Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Samsung, PS5 ve Xbox Series X kıtlığı için kurtarmaya gidiyor

Samsung, PS5 ve Xbox Series X kıtlığı için kurtarmaya gidiyor

Yeni raporlar, AMD'nin Tayvan Yarı İletken İmalat Şirketi'ne (TSMC) bağımlılığını azaltmak için GPU üretiminin bir kısmını Samsung'a dış kaynak sağlamak istediğini gösteriyor.Xbox Serisi X,PS5, veXbox Serisi S.


TSMC şu anda stokunu benzeri görülmemiş tüketici talebi doğrultusunda ölçeklendirememektedir. Stok sorunları, özellikle de gerçek yeni nesil deneyim için Zen 2 CPU çekirdeklerini ve RDNA 2 GPU'ları birleştiren yarı özel AMD SoC'ler etrafında inşa edilen Xbox Series X, PS5 ve Xbox Series S olmak üzere medya kapsamı konusunda herhangi bir eksiklik yok. .

TSMC, AMD'nin tercih ettiği dökümhanedir; aslında AMD, Radeon GPU'larını, Ryzen CPU/APU serisini ve yeni nesil konsollar için yongalarını üretmek için TSMC'ye bağımlıdır. TSMC talebi karşılayamazsa, konsol arzı büyük ölçüde engellenir.

Spekülatif raporlar Kore teknoloji forumundan geliyor.müşteri.net, ve Twitter kullanıcısı tarafından alındıysa,harukaze5719, AMD'nin TSMC'ye güvenmekten kaçınarak düşük ASP yonga setlerini Samsung'a dış kaynak sağlamak istediğini öne sürüyor.

AMD, CPU ve APU üretimini yaklaşık %50 artırmayı hedefleyen üretim hedefine ulaşmak için, yeni bir son teknoloji üretim tesisi sağlamak için multi milyar dolarlık bir proje olduğu söylenen Samsung'un yaklaşmakta olan 3nm tesislerine dönebilir.(aracılığıylaBloomberg).


Şu anda sadece söylentiler olmasına rağmen, mantık alemlerinde iyi durumda. Sektör, TSMC'nin üretim çabalarında geride kaldığını gayet iyi biliyor. Samsung bunu stok sıkıntısından yararlanmak, üretim tesislerini ödünç vermek ve AMD'ye ihtiyaç duyduğu ekstra üretim kapasitesini sağlamak için büyük bir fırsat olarak görebilir.

Tabii ki, Samsung ve AMD zaten işbirliği yapıyor.yepyeni Samsung Exynos işlemcilersaf grafik gücü için test edildiğinde Apple'ın A14 Bionic çipini yok etti. Apple'ın iPhone 12 mini için 5nm A14'ü (SoC) toplu olarak satın alması,iPhone 12,iPhone 12 Prove iPhone 12 Pro Max, geçen yıl TSMC'nin stok tükenmesini hızlandırmış olabilir. Yeni bir GPU için pazardaysanız, ancak sarf malzemeleri konusunda sürekli hayal kırıklığı yaşıyorsanız, Pingtwitter'leren iyi grafik kartırehber, küresel olarak tükenen stokların hayal kırıklığını hafifletmenin bir yolunu bulmalı.


Yeni konsollara yönelik talepler artmaya devam ederken, AMD'nin tedarik hattının hiçbir aşamada engellenmemesini sağlamak için ekstra hacmi garanti etmesi gerekiyor. Her şey yolunda giderse, AMD'nin CPU ve APU üretiminin bir kısmını Samsung'a yeniden dağıttığını görebilir - umarım bu, PS5 ve Xbox Series X'i sürekli stokta ve daha fazla kesinti olmadan tutmak için damlayabilir.

Kaynak:Teknoloji Radarı