Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung telefonlar yeni kamera geliştirici Gorilla Glass alacak

Samsung telefonlar yeni kamera geliştirici Gorilla Glass alacak

Corning, kamera lenslerinin optik saflığını iyileştirmeye yardımcı olması gereken yeni bir Gorilla Glass türü duyurdu ve şirket, bunun ilk olarak Samsung telefonlarında bulunacağını söylüyor. Corning, DX ve DX+ camın sensöre daha fazla ışık girmesine izin vereceğini ve yine de %98'e izin vereceğini söylüyor.

Fotoğrafta ışık her şeydir. Modern akıllı telefonlar, mütevazı boyuttaki sensörlerinin eksikliklerine iyi uyum sağladı, ancak bunu yapmak için son işlemeyi kullanıyorlar. Sonuçlar ne kadar etkileyici olursa olsun, gerçek sahneyi yakalamaktan ziyade hala boşlukları doldurma sürecidir. Dijital bir DSLR'de hala işleme devam ediyor, ancak genellikle o kadar agresif değil ve kesinlikle görüntü artefaktlarını geride bırakmamalı.

TechRadar raporlarıDX ve DX+ gerçekten cam değil, yeni de değiller. Malzeme bir kompozittir ve ekran için güçlü bir yüzey sağlamak için Samsung Galaxy Watch'ta kullanılmıştır. Güçlü olmasına rağmen, optik performansından ödün vermedi, bu nedenle kameralar için ideal olduğu tahmin ediliyor.

Buradaki fikir açıkça, yeni camın kamera merceğini çizilmeye karşı korurken, mümkün olduğunca fazla ışığın geçmesine izin vermesidir. Bu, fotoğrafları iyileştirecektir, çünkü sensör ne kadar fazla ışık alabilirse, kazancı artırmak için o kadar az ihtiyaç duyar. Bu da, kameranın işlemesinin gürültüyü azaltmak için daha az iş yapması gerektiği anlamına gelir (çünkü kazanç, genellikle küçük mavi kıvılcımlar olarak görülen parazit üretir). Sonuç olarak, çalışmak için çok daha iyi bir başlangıç ​​imajına sahip olacaksınız.


Azaltılmış işleme ile görüntülerin daha fazla ayrıntıya sahip olması gerekir. Videonun da bir faydası olmalı, çünkü kameranın deklanşör hızını bu kadar düşürmesi gerekmeyecek, bu da bulanıklığı ve genellikle dalgalı bir görsel efekti azaltacaktır.

Bu yeni teknolojiyi birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy Z Fold 3'te görebiliriz, ancak yine de yeni çıkana kadar beklememiz gerekebilir.Galaxy S22nihayet gelecek yıl piyasaya sürüldü.


Telefon kameralarının hala gelişmeye devam etmesi kesinlikle heyecan verici. Daha büyük sensörler geliyor gibi görünüyor ve bunlar da daha fazla ışığın yakalanmasına izin veriyor. Daha iyi optikleri ve daha büyük sensörleri birleştirmek, giderek daha şaşırtıcı kameralara sahip telefonlar yaratacak ve bu gerçekten çok iyi bir şey.