Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Samsung Q8C incelemesi: 4K HDR QLED 55 inç, hala kavisli bir TV için özlem duyanlar için en iyi seçim

Samsung Q8C incelemesi: 4K HDR QLED 55 inç, hala kavisli bir TV için özlem duyanlar için en iyi seçim

Sinema havasına sahip bir 4K TV'nin peşindeyseniz, kavisli bir set sadece gişe bileti olabilir. Bu, Samsung'un uzun süredir savunduğu bir biçim faktörüdür. Bir bonus olarak, QE55Q8C, virajı yüksek performanslı bir QLED paneline yerleştirir. OLED ile karıştırılmaması gereken QLED, LED LCD TV'lerle gelişmiş renk doğruluğu ve açı dışı görüntüleme sunan Quantum Dot teknolojisinin bir varyasyonudur.


Samsung hala kavisli ekranlar satan tek büyük TV markası olabilir, ancak Q8C inkar edilemez bir şekilde baş döndürücü. Parlak bir izleme ortamında iyi görünecek bir televizyon istiyorsanız, zorunlu arka ışık parlaklığına da sahiptir.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Q9FN (QE55Q9FN) 4K QLED TV incelemesi: Samsung'un parlak QLED amiral gemisi onu parkın dışına atıyor

Samsung Q8C (QE55Q8C) incelemesi: Tasarım

Samsung QE55Q8C incelemesi

Şık ve çağdaş, bu setin kıyafet anlayışını özetliyor. Siyah ve gümüş çerçeve şıktır, orta ayaklık ise son derece pratiktir. Bitirme kalitesi yüksektir; arka panel bile metalik bir görünüme sahiptir.


Bağlantı, Samsung’un ayrı One Connect bağlantı kutusuna yüklenir. Bu, dört HDMI, üçlü USB ve bir Ethernet bağlantısı barındırır. One Connect kutusu, AV'yi tek bir kabloyla TV'ye yönlendirir ve bu da her şeyin güzel ve düzenli olmasını sağlar. Yine de setin kendi güç kablosuna ihtiyacı var.

Elbette Q8C'nin tasarımında ele alınması gereken en önemli şey şekli. Yumuşak kıvrımı ile zaman zaman bazı tuhaf yansımalar elde edersiniz, ancak kesinlikle çarpıcıdır. Ya kıvrımlı televizyonları seviyorsun ya da sevmiyorsun, bu yüzden bunu sana bırakıyorum. Muhtemelen başka kavisli televizyonların olmamasının bir nedeni vardır.Pingtwitter'ün favori TV listesi, rağmen…


Samsung Q8C: ürün yelpazesi

Samsung QE55Q8C, Samsung’un Q7F ve Q9F serileri arasında konumlandırılmıştır ve 55, 65 ve 75 inç ekran boyutlarında gelir. Sırasıyla tam isimleri şöyledir:Samsung QE65Q8CveSamsung QE75Q8C.


Samsung QE55Q8C 4K HDR QLED: Performans

Samsung QE55Q8C

Çeşitli işlevsel özelliklerine rağmen, Q8C'nin temel cazibesi QLED panel teknolojisi olmaya devam ediyor. Kuantum Nokta filtrelemede bir süredir var olan bir iyileştirme, en önemli cazibesi, geniş, derin renk ve yüksek parlaklık sunmasıdır.

HDR desteği, günlük HDR10'u ve yayın HLG HDR'yi kapsar. Ekran ayrıca, Dolby Vision'a rakip olan dinamik meta veri standardı HDR10 + ile uyumludur. HDR10 + 'nın içerik tedarikçilerinde geniş bir ilgi görüp görmeyeceği (açık bir standart olduğundan beklentiler yüksek) göreceğiz. DolbyVision desteği olmadığı için öyle olmasını umalım.

Standart görüntü ön ayarı, çoğu içerik için izleme modumuzdur. Denge ve derinliği korurken yüksek bir ortalama görüntü seviyesi sunar.


Setin doğal parlaklığı, parlak aydınlatılmış alanlarda kendine gelir. Renk ve kontrastı gerçekten kesiyor. Q8C, gündüz izleme için özel olarak üretilmiştir.

Normal SDR (Standart Dinamik Aralık) içeriği için, HDR + olarak adlandırılan bir üst ölçek modu vardır. Bu, parlaklığı ve renk canlılığını artırır, ancak bazıları nihai sonucun aşırı yıpranmış ve aşırı doygun olduğunu düşünebilir. Sonuçta bu bir zevk meselesi. Orijinal HDR kaynaklarıyla en yüksek parlaklık çok yüksektir - 1500 nitin yukarısı.

Kavisli ekran kare açılı ve doğrudan, yakın görüntülemeyi tercih eder. Eğri, tuhaf yansımalar yaratabilir ve eksen dışında bakıldığında ekrandaki EPG'lerle riskli görünme eğilimindedir.

Özel bir ayar, hareket işlemede ince ayar yapmaya yardımcı olmak için titreme ve bulanıklığı ayrı ayrı ayarlar. İkisini de düşük tutun, hızlı hareket eden sporlar için kabul edilebilir bir performans elde edin. Görüntü enterpolasyonundan elde ettiğiniz pembe dizi efektini beğenmezseniz, hareket işleme kapatılmalıdır.

Ses provizyonu gayet iyi, ancak alıcıların nihayetinde bu seti uyumlu bir Samsung kavisli ses çubuğu ile ortak olmak isteyebileceğinden şüpheleniyoruz.

Samsung QE55Q8C: Özellikler

Samsung Q8C 55 inç

Akıllı işlevsellik, sınıfının lideri olmasa da iyidir. Samsung’un Eden arayüzünde gezinmek kolaydır ve BBC iPlayer, ITV Player, All 4 ve My5 dahil bir dizi yakalama hizmetini destekler. Bu simge tabanlı arayüz, kullanıcıların Ana ekranda hangi uygulamaların ve kaynakların görüneceğini özelleştirmesine olanak tanır.

Tüm önemli üçüncü taraf akış hizmetleri yerleşiktir ve hem Netflix hem de Amazon Prime Video, 4K ve HDR akışlarını destekler. Bununla birlikte, piyasadaki rakip 4K TV'lerde her yerde yaygın hale gelen Freeview Play için destek yoktur. Samsung'un Freeview Play'i engellemeye devam etmesi hayal kırıklığı yaratıyor (şu anda bu bağlantılı ücretsiz TV güncellemesine karşı çıkan tek büyük TV markasıdır), ancak en azından tüm ana TV yakalama oyuncuları sağlanmıştır.

Q8C, iki uzaktan kumanda, ses entegrasyonlu bir Bluetooth zapper ve normal çubuk ile birlikte gelir. TV, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısını destekler. Çevrimiçi olduktan sonra, ağa bağlı DLNA cihazlarıyla uyumludur ve NAS ve USB cihazlarındaki dosyaları oynatır. Ayrıca setin ayarlayıcısından bir USB sabit sürücüye zaman kaydırabilirsiniz.

Hisense 55 inç U7A: Karar

Bu Q8C şu anda yaklaşık 1.299 £ fiyatla satılıyor ve bu da 1.699 £ lansman fiyatında önemli bir tasarruf sağlıyor. Daha ucuza satılan 55 inç düz ekran UHD modelleri varken, bunlar Samsung’un QLED teknolojisinin etkisine veya HDR parçalarına sahip olmama eğilimindedir. Değerli bir satın alma.

Üç onay kutunuz (1) QLED, (2) HDR ve (3) kavisliyse, Samsung QE55Q8C kolay bir öneridir. Bunun yanı sıra, özellikle gündüz ve aydınlık oda izleme için uygun olan üstün bir 4K HDR LED TV'dir.