Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): Samsung hayranlarına bir aşk mektubu

Samsung Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): Samsung hayranlarına bir aşk mektubu

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra, diğer şeylerin yanı sıra bugünün Galaxy Unpacked etkinliğinde şaşırtıcı olmayan bir yıldız görünümü yaptı. Not bir telefondan daha fazlası, bir tabletten daha fazlasıdır - en azından Samsung size söyleyecektir.

Lansman öncesinde Pingtwitter, Galaxy Note 20 Ultra ile biraz zaman geçirdi, Samsung’un en son amiral gemisiyle yaklaşık bir saat geçirdi ve potansiyel telefon alıcılarına sunmayı umduğu her şeyi denedi.

• Samsung Galaxy Note 20 serisi için Samsung UK'de ön sipariş verin
• Samsung Galaxy Note 20 serisi için Samsung ABD'de ön sipariş verin
• Carphone Warehouse'da Samsung Galaxy Note 20 Ultra fırsatlarına göz atın
Three'de Samsung Galaxy Note 20 Ultra fırsatlarına göz atın
EE'de Samsung Galaxy Note 20 Ultra fırsatlarına göz atın
• Vodafone'da Samsung Galaxy Note 20 Ultra fırsatlarına göz atın
• Verizon'da Samsung Galaxy Note 20 serisi fırsatlarına göz atın

'Ultra' ismine rağmen Galaxy Note 20 Ultra, kendisinden önce gelen tüm Galaxy Note cihazlarının tipik kalıbından önemli ölçüde sapmıyor. Teknik özellikler iyileştirildi, özellikler eklendi, ancak özünde Note 20, kendisinden önce gelen tüm Note cihazlarının tanıdık bir hatırlatıcısı.


Samsung, Ultra'nın sadık Note hayranları için tasarlandığını kabul ediyor, bu yüzden S20 amiral gemisi özellikleri ve S-Pen iyileştirmesi karışımının onları etkileyip etkilemediğini veya öne çıkacak daha yeni veya yenilikçi bir şey mi aradıklarını göreceğiz. rekabet.

Telefonla daha fazla zaman geçirebildiğimizde tam bir incelemeye hazır olacağız, ancak şimdilik Note 20 Ultra ile ilgili ilk izlenimlerimiz burada.


Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): fiyat ve çıkış tarihi

Note 20 Ultra'nın çıkış tarihi 21 Ağustos 2020 olup, fiyatlar Note 20 için 849 £ / 999 $ ve Note 20 Ultra için 1.179 £ / 1.299 $ 'dan başlamaktadır.

Galaxy Note 20 Ultra, biri 256 GB depolama alanı ve diğeri 512 GB olmak üzere iki konfigürasyonda bugünden itibaren ön siparişe hazır. Her ikisinin de 12 GB RAM ve 1 TB'a kadar microSD kart desteği var ve Mystic Bronze, Mystic Black ve bazı pazarlarda Mystic White olarak sunulacak.


Telefonu Samsung'dan ön sipariş eden herkes, yeni Galaxy Buds Live gerçek kablosuz kulaklıklardan veya Galaxy Buds + 'dan ücretsiz bir çift alacak.

Samsung İngiltere'de Samsung Galaxy Note 20 serisi için ön sipariş verin
Samsung ABD'de Samsung Galaxy Note 20 serisi için ön sipariş verin

Carphone Warehouse'da Samsung Galaxy Note 20 Ultra fırsatlarına göz atın
Three'de Samsung Galaxy Note 20 Ultra fırsatlarına göz atın
EE'de Samsung Galaxy Note 20 Ultra fırsatlarına göz atın
Vodafone'da Samsung Galaxy Note 20 Ultra fırsatlarına göz atın
Verizon'da Samsung Galaxy Note 20 serisi fırsatlarına göz atın

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi uygulamalı


(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): Tasarım ve Ekran

Samsung bu sefer tasarımla ilgili herhangi bir özgürlük almadı ve Note 20 Ultra, 120 Hz yenileme hızına sahip devasa bir 6,9 inç Süper AMOLED ekrana, QHD + çözünürlüğe, kavisli Edge ekrana ve tamamen metal bir arka yüze sahip. Ekran ayrıca 1.500 nit'e kadar öncekinden% 25 daha parlak ve en yeni süper güçlü Gorilla Glass 7'den yapılmıştır.

Başka bir deyişle, Samsung, hem görüntü kalitesi hem de gerçek tasarım açısından bunun piyasadaki en iyi görünen Not olacağından emin olmak için her şeyi yaptı.

Ultra, küçük kardeşine göre daha da güçleniyor; standart Note 20, birinci sınıf plastik, tamamen düz bir ekran ve diğer premium telefonların çoğunda bulabileceğiniz aynı 60Hz yenileme hızıyla geliyor.

120 Hz, daha yüksek bir yenileme hızına alışkınsanız özellikle fark edilmez, ancak ikisini yan yana koyarsanız Ultra'da işlerin çok daha pürüzsüz olduğunu görebilirsiniz. Sanki Samsung, Ultra'yı en iyi Note cihazı olarak gerçekten zorlamak istiyor ve kendi telefonunun bu ihtişamın hiçbirini çalmasına izin vermiyor.

Ultra'nın önünün neredeyse tamamen çerçeveden yoksun olduğu hemen fark edilir, artık standart delik delme kamerası ekranın tepesine oturur ve ikincil bir hoparlör o kadar ince ve gizlenmiştir ki, orada olduğunu bile fark etmedik. Ta ki birisi işaret edene kadar. Başlangıçta Note 20 Ultra'nın Huawei P40 Pro veya LG G8 gibi modellerde gördüğümüz bir ekran altı hoparlörü içerdiğini varsaydık, ancak neredeyse görünmez olmak için bu kadar kompakt olması da neredeyse aynı derecede etkileyiciydi.

Elbette, yazı tipi üzerindeki tüm çalışmalara rağmen, arkadaki kamera çıkıntısı Note 20 Ultra’nın estetik çekiciliğine karşı çalışıyor. Samsung, çıkıntının S20 Ultra'dakinden 0,7 mm daha ince olduğu konusunda ısrar etse de, biraz çirkin. Büyük, lensler muazzam görünüyor ve açıkçası Samsung hepsini biraz daha kompakt yapsaydı çok daha hoş görünürdü.

Tahmin edebileceğiniz gibi Note 20 Ultra, büyük telefonları sevmeyen veya idare edemeyenler için uygun bir telefon değil. Büyük olmak, Note serisinin ana çekiciliğidir ve daha büyük elleri olan biri bile ekranın her köşesine ulaşmakta zorlanacaktır. Ancak bu sadece Samsung'un markasını koruduğu anlamına geliyor ve Galaxy S ile Galaxy Note cihazları arasındaki çizgiler gittikçe bulanıklaştıkça, Galaxy Notes'un en iyi oldukları şeye bağlı kalması her zamankinden daha önemli hale geliyor.

Tasarımla ilgili dikkat edilmesi gereken son bir nokta, Bixby düğmesinin sonunda gitmiş olmasıdır. Her zaman herhangi bir Samsung Galaxy sahibinin yanında bir diken olan ve genellikle başka bir işlev için yeniden tasarlanan Samsung, şeyi hurdaya çıkardı ve Bixby'yi güç düğmesine yuvarladı. Diğer tüm Android cihazlardaki Google Asistan gibi, artık güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak Bixby'ye erişebilirsiniz. Elbette, Bixby'yi gerçekten kullanmak istediğinizi ve bu işlevi başka bir şey için yeniden eşleştirmeye çalışmadığınızı varsayarsak.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi uygulamalı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): Yazılım

Bir Samsung telefonu, şirketin Android'in OneUI özelliği olmadan bir Samsung olmazdı ve diğer Samsung telefonlarında buna aşinaysanız, burada herhangi bir sürpriz olmayacak. Yalnızca diğer Android arayüzlerine aşina olsanız bile, buradaki tek büyük fark gerçek yazılım tasarımıdır. Neyin işe yaradığına çok bağlı kalıyor, Not 20'nin nasıl hiçbir sınırı gerçekten zorlamadığına dair başka bir örnek - bizim incelememizi okursanızSamsung Galaxy S20, neye bulaştığınızı çokça bileceksiniz.

Bu sefer not edilecek bir yazılım değişikliği, Samsung'un Note 20 Ultra'nın Xbox denetleyicisi ve Microsoft'un GamePass'ı için optimize edileceğine söz vermesidir. Şu anda ayrıntıları bilmiyoruz, ancak Samsung, Note 20 Ultra'yı en iyien iyi oyun telefonu, özellikle oyunları bir Xbox'ta oynamak yerine telefonlarına yayınlamayı umanlar için.

Ne yazık ki, tüm bunları iş başında görmek güzel olurdu, ancak telefonla geçirdiğimiz süre boyunca Samsung hizmeti çalıştıran herhangi bir cihaza sahip değildi. Bu, buluttan oyun akışının henüz mevcut olmadığı gerçeğine bağlıdır, ancak Samsung, yayınlanma gününe (21 Ağustos) kadar çalışır durumda olacağını iddia etmektedir.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi uygulamalı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): Üretkenlikte Büyük

Galaxy Note serisi dünyayı pratik olarak 'phablet' terimini kullanmaya zorlarken, Samsung bir kez daha Note cihazlarının daha büyük telefonlar olduğu fikrinin ötesine geçmeye çalışıyor. Üretkenlik, Samsung'un Note 20 serisini nasıl gördüğünün önemli bir parçasıdır ve cihazların bir el cihazında 'PC gücü' sunduğunu vaat etmektedir. S-Pen, tek başına dokunmatik ekranla gerçekten başaramayacağınız daha rafine bir girdi sunan kalemle her zaman bunun bir parçası olmuştur ve her zaman da olmuştur. Doğal olarak, bir Note 20 kullanıcılarının iş ihtiyaçlarına daha iyi uyacak ve telefonlarından çalışmanın yeni ve daha iyi yollarını sunacak şekilde tasarlanmış çok sayıda iyileştirme vardır.

Bunu akılda tutarak, özellikle S-Pen ve not alma işlevlerinde bir dizi yeni iyileştirme yapıldı. Yeni başlayanlar için Samsung, uygulamadaki metin tanıma yazılımını geliştirdiğini söylüyor; bu da kendi tavuk çiziklerinizi daha iyi anlayıp onu düzenlenebilir metne dönüştürüyor. Umarım bu özelliği güçlendiren AI sistemi öğrenmede iyidir, çünkü telefonla geçirdiğimiz kısa sürede el yazısı tanıma o kadar da iyi değildi. Bazen işe yaradı, ancak el yazısı denemelerimizin en kötüsünü deşifre etmekte pek iyi değildi.

Neyse ki, yazılı notlarınızı kayıtlı sesle senkronize eden yeni bir özellik sayesinde Notların iyi olduğu tek şey not almak değildir. Kısa bir sunumda Samsung bize notların ses zaman damgalarına geri döndüğünü ve belirli bir notu yazdığınız anda kaydı tekrar oynatmanıza izin verdiğini gösterdi. Bu notlar her zamanki gibi Samsung hesabınızla senkronize edilir, ancak artık bunlara tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Bunun da ötesinde, Samsung, DeX'in güncellenmiş kablosuz sürümü ile yardımcı olacak olan Note 20 serisine masaüstü tarzı klasör organizasyonu ekledi. Bir monitörü veya televizyonu bağladığınızda, telefonunuzu masaüstü benzeri bir deneyim için güç merkezi olarak kullanarak geçmişteki DeX ile aynı şekilde çalışır - tek fark, bunu yapmak için özel bir yuvaya veya kabloya ihtiyacınız olmamasıdır. olmak.

Aslında DeX'i tek bir düğmeye basarak doğrudan Note 20’nin hızlı ayarlar menüsünden etkinleştirebilirsiniz. Google'ın Chromecast'inden çok da farklı değil, sadece internet üzerinden yayın yapmak yerine doğrudan telefonunuzdan geliyor.

Samsung'a göre, Wi-Fi'li herhangi bir akıllı TV veya monitör DeX ile uyumlu olacak ve iyi bir Wi-Fi bağlantınız olduğunu varsayarak gecikme minimum düzeyde olacaktır. Not 20, bunu yaparken ayrı olarak kullanılabilir, ancak TV'nizde veya monitörünüzde neler olup bittiğini kontrol etmek için bir dokunmatik yüzey görevi de görür.

DeX'i atlamayı ve bunun yerine Samsung’un Windows'a Bağlantı özelliğini kullanmayı tercih ederseniz, bu aynı zamanda birkaç iyileştirme de içeriyordu, ancak bunları test edemedik. Ancak Samsung daha iyi sürükle ve bırak kontrolleri, ekran yansıtma vaat ediyor ve bu yılın sonlarında bir seferde altı adede kadar Android uygulamasını destekleyebilecek.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi uygulamalı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): Kamera

Bu sefer, Note 20 Ultra, piyasadaki en iyi optik yakınlaştırmalardan bazıları için 108MP geniş açılı ana lens, 12MP ultra geniş açılı lens ve 12MP teleskopik lens ile güçlü bir dizi kamera özelliklerini bir araya getiriyor.

Galaxy S20’nin teleskopik lensindeki 48MP sensör kadar iyi değil ama yine de oldukça yüksek. Maalesef megapikseldeki bu düşüş aynı zamanda maksimum yakınlaştırmanın da düştüğü anlamına geliyor. S20 Ultra, benzersiz bir 100x hibrit yakınlaştırmaya ulaşabilirken, Note 20 Ultra 50x ile sınırlıdır.

Samsung'a göre bunun nedeni, 100x'in insanlar için çok fazla olması ve bundan tam anlamıyla yararlanmak için bir tripoda ihtiyaç duymalarıydı. Bir tripod kullanmak zorunda olmak, akıllı telefon kamerası kullanmanın rahatlığını oldukça olumsuz etkiledi, bu yüzden yakınlaştırma bir darbe aldı. Yine de 50x inanılmaz bir yakınlaştırma miktarı ve bununla neredeyse gözlerimizin Samsung’un King's Cross'taki mağazasının diğer ucuna - ellerimizi dezenfekte etmemizi isteyen işareti açıkça okuyabildiğimiz noktaya - ışınlanıyormuş gibi hissettirdi. Görüntü grenliydi, ancak yine de mükemmel bir şekilde okunabiliyordu.

Elbette bu tür mesafeleri hedeflemek, ekran üstü vizör olmadan neredeyse imkansız. Onsuz, uzaklaşmak ve yerinizi tamamen kaybetmek kolaydır.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi uygulamalı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yakınlaştırma oranı düşürülmüş olabilir, ancak Samsung, Pro Video modunu S20 Ultra'dan yükseltti. 8K video kaydı geri geldi, ancak bu sefer Samsung bize yalnızca 16: 9 değil, 21: 9 en boy oranında çekim seçeneği sunuyor. Samsung, yüksek çözünürlüğü daha geniş resimle birleştirerek, daha Hollywood tarzı bir video çekim yöntemi hedefliyor. Bir sonrakini çekmeyeceksinYenilmezler, ama en azından, ev filmlerinizi sınıflandırması gerekir.

Pro Video modu, Samsung'un çok kaynaklı mikrofon kontrolü sunan & lsquo; Pro sınıfı Ses 'olarak adlandırdığı bir şeyi de içerir. Bu, Samsung'un arka plan gürültüsünü azaltmaya yardımcı olacağını söylediği bir çift bağlı Galaxy Tomurcukları da dahil olmak üzere hangi mikrofonlardan ses kaydı yapacağınızı seçmenizi sağlar. En azından film çekerken sesin nereden geldiği konusunda bir miktar yön kontrolünüz olduğu anlamına gelir.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi uygulamalı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): S-Pen

Dahil edilen bir tür yükseltme olmasaydı S-Pen, S-Pen olmazdı ve bu yıl Samsung, Note 10 ile piyasaya sürülen geliştirilmiş S-Pen'i genişletiyor.

Bu, Bluetooth'u içeren ilk S-Pen'di ve kalemin bir tür kontrol cihazı olarak kullanılmasına izin verdi - bu, kamera deklanşörünü veya kamerayla ilgili başka bir hareketi kontrol etmek için. Bu yıl geriye doğru gitmek, ana ekrana gitmek, son uygulamalar menüsünü açmak, akıllı seçim ve ekrana yazma dahil olmak üzere beş yeni hareket var. Bu, hala Not 20'de yer alan geçen yılın kamera merkezli hareketlerinin en üstünde.

Ne yazık ki jestler, daha yaşlı olanlar bile pek rafine görünmüyor ve kısa zamanımızda Note 20 Ultra ile onların tutarlı bir şekilde çalışmasını sağlamak için mücadele ettik. Doğal olarak, kamera deklanşör kontrolü dışında, çünkü bir düğmeye basmak çok karmaşık bir şey değildir.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi uygulamalı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): Pil

Note 20 Ultra'daki pil 4,500mAh'dir (normal Note 20'de 4,300mAh'dir) ve bu size gün boyu yetecek kadar olmalıdır. Geçirdiğimiz zaman bunu test etmek için neredeyse yeterli değildi, ama her zamanki gibi gerçek şu ki, gün boyunca telefonu ne kadar kullandığınıza bağlı olacak. En azından, çok fazla güç harcayan şey yaparsanız, kendinize her zaman hızlı şarj ekleyebilirsiniz.

Hızlı şarjın, S20 Ultra'daki 45W hızlı şarjın bir düşüşü olan 25W hızlarla sınırlı olduğunu belirtmek gerekir. Samsung, 25W hızlarının 'iyileştirilmesi' dışında, bu değişikliğin neden olduğunu gerçekten açıklamadı. Tam olarak nasıl iyileştirildiği net değil, ancak pilinizin yüzde 50'sini 30 dakikada şarj edeceği sözü, kabaca S20 ve S20 + ile aynı hızda olduğu anlamına geliyor.

Ters kablosuz şarj, 9W'tan 15W'a atlayarak artırıldı. Başka bir deyişle, kulaklık veya başka bir şey olsun, kablosuz olarak şarj edilen diğer cihazlarınızı telefondan doldurmak bir sorun olmamalı. Aynı şekilde, kablolardan hoşlanmıyorsanız, Note 20 Ultra'nın kendisi 15W hıza kadar kablosuz olarak şarj edebilir.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi uygulamalı

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra incelemesi (erken karar): Karar

Note 20 Ultra'da pek çok şey var, ancak en çok öne çıkan şey, çok azının yeni veya ferahlatıcı olmasıdır. Tasarım ve yazılım, daha önce Samsung cihazı kullanmış olanlara, özellikle de Note severlere anında aşinadır; Şubat ayında S20 Ultra ile piyasaya sürülen bazı flaşör donanım özellikleri bir nedenden ötürü düşürülmüştür.

Samsung, Note 20 Ultra'nın sadık Note meraklıları için tasarlandığını söylüyor, ancak bunlardan kaçının zaten mevcut olan telefonlardan çok da farklı olmayan bir cihaza bu kadar düşmeye istekli olacağını göreceğiz. .

Küçük artımlı iyileştirmeler, modern telefon endüstrisinde bir normdur ve Samsung'un Note 20 Ultra ile aynı şeyi daha fazlasını yapması şaşırtıcı değildir.

Elbette telefonla geçirdiğimiz kısa süre bir şeyi kanıtladı - çok güzel bir kit parçası. Hoş görünümlü bir telefon, donanım (çoğunlukla) serinin en üstünde ve elbette başka hiçbir telefon S-Pen ile elde ettiğiniz ekran kalemi entegrasyonunu tam olarak yapmıyor.

Ve tüm yeni ve geliştirilmiş üretkenlik özellikleriyle, bir dizüstü bilgisayar veya tablet taşımayı bırakma şansını kaçıracak çok sayıda insan olması kaçınılmaz. Önemli olan tek şey, bunun için gerçekten bu kadar ödeme yapmaya istekli olup olmadığınızdır.