Close

Samsung Series 5 Chromebook incelemesi

Samsung Series 5 Chromebook fırsatları Resim 1/4

Samsung Series 5 Chromebook incelemesi


Samsung Series 5 Chromebook incelemesi
Resim 2/4

Samsung Series 5 Chromebook incelemesi

Samsung Series 5 Chromebook incelemesi
Resim 3/4

Samsung Series 5 Chromebook incelemesi

Samsung Series 5 Chromebook incelemesi
Resim 4/4

Samsung Series 5 Chromebook incelemesi

Samsung Series 5 Chromebook incelemesi

Samsung Series 5 Chromebook harika bir dizüstü bilgisayar, ancak Chrome OS ile aynı eski homurdanmalar tavsiye etmeyi çok zorlaştırıyor


Ultra taşınabilirler, ultrabooklar, netbook'lar, hibrit tabletler: pazarın küçük, hafif ve taşınabilir tarafı kalabalık bir yer ve düşük maliyetli ve düşük güçlü bir şampiyon yapma girişimleri gelip geçerken, orijinal Eee'den bu yana dizüstü bilgisayar yok PC, tüm savaşların en zoru olan bu konuda bir niş oluşturmayı başardı.

Samsung Series 5 Chromebook XE550C22, hareket halindeyken gezinmeyi, e-posta göndermeyi ve çalışmayı sevenlere yönelik en yeni düşük maliyetli, taşınabilir dizüstü bilgisayardır. Asus EeePC 1025PX'in beğenileriyle rekabet eden 12.1 inçlik bir dizüstü bilgisayar,Asus Transformer PadveMacBook Air 11 inç.

Samsung Chromebook, Windows'u Chrome tarayıcısı etrafında oluşturulmuş bir işletim sistemi lehine terk ediyor. Dizüstü bilgisayarın, bulut uygulamaları ve hizmetleri aracılığıyla bilgilerinize sadece bir ağ geçidi olduğu, her zaman bağlantılı ütopik vizyonun son ürünüdür.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Q9FN (QE55Q9FN) 4K QLED TV incelemesi: Samsung'un parlak QLED amiral gemisi onu parkın dışına atıyor

Ancak, geçen yıl ilk Chromebook (XE500C21) piyasaya sürüldüğünde, dünya hazır değildi ve başarısız oldu. Zor. Şimdi bir makyajla geri döndü, ancak ikinci seferde daha iyisini yapabilir mi?


Samsung Series 5 Chromebook: Yapı

Ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar olan Samsung Series 5 Chromebook harika görünüyor. Tasarım, Samsung'un en son başarı öykülerinden doğmuştur ve tasarımın ayırt edici özelliklerini görebilirsiniz.Seri 5 Ultrabookburada renk, anahtarlar ve şekilde. Kanıtı bile varSamsung Serisi 9Ekranda ve sol tarafta düzgün kapatılabilir Ethernet portu.

Yalnızca 379 sterline mal olan bir dizüstü bilgisayar için Samsung sağlam ve iyi inşa edilmiştir. Tuşlar seyahat etme hakkına sahiptir, iyi aralıklıdır ve yazması kolaydır. Uzun bir belgeyi herhangi bir güçlük çekmeden kolayca basabilirsiniz ve izleme yüzeyi de önceki modeldeki kasvetli tekliften yükseltilmiştir.

Samsung Series 5 Chromebook: Özellikler

Samsung Chromebook Series 5'in ana özelliği Google'ın kendi işletim sistemi olan Chrome OS'dir. Son yineleme, e-postalara, belgelere, dosyalara ve uygulamalara erişmek için internet bağlantısına bağlı olduğu için başarısız oldu. Google, işletim sistemi revizyonunda bu sorunu giderdi, ancak Chrome OS hala sinir bozucu bir şekilde sınırlıdır.

Harici depolamanın idaresi artık daha az isabetli ve çok sayıda dosya oynatılmayacak. Bir dosyanın kopyasını Chromebook'unuza aktarmak istiyorsanız, bunu yapamazsınız ve sürücülerinize Chrome tarayıcısı üzerinden göz atma zorunluluğu acı vericidir. USB çubuğunda bir dosya verilmişse, onu cihazınızda görüntüleyebilirsiniz.

Chromebook, ancak masaüstünüze ekleyemez, ayrı bir cihaza kopyalayamaz, hatta Google Dokümanlar'a yükleyemezsiniz. Sınırlama doğru açıklama değildir; zayıflatma daha uygundur.

Chrome OS çok hafif bir işletim sistemi olduğu için, burada güç yığınları gerekli değildir, bu nedenle kalbinde yetersiz Intel Celeron 1.3GHz işlemci vardır. Diğer yerlerde, bu tür bir dizüstü bilgisayar için çok büyük olan 4 GB RAM ve 16 GB SSD sabit sürücü var.

Bu teknoloji, Chromebook'un yalnızca 3 saniye içinde açılacağı ve tüm depolama bulutta yapıldığı için, birkaç uygulamayı engelleyin, yalnızca minimum alana ihtiyaç duyulduğu anlamına gelir.

Ayrıca, görüntülü arama ve web sohbeti için 720p HD video yakalama yapabilen, öne bakan 1 MP web kamerası da var.

Samsung Series 5 Chromebook: Ekran

Samsung Chromebook, göz kamaştırıcı yansımalar olmadan parlak koşullarda çalışmayı mümkün kılan, yansıtıcı olmayan bir kaplamaya sahip 12,1 inçlik bir ekrana sahiptir. Ekran göze çarpan bir özelliktir ve 1.280 x 600 pikseli bu kadar küçük bir alana sığdırmak, her şeyin keskin ve ayrıntılı görünmesi anlamına gelir.

Panel ayrıca 300nit boyutundadır, bu da ortalama dizüstü bilgisayarınızdan daha parlak olduğu anlamına gelir, ancak bu iyi bir renk üretimi anlamına gelmez. Görsellerin yer yer açık gri görünen siyahlarla aşırı derecede soluklaştığını gördük, ancak net olalım: bu dizüstü bilgisayar medya için tasarlanmadı, bu nedenle düşük video performansı büyük bir sorunsa, hızlıca başka bir yere bakmalısınız.


Samsung Series 5 Chromebook: Performans

Chrome OS'ye göz atmak, web sayfalarını yüklemek ve hatta yüksek tanımlı YouTube kliplerini izlemek sorunsuz geçti. 1080p klipler hızlı bir şekilde yüklendi ve daha yoğun sahnelerde kare hızlarının biraz düştüğünü fark etsek de, Kanye West's Runaway'den aldığımız keyfi mahvetmek yeterli değildi.

Geleneksel kıyaslama yazılımımız Chrome OS uyumlu değildir, bu nedenle web sayfası oluşturma yeteneğini ölçmek için SunSpider'a güvenmek zorunda kaldık.

471,3 ms'lik bir puan, bunun web taramasında yetersiz olmadığını gösterdi, ancak uygulama mağazasındaki bazı temel oyunları oynarken, kare hızlarının önemli ölçüde zorlandığını fark ettik. Angry Birds bile pürüzsüz bir deneyimden daha azdı ve bu hayal kırıklığı yarattı.

Bu hikaye, bazı video dosyalarını yüklerken devam etti. Chromebook, aplomb ile ele aldığı önemli MP4 istisnası dışında çoğu formatı oynatmak için mücadele etti. Standart tanımlı bir .AVI dosyası hareketsiz görüntü dizisine indirgenerek Chromebook'un sadece medya için tasarlanmadığını kanıtladı.

Samsung Series 5 Chromebook: Pil

Pil testleri mükemmel sonuçlar verdi ve katı hal sürücüsü ve düşük güçlü işlemcinin gerçekten devreye girdiği yer burasıdır. Samsung Chromebook ölmeden önce YouTube'dan 4 saatten fazla yayınlanan bir HD videoyu aradık.

Ağır baskı altında böylesine harika bir performansla - ve bize inanın, gergindi - bu ultra taşınabilir dizüstü bilgisayardan bir gün kolayca yararlanabilirsiniz - ve Chromebook'u birçok kızarıklıktan kurtaran stat.

Samsung Series 5 Chromebook: Sonuç

Samsung Series 5 Chromebook, sevgi, deneyim ve özenli bir tasarımla üretilmiş mükemmel, ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayardır. Ancak, Chrome OS'nin Windows üzerindeki dezavantajları, tavsiye etmeyi imkansız kılar.

Pil ömrü iyileştirmelerine rağmen, Asus Eee PC 1015PX daha iyi bir değerdir, daha kullanışlı, daha güçlü ve internetten uzak olduğunuzda çalışır. Google üçüncü bir deneme için geri gelirse, bunun Android'de olmasını gerçekten umuyoruz ve harika Chrome OS deneyi deneyime bırakılır.

Samsung Series 5 Chromebook kullanılabilirliği: Şimdi mevcut

Samsung Series 5 Chromebook: Fiyat 380 £