Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Samsung M70A Akıllı Monitör incelemesi: İş ve oyun için yapılmış 4K ekran

Samsung M70A Akıllı Monitör incelemesi: İş ve oyun için yapılmış 4K ekran

Samsung M70A Akıllı Monitör, hem USB-C bağlantı noktasına sahip 4K bilgisayar monitörü hem de iş günü bittiğinde akış uygulamaları ve HDMI bağlantı noktalarına sahip 32 inç akıllı TV olarak hizmet vererek iki ihtiyacı aynı anda karşılamayı hedefliyor. Bunu yapıp Pingtwitter'lerde yer kazanabilir mi?en iyi 4K monitörlerrehberlik etmek? Hadi bulalım.

Milyonlarca kişinin hala ofis yerine evden çalıştığı bir dünyada Smart Monitor bundan daha iyi bir zamanda gelemezdi. Ve düzenli bilgisayar bağlantıları ve akış uygulamaları sunmanın yanı sıra Microsoft Office 365'e de sahiptir, böylece bir bilgisayara bile ihtiyaç duymadan bulutta iş belgeleri oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz (sadece bir klavye ve fare).

Benzer bir notta, Smart Monitor, Samsung'un en son amiral gemisi telefonlarının monitörü basitleştirilmiş bir bilgisayara dönüştürebildiği kablosuz DeX sistemi ile çalışır.

DeX ve Office 365, muhtemelen yalnızca küçük bir alıcı alt grubuna hitap edecek - çünkü kim zaten monitöre takacak bir bilgisayara sahip değil? – ancak Samsung'un iş ve oyun arasında bir denge kurma teklifi ilginç. Çalışıyor mu? Öğrenmek için okumaya devam edin.


Günümüzün en iyi Samsung M70A Akıllı Monitör fırsatları İndirimli Fiyat SAMSUNG M7 Serisi 32-İnç 4K... Amazon Prime 399,99 TL 349,99 TL GörüntüleSamsung M7 LS32AM702UNXZA 4K... Microsoft ABD $ 349,99 Görünüm32” M7 4K UHD Akıllı Monitör... Samsung 399,99 USD Samsung - AM702 Serisi... Best Buy 399,99 USD Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung M70A Akıllı Monitör incelemesi

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung M70A Akıllı Monitör incelemesi: Tasarım ve kurulum

İlk olarak, Smart Monitor serisine hızlı bir giriş. Sunulan iki model var; M50A 1920 x 1080 Full HD çözünürlüğe sahiptir ve 27 ve 32 inç ekran boyutu seçenekleriyle sunulur ve burada incelenen M70A 32 inç ve 3840 x 2160 4K çözünürlüğe sahiptir. Her üç model de görsel olarak aynıdır ve aynı özellikler.


M70A'ya geri dönersek, nispeten zararsız olsa da akıllı görünümlü bir bilgisayar monitörümüz var. Ekran, hoş bir küçük çerçeveye sahip ve -2 ile +22 derece arasında eğilme sunan, ancak yana veya dönme hareketi olmayan kompakt bir orta ayağa oturuyor. Ayrıca yükseklik ayarı da yoktur, bu nedenle sizin için en iyi şekilde çalışması için monitörü bir şeyin üzerine oturtmanız gerekebilir.

Smart Monitor oldukça iyi yapılmış hissediyor, ancak plastik yapısı ve standındaki hafif sallanma size nispeten düşük 399,99 $ / 399,99 £ fiyat noktasını hatırlatıyor. Açık olmak gerekirse, burada paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz, ancak donanım birinci sınıf iş istasyonundan çok orta sınıf televizyona benziyor.


Arkaya monte edilen bağlantı noktalarına kolayca erişilebilir ve 65 W güç (örneğin bir dizüstü bilgisayara) sağlayabilen bir USB-C bağlantısı ve bilgisayarları, oyun konsollarını ve medya aktarıcılarını bağlamak için bir çift HDMI 2.0 bağlantı noktası içerir. Ayrıca bir çift USB-A bağlantı noktasının yanı sıra Office 365'i kullanırken web'e ve kablosuz klavye ve fareye bağlanmak için Wi-Fi ve Bluetooth bulunur.

Smart Monitor'ü kurmak, bir bilgisayar ekranından çok bir televizyona benzer. Dahil edilen uzaktan kumanda, yeni bir Samsung televizyonu veya ses çubuğu olan herkese tanıdık gelecektir ve kurulum süreci de benzerdir. Wi-Fi ağınıza bağlandıktan sonra monitör, DeX ve Office 365 dahil olmak üzere çeşitli özelliklerinde size yol gösterir ve sizi Samsung hesabınıza giriş yapmaya ve uygulamaları yüklemeye teşvik eder.

Monitörü kullanmak için kesinlikle bir Samsung hesabına ihtiyacınız yok ve bu kısmı tamamen atlama seçeneği var. Ancak, önceden yüklenmiş olanların ötesindeki uygulamaları (örneğin Disney+) indirmek istiyorsanız bir hesaba ihtiyacınız olacak. O zaman Netflix, Prime Video ve iPlayer gibi uygulamaları açma ve her şeyin çalışmasını sağlamak için oturum açma durumu - tıpkı bir akıllı TV gibi.

Samsung M70A Akıllı Monitör incelemesi


(Resim kredisi: Samsung)

Samsung M70A Akıllı Monitör incelemesi: Özellikler ve resim

M70A Smart Monitor, resim kalitesi kadar özelliklerle de ilgilidir. Bu bakımdan Tizen işletim sistemi, Samsung akıllı televizyonlarındakiyle birebir aynı ve sahibi olan herkesin hemen aşina olduğu bir sistem. Ana sayfa düğmesine basmak, giriş kaynaklarını değiştirmek ve uygulamalara göz atmak için bir menü açar ve günlük işinizi bitirdiğiniz anda bir Netflix dizisi başlatmayı kolaylaştırır.

Daha ilginç özelliklerden biri, ekranın Microsoft Office 365 ile nasıl çalıştığıdır; bu, bulutta kayıtlı çalışma belgelerinize erişebileceğiniz ve bunları monitörle eşleştirilmiş bir Bluetooth fare ve klavye kullanarak düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu, gelecekte yaşamak gibi gelebilir – gerçek bir bilgisayara ihtiyaç duymadan bir bilgi işlem deneyimi – ancak gerçekte kaç kullanıcının bir monitöre yatırım yapacağını, ancak evde bir bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarı olmadığını merak ediyoruz.

En yeni Samsung Galaxy amiral gemisi telefonlarına bağlanan ve Smart Monitor'de masaüstü PC benzeri bir deneyim yaratan kablosuz DeX desteği de var. Yine, bu kablosuz teknolojinin akıllıca bir kullanımıdır ve daha önce DeX hakkında bilgisi olmayan Galaxy telefon sahipleri için bir sürpriz olabilir, ancak herhangi birinin bunu yalnızca ev bilgisayar ihtiyaçları için kullanıp kullanmayacağını merak ediyoruz. Smart Monitor alıcılarının çoğunun bir veya iki kez kullanacağından ve bunun yerine bir dizüstü bilgisayar bağlayacağından şüpheleniyoruz.

Apple kullanıcıları, iPhone'larından ekrana içerik göndermek veya MacBook'ları için kablosuz bir monitöre dönüştürmek için AirPlay 2'den yararlanabilir. Bu, özellikle iPhone'larda yeterince iyi çalışır, ancak ikincil bir Mac ekranı olarak kullanıldığında görüntü kalitesi mükemmel değildir. HDMI veya USB-C ile takmanız en iyisidir.

Son olarak uzaktan kumanda var. Tıpkı Samsung televizyonlarında bulunanlar gibi, Bixby sesli asistanıyla konuşmak ve SmartThings platformu üzerinden akıllı ev cihazlarını kontrol etmek için bir mikrofona sahiptir. Uygulamaları açmak, medya oynatmayı kontrol etmek ve akıllı ev aksesuarlarıyla etkileşim kurmak için sesli komutlar kullanılabilir.

Görüntü kalitesine gelince, 3840 x 2160 4K çözünürlük, küçük bir masada monitöre yakın oturduğunuzda bile her şeyi son derece net hale getirir. Ekran kavisli yerine düzdür ve 32 inçlik 16:9 en boy oranıyla hem iş hem de oyun için harika bir boyuttur. HDR10 desteklenir, ancak 250cd/m2'lik tipik bir parlaklık hakkında yazılacak pek bir şey yoktur, yani HDR içeriği (desteklenirken) en iyisi değildir.

Benzer şekilde, görüş açısı 178 derece olarak belirtilirken, ekrana yakın oturulduğunda görüntü her zaman tutarlı görünmüyor. Çalışırken uzak kenarlara bakmak, çoğunlukla beyaz olan word belgeleri veya elektronik tablolar üzerinde çalışırken en belirgin olan kontrast ve beyaz dengesinde gözle görülür bir farka neden olur. Bu sorun, ekrandan uzakta otururken ortadan kalkıyor, bu nedenle derin bir masanız varsa bu sizin için bir sorun olmayabilir ve odanın karşısından izlerken fark edilmeyebilir.

3.000:1 kontrast oranı ve 8ms tepki süresi ve 60Hz yenileme hızı da kabul edilebilir – ancak ciddi bir oyuncuysanız, bu son iki rakam başka bir yere bakmanızı önerebilir.

Samsung M70A Akıllı Monitör

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung M70A Akıllı Monitör incelemesi: Fiyat ve karar

Akıllı TV uygulamalarına ve USB-C'ye sahip 32 inç 4K monitör için 399,99 $ / 399,99 £ fiyatla Samsung M70A, paranızın karşılığını veriyor. Bütçenizi biraz artırmak size daha iyi bir monitör veya daha iyi bir televizyon sağlayacaktır, ancak her ikisinin de cazip bir fiyat noktasında birleşimi Samsung'u öne çıkaran şeydir.

Ekran kendini adamış oyuncular için değil ve düşük tipik parlaklık, en iyi sinema deneyimini isteyen alıcıları erteleyecek. Ancak çoğu insan için, çoğu zaman – ve özellikle birçoğu evden çalışırken – M70A Akıllı Monitör, çok yönlü sağlam bir cihazdır. Gün boyunca iş istasyonu ve akşamları eğlence merkezi olarak çalışan bir ekrana ihtiyacınız varsa - ve 32 inçlik panel ve 399,99 $ / 399,99 £ fiyat etiketi ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa - Samsung M70A kesinlikle bir göz atmaya değer.

Günümüzün en iyi Samsung M70A Akıllı Monitör fiyatları İndirimli Fiyat SAMSUNG M7 Serisi 32-İnç 4K... Amazon Prime 399,99 TL 349,99 TL GörüntüleSamsung M7 LS32AM702UNXZA 4K... Microsoft ABD $ 349,99 Görünüm32” M7 4K UHD Akıllı Monitör... Samsung 399,99 TL Görüntüle Samsung - AM702 Serisi... En İyi Satın Al 399,99 TL Daha Fazla Ürün Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Samsung M70A Akıllı Monitör fırsatları İndirimli Fiyat SAMSUNG M7 Serisi 32 -İnç 4K... Amazon Prime 399,99 $349.99 GörünümSamsung M7 LS32AM702UNXZA 4K... Microsoft ABD $ 349,99 Görünüm32” M7 4K UHD Akıllı Monitör... Samsung 399,99 TL Görüntüle Samsung - AM702 Serisi... En İyi Satın Al 399,99 TL Daha Fazla Ürün Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Samsung M70A Akıllı Monitör fırsatları İndirimli Fiyat SAMSUNG M7 Serisi 32 -İnç 4K... Amazon Prime 399,99 $349.99 GörünümSamsung M7 LS32AM702UNXZA 4K... Microsoft ABD $ 349,99 Görünüm32” M7 4K UHD Akıllı Monitör... Samsung 399,99 USD Samsung - AM702 Serisi... Best Buy 399,99 USD Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz