Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Samsung HW-H750 Soundbar incelemesi

Samsung HW-H750 Soundbar incelemesi

Samsung HW-H750 fırsatları Resim 1/5

Samsung HW-H750 Soundbar

Resim 2/5

Samsung HW-H750 Soundbar

Resim 3/5

Samsung HW-H750 Soundbar

Resim 4/5

Samsung HW-H750 Soundbar


Resim 5/5

Samsung HW-H750 SoundbarSamsung HW-H750 Soundbar

Ses çubukları, teneke TV hoparlörleriniz için devreye giren ve tek bir şık üniteden (artı ayrı bir subwoofer) sözde surround ses getiren rahatlığın kralıdır.


Siyah Samsung HW-H750 (ve gümüş HW-H751), metal ızgaralar ve odyofil hissi veren parlak vakum tüpleri ile de bunu şık bir şekilde yapıyor. HW-F551'den bir adım ötede olan bu amiral gemisi, alt, hoparlör ve TV arasında kablo kullanmaz ve NFC de akıllı telefonunuza tek dokunuşla Bluetooth bağlantısı ekler. Bu, daracık Sony HT-SPingtwitter ve benzer fiyatlı Sonos Playbar'ın bile eşleşemeyeceği bir özellik.

Ancak ses çubukları da hoparlör boyutuna göre sınırlıdır, bu nedenle onlara para atmayı bırakıp uygun bir ev sineması satın almanız gereken bir nokta vardır. Bakalım bu pahalı soundbar / subwoofer kombinasyonu bu çizgiyi aşıyor mu ...

Daha fazlasını okuyun: Samsung Q9FN (QE55Q9FN) 4K QLED TV incelemesi: Samsung'un parlak QLED amiral gemisi onu parkın dışına atıyor


Samsung HW-H750: Boyut ve yapı

Duvara monte edilen bir ses çubuğu için Samsung, 943x120x57 mm boyutlarında, ancak bir LCD TV'den çok daha fazla çıkıntı yapmayacak kadar düz. Aynı zamanda önemli bir 3.3kg ağırlığındadır çünkü bu ızgara metaldir ve dört amplifikatörlü hoparlörü paketlemektedir. Subwoofer 305 x 401 x 305mm ve 10.6kg'da daha da hacimli, ancak düşük frekanslar çok yönlü olduğundan, isterseniz onu doğrudan görüş alanından kaydırabilirsiniz.

Parlayan valfler, keskin metal kaplama ve siyah ya da gümüş seçenekleri ile Samsung soundbar, yapım kalitesi için iyi bir puan alır.

Samsung HW-H750: Özellikler

Samsung'un ses çubukları, TV'nizin güçsüz sesini değiştirmenin ötesine geçerek sözde bir ev sinemasının merkezini oluşturdu. TV'niz buna hazırsa, çok düzgün bir kablosuz kurulum için onu Bluetooth aracılığıyla TV'nize bağlayabilirsiniz. Aksi takdirde, bir HDMI girişi ve ayrıca harici bir kaynaktan ses ve görüntü arasında geçiş yapmak için bir çıkış vardır. Bu HDMI bağlantı noktalarının 3D 1080p'yi işleyebildiğini, ancak 4K sinyalini geçemediğini belirtmeliyiz.


NFC sayesinde, ses çubuğuna tek bir dokunuşla akıllı telefonunuzu kablosuz olarak da bağlayabilirsiniz. Güzel bir numara, ancak AptX olmadan, kayıplı sıkıştırmanın ve sınırlı Bluetooth aralığının farkında olmalısınız. Bir alternatif, doğrudan çubuğun üst kısmındaki uygun şekilde yerleştirilmiş USB 2.0 bağlantı noktasına takmaktır. Bu şekilde telefonunuzu aynı anda şarj edebilirsiniz.


Samsung HW-H750: Kurulum

Bu hoparlörü kutunun içine duvara monte etmek için ihtiyacınız olan braketleri bulacaksınız, ancak tanrı aşkına bir su terazisi kullanın, aksi takdirde aptal görünecektir. Kutudan, ses çubuğu, bizden hiçbir müdahalede bulunmadan, subwoofer yardımcısıyla kendi kablosuz bağlantısını kurdu. Bluetooth üzerinden TV'ye bağlanmak, özellikle bir Samsung değilse, potansiyel olarak daha karmaşıktır, ancak neyse ki, bunun için mükemmel bir uygulama var. Samsung'un ücretsiz 'MultiRoom' uygulaması, telefonunuz, TV'niz ve hoparlörünüz birbiriyle konuşana kadar sizi adım adım bir kılavuza götürür. Ama neden orada duralım? AllShare ile aynı zamanda MP3 ve hatta FLAC dosyalarını tabletinizden veya PC'nizden aktarabilir.

Samsung HW-H750: Ses kalitesi

TV'nizin sesini yükseltmek istiyorsanız, ancak tasarımcınızı hoparlörlerle doldurmaya hazır değilseniz, bu tam da doğru olabilir. Samsung HW-H750, duvardaki tünelinden veya bir TV masasına çömelmesinden, bir odayı TV hoparlörlerinin sadece hayal edebileceği bir rezonans ve bas varlığıyla dolduruyor. Bağlantısız dolapların ölçeğine ve stereo görüntüsüne sahip değildir, ancak iyi yansıtır ve desibel seviyenizi ciddi şekilde artırır.

Subwoofer bol miktarda bas ağırlığı ve derinliği ekliyor - gerektiğinde odayı sallamaya yetecek kadar - ancak bu, diyaloğu bastırmasını önlemek için seviyeyi soundbar'ın altına çevirmemize neden oldu. Dengeyi doğru yapın ve amplifikasyon için vakum tüpleri kullanma seçimini onaylayan tatmin edici derecede sıcak bir ton. Sadece iyi görünmek için orada değiller.

Tam olarak başaramadığı şey, ikna edici surround ses. Ön dizide, etrafınızdaki sesi bükmeye çalışan, ancak gerçekten sadece gelişmiş bir derinlik hissi veren dört ayrı kanalınız var.

Daha ince ayrıntıları seçmeye yardımcı olmak için tizden biraz daha ışıltı tercih ederdik. Olduğu gibi, film müziklerine daha fazla netlik kazandırmak için DPS modları listesinden 'ses'i seçerken bulduk kendimizi.

Samsung HW-H750: Karar

Kağıt üzerinde, Samsung HW-H750, benzer şekilde donatılmış akıllı telefonlar için her bileşen arasında kablosuz bağlantı ve hatta NFC paylaşımı sunarken, TV'nizin sesini ciddi şekilde yükselterek görev alanının ötesine geçer. Özellikle parlayan valfleri ile şık görünüyor ve aynı zamanda kullanımı da bir senkronizasyon. Surround efektleri, omzunuzun üzerinden bakmanız için yeterli değildir ve tizde biraz daha fazla ısırmayı tercih ederiz, ancak diğerleri sıcak ve bulanık tonun tadını çıkaracaktır.

Ürün adı çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Ürün adı fiyatı: £ 600