Close

Samsung Series 3 Chromebook incelemesi

Samsung Series 3 Chromebook fırsatları

Samsung Series 3 Chromebook ince dizüstü bilgisayar bulutta yaşıyor ve Google'ın Chrome OS'sini 229 £ fiyat etiketiyle daha çekici hale getirmeyi umuyor


Microsoft,Windows 8Google, dizüstü bilgisayarları, masaüstü bilgisayarları, tabletleri ve akıllı telefonları tek bir işletim sisteminde birleştirme teklifinde, Samsung Series 3 Chromebook'u duyurarak bulut depolama ve Chrome web tarayıcısının hızlı sınırları içinde çalışmaya devam ediyor.

SonraSamsung Series 5 Chromebookİlk Chrome OS çalıştıran dizüstü bilgisayarda geliştirilmiş olan 11,6 inç Seri 3,MacBook Air 11 inçve çok sayıda Windows 8 hibrit tablet-dizüstü bilgisayarSony Vaio Duo 11veDell XPS Duo 12ama gerçekten paranızın karşılığını veriyor mu?

Samsung Series 3 Chromebook: Boyutlandırın ve oluşturun

Series 5'in minimalist görünümünü sevdiyseniz, Series 3'ün MacBook benzeri bir his uyandıran aynı şık, ince tasarımı koruduğunu duymaktan mutluluk duyacaksınız, ta ki ellerinizi üzerine koyun ve farkına varıncaya kadar. Pahalı Apple dizüstü bilgisayarda bulunan alüminyum gibi gri plastik bir kasadır.

1,14 kg ağırlığında olan Seri 3, öncekinden (1,28 kg) daha hafiftir, ancak 0,8 inç inceliğinde yalnızca marjinal olarak daha fazladır ancak genellikle sırt çantasında taşırken ağır olmaktan uzak, ince bir kabuktur.

Bağlantılar açısından, dizüstü bilgisayarın sol tarafında 3,55 mm kulaklık jakı ve SD kart yuvası bulunurken, arkada Chromebook artı USB 2.0'ı ve bir HDMI videoyu şarj etmek için de kullanılabilen bir USB 3.0 bağlantı noktası vardır. 1080p videoyu görüntülemek için ses bağlantı noktası.

Ek olarak, 3G desteği olasılığını gösteren kullanılmayan bir SIM kart yuvası var, iki hoparlör de altta oturuyor ve iyi ses veriyor, ancak kucağınızda dinlendiğinde kolayca boğuluyor.

Dizüstü bilgisayarı açın ve uzun yazma seansları için harika seyahat ve rahatlık sunan kavisli siyah tuşlardan ilham alan Apple'dan ilham alan Chiclet tarzı bir klavye bulacaksınız. Samsung, parlaklığı ayarlamak, sesi kontrol etmek ve hatta tam ve kısmi ekran görüntüleri almak için bazı hoş klavye kısayolları içerir.


Samsung Chromebook: Özellikler

Masaüstü ve mobil sürümlerden yer imlerini ve sekmeleri senkronize eden hızlı tarayıcıya ve Gmail, YouTube, Google Play, Haritalar gibi uygulamalara erişim için hızlı tarayıcıya erişim sağlamak için Wi-Fi ve bir Gmail hesabına dayanan Chrome OS'den pek bir şey değişmedi. Sür. Google Dokümanlar, çevrimdışı destek sunarak internet bağlantınız olmadığında bile kullanışlı olmasını sağlar.

Elbette alışmanız gereken bir şey, her şeyin bulutta kaydedilmesi ve depolanmasıdır ve 16 GB dahili flash depolama alanı varken, 100 GB alan sunan Google Drive'ı iyi bir şekilde kullanmanız gerekecektir. ilk iki yıl için ücretsiz.

Chrome, elbette buradaki en önemli konuşma noktasıdır, ancak Intel işlemciyi 2GB RAM ile ARM tabanlı Exynos 5 Dualcore yonga işlemcisi ile değiştirmek, akıllı telefonlarda ve tabletlerde bulunan benzer bir mimaridir, bu da gürültülü fan olmadığı anlamına gelir ve dizüstü bilgisayarın maliyetini düşürür bir dizüstü bilgisayarın genel performansını büyük ölçüde etkilemeden donanım temellerine indirgenmiştir.

Bluetooth da desteklenirken, Dahili 0.3 megapiksel web kamerası, görüntülü sohbetlere ve Google+ Hangout'lara hitap etmesi gereken 1 megapikselden düştü, ancak bu bölümde inanılmaz netlik veya kalite beklemiyor.

Samsung Series 3 Chromebook: Ekran

11.6 inçlik mat ekran, Series 5'te bir iyileştirme olan 1366 x 768 çözünürlüğe sahiptir ve canlılık ve harika renkten yoksun olsa da, metin ve görüntülere ayrıntılı ve keskin bir his veren mükemmel düzeyde netlik ve iyi görüntüleme açıları sunar. muhtemelen Chromebook'u kullanacağınız görev türleri için idealdir.

Burayı film izlemek için önemli bir yer yapmayı planlıyorsanız, dikkatinizi tablet gibi bir tablete çevirmeniz daha iyi olabilir.yeni iPadya daGoogle Nexus 10.


Samsung Series 3 Chromebook: Performans

Yaklaşık 10 saniye içinde açılma iddiasını sürdüren Series 3 Chromebook, uyku modundayken de anında devam eder ve nispeten hızlı bir şekilde bir Wi-Fi bağlantısı alabilir, bu da hızlı bir şekilde geri dönmeniz gerektiğinde beklemeniz gereken yükleme süreleri olmadığı anlamına gelir. örneğin belgeleri düzenleme.

Bu çift çekirdekli işlemciyi test eden Chromebook, genel web taraması ve Gmail'e rahat bir şekilde erişme ile ilgilenir, ancak sekmeleriniz ve uygulamalarınız açık olduğunda 2 GB RAM'in tam potansiyeline izin verdiğini test ettiğinde işler biraz zorlanabilir. sayfaların içeriği hızlı bir şekilde yenilemesi ve yayması için tam teşekküllü bir bilgisayarın yapabileceğinden biraz daha fazla zaman.

Oyun oynama ve video oynatma durumunda, bazı çok küçük ancak göze çarpan kare hızı sorunları olabilir, ancak Intel destekli Seri 5 arasında dramatik bir fark olmadığını kanıtlayan ARM tabanlı güçle genellikle iyi performans gösterir.

Samsung Series 3 Chromebook: Pil

Series 3 Chromebook, yaklaşık 6,5 saat pil ömrü olan ve dizüstü bilgisayarı video izlemek, oyun oynamak ve bu incelemeyi yazmak için Google Dokümanlar kullanmak için yoğun bir şekilde kullanan 4080 mAh kapasiteli bir pil barındırıyor, bir gün boyunca yaptı. Tam şarjla idareli bir şekilde kullanmış olsak bile, onu yeniden şarj etmemiz gerekmeden önce birkaç gün geçirdi.

Samsung Series 3 Chromebook: Sonuç

Öyleyse, daha ucuz Samsung Series 3 Chromebook, daha fazla insanın arkalarında simgelerle dolu bir optik sürücü ve masaüstü bilgisayar hayatını bırakmasının önünü açabilir mi? Fiyat ve performans kesinlikle doğru yönde atılmış bir adımdır.

Chrome'da yepyeni olanlar için, garip yeni Chrome ortamına alışmak, çoğunlukla bir tarayıcı içinde çalışmak zorunda kalmak ve Chrome App Store'a güvenmek kesinlikle biraz zaman alacaktır, ancak faydalarını görmek uzun sürmez. bu günlük görevleri çok etkili ve minimum zahmetle yapan bulut tabanlı bir dizüstü bilgisayar.

Daha ucuz bileşenlerin genel performans üzerinde zararlı bir etkisi yoktur, ancak bazı geleneksel dizüstü bilgisayar kullanıcıları, çoklu görev becerilerinin bir kısmı hakkında endişelenebilir.

Samsung ve Google, Chromebook'u 'ek' bir bilgisayar olarak ve 229 £ 'dan satmaya çalışıyorlar, fiyat kesinlikle bir bilgi işlem tabanının çoğunu kapsayan harika görünümlü bir dizüstü bilgisayar için doğru, ancak yine de dikkate alınmadan önce gidecek bir yolu var. Apple ve Microsoft'un şu anda sunduklarına eşit bir işletim sistemi.

Samsung Series 3 Chromebook çıkış tarihi: Şimdi kullanılabilir

Samsung Series 3 Chromebook fiyatı: 229 £