Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Samsung ve Google sonunda Apple Watch'a meydan okuyabilir - bu onlara yalnızca mevcut tüm kullanıcılarına mal olur

Samsung ve Google sonunda Apple Watch'a meydan okuyabilir - bu onlara yalnızca mevcut tüm kullanıcılarına mal olur

Samsung, Google ile işbirliği içinde geliştirilen ve Samsung Galaxy Watch ile akıllı telefon deneyimini daha sorunsuz bir şekilde birbirine bağlamak için tasarlanan yeni bir işletim sistemi olan Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC) dün One UI Watch'ı tanıttı.


Tanıdık geliyor mu? Bunun nedeni budurelma izlezaten mükemmel bir performans sergiliyor ve bizim üstümüzde bir yer edinmesinin ana nedenlerinden biri smartwatchliste.

Samsung, yeni işletim sisteminin bir sonraki Galaxy Watch'ta görüneceğini ve kullanıcılara daha fazla sayıda uygulamaya erişim sağlayacağını doğruladı. Markanın önceki işletim sistemi Tizen, Apple Watch ve Wear işletim sisteminde görülen uygulama desteğinden yoksun olduğundan, bu Galaxy Watch hayranlarının kulaklarına tatlı bir müzik olacak.

Bu, Samsung'un mükemmel akıllı saat donanımını bir araya getirdiği için bir Avengers Assemble hareketine çok benziyor (geldiğini gördüğümüz tek marka bu.kapattasarım ve yapım açısından Apple Watch'a) Google'ın yazılım ve hizmetleriyle.

O filmi gerçekten izlemediğim için bu benzetmenin mantıklı olduğunu umuyorum, ama aslında söylemeye çalıştığım şey bu yeni işbirliğinden çok heyecanlandığım.


Samsung MWC 2021

(Resim kredisi: Samsung)

Yeni 'birleşik' deneyimin bir parçası olarak, Google Play Store'dan akıllı telefonunuza saat uyumlu uygulamalar yüklediğinizde, bunlar otomatik olarak akıllı saatinize de indirilecektir.


Bu basit bir numara, ancak Samsung'un akıllı saatlerinde şimdiye kadar ciddi şekilde eksik olan bir şey.

Entegrasyon daha da derinleşir, örneğin, telefonunuzdaki saat uygulamanızı dünyanın farklı şehirlerinde saati gösterecek şekilde özelleştirdiyseniz, bu otomatik olarak saatinize de yansıyacaktır ve gelen aramaları ve mesajları engellerseniz saatiniz, artık akıllı telefonunuzda da engellenecekler.


Samsung ve Google da arka planda çalışıyor ve işbirliğinin daha iyi performans (uygulamaların yüzde 30'a kadar daha hızlı yüklenmesi) ve daha uzun pil ömrü sağlayacağını iddia ediyor.

Sunum, kulağa Google gibi gelen daha tutarlı ve daha doğru sağlık sensörlerinden bahsetmeye devam ediyor.nihayetApple Watch'ın öldürücü özelliklerinden biriyle uyanmak. sadece bizimkileri okuApple Watch Series 6 incelemesive kan oksijen monitörleri, uyku takibi ve EKG'ler hakkında konuşmak için ne kadar zaman harcadığımızı görün. İnsanlar kendi ticaretleriniRolexve cihazın hayat kurtaran yetenekleri nedeniyle bir Apple Watch ile değiştirin ve bu, Wear OS akıllı saatlerinin geçmişte ciddi bir şekilde bulunmadığı bir alandı. Google'ın bunu daha ciddiye almaya başladığını görmek güzel - özellikle de mücadeleyi Apple'a vermek istiyorsa.

Şimdi bir sonraki Galaxy, Samsung Pay, SmartThings ve Samsung Health gibi mevcut hizmetlerini desteklemeye devam edecek, ancak yeni işletim sistemi akıllı saatleri Google Play Store'dan üçüncü taraf uygulamalara da açıyor.

Tüm bunların Smartwatch-101'e benzediğini biliyorum, özellikle de zaten bir Wear OS akıllı saatiniz veya Apple Watch'ınız varsa, ancak şu anda Tizen giyilebilir işletim sisteminde olanlar için büyük bir haber.


Samsung MWC 2021

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung'un artık Apple'ı geçme şansına sahip olduğu bir alan, kişiselleştirme cephesinde.

Apple, saat yüzleri söz konusu olduğunda aşınma işletim sistemini nispeten kapalı tuttu. Elbette kullanıcılar Apple Watch kadranlarını Apple tasarımı bir dizi şık şablondan kişiselleştirebilirler, ancak burası yine de duvarlarla çevrili bir bahçedir.

Samsung, One UI Watch'a geliştirilmiş bir saat yüzü tasarım aracı getirerek tasarımcıların ve geliştiricilerin yeni saat yüzleri oluşturmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Android geliştiricilerine yıl içinde bu araca erişim izni verilecek.

Son olarak Samaung, yaklaşmakta olan Galaxy Watch'ın yeni birleşik platform ve One UI Watch'ı bu yaz daha sonra Unpacked etkinliğinde görücüye çıkaracak olan ilk kişi olacağını açıkladı.

Ama bir yakalama var…

için kötü haberler varmevcutSamsung Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active kullanıcıları - bu harika yeni güncellemeyi almayacaksınız.

Samsung, sanal etkinlik sırasında, platformdan tamamen vazgeçmeden önce mevcut Tizen tabanlı akıllı saatlere yalnızca '3 yıla kadar yazılım güncellemeleri' sağlayacağını doğruladı.

Bu, yalnızca mevcut akıllı saatinizin yükseltme ve yeni özellikler almayacağı anlamına gelmez, aynı zamanda Tizen OS esasen dinlenmeye bırakılacağı için Samsung'un sizi üç yıl içinde yüksek ve kuru bırakacağı anlamına gelir.

Bu bir darbeSamsung Galaxy İzle 3Sahipleri, parlak yeni akıllı saatlerinin piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıldan az bir süre önce modası geçmiş olduğu anlamına gelir.

Buna göreSamMobile, şirketin mevcut Wear OS akıllı saatlerinin de yükseltme almasını engellediği bildirildiğinden, bu bloğun arkasındaki Google var.

Bu, mevcut Samsung Galaxy Watch sahiplerinin tüm alanlarını yabancılaştırabilir mi? Google ve Samsung, One UI Watch piyasaya sürülmeden önce kendilerini ayaklarından vurdular mı? Zaman gösterecek…