Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Samsung Q950TS incelemesi: bir 8K şaheseri ve gezegendeki en iyi yeni TV

Samsung Q950TS incelemesi: bir 8K şaheseri ve gezegendeki en iyi yeni TV

Samsung'un en yeni amiral gemisi TV'sine derinlemesine bakışımız olan Pingtwitter'ün Samsung Q950TS incelemesine hoş geldiniz - Samsung'un 8K QLED ekran teknolojisinin başarabileceklerini gösteren bir gösteri ve 2020 Pingtwitter Ödülleri'nde prestijli En İyi TV ödülünü kazandı. 75 inçlik model olan Samsung QE75Q950TS'yi test etmesine rağmen, Birleşik Krallık'ta 65 inç ve 85 inç sürümleri de alabilirsiniz.

Q950TS, Samsung'un istediğinizi bilmediğiniz bir şeyi size satmaya yönelik en son girişimi. 8K hala dünyadaki yerini bulmak için mücadele ediyor - 33 milyon piksel ayrıntı fikri (4K'nın aniden çok küçük olan 8 milyon pikseline kıyasla) kesinlikle cazip geliyor, ancak izlenebilecek 8K içerik yığını yok. ve hızla sel gelmesi olası değildir.

• Theen iyi 8K TV'lerve teknoloji açıkladı
• The
en iyi televizyonlarher türden

Ancak Samsung, içeriğin ekranınız için tam olarak doğru format olmasına o kadar bağımlı olmayan bir dünya görüyor. Aslında 8K'yı yayıncılar ve akış hizmetleri için en kısa sürede varsayılan çözünürlük haline getirmeye yardımcı olmaya çalışırken, aynı zamanda 8K TV'lerini satın alabileceğiniz en iyi 4K TV'ler haline getirmeyi hedefliyor.


Yapay zeka tabanlı yükseltme teknolojisi, Netflix, Amazon Prime Video Disney + ve izlediğiniz diğer her şeyin, en iyi 4K TV'lerin bile yönetebileceğinden çok daha iyi - daha ayrıntılı ve daha gerçekçi - görünmesini amaçlamaktadır.

Bu muhtemelen doğru olabilir mi?


Samsung Q950TS incelemesi

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Q950TS incelemesi: Fiyat ve özellikler

Q950TS, Samsung’un 2020 yılı için amiral gemisi 8K QLED serisidir. İngiltere'de 65 inç ve 85 inç ekran boyutlarının yanı sıra burada test ettiğimiz 7,999 £ 75 inç varyantı mevcuttur. 65 inçlik versiyonun fiyatı sadece 5,999 sterline mal olurken, 85 inçlik büyük ekran 11,999 sterline sizinki.


• Samsung 65Q950TS'yi 5.999 £ karşılığında Currys'den satın alın
Samsung 65Q950TS'yi Appliances Direct'ten 5,999 £ karşılığında satın alın
• Samsung 85Q950TS'yi Currys'den 11.999 £ karşılığında satın alın
Samsung 85Q950TS'yi Appliances Direct'ten 11.999 £ karşılığında satın alın

ABD'de, bu özel modelin yalnızca 85 inçlik versiyonu 12.999 dolara satışa sunulacak. Bununla birlikte, ABD bu TV'nin Q900TS adı verilen diğer boyutlarda farklı bir versiyonunu alacak - birazdan nasıl farklı olduklarını inceleyeceğiz, ancak görüntü kalitesi ve içindeki teknoloji tamamen aynı, önemli olan . Q900TS, 5.499 $ için 65 inç, 7.499 $ için 75 inç veya 9.999 $ için 85 inç olarak geliyor.

• Samsung 65Q900TS'yi Best Buy'dan 5.499 $ karşılığında satın alın
• Samsung 75Q900TS'yi Best Buy'dan 7.499 $ 'a satın alın
• Samsung 85Q900TS'yi Best Buy'dan 9.999 $ karşılığında satın alın

Özelliklere gelince, 75Q950TS, küresel bir markanın amiral gemisi bir TV'sini beklediğiniz kadar dolu.


Açıkçası, muazzam bir çözünürlük var - sonuçta bilgi güçtür ve TV'niz ne kadar çok piksel paketliyorsa, ayrıntı, doğruluk, hassasiyet ve diğer tüm kritik resim yapma disiplinleri potansiyeli o kadar büyük olur.

Sonra bağlantı var. Elbette Samsung'da çift bantlı Wi-Fi var ve fiziksel bağlantılar olduğu sürece dört HDMI girişine (biri HDMI 2.1 uyumlu), üç USB soketine, RF ve uydu TV antenine bakıyorsunuz. direkler, bir ethernet girişi ve bir dijital optik çıkış. Onları özellikle sevindiren ve rahat ettiren şey, Samsung'un onları televizyondan çıkarmış olması.

Güç de dahil olmak üzere tüm bağlantı ve ilgili donanım, tek, ince bir göbek kablosu kullanarak ekrana bağlanan One Connect adlı oldukça büyük bir kutuya yerleştirilmiştir. Bu nedenle 75Q950TS'nin duvara montajı daha az sorunludur ve bir kez oraya çıktığında, bahsetmek istediğiniz diğer büyük TV'lerden daha az dağınık görünür.

Bu, Birleşik Krallık ve ABD dahil bazı bölgelerde satışa sunulacak olan Q900TS varyant versiyonuna geldiğimiz yer. Görüntü kalitesi ve işleme için tamamen aynıdır, ancak harici One Connect kutusunu içermez - bunun yerine, diğer birçok sette olduğu gibi tüm bağlantı noktaları TV üzerindedir. Bu, TV'yi biraz daha kalın hale getiriyor, ancak yukarıdaki ABD sürümlerinden de gördüğünüz gibi daha ucuz olacak - perakendecilerin 75 inçlik sürüm için 6,999 sterlin ve 65 inç sürüm için 4,999 sterlin listelediğini gördük.

• Samsung 65Q900TS'yi 4.999 £ karşılığında Currys'den satın alın
• Samsung 65Q900TS'yi Appliances Direct'ten 4.999 £ karşılığında satın alın
• Samsung 75Q900TS'yi 6.999 £ karşılığında Currys'den satın alın
• Samsung 75Q900TS'yi 6.999 £ karşılığında Appliances Direct'ten satın alın

Her bir HDR standart çubuğu Dolby Vision burada karşılanır ve Samsung'un 480 bölgeli tam dizi arkadan aydınlatmasının her birini ayrı bir seviyeye kadar kontrol etme yeteneği, Q950TS'nin derin, parlak siyah tonlar ve parlak, en iyi şansı olduğu anlamına gelir. aynı sahneyi paylaşsalar bile temiz beyazlar.

Sese gelince, Samsung, 2019 8K TV'lerinin ses kalitesiyle ilgili eleştirileri ele almak için oldukça kararlı adımlar attı. Burada & lsquo; Object Motion Tracking + 'adı verilen bir şey konuşlandırıldı - temelde, kabaca bir 4.2.2 yapılandırmasında düzenlenmiş sekiz hoparlör sürücüsünden oluşan bir dizidir. Bu, ekranın alt kısmına yakın yerleştirilmiş iki orta seviye sürücü ve iki düşük frekanslı sürücü, üstte birkaç orta seviye sürücü ve yaklaşık yarı yolda ekranın her iki yanında bir yüksek frekanslı sürücüdür.

Bu düzenleme ile Samsung, genellikle düz ekran TV'lerle ilişkilendirilenden daha büyük bir ses sunumu sunmayı ve aynı zamanda ekrandaki hareketin bir dereceye kadar ses takibini sunmayı amaçlamaktadır.

(Elbette, cebinde delik açan bir TV için £ 8K olan herkesin, bu görüntüleri adaletli bir şekilde yapması için bir ses sistemi için bütçe ayırması gerekir - ancak Samsung yine de çabaları için takdir edilmeli.)

Samsung Q950TS incelemesi

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Q950TS incelemesi: Görüntü performansı

Daha önce de belirtildiği gibi, yerel 8K içeriği yalnızca yokluğu ile göze çarpıyor. Dolayısıyla, bu inceleme TV'sinin USB'ye monte edilmiş birkaç dakikalık 8K malzemesinin görünüşüyle ​​birlikte gelmesiçarpıcıDetay seviyelerinde, zıtlıkların gücü ve zahmetsizce kontrol edilen hareket, açıkçası, ne burada ne de orada.

75Q950TS'nin yapması gereken şey, 4K ve Full HD içeriği, 7,999 £ fiyat etiketini makul gösterecek bir standart türüne yükseltmektir.

Ne mutlu ki, Samsung olağanüstü yetenekli bir geliştiriciyi kanıtladı. Netflix'ten, Amazon Prime Video'dan veya Ultra HD Blu-ray oynatıcıdan 4K içerik beslemeniz önemli değil, kesinlikle içeriğin potansiyelini en üst düzeye çıkarır.

Bu olağanüstü güç gösterisinin çoğu, Samsung'un yapay zeka ve makine öğrenimi ile yaptığı işe bağlı. Q950TS'nin işlemesi, göstermesi istenen resimlere karşı çapraz referans verebildiği devasa bir görüntü veritabanı üzerinde eğitildi - bu, yükseltmeyi daha doğru ve ikna edici hale getiriyor ve ayrıca TV'nin ilgili bilgilerini sürekli olarak oluşturuyor. Tek başına teknolojik düzeyde, son derece etkileyici.

Ekranın ölçeklendirilmesindeki bu sürekli artan iyileştirme, arka aydınlatmanın kalitesiyle tamamlanıyor. Tam dizili bir ekran olduğundan, piksellerinin arkasında sadece kenarlardan ziyade ekranın tamamı boyunca aydınlatma olduğu için (bazıları daha az yetenekli ve daha ucuz olan ekranlar açıldığında), Samsung geldiğinde gerçek el becerisi sergileyebilir ürettiği resimlerin ışığına ve gölgesine.

Görüntünün o kısmındaki siyahların gerçekten siyah görünmesini sağlamak için arka ışığı kısabileceği 480 ayrı bölge vardır. O birçokKarartma bölgelerinin sayısı ve her birini ayrı ayrı kontrol edebilmek dikkat çekicidir.

Samsung Q950TS incelemesi

(Resim kredisi: Samsung)

O halde izleyici için anlamı, ekranın herhangi bir OLED TV'nin elde edebileceğinin çok ötesinde yoğun tepe parlaklık seviyeleri oluşturabilmesidir; beyaz tonları parlak, temiz ve ayrıntılı tutarken ağartmadan kaçınılır.

Siyah tonların derin ve parlak olduğu, ancak nüans ve ayrıntılarla canlı olduğu anlamına gelir. Ve bu, 75Q950TS'nin siyahlar ve beyazlar aynı ekranı paylaşırken bile bunu yapabileceği anlamına geliyor. Ekrandan gelen tatmin edici bir yansıtma eksikliğinin yanı sıra mükemmel eksen dışı görüntüleme kalitesinin yanı sıra, Samsung'un baştan itibaren başarılı göründüğü anlamına gelir.

Q950TS, fotoğraf yapımının diğer her alanında da etkileyici. Oldukça geniş bir renk paleti sağlayabilir, bu nedenle hiçbir gölge nüansı ondan kaçmak için çok iyi değildir. Cilt tonlarına ve dokulara güvenle hizmet ederek en içkili veya en sert cildi bile inandırıcı kılar.

Ekrandaki hareketi (herhangi bir yönde) alarm olmadan izleyerek, hem hızlı hem de yavaş hareketleri tam bir yetki ile yönetir. Ve aynı zamanda makul alan derinliği yaratır, bu nedenle büyük panoramik sahneler inandırıcı olacak kadar derin.

Kenarlar düzgün bir şekilde çizilir ve resim gürültüsü mutlak minimumda tutulur. 75Q950TS'nin yalnızca kırılmamış, tek tip renk görüntüleri - örneğin büyük bir Arizona gökyüzü veya bir futbol sahası, yükseltme motorunun küçük kusurlarla ne kadar çalıştığını ihanet edebilir.

BBC iPlayer veya 1920x1080 Blu-ray disk aracılığıyla bazı bataklık standardı Full HD kalitesine geçin ve Samsung, bir şey olursa daha da etkileyici. 4K malzemede olduğu gibi, doğal olarak yeterince kanıtta mutlak bir güven yoktur - kenarlar parlayabilir, yavaş kaydırma hareketi biraz kesinlikten yoksundur ve resim gürültüsü bir söylentiden hafif ama kesin bir gerçeğe yükselir.

Ancak şunu bir düşünün: 75Q950TS, 2 milyon piksel değerinin biraz üzerinde bilgi alıyor ve bunları 33 milyon pikselin üzerinde bir resme dönüştürüyor. Unutmayın ki bu görüntülerdeki hafif yumuşaklık ve göreceli ayrıntı eksikliği önemsizdir.

Samsung Q950TS

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Q950TS incelemesi: ses kalitesi

Bu, görüntü kalitesi kadar toplam başarıya sahip bir alan değildir. Hiç şüphe yok ki 75Q950TS, düz ekran TV normundan daha büyük, daha geniş ve daha ayrılmış ses veriyor - ve biraz belirsiz de olsa sesin ekran etrafındaki hareketi takip ettiğini söylemek de aynı derecede doğrudur.

Ancak Samsung'un sesiyle ilgili en bariz şey, rahatsızlık verecek kadar sert, düz ve parlak olmasıdır. Bu tavizsiz ses imzası, eşlik ettiği görüntülerin lükslüğüne hayal etmesi mümkün olduğu kadar uygunsuz.

Daha önce de söylediğimiz gibi, bir TV için bu kadar bütçe ayıranların ayrı bir hoparlör sistemi için para bulamayacağından şüpheliyiz, bu nedenle sonuçta TV'yi aldığınız şeyi etkilememelidir, ancak bu, evet, siz birini satın almalısınızen iyi ses çubuklarıveya tam bir surround ses veya Dolby Atmos sistemi.

Samsung Q950TS incelemesi

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Q950TS: tasarım ve kullanılabilirlik

Q950TS'nin tasarımı birkaç nedenden dolayı dikkat çekicidir. Tabii ki, herkesin pahalı yeni TV'lerinden istediği tek şey, barındırabileceği kadar ekran ve başka hiçbir şeyden çok az şey - ve Samsung bunu sağlıyor.

Çerçevesi şaşırtıcı derecede kısa 2 mm genişliğindedir, yani ekrandan uygun bir mesafede oturduğunuzda - tüm amaç ve amaçlara göre - görünmezdir.

Ve şasinin derinliği neredeyse aynı derecede dikkat çekicidir. Samsung’un QLED teknolojisi arkadan aydınlatma gerektirdiğinden, gasp etmek istediği OLED alternatifleri kadar göze çarpacak kadar ince olmayacak.

• OLED vs QLED: açıklanan teknolojiler

Ancak Samsung, elektrik gubbinlerinin çoğunu çerçeveden çıkarıp yerine One Connect kutusuna koyduğu için, burada OLED tarzı çıkıntı veya ekstrüzyon yok. Bunun yerine 75Q950TS, kasasının tamamında tutarlı bir 15 mm derinliğe sahiptir. Yani telefon ince olmasa da dizüstü bilgisayardan daha incedir. Bu ölçekte neredeyse aynı olan şey.

Kontrol, yalnızca gerekli olduğu kadar çok düğme içeren küçük, ağır bir uzaktan kumanda ile sağlanır. Elinde lüks hissettiriyor ve Samsung bir şekilde düğme basışlarını pahalı hissettirmeyi başardı, bu kolay bir başarı değil. Ayrıca Q950TS'yi, ardışık düzen içinde Google Asistan ile Amazon Alexa ses kontrolünü kullanarak çalıştırmak da mümkündür.

Ekranı nasıl çalıştırmayı seçerseniz seçin, yine de, tüm TV dünyasında en hoş kullanıcı arayüzlerinden birine erişiyor olacaksınız. Samsung’un Tizen tabanlı işletim sisteminin arka plan rengi 2020 için beyazdan soluk maviye değiştirildi, ancak diğer her açıdan Samsung kazanan bir formülü çok yalnız bıraktı.

Bu işletim sistemi mantıklı, hızlı, sezgisel, mantıklı bir şekilde tasarlanmış ve özelleştirmesi kolaydır - ve her bir değerli yakalama TV / akış hizmeti uygulaması (AirPlay 2 ve Disney + ile Apple TV'ye kadar ve dahil) ve daha az yüksek profilli alternatiflerin tümü.

Samsung Q950TS incelemesi

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung Q950TS incelemesi: nihai karar

Hiç şüphe yok ki Samsung Q950TS niş bir seçimdir. Delice pahalıdır ve herhangi bir ana akım yayın veya yayın standardını fazlasıyla aşmaktadır.

Yine de 75Q950TS, kendisi için ikna edici bir durum oluşturuyor: Büyük, ancak olağan büyük TV standartlarına göre gizli ve 4K içeriğin, amiral gemisi 4K TV'lerin çoğunun yönetebileceğinden daha iyi görünmesini sağlıyor. Şu anda gezegendeki en iyi 4K TV - 8K TV olmak da neredeyse bir bonus. Bu, TV sanatının mevcut durumunun bir göstergesidir.

Samsung Q950TS incelemesi: alternatif seçenekler

Samsung Q90R
HDR'ye ve bu setin inanılmaz kontrast performansına yakın bir şey istiyorsanız, ancak 4K ile, Samsung Q90R'yi yürekten tavsiye ederiz - ancak bunun geçen yılın modeli olduğunu unutmayın, bu nedenle işlem biraz daha az gelişmiş ( 8K olmadığı için pek sorun değil) ve aynı zamanda çok daha uzun süre ortalıkta olmayacak! Q90R'nin 2020 versiyonu geliyor (Q90T olarak adlandırılıyor), ancak aslında 2019 modeli kadar yüksek spesifikasyonlara sahip değil, bu yüzden sesini seviyorsanız, gecikmeyin!

• Beş yıldızlı Samsung Q90R incelememizin tamamını okuyun

Samsung Q90R'de tüm ekran boyutlarında bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat Samsung - 65 'Class Q90T ... Samsung QE65Q90R Best Buy $ 2.499.99 $ 1.899.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Samsung Q800T
Samsung bu yıl ikinci bir 8K TV'yi tanıtacak - Q800T aynı işleme ve akıllı platforma ve bu renkli ve ayrıntılı 8K QLED panele sahip, ancak arka ışık daha az parlak ve daha az karartma bölgesine sahip. Hala çok üst düzey bir şey, ancak HDR performansı için Q950TS kadar üst düzey. Ancak yine de 4K'dan daha iyi bir yükseltme elde edeceksiniz, bu nedenle daha büyük ama biraz daha az para kazanmak istiyorsanız, gerçekten güçlü bir seçenek.

• Currys'den 65 inç Samsung 65Q800T'yi 3.999 £ karşılığında satın alın
• Currys'den 75 inç Samsung 75Q800T'yi 5,499 £ karşılığında satın alın
• Currys'den 82 inç Samsung 82Q800T'yi 6,999 £ karşılığında satın alın
• 65 inç Samsung 65Q800T'yi Best Buy'dan 3.499 dolara satın alın
• 75 inç Samsung 75Q800T'yi Best Buy'dan 4.999 dolara satın alın
• 82 inç Samsung 82Q800T'yi Best Buy'dan 6,999 dolara satın alın

Samsung Q800T'de her boyutta bugünün en iyi fiyatları Samsung QN82Q800T 82 'Q800T ... Samsung Q800T 82' Crutchfield $ 4.497,99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz