Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Samsung Odyssey G9 İncelemesi: Konak sınıfı 49 inç oyun monitörü

Samsung Odyssey G9 İncelemesi: Konak sınıfı 49 inç oyun monitörü

Pingtwitter'ün Samsung Odyssey G9 incelemesine hoş geldiniz. Birien iyi oyun monitörlerigünümüzde, bu kesinlikle devasa, 49 inçlik kavisli monitör gerçekten görülmesi gereken bir şey.

Tam 4K değil, ancak şuraya göz atabilirsiniz:en iyi 4K monitörler, ama gerçekten önemli olmayacak kadar inanılmaz derecede güçlü. En iyinin en iyisine sahipseniz, alacağınız monitör budur.en iyi oyun faresi,en iyi oyun kulaklığı,en iyi oyun klavyesiveen iyi oyun koltuğu.

Bu 32:9, 240Hz canavar oyun monitörünü makul bir şekilde hızlı bir şekilde ele almak zor. İnanılmaz özelliklere, bir oyun monitöründe ihtiyaç duyacağınız veya isteyeceğiniz her şeye sahiptir. Aynı zamanda çarpıcı ve şık, ancak insanların büyük çoğunluğu için Samsung Odyssey G9'un tamamen pratik olmayacağını düşünmeden edemiyorum.

Bu, Twitch bağışlarından satın alınan bir malikanenin ortasında, en yüksek özellikli oyun ortamının kalbinde oturduğunu hayal ettiğim türden bir oyun monitörü.


Samsung Odyssey G9 İncelemesi: Tasarım ve Kurulum

Samsung Odyssey G9 arka farlar

Samsung Odyssey G9'un Infinity Core aydınlatma sistemi çok havalı


(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Odyssey G9'u kurmak biraz stresli. Özellikle zor olduğu için değil, boyutu, tuhaf boyutları ve ağırlığı nedeniyle. Talimatları, oynatamadığım bir CD'de geldi - ancak, bir araya getirmek için takip ettiğim YouTuber'ın kendi talimatlarıyla birlikte kağıt talimatları vardı. Belki de modelimin teslimatında bir şeyler eksikti.

Ayakları standa takmak oldukça basit ve standı monitöre eklemek sadece birkaç vida gerektiriyordu ve bu biraz zahmetliydi. Plastik halkayı arkadaki 'Infinity Core' aydınlatma sisteminin etrafına yerleştirmek biraz zor. Buradaki ana sorun, Odyssey G9'u daha sonra hareket ettirmeye çalışmaktır.çokağır.


Duvara monte edilebilir, ancak 16.7 kg'da, böyle pahalı bir kit parçasıyla bunu yaparken tamamen rahat hissedeceğimden emin değilim. Sanırım alçıpanınıza ne kadar güvendiğinize bağlı.

Tabii ki, onu yerine getirme endişesiyle uğraştıktan sonra, kesinlikle çarpıcı bir oyun monitörünüz var. 1000R kavisli ekran, ekranın alt kısmında Samsung logosunu gösteren nispeten ince bir çerçeve ile üst ve yan taraflarda kasasının neredeyse tam kenarlarına ulaşır. Tam bir QLED monitör duvarıdır.

Bu monitörün arkası bilim kurgudan fırlamış gibi görünüyor. Odyssey G9'un parlak beyaz, havalandırmalı plastiği, parlayan Infinity Core aydınlatma sistemiyle vurgulanıyor. Destiny dünyasının estetik sınırlarına veya belki de Fallout 4 Enstitüsü'ne kolayca sığar. Odyssey G9 çıktığında bundan ne kadar keyif alacağınız, oda/masa düzeninize bağlı olacaktır. koşma.

Bağlantı noktaları açısından, G9 bir HDMI 2.0, iki DisplayPort konektörü ve iki USB 3.0 ve bir USB hub sürüm 3'e sahiptir. Ayrıca bir kulaklık jakı ile birlikte gelir, ancak kaçırılmış bir fırsat gibi hissettiren yerleşik hoparlörler yoktur. bu kadar büyük bir monitörde.


Samsung Odyssey G9 İnceleme: Özellikler ve Resim

Samsung Odyssey G9 yıldızları

Ultra geniş Samsung Odyssey G9'da Grand Strategy oynamak için söylenecek bir şey var

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dürüst olmak gerekirse, Odyssey G9'un yapabileceklerinden tam olarak yararlanacak donanıma sahip değilim. Ama sonra, çok az kişi olacak. Ekranı tam 4K olmasa da 109ppi, 5120x1440 çözünürlüğü ve 240Hz yenileme hızı, potansiyelini gerçekleştirmek için ciddi bir oyun makinesi gerektirecek.

DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.0'lar, Odyssey'nin çözünürlük/yenileme hızı kombinasyonu için gereken bant genişliğini gerçekten karşılayamadığından, bundan en iyi şekilde yararlanmak için DSC'yi (Görüntü Akışı Sıkıştırması) destekleyen bir grafik kartına ihtiyacınız olacak. En yüksek özellikli oyun bilgisayarıyla bile, G9'daki her şeyi temizlemekte zorlanacaksınız.

Tabii ki, bu, Odyssey G9'u bir süre daha kanıtlayacaktır. Ve bu kuruluma sahipseniz, Odyssey G9 ile nasıl yanlış gidebileceğinizi görmenin zor olduğu söylenmelidir.

Beklediğiniz gibi bu oyun monitörü G-sync ve FreeSync özelliklidir, etkileyici 1 ms tepki süresine sahiptir ve HDR1000 ve HDR10+ kullanır. Bunlar koyuları, beyazları ve genel parlaklığı optimize eder. Canlılık ve derinlik sunarak oyunların canlanmasını sağlar. DCI-P3'ün %97'sine ve sRGB renk gamının %125'ine ulaşmalıdır. Piyasadaki en iyi ultra geniş oyun monitörüdür.

PBP (resim-yan-resim) modu da bir alkışı hak ediyor ve yayıncıların, YouTube eğitim takıntılarının ve görüntülü sohbette arkadaşlarıyla oyun oynayan herkesin ilgisini çekmeli. Bu devasa monitör, esasen iki net ve keskin 27 inçlik ekranı oluşturmak için ortadan bölebilir (bir tarafı diğerinden biraz daha büyük de yapabilirsiniz).

Samsung Odyssey G9 İncelemesi: Fiyat ve Karar

Samsung Odyssey G9

Samsung Odyssey G9, içinde saklayacak alanınız olduğu sürece çok yönlü mükemmel bir oyun monitörüdür.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu incelemedeki widget'lar Samsung Odyssey G9 için en güncel fiyatları gösterecek olsa da pahalı bir monitör. Bunun için £1000/1400$ üzerinde ödeme yapmayı beklemelisiniz. Aldığın şey için buna değer. Piyasada bu monitörün ne yaptığını, en azından bu şekil ve boyutta sunan hiçbir şey yok. Soru sizin için doğru olup olmadığıdır.

Sonuç olarak, Odyssey G9 ile bir hafta geçirdikten sonra, gittiğini görmek beni üzmeyecek. Bu kötü olduğu için değil, sadece çok fazla monitör olduğu için. Boyutu, onu masamda daha fazla itemeyeceğim anlamına geliyor; Bu, bir kontrol pediyle arkama yaslanmışsam sorun değil, ancak bir klavye ve fare kullanarak arada sırada kapatmak zorunda kaldım çünkü bu mesafeden gözlerim için çok fazla - göz koruyucu modu sürekli açıkken bile.

Puanlaması zor bir monitör. Paranız varsa, alanınız varsa ve bundan yararlanacak donanımınız varsa - Samsung Odyssey G9 satın almanız gereken tek monitördür. Ancak çoğu insan için bu 49 inçlik canavarın biraz fazla kullanışsız olduğunu düşünüyorum.

  • En İyi SSD'lersatın almak