Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Samsung Q60T, Panasonic HX800'e karşı: Bütçesi QLED'e karşı Hollywood soylu LED

Samsung Q60T, Panasonic HX800'e karşı: Bütçesi QLED'e karşı Hollywood soylu LED

Yeni bir TV seçmeye gelince, yalnızca çok şanslı olanlar soruya para atarak dünyanın en iyilerinden birini elde edebilir.en iyi televizyonlar. Geri kalanımız artıları ve eksileri dikkatlice tartmalıyız.


Ne mutlu ki Panasonic ve Samsung anlıyor. Bu nedenle, her birinde göze çarpan fiyat etiketleri olmadan yüksek kaliteli TV'lerinin birçok özelliği ve işlevini içeren bir 4K HDR orta sınıf TV vardır - her ikisi de listemizde gurur duymaktadır.1000 £ altındaki en iyi TV'ler.

Samsung Q60T, Samsung'un 2020 serisindeki en ucuz QLED TV'dir ve size QLED'in bilindiği cesur, geniş renklerin yanı sıra Samsung'un mükemmel akıllı TV platformunu sunar, ancak benzerleri gibi gelişmiş arka aydınlatma teknolojisine sahip değildir.Samsung Q80TveyaSamsung Q90T.

• Tamamı okuyunSamsung Q60T incelemesi

Panasonic HX800, şirketin ünlü Hollywood düzeyinde görüntü ayarlamasını (yönetmenlerin kurgulama yaparken gördüklerine olabildiğince doğru görüntüler sağlamak için) ve orta menzile her türden HDR desteği sunarak ona gerçek bir sinematik, zengin parlaklık verir. .


• Tamamı okuyunPanasonic HX800 incelemesi

Peki bu parlak yeni televizyonlardan hangisi sizin için en iyisi? Evinizdeki o gıpta ile bakılan yeri hangisi hak ediyor? Pekala, onları burada kafa kafaya koyuyoruz, farklılıklarını ve benzerliklerini açıklıyoruz ve hangisinin daha çok istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu belirlemenize yardım ediyoruz.


Samsung Q60T

Samsung Q60T, çok çeşitli boyutlarda gelir.


(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Q60T vs Panasonic HX800: fiyat

Norm olduğu gibi, hem Panasonic HX800 hem de Samsung Q60T bir dizi farklı ekran boyutunda mevcuttur.

Panasonic size 40 inç (649 £), 50 inç (899 £), 58 inç (999 £) veya 65 inç (1.399 £) boyutlarında bir HX800 satacak. Mükemmel görüntü kalitesine sahip düzgün kompakt bir 4K HDR TV peşindeyseniz, o zaman kararınız çoktan verilmiş olabilir - başka hiçbir üretici şu anda bu kadar mütevazı boyutta ancak iyi belirlenmiş bir TV üretmiyor (gerçi 43 inçlik birSony XH95 / X950HSamsung'da olduğu gibi kesinlikle boyut olarak çok yakın. 40 inçlik varyant orantısız şekilde pahalı görünüyor, doğru - ama bu sizin için ölçek ekonomisidir.

Samsung size daha da geniş bir seçenek sunmaya hazır. Q60T 43 inç (599 £ / 429 $), 50 inç (699 £ / 649 $), 55 inç (899 £ / 699 $), 58 inç (999 £ / 799 $), 65 inç ( 1.299 £ / 999 $), 75 inç (1.999 £ / 1.599 $) veya 85 inç (2.299 £ / 2.599 $) boyutlar - bu yüzden kesinlikle sizin için ideal boyutta bir ekran olmalı? Tabii ki 43 inçten daha küçük gitmeniz gerekmedikçe.

Özellikler, özellikler ve işlevler söz konusu olduğunda, bu aralıkların hiçbirindeki ekran boyutlarının hiçbiri arasında fark yoktur. Ne kadar çok harcarsanız, o kadar büyük televizyon elde edersiniz - ancak daha küçük, daha uygun fiyatlı kardeşlerinin yapmadığı hiçbir şeyi yapmaz.


Panasonic HX800

Panasonic HX800'ün ince ve minimalist tasarımını seviyoruz.

(Resim kredisi: Panasonic)

Samsung Q60T vs Panasonic HX800: özellikler ve bağlanabilirlik

Q60T, Samsung’un en uygun fiyatlı QLED serisidir - bu, bir LCD panelin performansını iyileştirmek için nano parçacık kuantum nokta filtresi kullanan tescilli bir teknolojidir, ancak bu bizi burada endişelendirmez. Bilinmesi gereken en önemli şey, Samsung 4K HDR QLED TV'lerin son derece saygın olduğudur ve bu, bu teknolojinin bir kısmını evinize sokmanın en ucuz yoludur.

Samsung, herhangi bir TV'sinde Dolby Vision HDR'yi desteklemez, ancak diğer tüm HDR standartları (HLG, HDR10 ve HDR10 + dinamik meta verileri) dahildir. Bu biraz utanç verici çünkü Dolby Vision, HDRO10 + 'dan (doğrudan rakibi) daha yaygın olarak kullanılıyor ve orta sınıf TV'lerin parlaklığından en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olabilir, ancak buradaki kaybı bir anlaşma değil.

Dolby Atmos ses çubuğu (veya adil olmak gerekirse, herhangi bir ses çubuğu türü) ile kullanım için eARC uyumlu olanlar da dahil olmak üzere üç HDMI girişi vardır. HDMI soketleri 2.1 standardındadır, ancak ekranın 60Hz yenileme hızı, yeni nesil oyun konsollarının çalışabileceği 4K @ 120Hz ile uyumluluğa sahip olmadığı anlamına gelir. Yine de, kaybolan düşük girdi gecikmesi sayesinde bu iyi bir oyuncu seçimi. Birkaç USB soketi, uydu ve karasal TV için tunerler, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantı hikayesini tamamlıyor.

HX800, Panasonic’in 2020 LCD TV serilerinin hemen hemen ortasında yer alıyor. Samsung gibi, kenarları aydınlatılmış bir ekrandır, ancak Samsung'un aksine herhangi bir kuantum nokta teknolojisi içermez. Yine de, her bir HDR standardını (hem HDR10 + hem de Dolby Vision dinamik meta verileri dahil) birleştirerek bir şekilde geri dönüyor.

Üç HDMI girişi 2.0 standardındadır ve gelecekte yükseltmeyi planlamazlar, ancak yeni nesil oyuncular için kullanışlı olacak Otomatik Düşük Gecikme Modu uyumluluğunu içerirler (Panasonic'in olmasına rağmen etkileyici derecede düşük giriş gecikmesi gibi) Samsung kadar akıl almaz derecede hızlı yanıt vermiyor).

İki USB soketi, bir Freeview Play TV alıcısı, Wi-Fi ve itme / çekme Bluetooth bağlantısı Panasonic'i oldukça esnek bir cihaz haline getiriyor.

Panasonic HX800

Panasonic HX800, fiyatı karşılığında alabileceğiniz belki de en sinematik TV'dir.

(Resim kredisi: Panasonic)

Samsung Q60T vs Panasonic HX800: görüntü kalitesi

Bu TV'lerin her ikisi de, sevdiğiniz türden resimleri sunmak için onları ayarlamak söz konusu olduğunda oldukça basittir - resim performansı kontrollerini ayarlamak için saatler harcamaktan hoşlanıyorsanız veya sadece işini yapmasına izin vermek istiyorsanız.

Panasonic piyasadaki en parlak TV değil, ancak oldukça derin, ayrıntılı siyah tonları net, çeşitli beyazlarla dengeleme yeteneği, yine de kontrastların çarpıcı olduğu anlamına geliyor.

HX800, oldukça gür bir renk paletiyle çalışıyor ve birlikte çalışabileceği mağazanın en iyi 4K HDR materyalleri göz önüne alındığında, düzgün bir şekilde sinematik ve resimleri tamamen emebiliyor. Kenar aydınlatmalı konfigürasyona rağmen, Panasonic’in arka aydınlatması tek tiptir ve Akıllı Çerçeve Oluşturma seçeneklerini araştırmak için en azından biraz zaman ayırmaya hazır olduğunuz sürece güzel, pürüzsüz hareket elde edilebilir. Resim gürültüsü genellikle iyi kontrol edilir, kenarlar ikna edici bir şekilde çizilir ve cilt tonlarındaki ayrıntı seviyeleri de çok kabul edilebilir.

HX800 gibi, Samsung’un Q60T'si de kenardan aydınlatmalı bir paneldir ve HX800 gibi, Q60T de gerçekten çok siyah olsalar bile ayrıntılı siyah tonları yüklemekte sorun yaşamaz. Parlak, ayrıntılı beyaz tonlar ve biraz daha yüksek genel parlaklık sayesinde güçlü, yoğun kontrastlar da yapabilir - ancak bazı 21: 9 içeriği izlemek, görüntülerin üstündeki ve altındaki siyah çubukların köşelerinde hafif bir arka ışık bulanıklığı ortaya çıkarır.

Renkler de ikna edici: QLED paneli, bu ekranın yaklaşık% 92 renk gamı ​​kapsamına sahip olduğu anlamına geliyor ki bu etkileyici. Hareketle de iyi iş çıkarır ve en ince ton ve doku ayrıntılarını ortaya çıkarmak için gerçek bir kolaylığa sahiptir. Sadece en karmaşık, karmaşık desenler tüylerini karıştırabilir.

Büyük piksel sayılarını doldurmak için 4K altı içeriği yükseltmek söz konusu olduğunda her iki ekran da gerçek yetenekleri gösteriyor. Panasonic, görüntü gürültüsünü ortadan kaldırma ve ayrıntı düzeylerini yüksek tutma konusunda büyük olasılıkla üstünlük sağlarken, Samsung hareket söz konusu olduğunda onu gölgelendiriyor.

Samsung Q60T

Samsung Q60T, muhtemelen isteyeceğiniz ses çubuğu için mükemmel olan geniş ve oldukça uzun stantlara sahiptir.

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Q60T vs Panasonic HX800: ses kalitesi

Ses kalitesi söz konusu olduğunda, Samsung bir nevi geri dönüş. Eski düz ekranlar gibi, kulağa zayıf geliyor ve aynı zamanda hem belirsiz hem de zor olmayı başarıyor. 20 watt'lık güç bazen makul ölçüde cesur bir şeye dönüştürülebilir, ancak burada değil. Sesinizi Q60T’nin görüntülerinin kalitesiyle aynı hizaya getirmek istiyorsanız,ses çubuğu. Şiddetle düşünün.

Panasonic, Samsung ile aynı miktarda güce sahip ve stereo olarak düzenlenmiş. Ancak sonik sunumuna biraz şevk katmayı başarıyor ve Q60T'nin inatçı tiz gürültüsünden etkilenmiyor. Aslında HX800, oldukça zararsızdır - ki bu genellikle umduğunuz kadar çoktur.

Panasonic HX800

Panasonic HX800, ihtiyacınız olan hemen hemen her akış uygulamasına sahiptir.

(Resim kredisi: Panasonic)

Samsung Q60T vs Panasonic HX800: arayüz

Panasonic’in tescilli My Home Screen 5.0 kullanıcı arayüzü sağlam, mantıklı ve tamamen gözünüzün önünde kalkmıyor. Özelleştirmesi kolaydır ve değerli yakalama ve yayın hizmetlerinin çoğunu içerir (son zamanlarda oldukça gözden kaçmış gibi görünen Disney + olmasa da - bunu aşağıdakilerden biriyle ekleyebilirsiniz:en iyi medya yayıncıları, rağmen). Navigasyon, Panasonic'in yıllar önce mükemmelleştirdiği temelde aynı uzaktan kumandalı el cihazı ile veya şunlardan birine sahipsenizen iyi akıllı hoparlörleraynı ağ üzerinde HX800, Alexa veya Google Assistant ile de çalışacaktır.

Samsung’un Tizen tabanlı işletim sistemi, yaygın olarak piyasadaki en iyiler arasında kabul ediliyor ve Q60T'yi bir angarya olmaktan çok daha keyifli hale getiriyor. Temiz, sezgiseldir, ekranı zorlamaz ve özel gereksinimlerinize uyacak şekilde hassaslaştırılabilir. İki uzaktan kumandadan birini kullanarak (yeterli düğmesi olmayan zarif bir değnek, çok fazla olan bataklık standardı bir tıklama) veya ağa bağlı bir akıllı hoparlör aracılığıyla Alexa veya Google Assistant'ı kullanarak etrafında gezinin.

Panasonic HX800 ve Samsung Q60T

(Resim kredisi: Panasonic, Samsung)

Samsung Q60T vs Panasonic HX800: Karar

Bu iki aralığın ne kadar eşit eşleştiği göz önüne alındığında (en azından resim kalitesi, yapı ve geniş özellikler söz konusu olduğunda), pratikleri aklınıza en üst düzeye koyma hakkına sahipsiniz.

Samsung Q60T, 58 inçlik ekran boyutunun altında kullanışlı bir şekilde daha ucuzdur - kesinlikle, pozitif olarak 43 inç altı bir ekrana sahip olmanız gerekmedikçe, Dolby Vision HDR için çaresiz olmadığınız sürece daha iyi bir bahis. Kesinlikle 50 inçlik ilgili fiyatlar arasındaki 200 sterlinlik nominal fark, Samsung'u bariz bir seçim haline getiriyor. Ve 65 inçten daha büyük bir şey istiyorsanız (şanslı şey) o zaman bu tek atlı bir yarış.

Ancak aralıkların uygun şekilde örtüştüğü yerlerde, 58 inç ve 65 inçte, daha ayrıntılı bir bakış açısına sahip olmanız gerekir. Samsung daha parlak ve daha iyi bir işletim sistemine sahip. Panasonic, arka aydınlatmayı daha verimli bir şekilde kontrol eder, tüm HDR standartlarına sahiptir ve aniden kulak çınlaması geliştirmişsiniz gibi ses çıkarmaz.

Her ikisi de gür, sinematik görüntüler sağlayabilir ve içerik standardı ne kadar iyi olursa, onlara o kadar iyi görünürler. İlgilendiğimiz boyutlar olsaydı muhtemelen Panasonic'i alırdık - ancak Samsung'u tercih ederseniz, sizi bir parça bile suçlamazdık.

Panasonic HX800'de bugünün en iyi fiyatları, her boyutta Panasonic TX-40HX800 40 '4K ... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Panasonic TX-50HX800BZ 50 ... Panasonic TX-50HX800 Amazon £ 799 £ 649 GörüntüleTüm fiyatları görünPanasonic TX-58HX800 58 '4K ... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünPanasonic TX-65HX800 65 '4K ... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünHer boyutta en iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Q60T / Q65T'de bugünün en düşük fiyatları İndirimli Fiyat Samsung Qe43Q60T 43 İnç, ... Samsung Q60T QLED TV 43 'very.co.uk 799 £ 549 £ GörüntüleTüm fiyatları görünSamsung 2020 50 'Q60T QLED 4K ... Samsung QE50Q60T Amazon £ 615 GörüntüleTüm fiyatları görünSamsung 2020 55 'Q60T QLED 4K ... Samsung QE55Q60T Amazon £ 695 GörüntüleTüm fiyatları görünSamsung QE58Q60T 58 'Akıllı 4K ...Samsung QE58Q60TEbuyer779,99 Görünüm Tüm fiyatları görünSamsung QE65Q60T 65 'Ultra HD ...Samsung Q60T QLED TV (QN65Q60TAFXZA)Ebuyer859,98 £ Görünüm Tüm fiyatları görünSamsung 2020 75 'Q60T QLED 4K ... Samsung QE75Q60T Amazon £ 1,499 GörüntüleTüm fiyatları görün85 'SAMSUNG QE85Q60TAUXX ... Samsung QE85Q60T Currys PC World 1,999 TL GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz