung, bizi önce kazanmak için Gear S'yi piyasaya sürdü.

Samsung Gear S, akıllı telefonunuz olmadan koşmak için evinizden çıkma konusunda sizi ciddi şekilde düşündürmek isteyen, tamamen bağlı bağımsız bir cihazdır, peki değil mi?

Samsung'un kendi Tizen işletim sisteminde çalışırken, Gear S ile ilgili ilk fark ettiğiniz şey, Gear ve Gear Fit'ten daha büyük olmasıdır. Aslında gerçekten çok büyük. Görünüşlerden biri, kaygan eğrileri ve keskin bir fütüristik genel çekiciliği olan neredeyse ikisinin bir tasarım melezi.

Gördüğünüz bir sonraki şey, bir nano SIM yuvasının eklenmesidir; bu, Samsung'un en yeni giyilebilir cihazının artık Bluetooth LE, wi-fi, wi-fi direct ve GPS ile birlikte 3G bağlantısını da barındırdığı anlamına gelir.

Herhangi bir Birleşik Krallık operatörünün çoklu SIM tekli sözleşme sunup sunmayacağına dair henüz bir haber olmasa da, çoğumuzun acele edip bunlardan birini satın alması konusunda kesinlikle büyük bir rol oynayacak.

Depolama açısından, müzikleriniz Wi-Fi Direct üzerinden yüklenirken yerleşik müzik çalardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak 4 GB depolama alanıyla birlikte gelir. Maalesef SD kart yuvası yok, bu yüzden ne yazık ki kapasiteyi artıracak yer yok.

Samsung Gear S Özellikleri ve Uygulamaları

Saat bitiyle başlayalım. Moto 360 gibi, Gear S de çeşitli saat yüzleri seçeneğine sahiptir ve bu saatlerin tümü saati söylemekten daha fazlasını yapar.


Saat yüzünde ayrıca gelen metinler, attığınız adım sayısı, pil ömrü ve diğer güncellemeler için bildirimler alırsınız.

Yüzlerin tasarımı klasiğe bir selam verse de, bir Rolex arzunuzu ortadan kaldıracak kadar şık değiller, ancak bildirimlere anında erişim, kullanışlı ve modern bir dokunuş.

Mesajları yanıtlama, Gear S sanal QWERTY klavyesi kullanılarak bir düğmeye dokunarak yapılabilir. Açıkçası, herhangi bir küçük tuş takımı gibi, kullanımı en kolay olanı değil ve bunu aşmak için Samsung, yerleşik mikrofona konuşarak yanıtlarınızı dikte etmenize olanak tanıyan ses tanıma özelliğini ekledi. Testlerimizde, tamamen yüzde 100 doğru olmasa da oldukça güvenilir görünüyordu.

Uygulamalar ve wdiget'ler açısından, S Health, program ve bir müzik çalar dahil herhangi bir Samsung akıllı telefonunda bulabileceğiniz tanıdık seçeneklere sahip olursunuz, ancak birçok giyilebilir cihaz gibi, fitness, Gear S'nin gerçekten hayat bulduğu yerdir.

Uygulamaları Gear S'ye yüklemek, kendi bağlantısına sahip olduğu için görmek istediğimiz kadar kullanışlı olmayan başka bir Galaxy cihazıyla ortak olmanızı gerektirir.

Buradaki en büyük haber, Nike + Running uygulamasının eklenmesi. Gear'ın yerleşik GPS'sini kullanarak, artık kullanımı son derece basit olan ısmarlama bir Gear UI ile Nike'ın kaygan koşu takip araçlarına erişebilirsiniz.

Dahili kalp atış hızı sensöründen en iyi şekilde yararlanan Gear, kalp atış hızı bilgisinin yanı sıra koşu, bisiklete binme ve benzerleri için rota eşlemesi sunmak için bazı zengin grafiklere sahiptir.

Bir başka harika eklenti ise yaya navigasyonu. Nokia's Here maps tarafından desteklenmektedir Bu özellik size bilekte adım adım rota rehberi sağlar. Test edemesek de, yeni bir koşu rotasında gezinmenize yardımcı olmak için bunun Nike + Running uygulamasıyla eşleştirilebileceği söylendi.

Düzenli bir haber dozunu sevenler için, manşetleri sunan bir haber widget'ı var, ancak ne yazık ki Samsung'un önceden belirlenmiş içerik sağlayıcılarıyla sıkışıp kalıyorsunuz. Spor, dünya haberleri veya eğlence isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz, ancak bu bilgilerin hangi medya kuruluşlarından geleceğini seçemezsiniz. Burada daha fazla özelleştirme görmeyi çok isteriz.

Samsung Gear S: Yapım ve Tasarım

Gear S, bileğinize uyacak şekilde etkileyici bir şekilde kavisli 2 inçlik bir Süper AMOLED ekrana sahiptir ve oldukça rahat hissettirdiğini söylemeliyiz. Ekran ayrıca kristal berraklığında ve kullanıma iyi yanıt veriyor.

Navigasyon da geliştirildi. Ana işlevlerine erişmek için bir sürü karmaşık gezinti ve birkaç basit hareketle.

Tek bir sola kaydırma hareketi sizi e-postalara, metinlere ve cevapsız aramalara erişebileceğiniz bildirimlerinize götürür - bunların çoğu tek dokunuşla yanıt sunar.

Sağa kaydırmak, widget'lara (NELER DAHİL?) Erişmenizi sağlarken, aşağı kaydırmak sizi Nike + koşu, PayPal, Spotify ve Here haritaları navigasyonu gibi iyi bir dizi önemli ortaklık dahil olmak üzere tüm uygulamalarınızın bulunduğu bir ana menüye götürür.

Tıpkı Gear Fit gibi, arka tarafta BPM'nizi kaydeden, ancak yalnızca bir aktiviteye başladığınızda yerleşik bir KH sensörü bulunur.

Saat kayışları değiştirilebilir ve bir geniş ve bir ince versiyonu ile beyaz ve siyah renkte gelir.

Tıpkı Samsung Galaxy S5 gibi, IP67 derecesine sahip, yani tozlu ve su geçirmez.

Samsung Gear S: Pil Ömrü

Samsung'a göre Gear S, tek bir tam şarjla iki gün dayanacak, ancak bu, çoğu insanın onu bir akıllı telefonun yerini alacak bir şey yerine bir yardımcı cihaz olarak kullanacağı fikrine dayanıyor. Esasen, ağır yükün çoğunu cebinizde olan telefona bırakacağı anlamına gelir.

Ayrıca, size hareket halindeyken yüzde 50'ye varan güçlendirme sağlamak için saate düzgün bir şekilde takılan ayrı bir pil paketi de bulunmaktadır.

Samsung Gear S: Karar

Kondisyona ve kendi 3G yeteneğine odaklanan Gear S, akıllı saati görmek istediğimiz yere yaklaştırıyor - bazı günlük işleri daha kolay ve daha eğlenceli hale getiren bağımsız, bağlantılı bir cihaz.

Bununla birlikte, moda, fitness veya sadece genel işlev olup olmadığına göre hala kafası karışan bir ürün gibi hissettiriyor. Ciddi bir spor saat gibi hissetmek için neredeyse çok parlak ve klasik saatinizin yerini alamayacak kadar teknolojik.

Ancak asıl belirleyici faktör uygulamalar olacaktır. Böyle bir ürünün ne kadar kullanışlı olduğunu tanımlayan uygulamalar ve gemide Nike, Spotify ve PayPal gibi büyük isimlerle, istediğimiz akıllı saate yaklaştığımızı hissettiriyor.