Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Note 10, Galaxy Note 10+ tüm ekran tasarımı, yükseltilmiş S Pen ve 5G ile tanıtıldı

Samsung Note 10, Galaxy Note 10+ tüm ekran tasarımı, yükseltilmiş S Pen ve 5G ile tanıtıldı

Samsung, New York City'deki en son Galaxy Unpacked donanım etkinliğinde Galaxy Note 10 serisini duyurdu. Tedarik zincirinden aylarca fısıldandıktan sonra, kasanın sızdırılan görüntüleri veen sonundaheyecanla beklenen takibin tüm ayrıntılarına sahip olunNot 9.


O zamandan beri ilk kezGalaxy Note EdgeEylül 2014'te Galaxy Note 4 ile birlikte IFA'da lanse edilen Samsung,çokluamiral gemisi Note serisinin sürümleri. Daha kesin olmak gerekirse, şimdi varüçSamsung Galaxy Note 10'un ayrı varyantları.

Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+, geleneksel olarak en büyük ekranlardan bazılarını spor yapan Galaxy Note serisi ile kullanıcıların ilk kez iki farklı ekran boyutu arasında seçim yapmasına olanak tanır.hiçSamsung tasarımı akıllı telefon.

Bu iki model arasında donanım açısından bazı küçük farklılıklar da vardır. Yelpazeyi tamamlayan Samsung Galaxy Note 10 + 'nın 5G özellikli bir çeşidi var. Daha küçük bir ekranı tercih edenler yalnızca 4G ile takılıyor.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G, Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Samsung Galaxy Note 10 fırsatları Sözleşme İndirimleri Sim Ücretsiz Samsung Galaxy Note 10 Plus ... Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G Üç24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBChitter Chatter'da veri Ücretsiz peşin 50 £ / ay GörünümTüm fiyatları görünGalaxy Note 10 Plus Aura SiyahSamsung Galaxy Note 10 ArtıEE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriBedavaön ödeme£ 47 / ay Görünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlar Tüm fiyatları görünSamsung Galaxy Note 10 Samsung Galaxy Note 10 EE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler60 GBveri Ücretsiz peşin 53 £ / ay görünüm buymobiles.net'teTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung'a göre, araştırmalar geleneksel Dolly Parton'u öneriyor9'dan 5'edünya çapında 105 milyondan fazla insanın artık uzaktan veya ortak çalışma alanlarında çalıştığı bir ortamda değişiyor. Güney Koreli şirket, üretkenlik odaklı Galaxy Note serisini, dünya genelindeki ofislerde değişen manzarayı karşılamak için ideal bir telefon olarak görüyor.


Beklediğiniz gibi, Samsung Galaxy Note 10 üst düzey özellikler, geniş ekranlar, S Pen kalemi için yeni özellikler ve çarpıcı bir yeni kamera sistemi ile iki katına çıkar.

Samsung Note 10 Plus Çıkış Tarihi Fiyat Özellikleri Kamera 5G


(Resim kredisi: Samsung)

Galaxy Note 10, aynı çift kavisli kenarlara sahip 6,3 inç AMOLED ekrana sahiptir.Galaxy Note 9ve Galaxy S10 serisi. İkincisi gibi, bu da bir Infinity-O tasarımıdır, kamera çerçeveyi inceltmek ve fiziksel ayak izinde olabildiğince fazla ekran alanını sıkıştırmak için ekranda küçük bir O-şekilli kesik içine yerleştirilmiştir. Bu tasarım, Samsung'un Note 9'daki% 83,9'dan etkileyici bir% 93,2 ekran / vücut oranı elde etmesini sağladı.

Bu arada, Galaxy Note 10+, bir Galaxy Note akıllı telefonun şimdiye kadarki en büyüğü olan 6.8 inçlik Infinity-O AMOLED'e sahiptir.Dahaetkileyici% 94,7 ekran / vücut oranı. Note 10 ve Note 10+ üzerindeki ekranlar HDR10 + sertifikalıdır.


Samsung Note 10 Plus Çıkış Tarihi Fiyat Özellikleri Kamera 5G

(İmaj kredisi: Gelecek)

Hem Note 10 hem de Note 10+, Galaxy S10 serisinde veya sol köşede görüldüğü gibi sağ üst köşede fırlatmak yerine, selfie kamerası için ekranın üst kısmındaki delik delme işlemini merkezileştirdi. , gibiGalaxy A8s.

Samsung, Pingtwitter'e bu taşınmanın müşteri geri bildirimlerine dayandığını söyledi.Galaxy S10Aralık. Şirkete göre, müşteriler, selfie kamerasının kesilmesinin pil, sinyal ve diğer önemli sistem simgelerini ekranın ortasına doğru itmesinden etkilenmedi.

Galaxy Note 10 sahiplerinin yeni yerleşimden tamamen memnun olup olmayacağı, videoları yatay yönde izlerken daha müdahaleci olabilir.


İlginç bir şekilde, öne bakan kamera yerleşimi Samsung'un Galaxy S10 serisinden öğrendiği tek şey değil. Akıllı telefon üreticisi, ekran içi ultrasonik parmak izi tarayıcının yerleşimini de değiştirdi, böylece, ahizeyi kullanırken baş parmağınızın doğal olarak düşmesi gereken yere ekranın merkezine daha yakın olacak.

Galaxy Note 10 ve Note 10+, Galaxy S10 serisiyle sunulan aynı One UI mobil işletim sistemini çalıştırıyor. Android Pie tabanlı mobil yazılım, hepimizin istediği haldebüyükekranlar, büyük akıllı telefonlar özellikle tek elle kullanmak can sıkıcıdır.

Samsung Note 10 Plus Çıkış Tarihi Fiyat Özellikleri Kamera 5G

(Resim kredisi: Samsung)

Bunu çözmek için, Bir Kullanıcı Arayüzü, kullanıcı arayüzünün gerçekten etkileşimde bulunmanız gereken tüm öğelerini - düğmeler, geçişler, menü öğeleri - kolayca erişilebilecekleri dokunmatik ekranın alt üçte birlik kısmına kaydırır.

Gibi düşünErişilebilirliközellik Apple birkaç yıl önce tanıttı, tüm ekranı geçici olarak ekranın alt yarısına düşürdü, ancak birtümKullanıcı arayüzü. Bildirim gölgesinde hızlıca kaydırmak bile, hızlı eylem ekranı yeterince aşağı kaydırır ve doğru simgeye basmak için başparmak jimnastiği yapmanıza gerek kalmaz.

Ekranın üst kısmındaki komik derecede büyük menü başlıkları başlangıçta biraz tuhaf görünüyor, ancak biz & rsquo;çokŞimdiye kadar One UI'den etkilendi. Note 10 serisindeki ekranların boyutu göz önüne alındığında, işe giderken bir kahve fincanıyla hokkabazlık yaparken tek elle kullanmanın paha biçilmez olduğu kanıtlanabilir.

Amiral gemisi Galaxy Note ve Galaxy S hatları yaklaştıkça - ikincisi, Note tarafından popüler hale getirilen aynı büyük ekrandan yararlanırken, kalan iki seri arasındaki ayırt edici özellik S Pen'dir.

Samsung Note 10 Plus Çıkış Tarihi Fiyat Özellikleri Kamera 5G

(Resim kredisi: Samsung)

Akıllı telefonun kasasının içine yerleştirilmiş küçük kalem, el yazısı notları (dolayısıyla adı) karalamak, web sayfalarına açıklama eklemek, PDF'leri imzalamak ve zamanlayıcıya güvenmeden uzaktan fotoğraf çekmek için kamera deklanşörünü uzaktan kontrol etmek için kullanılabilir. ve PowerPoint sunumlarında slaytlar arasında geçiş yapma.

Note 10 ile Samsung, yeni hareketler getirmek için S Pen'e altı eksenli sensörler ekledi. Örneğin, düğmeyi basılı tutmak ve kalemle yukarı doğru hafifçe vurmak - Hogwarts'taki bir stajyer sihirbazı gibi - ön ve arkaya bakan kameralar arasında geçiş yapabilir. Air Gestures olarak adlandırılan bu yeni işlev, üçüncü taraf geliştiricilere açık olacak, bu nedenle Samsung, önümüzdeki aylarda uygulama mağazasında bazı ilginç uygulamaların görünmesini bekliyor.

Note 9'a dahil olan S Pen, açılış sunumlarını uzaktan kontrol etme yeteneğini içerirken, 30 dakikalık pil ömrü, yeni özellikten yararlanmak için TED konuşmanızda ciddi bir düzeltme yapmanız gerektiği anlamına geliyordu.

Neyse ki, Note 10 ile birlikte verilen yeni S Pen, 10 saatlik bir pil ömrüne sahip ve 6 dakikada tamamen şarj edilebiliyor.

Üretkenlik söz konusu olduğunda Samsung, Microsoft ile üretkenlik odaklı Note 10 serisine bir dizi avantaj sağlayan yeni bir ortaklık kurdu. Örneğin, her iki telefon da USB-C aracılığıyla bir Windows 10 makineye takılabilir ve iki cihaz arasında dosyaları sürükleyip bırakma yeteneği dahil olmak üzere masaüstü benzeri özellikleri destekler. Note 10, akıllı telefonlarında aceleyle yazılmış ve klavye ve fare ile cilalanmış Word belgelerini masaüstüne sürükleyebilir.

Telefona yüklenen uygulama ile pencereli bir masaüstü deneyimi oluşturmak için Android işletim sistemini kullanan Samsung DeX'e benzer. Yeni Windows 10 sürümü, artık Windows ve macOS'u USB-C aracılığıyla destekleyen DeX'in yerini almıyor.

Samsung Note 10 Plus Çıkış Tarihi Fiyat Özellikleri Kamera 5G

(İmaj kredisi: Gelecek)

Note 10 ve Note 10+ aynı 10MP öne bakan kamerayı paylaşır, ancak her modelin arkasındaki çoklu kamera kurulumu biraz farklıdır. Her iki model de 12 MP geniş açılı bir atıcıyı otomatik olarak geçiş yapan değişken diyafram açıklığıyla birleştiren aynı üçlü kamerayı paylaşıyor arasındaf /1.4 vef /2.4, zorlu aydınlatma koşullarında görüntüleri yakalamak için, 123 ° görüş alanına sahip 16 MP ultra geniş ve 12 MP telefoto kamera.

Bu seçim size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni, ekranda bulunan ultra geniş, telefoto ve çift diyafram açıklığının aynı karışımı olmasıdır.Galaxy s10 plus- böylece bulursunuzkesinlikleyapay ayarlanabilir bokeh bulanıklığı Canlı Odak fotoğrafları dahil aynı fotoğraf seçenekleri.

Note 10+ modelinin farklı olduğu yer, iki ayrı sensör içeren ve üzerinde bulunan Time Of Flight sensöründen farklı olan yeni patentli DepthVision kamerasıdır.Galaxy S10 5G. Samsung, yeni tescilli sistemin fotoğraflarda ve videolarda nesnenin arkasında daha iyi bokeh tarzı bulanıklık sunması gerektiğini söylüyor. Ayrıca, mesafeleri ölçerken veya Artırılmış Gerçeklik (AR) uygulamalarını kullanarak bilgisayar tarafından üretilen nesneleri gerçek dünyaya yerleştirirken daha doğru sonuçlar sunmalıdır.

Neyse ki, Note 10'daki DepthVision sensörlerinin olmaması, daha küçük akıllı telefonun Canlı Odak fotoğrafları ve videoları çekmesini engellemiyor. Yeni sensörler yerine Note 10, efekti kopyalamak için yazılım kullanıyor. Yan yana bakıldığında, donanım ve yazılım yaklaşımları arasındaki farkı söylemek zor. Samsung, bunun tasarım gereği olduğunu ve Note 10'un DepthVision eksikliğinden muzdarip olacağı tek zamanın AR uygulamaları sırasında olduğunu söylüyor.

Samsung Note 10 Plus Çıkış Tarihi Fiyat Özellikleri Kamera 5G

(İmaj kredisi: Gelecek)

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 + 'daki yeni özelliklerin çoğu işe yöneliktir, ancak yeni AR Doodle özelliğinin tanıtımıyla güzel bir canlılık anı geliyor.

Bu, vizörde elle çizilmiş kuronlar, gözlükler, yüz bakımı ve muhtemelen komik bir şekilde doldurulmuş cinsel organlarla yüzleri hareket ettirirken yüze yapışarak karalama yapmanızı sağlar. AR Doodle, fotoğraflar ve videolar için kullanılabilir.

Note 10, 3.500mAh pil içerirken, Note 10+ daha güçlü bir 4.300mAh kapasiteli hücreye sahiptir. Her iki el cihazının da mümkün olan en büyük pil hücrelerini barındırabilmesini sağlamak için Samsung, kasayı zayıflatırken 3,5 mm kulaklık bağlantı noktasını kaldırdı. Samsung, kutuya bir çift USB-C kablolu AKG kulaklık koyacak, ancak dongle kullanmayacak. Elbette, bu, Samsung Mağazasından ayrı olarak satın alınabilir, ancak ek satın alma, daha eski 3,5 mm kulaklıkları olan kişiler için sinir bozucu olabilir ve yeni bir telefon için vazgeçmek istemezler.

Samsung Galaxy Note 10, 256 GB dahili depolama ile birleştirilmiş 8 GB RAM ile güçlendirilmiştir. Bu arada, Galaxy Note 10+, 12 GB RAM ve 256 GB veya 512 GB dahili depolama seçeneği sunar. Yalnızca Note 10+, genişletilebilir depolama için bir microSD'ye sahiptir, bu nedenle depolamayı 1 TB artırmayı ümit edenlerin 6.8 inç AMOLED'i doldurması gerekecektir.

Diğer yerlerde, hem Note 10 hem de Note 10+, AKG tarafından ayarlanmış ses, Kablosuz PowerShare içerir - bu da şarj etmenizi sağlarGalaxy Tomurcuklarıveya telefonun arkasına yerleştirerek Qi uyumlu başka bir cihaz, IP68 su ve toza dayanıklılık, Wi-Fi 6, 25W hızlı kablolu şarj ve desteklenen şarj pedleriyle 15W hızlı kablosuz desteği.

Galaxy Note 10+ ayrıca, Samsung'un akıllı telefonunuzu tüm gün dayanacak kadar yeterli pil ömrüyle yeniden doldurabileceğini iddia ettiği yepyeni süper hızlı 45W kablolu şarj özelliğinden de yararlanıyor - duvar prizine yalnızca 30 dakika takılıyken akşama kadar. İlginçtir ki, pil hücrenizin ömrünü uzatmak istiyorsanız Samsung her gün ayrı satılan bu 45W şarj cihazını kullanmanızı önermiyor.

Resim 1/6

(Resim kredisi: Samsung)
Resim 2/6

(Resim kredisi: Samsung)
Resim 3/6

(Resim kredisi: Samsung)
Resim 4/6

(Resim kredisi: Samsung)
Resim 5/6

(Resim kredisi: Samsung)
Resim 6/6

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Galaxy Note 10 üç renkte satışa sunulacak: Aura Glow, Aura Black ve Aura Pink. Galaxy Note 10+ ve 5G'ye hazır varyant, Aura Glow, Aura Black ve Aura White renklerinde satılacak. Aura Glow, farklı renklerin ışıltılı bir karışımıdır. Bu & rsquo;inanılmaz şekildeyansıtıcıdır ve ışığı her yakaladığında farklı bir gölgede görünür.

İlk akıllı telefonlar 23 Ağustos 2019'dan itibaren cadde üzerindeki mağaza raflarında görünmeye başlayacak. Galaxy Note 10, 8 GB RAM ve 256 GB dahili bellek içeren 4G modeli için 899 £ 'dan başlıyor. Galaxy Note 10+, 256GB varyantı için 999 £ ve 512GB depolama alanı ve 12GB RAM ile 5G özellikli telefon için 1.199 £ 'dan maksimuma çıkar.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Note 10 ve Samsung Galaxy Note 10+ fırsatları Sözleşme Fırsatları Sim Ücretsiz Samsung Galaxy Note 10 Samsung Galaxy Note 10 EE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler60 GBveri Ücretsiz peşin 53 £ / ay görünüm buymobiles.net'teTüm fiyatları görünGalaxy Note 10 Plus Aura SiyahSamsung Galaxy Note 10 ArtıEE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriBedavaön ödeme£ 47 / ay Görünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlar Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz