Close

Samsung Gear S2 incelemesi: akıllı saat tasarımında dev bir adım

Samsung Gear S2 449 Amazon müşteri yorumu Amazon UK indirimi sunuyor

Geçmişte, Samsung'un giyilebilir cihazlarının kalitesi şüpheliydi, sadece bakınDişli 2, Gear Live veçirkin Dişli S.


Ancak Koreli şirket Gear S2'yi IFA 2015'ten hemen önce piyasaya sürdüğünde, aslında giyilebilir görünen bir akıllı saatle bizi şaşırttı.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy Watch incelemesi: Android kullanıcıları için en iyi akıllı saat

Samsung geleneği bozdu ve bileğinizdeki bir yere layık bir akıllı saat mi yaptı, yoksa Gear S2 çorap için mi tasarlandı?

Tasarım, Yapı Kalitesi ve Ekran

Samsung'un geçmişte mücadele ettiği bir alan olan tasarımla her zaman yaptığımız yerden başlayacağız. Samsung Gear S bir akıllı telefona güvenmeden çok akıllı olabilir, ancak aklı başında kimseistemekgiymek için.


Neyse ki Gear S2, tamamen dairesel ekranı, temiz estetiği ve geleneksel saatlere saygı duruşunda bulunan fütüristik tasarımı ile çok daha güzel görünüyor.


Saat, dayanıklı (birinci sınıf değilse) malzemelerle sağlam ve iyi yapılmış bir his veriyor.

Kauçuk kayış ve metal kasanın takılması rahattır ve oldukça hafiftir ve 47 gram ağırlığındadır.


Çok sayıda tasarım seçeneği yoktur, standart S2 yalnızca siyah veya beyaz olarak mevcuttur.

Samsung Gear S2 42,3 x 49,8 x 11,4 mm boyutlarındadır ve bu bazı rakiplerinden daha büyüktür, ancak daha az hacimli tasarımı nedeniyle daha küçüktür.

Cihazla etkileşim, öncelikle ekranın etrafındaki dönen çerçeve ile yapılır. Çerçevenin akıllı saat etkileşiminde bir devrim olduğunu söylediğimizde bu bir abartı değil.


Apple'ın Digital Crown'una benzer, ancak çok daha sezgisel. Kullanıcı arayüzünde gezinmek, çerçevenin akıcı bir şekilde döndürülmesiyle yapılabilir. Zekice basit ve yakında daha fazla akıllı saatte görmeyi umuyoruz, üzgünüm Samsung.

Tabii ki, 1,2 inçlik dairesel dokunmatik ekranı kullanarak kullanıcı arayüzünde de gezinebilirsiniz.

Gear S2, 360 x 360 piksel çözünürlüğe sahip bir sAMOLED (bu bir yazım hatası değil, süper anlamına gelir) ekrana sahiptir. Bu, 42 mm ile eşleşen 302 ppi'lik bir yoğunluk verirApple İzlebir akıllı saatteki en keskin çözünürlük olarak.

Ekran inanılmaz derecede net ve canlı, kesinlikle bugüne kadar bir akıllı saatte gördüğüm en iyilerden biri.

Pil ömrü

Gear S2, piyasadaki çoğu akıllı saatten biraz daha küçük olan (çoğu 300mAh veya daha yüksek) 250mAh pil ile donatılmıştır.

Nispeten küçük olmasına rağmen, pil 'ekran her zaman açık' kapalıyken kullanıma bağlı olarak yaklaşık iki veya üç gün dayanır.

Bu, test ettiğim akıllı saatlerin çoğundan daha iyi. Her ne kadar 'ekran her zaman açık' olsa da, saat yaklaşık 1,5 gün dayanır.

Pil ömrünü biraz daha uzatmak için özelliklerin sayısını azaltan bir pil tasarruf modu da vardır. Çok etkili ve gördüğüm en iyilerden biri.

Pil ömrü iyiyse, birçok Android Wear rakibinden daha iyi, ancak yine de dua ettiğimiz beş güne yakın değil (gerçekçi olsa da, bu yakında hiçbir zaman olmayacak).

Şarj etme yöntemi Moto 360'ınkine çok benzer, saat dik durur ve kablosuz olarak şarj olur. Temiz bir iskele.

Özellikler ve Performans

Gear S2, 1GHz işlemciye sahip olmasına rağmen, kağıt üzerinde 1.2GHz yongalarda çalışan üst düzey Android Wear cihazlarından biraz daha yavaş olmasına rağmen, oldukça yüksek güçlü dahili parçalarla birlikte gelir.

Gerçekte fark önemsizdir, Gear S2'nin performansından gerçekten memnun kaldım, kullanıcı arayüzünde gezinmek minimum gecikmeyle hızlı.

Gear S2 ayrıca 512MB RAM ve müzik ve uygulamalar için 4GB depolama alanına sahiptir.

Sensörler açısından saat, ivmeölçer, jiroskop, kalp atış hızı sensörü, ortam ışığı sensörü ve barometre içerir.

GPS yok, bu yüzden ciddi bir koşu saati alternatifi olmayacak.

Gear S2, akıllı telefonunuza Bluetooth 4.1 ile bağlanır ve ayrıca Wi-Fi ve NFC ile spor yapar.

İşletim Sistemi, Uygulamalar ve Uyumluluk

Samsung Gear S2, diğer birçok akıllı saatin yapabileceği her şeyi yapabilir, adımları sayabilir, kullanıcıyı akıllı telefon bildirimleri konusunda uyarabilir ve çeşitli uygulamaları çalıştırabilir.

Gear S2, kendisini piyasadaki saatlerin çoğundan gerçekten farklı kıldığı yerde, işletim sistemiyle. Saat, Samsung'un kendi işletim sistemi olan Tizen OS'yi çalıştırır.

Tizen arasında güzel bir karışımApple'ın Watch OS 2ve Android Wear, piyasadaki en iyi saat işletim sistemi olduğunu düşündüğüm şeyi oluşturmak için her iki işletim sisteminin en iyisini alıyor.

Apple Watch OS kadar zahmetli değil ve özellikle dönen çerçeve sayesinde Android Wear'dan çok daha az kaydırma gerekiyor.

Bilgi kartları, çerçeve saat yönünde döndürülerek görüntülenebilir ve bildirimler, saat yönünün tersine çevrilerek görüntülenebilir.

Gerçekten kaygan bir sistem ve kullanımı çok sezgisel.

Ne yazık ki Tizen'i kullanmak, sistem için oluşturulan uygulamaların sayısı başta olmak üzere bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Şu anda, o kadar çok şey yok. Utanç verici ama umarım zamanla daha iyi olur.

Eski Samsung cihazlarından farklı olarak, Gear S2 artık 4.4 çalıştıran herhangi bir Android telefonla uyumludur. Bu harika, çünkü bir Samsung akıllı telefona bağlı olmadığınız anlamına geliyor. Şirket, iPhone uyumluluğunun bir gün gelebileceğini bile belirtti.

Bununla birlikte, temassız ödeme yazılımı olan Samsung Pay'i kullanmak istiyorsanız, bir Samsung akıllı telefon da almanız gerekecek ... ancak nefesini tutmayın.

Karar

Samsung Gear S2 şüphesiz şimdiye kadar kullandığım en iyi akıllı saatlerden biri. Samsung'un cihazla birlikte sunduğu yenilikler anlamlı ve akıllı saatler ile etkileşim biçimimi değiştiriyor.

İyi yapılmış bir cihaz, dönen çerçeve harika ve bir akıllı saatte gördüğüm en iyi ekranlardan birine sahip.

Tizen ayrıca bahsetmeye değer, kaygan ama güçlü bir işletim sistemi. Onu geride tutan tek şey, mevcut uygulamaların sayısıdır.

Bir Android akıllı telefonunuz varsa ve bunun için mevcut en iyi akıllı saatlerden birini istiyorsanız, Samsung Gear S2 kesinlikle dikkate alınmalıdır.

  • Favori akıllı saatlerimize buradan göz atın