Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Samsung KS9000 Ultra HD 4K TV incelemesi: 2016'da bir TV'den ihtiyaç duyabileceğiniz her şey

Samsung KS9000 Ultra HD 4K TV incelemesi: 2016'da bir TV'den ihtiyaç duyabileceğiniz her şey

Samsung 49KS9000, Amazon UK ile anlaşıyor

Curved, Samsung'un 2016 TV serisinin parolası olmaya devam ediyor, bunun bir KS8000 düz versiyonunu alabilseniz bile, daha geniş bir renk gamı ​​için Quantum Dot teknolojisi de dahil olmak üzere arzu edilen teknolojilerin bir alışveriş listesine sahip amiral gemisi kenar aydınlatmalı SUHD TV (temel olarak geleneksel Ultra HD TV'lerden daha fazla renk sunar), HDR (1000 nit maksimum parlaklığa ulaşabilen Yüksek Dinamik Aralık) ve 10 bitlik bir panel.


İle yakın ve kişisel olduk.55 inç UE55KS9000ama bir de65 inçlik değişken, UE65KS9000. 55 inç SUHD TV, ekran boyutu açısından en iyi noktaya oturur ve 4K içerik için harika bir platformdur. Buna paralel olarak baktıkSamsung'un UBD-K8500 Ultra HD Blu-ray oynatıcıve The Martian, Salt, Hancock ve Smurfs 2 dahil olmak üzere diskteki bazı harika içerikleri kontrol ettik. HDR, Ultra HD Blu-ray spesifikasyonunun bir parçası olduğu için içeriğe erişim daha kolay hale geliyor.

Tasarımın hayranlık duyacağı çok şey var ve onunla zaman geçirmeyi sevdik. O kadar küçük bir çerçeve var - üstte ve yanlarda yaklaşık 5 mm - neredeyse hiç fark edilmeyen gümüş süslemelerle çevrili. TV'nin alt kısmında hoparlörler bulunur ve yalnızca 20 mm kalınlığındadır. Tabii ki, ses üst çekmece değil, ama Anlamsız kulağa gayet iyi gelecek.

2016 için hareket kontrolünden kaçınan yeni bir Akıllı Kumanda uzaktan kumandası var. Samsung'un Smart Hub TV yazılımı, uzaktan kumandanın diğer cihazlarınızla da çalışmasını otomatik olarak sağlayacaktır (veya telefonunuz için Samsung'un Smart View uygulamasını kullanabilirsiniz).


Smart TV platformu bu yıl bir çeki düzen verdi ve artık ekranın alt kısmında uygulamaları ve diğer özellikleri başlatmak için daha mantıklı bir sistem var. Başlatıcıdan bir şey seçmek, yukarıdaki ikinci bir seçenek katmanını açar. BT, TalkTalk, Virgin veya Sky gibi ayrı bir set üstü kutunuz yoksa, beklediğiniz tüm akış hizmetleri için destek vardır.İkiz Freeview HD ve Freesat tuner ve Samsung'un One Connect Mini kutusu aracılığıyla dört HDMI bağlantı noktası (HDCP 2.2) vardır - TV'ye yalnızca 'tek' bağlantı olacak şekilde tasarlanmıştır. Kutu, Ethernet ve USB gibi bazı kablolu bağlantı seçenekleri için konektörlere sahip değil (yine de TV'de doğal olarak Wi-Fi var).


Bununla birlikte, bu bağlantılar bir makyaj panelinin arkasına gizlenmiştir ve TV'nin arkasında sadece iki konektöre - güç ve One Connect kablosu - bağlı kalmak mükemmel bir şekilde mümkündür. Ancak, One Connect kablosu çok uzun değildir, bu nedenle duvara monte ediyorsanız, daha uzun bir versiyona sahip olmanız gerekecektir.

Burada görebileceğiniz gibi, arka panel olabildiğince temiz olacak şekilde tasarlanmıştır (ve çalışır). Panel (ayrıca aşağıda) sol altta.

One Connect Mini kutusu ayrıca kendine ait iki USB 2.0 bağlantı noktasına, hava konektörlerine ve optik dijital çıkışa sahiptir. Samsung'un 2016 TV'lerinde eksik olan bir özellik 3D. Evet, insanların umursamadığı teknoloji nihayet gitti. Pratiklik ve içerik eksikliğinden dolayı 3D'nin ölümü, herkes için bir uyarı olmaya devam ediyor. Teknolojilerin benimsenmesi kolay olmadığı sürece tüketiciler umursamıyor.

Görüntü kalitesi kesinlikle mükemmel - siyahlar çok siyahtır (özellikle Yerel Karartmayı düşük olarak ayarlarsak), ancak herhangi bir zayıf ışık dağılımına dair gözle görülür bir kanıt yoktur (LED'ler panelin alt kısmındadır). HDR, doğal sahnelerin mükemmel görünmesini sağlar.

4K'dan aşağı inen Full HD görüntüler etkileyiciydi, SD resimler de şaşırtıcı derecede iyi görünüyordu. En azından onları düşük çözünürlüklü bir köşeye zorlandığınız için rahatsız hissetmeden izlemek mümkün, ki bu da bir miktar bonus.

Bu TV ile ilgili sahip olduğumuz tek gerçek olumsuz şey stand. Alt kısım iyi; kaliteli ve sağlam, ancak tek çubuğun ana kısmının TV'nin arkasına bağlandığı yer biraz, iyi, dayanıksız. TV'nin arka paneli, şimdiye kadar gördüğümüz en sert şey değil ve standın o kadar da uymadığını gördük. Nitekim, incelememizden sonra şeyi söktüğümüzde, ciddi bir hasara neden olacağımızı düşündük. Elbette, sizinkini sökmeniz pek olası değil, ama yine de….

Pingtwitter Kararı

Standla ilgili küçük kıkırdamamıza rağmen, bu tatlı bir TV. Tüm deneyim rafine edilmiş ve resim her açıdan mükemmel. HDR'nin eklenmesi, paketi daha da çekici hale getirir. Çevresindeki en iyilerden biri olan bu birinci sınıf TV'den etkilenmemek zor.

Şimdi neden kılavuzumuza göz atmıyorsunuz?en iyi Ultra HD Blu-ray diskler