Close
 • Ana
 • /
 • Özellik
 • /
 • Samsung QN900A vs Samsung Q950TS: iki adet 8K TV amiral gemisi, peki 2021 için ne değişti?

Samsung QN900A vs Samsung Q950TS: iki adet 8K TV amiral gemisi, peki 2021 için ne değişti?

Alabileceğiniz en şaşırtıcı TV görüntülerini arıyorsanız, Samsung'un 8K TV'leri listenizin başında olmalıdır. Samsung QN900A şimdiye kadarki en gelişmiş LCD TV'dir ve 2021 için yepyeni bir modeldir. Samsung Q950TS, 2020'deki eşdeğer modeldir ve inanılmaz derecede etkileyicidir ve piyasaya sürüldüğü zamanki maliyetine kıyasla fiyatı oldukça düşüktür.

Her ikisi de harika kalite sunar ve neredeyse tek başınaen iyi 8K TV'ler8K içerik olmadığında bile satın almaya değer. Büyük çözünürlük onları aralarında yaparen iyi 80+ inç TV'ler, ancak daha küçük boyutlarda eşit derecede muhteşemler.

Samsung Q950TS listemizin zirvesinde yer aldı.en iyi televizyonlarGeçen yıl indiğinde her türden ve QN900A, kısmen ona güç veren yeni nesil bir panel sayesinde kesinlikle aynı şeyi yapmayı hedefliyor.

Şimdi satın almayı düşünüyorsanız, setler arasındaki farkların ne olduğunu ve 2021 son teknoloji TV yerine geçen yılın modelini satın alarak tasarruf etmenin daha iyi olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Öyleyse nasıl karşılaştırdıklarına bir göz atalım - ve biz de tam olarak sahip olduğumuzu unutmayın.Samsung Q950TS incelemesi.


Samsung Neo QLED Mini LED TV

Neo QLED Samsung QN900A – göz alıcı.


(Resim kredisi: Samsung)

Samsung QN900A ve Samsung Q950TS: Fiyat ve çıkış tarihi

Samsung QN900A yepyeni – resmi olarak Nisan/Mayıs 2021'de piyasaya sürüldü (bölgeye bağlı olarak). Samsung Q950TS, bir yıl önce, 2020 baharında piyasaya sürüldü.

Amiral gemileri olarak her ikisi de TV yelpazesinin en üst noktasında yer alıyor, ancak aralarında hala büyük bir fark var… ve garip bir şekilde, bu fark her iki yönde de geçerli.


Daha eski olan Samsung Q950TS, piyasaya sunulduğundan bu yana fiyatı önemli ölçüde düştü. Artık 65 inç sürümünü 2.499 £ karşılığında, 75 inç sürümünü 3.999 £ karşılığında veya 85 inç sürümünü 5.999 £/9.999 $ karşılığında alabilirsiniz.

(Q950TS yalnızca ABD'de 85 inç olarak mevcuttu, ancak çok benzer - ancak biraz daha ucuz - Q900T daha fazla boyutta mevcuttu.)

Samsung QN900A'nın lansman fiyatlarıfazlaİngiltere'de daha yüksek. 65 inçlik versiyonun fiyatı 5.999 Sterlin/4.999 Dolar/7.579 Dolar, 75 inçlik versiyonun fiyatı 7.999 Sterlin/6.999 Dolar/ 10.499 Dolar ve 85 inçlik versiyonun fiyatı 11.999 Sterlin/8.999 Dolar/13.999 AU Dolar.

Ancak, ABD'de bu, yeni modeli 85 inçlik eşdeğer boyuttaki eski modele kıyasla çok büyük bir pazarlık haline getiriyor!


Her boyutta Samsung QE65Q950TS için bugünün en iyi fırsatları Samsung 2020 75' Q950TS... Samsung QE75Q950TS Samsung İngiltere 3.499 £ GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
 • Samsung ABD'de Samsung QN900A modellerine göz atın
 • Samsung Türkiye'deki Samsung QN900A modellerine göz atın
 • Samsung QN900A modellerine Samsung Türkiye'de göz atın

Samsung Q950TS

Samsung Q950TS, özellikle daha büyük boyutlarıyla hala dünyanın en iyi görünen TV'lerinden biri.

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung QN900A ve Samsung Q950TS: Ekran

Samsung QN900A, Samsung'un yıllardır kullandığı QLED teknolojisini yeni mini LED aydınlatma ile birleştiren yeni nesil Neo QLED görüntü teknolojisini kullanıyor. Mini-LED aydınlatma, kelimenin tam anlamıyla, arka ışıktaki LED'lerin daha küçük olduğu (Samsung'a göre 40 kat) anlamına gelir; bu, daha ince bir katmanda daha fazlasına sahip olmanın mümkün olduğu anlamına gelir.

Daha ince katman ekranın inceliğini koruyor, ancak daha fazlasına sahip olmak harika çünkü bu, kontrastı kontrol etmek için potansiyel olarak daha fazla karartma alanına sahip olabileceğiniz anlamına geliyor. Karartma bölgeleri, karanlık alanların gri yerine gerçekten karanlık görünmesi için TV'nin belirli alanlarda arka ışığı tam anlamıyla kısabildiği zamandır (çünkü yine de arka ışık siyah piksellerin arasından parlamaya çalışır).

Daha fazla karartma bölgesine sahip olmak, bölgelerin kendilerinin daha küçük olduğu anlamına gelir; bu da, bu karartma efektinde daha fazla hassasiyet ve daha az 'çiçeklenme' (arka ışığın ekranın daha açık alanlarından karanlık alanlara yayılması ve siyahların düzensiz görünmesine neden olur) anlamına gelir. ).

Karartma alanlarının tam sayısı boyuta göre değişebilir, ancak QN900A'nın daha büyük boyutlarında yaklaşık 2.000 karartma alanı varken Q950TS'de 480 karartma alanı var gibi görünüyor. Bu, ince aydınlatma için ne tür bir hassasiyet sunulduğundan büyük bir farktır. kontrol ve bu, QN900A'nın son derece yakın olduğu anlamına gelir.en iyi OLED TV'lerelde edebilirsiniz.

Samsung Q950TS, diğer herhangi bir LCD TV ile karşılaştırıldığında kontrast kontrolü açısından gerçekten etkileyici – ancak yeni teknoloji, gerçek görüntü kalitesi meraklıları için onu bir adım öteye taşıyor (ve bu TV'ler tam olarak bunun için var).

Ancak Samsung Q950TS için iyi haber, her iki TV'nin de aynı parlaklık seviyelerini sunmasıdır. Her ikisi de teorik olarak 4000 nit'te zirve yapabilir, bu da MUHTEŞEM ve büyük ölçüde gereksizdir. Bununla birlikte, bu yalnızca belirli modlarda geçerlidir – gerçekçi olarak, gerçekten göz kamaştırmak için yeterince parlak olan ve çözünürlükle birleştirildiğinde sahnelerin şaşırtıcı derecede gerçekçi görünmesini sağlayabilen 2000 nitlik HDR tepe parlaklığına daha çok benziyorsunuz.

O halde biraz da 8K çözünürlükten bahsedelim. Her iki set de Samsung'un gelişmiş AI yükseltme teknolojisini içeriyor, ancak QN900A'lar doğal olarak Q950TS'de aldığınızdan biraz daha gelişmiş. Ancak her ikisi de yüksek kaliteli 4K video çekme ve 'gerçek' 8K video kadar iyi görünmese bile, şimdiye kadar gördüğünüzden daha keskin ve daha iyi görünmesini sağlama yeteneğine sahiptir.

Şu anda, 8K TV'nin ana fikri, şimdiye kadar gördüğünüz en iyi 4K TV olabileceği ve bu setlerin her ikisinin de bu vaadi yerine getirmesidir.

Samsung Neo QLED

Bu TV'lerin her ikisi de şaşırtıcı derecede incedir ve OLED TV'lerin aksine, tüm gövde kalem kadar incedir, çünkü devreler başka bir yerdedir.

(Resim kredisi: Samsung )

Samsung QN900A vs Samsung Q950TS: Tasarım ve özellikler

Her iki TV de tüm yol boyunca yalnızca 0,6 inç/15 mm kalınlığında duruyor ve neredeyse aynı Infinity ekranlarına sahip, yani üç taraftaki çerçeve o kadar ince ki, alt kısmında biraz daha kalın bir çeneyle (ancak yalnızca milimetre olarak) etkili bir şekilde görünmez. ). Her ikisi de stand olarak tek bir merkezi ayak kullanır veya duvara monte edilebilir. Etkili bir şekilde aynı görünüyorlar - son derece şık, son derece fütüristik.

Her iki TV de bağlantılar için ana gövdeden ayrı bir birim olan (TV'yi çok ince tutmaya yardımcı olan) Samsung'un One Connect kutusunu kullanır. Tüm işleme ve bağlantı noktalarını içerir ve yalnızca tek bir ince kablo kullanarak ekrana bağlanır. Bu, TV sehpanızı temiz ve düzenli tutarak veya duvara montajı daha da kolaylaştırarak One Connect kutusunu gizleyebileceğiniz anlamına gelir.

Samsung Q950TS'de iki tane varHDMI 2.1bağlantı noktaları ve iki HDMI 2.0 bağlantı noktası. QN900A'da dört adet HDMI 2.1 bağlantı noktası vardır, bu nedenle konu geleceğe yönelik olduğunda biraz güçlüdür, ancak aşırı derecede sert bir oyuncu değilseniz, bunun bir anlaşma kırıcı olduğunu düşünmeyiz.

Oyun konuşmacısı, her iki ekranın da son derece düşük gecikme süreleri vardır, ancak yalnızca QN900A, siz oynarken ekranın ne yaptığını tam olarak özelleştirmenize yardımcı olan ve önemli bağlantı bilgilerini gösteren harika bir özellik olan Samsung'un yeni Oyun Çubuğu'nu içerir.

Her iki ekran da HDR10+, HLG ve HDR10 HDR biçimlerini destekliyor, ancak ne yazık ki ikisi de Dolby Vision'ı desteklemiyor. (Hiçbir Samsung TV yapmaz.)

Dolby Atmos sesini de desteklemiyorlar, ancakses çubuklarıveya AV alıcıları.

Samsung'un Tizen akıllı TV sistemi, her iki set için de yazılım sağlıyor ve bu, kapsamlı akış uygulaması desteği ve kullanılabilirlik için harika - açık ve anlaşılır.

QN900A, pil gerektirmemesi gereken yeni bir güneş enerjili uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

Samsung Q950TS

Bu TV'lerin her ikisinde de büyük, yönlü 3D ses oluşturmak için kenarlarda hoparlörler bulunur.

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung QN900A ve Samsung Q950TS: Hoparlörler

Bu TV'lerin her ikisi de Samsung'un Nesne İzleme Ses+ sistemine sahiptir, bu temelde iki anlama gelir: 1) ekranın tüm kenarlarında hoparlörler vardır, böylece sese birçok yön verilebilir; 2) yerleşik AI işleme, bu hoparlörlerin gerçekten eklediğinden emin olmak için görüntüyü analiz eder.doğruYönlülük, ne izliyor olursanız olun Dolby surround'da olsun veya olmasın.

Bu etkileyici bir sistem ve örneğin bir arabanın çığlık atarken yön değişikliğini ekranda gerçekten duyabiliyorsunuz. Aynı zamanda, aslında bir TV'de yerleşik olarak bulunan en iyi sesli sistemler arasındadır (kuşkusuz, temizlenmesi gereken en yüksek çubuk değil)

QN900A'nın ses sistemi, kısmen en yeni nesil işlemciye sahip olması, ancak çoğunlukla Q950TS'deki sekiz hoparlöre kıyasla toplamda 10 hoparlöre sahip olması nedeniyle biraz daha gelişmiş.

Samsung QN900A vs Samsung Q950TS: Sonuç

Buradaki kısa cevap, QN900A'nın tartışmasız daha iyi TV olduğudur - fark büyük bir dönüşüm değildir, ancak onu açıkça üstün kılmak için yeterli sayıda şey toplanır.

Ancak, eski modele kıyasla yeni model için yaklaşık iki kat daha fazla fiyat ödemeyi düşünüyorsunuz ve yenisi daha iyi olsa da, iki kat daha iyi diyebileceğimizden emin değiliz.

Tartışmasız birinci sınıf olan ve özellikle gerçekten büyük olabilen ancak yine de inanılmaz ayrıntılar sunan bir TV istiyorsanız, o zaman buradaki TV'lerden herhangi biri idealdir – ancak stoklar tükendiğinde muhtemelen çoğu insanı Q950TS'ye yönlendiririz. fiyat farkı bu kadar.

Her boyutta Samsung QE65Q950TS için bugünün en iyi fırsatları Samsung 2020 75' Q950TS... Samsung QE75Q950TS Samsung İngiltere 3.499 £ GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
 • Samsung ABD'de Samsung QN900A modellerine göz atın
 • Samsung Türkiye'deki Samsung QN900A modellerine göz atın
 • Samsung QN900A modellerine Samsung Türkiye'de göz atın