Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Samsung TU7100 / TU7000 (UE43TU7100) incelemesi: Görüntü kalitesinden ödün vermeyen ucuz bir 4K TV

Samsung TU7100 / TU7000 (UE43TU7100) incelemesi: Görüntü kalitesinden ödün vermeyen ucuz bir 4K TV

Bugünün en iyi Samsung UE43TU7100 TV (2020) ve fırsatları Samsung 43 'Sınıf TU7000 ... Newegg277,99 GörünümSamsung 43 'TU7000 Titan Grey ... Abt Electronics277,99 GörünümSamsung - 43 'Sınıf 7 Serisi ... En İyi Satın Al $ 279,99 Samsung TU7000 43' Sınıfı HDR'yi görüntüleyin ... BHPhoto289 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün Samsung TU7100 / TU7000 incelemesine hoş geldiniz - set, Birleşik Krallık'ta TU7100 olarak veya ABD'de TU7000 olarak ve bazı ülkelerde her iki ülkede de yaygın olarak mevcuttur (ikisi arasında sadece bir renk farkıyla).


Bu, Samsung'un son serisinde kilit bir yere sahip olan bir televizyon: şirket, 'giriş seviyesi TV'yi çok güvenilir bir markanın' köşesine sıkıştırdı. bir süre önce piyasaya sürüldü ve TU7100'ün ağırlığının ne kadar çok üstünde olduğuna bakılırsa, yakın zamanda vazgeçmeye hazır görünmüyor.

Amiral gemisi TV'lerin hepsi iyi ve iyidir ve Samsung bunu herkes kadar iyi bilir - onlar listemizde yerlerini alırlar.en iyi televizyonlarve onların ihtişamının birazını ailenin daha ucuz ve son derece özel üyelerine yansıtıyor. Bu son TV'lerden biri, makul bir ikinci el arabaya mal olan devasa büyük teknolojik tur de force TV'lerle ilgilenmeyenler için yapılmıştır.

TU7100, Samsung'un ana akım müşteri anlayışının en son göstergesidir. Sadece 43 inçten (temelde hiçbir amiral gemisi seti yapmaz) ve eşit derecede küçük bir bütçeden başlar. Eğer Samsung runeleri doğru okumaya devam ederse, çoğu insanın tam olarak istediği şeydir - bu kolayca best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500ve daha büyük boyutlarda,1000 £ altındaki en iyi TV'ler.

Burada test ettiğimiz 43 inçlik set, ancak daha büyük setler de var - aslında birçoğu ve hepsi mükemmel fiyatlarla. Aslında, bu TV'yi bir temelBlack Friday TV fırsatları2020 yılında.


Samsung TU7100 incelemesi: Fiyat ve özellikler

Mümkün olduğunca geniş bir izleyici kitlesine hitap edecek şekilde tasarlanmış bir TV için doğru ve uygun olduğu gibi, TU7100 çeşitli boyutlarda mevcuttur. Test ettiğimiz 43 inçlik model en küçüğü ama aynı zamanda (derin nefes) 50 inç, 55 inç, 58 inç, 65 inç, 70 inç ve 75 inç modeller de var.

Bahsettiğimiz gibi, TU7100'ün tüm boyutlarında şimdiden büyük indirimler görüyoruz - işte tüm boyutlarda güncel en iyi fiyatlar:

Bugünün en iyi Samsung TU7100 fiyatları Samsung 43 'Sınıfı TU7000 ...Samsung UE43TU7100 TV (2020)Newegg277,99 Görünüm Tüm fiyatları görünHer gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz Bugünün en iyi fiyatları Samsung TU7000 Samsung 43 'Sınıfı TU7000'de ...Samsung UN43TU7000FXZANewegg277,99 Görünüm Tüm fiyatları görünSamsung 50 inç TV 2020 LED ...Samsung UN50TU7000FXZADell347,99 Görünüm Tüm fiyatları görünSamsung 55 'Sınıf TU7000 ...Samsung UN55TU7000FXZANewegg397,99 Görünüm Tüm fiyatları görünSAMSUNG UN65TU7000FXZA 65 ... Samsung UN65TU7000FXZA Amazon $ 689.99 GörüntüleTüm fiyatları görünSamsung 75 'Sınıf TU8000 ...Samsung UN75TU7000FXZANewegg997,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

(Bu noktada, TU7100'ün her boyutundan bir tane satın alabileceğinizi ve yine de Samsung'un amiral gemisi 85Q950TS 8K canavarının maliyetinin kabaca yalnızca üçte birini harcayabileceğinizi belirtmekte fayda var. Bu dev hakkında daha fazla bilgi için,Samsung Q950TS incelemesi).


Uygun fiyatına rağmen, UE43TU7100 genel olarak oldukça etkileyici bir şekilde belirlenmiş bir cihazdır. Bir 4K LED paneldir ve birkaç HDMI girişi, bir USB girişi, bir dijital karasal TV alıcısı ve bir CI kart yuvası vardır.

Bir Ethernet soketiyle birlikte entegre Wi-Fi bulunurken, Bluetooth ve Apple AirPlay 2 uyumluluğu kablosuz teklifi tamamlar. Dijital bir optik çıkış da vardır ve HDMI soketlerinden biri, en modern ve iyi belirlenmiş ses çubuklarıyla bile kullanım için eARC özelliklidir. HDMI girişleri Otomatik Düşük Gecikme Modunu (yeni nesil konsol oyuncuları için yararlı olacak) destekler, ancak başka özel PS5 ve Xbox Series X yeni bağlantı özellikleri yoktur, ancak sorun değil - bu fiyata başka bir şey de yapmıyor.

Amazon Prime Video tarafından kullanılan HDR10 + dinamik formatından yayıncılar tarafından kullanılan HLG varyantına kadar HDR ayrıca yerleşiktir. Utanç verici bir Dolby Vision HDR belirtisi yok - rakip bütçe TV'lere girmeye başlıyor. Bununla birlikte, Samsung teknolojiyihiçTV'lerinden, bu yüzden sürpriz değil.

UE43TU7100, ses için toplam 20 watt'lık bir çift tam kapsamlı sürücü ile donatılmıştır.


Samsung TU7100 incelemesi: duvara monte

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung TU7100 incelemesi: Görüntü kalitesi

UE43TU7100, göze çarpmayan bir 60 mm derinliğindedir - ve bunun en büyük nedeni, panelin arkasının kenarına yerleştirilmiş olan arka aydınlatmasıdır. Bu basit bir çözümdür, tamamen Samsung'un fiyatıyla uyumludur, ancak en etkili olanıdır.

TU7100, zıtlıklar söz konusu olduğunda gerçek el becerisi gösterir. Etkileyici derin siyah tonları ve aynı derecede takdire şayan beyaz tonları bir araya getirir. Siyahlar iyi bir parlaklığa sahipler, ancak aynı anda bol miktarda ayrıntı taşırlar ve beyazlar temizdir ve eşit miktarda bilgi ile doludur.

Samsung, resim gerektirdiğinde ikisi arasına uygun mesafeyi koyuyor ve arka aydınlatmayı yeterince iyi kontrol ediyor ki kenar aydınlatmalı yapılandırması gerçekten yalnızca mektup kutulu filmler gibi bazı geniş ekran 21: 9 içeriği izlerken kendine ihanet ediyor. Üstte ve altta siyah çubuklarla, her köşede yalnızca bir miktar arka ışık sızıntısı var - ancak bu neredeyse hiç fark edilmiyor ve neredeyse hiç bozulmuyor.

Açıkçası bu olasılık dışı doğruluk seviyesi, resim yapımının diğer birçok yönüne de taşınır - Samsung'a bazı yüksek kaliteli 4K içeriklerle mücadele şansı verir ve son derece izlenebilir bir TV'dir. Oluşturduğu renk paleti geniş ve ikna edicidir ve tondaki çok ince varyasyonları bile ayırt etmekte çok az sorun yaşar ve tamamen inandırıcı ten tonları sunar.

Çoğu zaman, belirli bir fiyata göre inşa edilen bir TV, cilt tonları söz konusu olduğunda en açık şekilde kendisine ihanet eder, ancak TU7100 dengeli, dengeli bir cilt görünümü sunar.

Ayrıntı seviyeleri, baştan sona oldukça yüksektir; bu, yalnızca cilt tonlarının söz konusu olduğu gerçekçilik izlenimine katkıda bulunur ve en karmaşık sahnelerde bile resim gürültüsü düşük kalır. Hareket de akıllıca halledilir, Samsung hızlı veya öngörülemeyen hareketleri bile iyi kavrar. Kenarlar çoğu test sahnesinde biraz parlayabilir, bu doğru, ancak genel olarak TU7100 organize ve kendinden emin bir performans sergiliyor.

Bazı 1080p Full HD içeriğe kalitenin düşürülmesi, aslında Samsung'un tam donanımlı bir cihaz olduğunu doğruluyor. Doğal olarak, ayrıntı seviyelerinde bir düşüş, hareketin söz konusu olduğu yerlerde biraz daha az kesinlik ve biraz daha fazla görüntü gürültüsü (özellikle spor yayınları gibi tek tip renkli sahnelerde), ancak TU7100 usta bir ölçekleyici olduğunu kanıtlıyor. Büyütülmüş bir görüntüde biraz yumuşaklık beklenebilir, ancak Samsung çoğu durumda oldukça düzenli kalıyor.

Elbette, & lsquo; çoğu durumda & rsquo; Hem yüksek tanımlı hem de 16: 9 en-boy oranından önce gelen eski gündüz TV yayınlarını içermesi makul bir şekilde beklenemez. Ve tabii ki 1980'lerin drama dizilerinin televizyonda yayınlanan tekrarları aynı anda yumuşak ve gürültülü, kötü tanımlanmış ve kaba görünmeyi başardı. Ama gerçekten, bunun başka bir yolu olacağını düşündün mü?

Samsung TU71000 incelemesi

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung TU7100 incelemesi: Ses kalitesi

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Samsung'un ses performansı, görüntü kalitesinden ziyade pazarlık fiyatı ile uyumludur. 20 watt'lık bir güç mevcut olabilir, ancak kulağa oldukça hırıltılı ve otlu watt geliyor - hacim kuzeye doğru uzun bir yol açsa bile, TU7100 bir izlenim bırakmak için mücadele ediyor. Ve her neyse, ne kadar yüksek sesle çalarsanız, Samsung'un sesleri o kadar ince ve sert olur.

Sunulan makul orta kademe ayrıntıları var, bu doğru ve bu, özellikle konuşma konusunda yayınların anlaşılabilirliğine yardımcı oluyor. Ancak dinamikler veya anlamlı alt düzey mevcudiyet söz konusu olduğunda, bunlar yalnızca yoklukları ile göze çarpar.

Bir ses çubuğu, işlerin bütçesinde olsa bile burada gerçekten büyük bir fark yaratacaktır. Daha büyük ekran boyutlarına bakıyorsanız özellikle bir tane tavsiye ederiz, çünkü büyük ölçekli bir resim ve küçük ölçekli bir ses sadece utanç verici.

Samsung TU7100 incelemesi: stand

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung TU7100 incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

& lsquo; Tasarım & rsquo; gerçekten giriş seviyesindeki TV'lere olan bir şey değil ve kesinlikle Samsung UE43TU7100 o kadar 'tasarlanmış' değil. & lsquo; monte edilmiş & rsquo; olarak.

Bununla birlikte, bu ekran en azından düzgün ve düzenli görünüyor. Çerçevesi gereği çok fazla şeye sahip değil, basit it-tıkla & lsquo; bumerang & rsquo; ayaklar sağduyulu ve arka panel hoş bir şekilde kavisli. Yine de bu ayaklar birbirinden oldukça uzaktır, bu nedenle, yeni Samsung'unuz duvara asılmak yerine bir yüzey üzerinde duracaksa, bunun için yeterli genişliğin olduğundan emin olmalısınız.

Kontrol, küçük, düğmeli ve tamamen karmaşık bir uzaktan kumanda ile sağlanıyor. Bu, TU7100'ün Samsung hiyerarşisinde nerede oturduğunun en büyük göstergesi olabilir, bu üzücü çünkü muhtemelen onu çok fazla kullanacaksınız. Her bir işlevi oldukça küçük bir el cihazına dahil etme arzusu, düğmelerin çoğunun çok küçük olduğu ve etiketlerinin daha da küçük olduğu anlamına gelir.

Entegre ses kontrolü yoktur, ancak TU7100, mikrofon donanımlı Amazon Alexa veya Google Assistant özellikli akıllı hoparlörlerle aynı ağ üzerindeyse, bu şekilde bir dereceye kadar ses kontrolü kullanılabilir.

Samsung'u nasıl kontrol etmeyi seçerseniz seçin, yine de, etrafınızdaki daha hoş ve kapsamlı kullanıcı arayüzlerinden birine erişebileceksiniz. Tizen tabanlı Smart Hub işletim sistemi temiz ve mantıklıdır - Samsung model serisinin daha üst seviyelerindeki muadilleriyle karşılaştırıldığında (muhtemelen daha az güçlü işlemcisinden kaynaklanmaktadır) burada biraz durgun, ancak bunu telafi ediyor. kullanmak için otantik bir zevk.

Her takip TV hizmeti dahildir ve akış uygulaması seçimi de kapsamlıdır - Apple TV ve Disney +, daha normal olan Netflix, Amazon Prime Video, Rakuten vb. İle birlikte mevcuttur.

Samsung TU7100 incelemesi: UI

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung TU7100 incelemesi: Karar

& lsquo; Ödediğinizin karşılığını alırsınız & rsquo; kapitalizmin kendisi kadar eski bir gerçektir, ancak Samsung UE43TU7100'de paranız beklediğinizden biraz daha fazlasını satın alır.

Bu fiyat için, gerçekten övgüye değer bir görüntü kalitesi sağlayabilir - temelde gördüğümüz en iyisi. Kağıt mendil ve tarak ses sistemini, biraz uyuşuk arayüz tepki sürelerini ve üçüncü bir HDMI girişinin olmamasını affedebiliriz (bu muhtemelen en büyük uyarıdır). Hala bu fiyata en iyi TV seçimimiz olmaya devam ediyor.

Bugünün en iyi Samsung UE43TU7100 TV (2020) ve fırsatları Samsung 43 'Sınıf TU7000 ... Newegg277,99 GörünümSamsung 43 'TU7000 Titan Grey ... Abt Electronics277,99 GörünümSamsung - 43 'Sınıf 7 Serisi ... En İyi Satın Al $ 279,99 Samsung TU7000 43' Sınıfı HDR'yi görüntüleyin ... BHPhoto289 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Samsung TU7100 incelemesi: Şunu da dikkate alın

Birleşik Krallık'ta okuyucular bir göz atmalıdır.Hisense Roku TV B7120, mükemmel akıllı TV platformu ve etkileyici görüntü kalitesi ile benzer şekilde düşük fiyatlı bir settir.

ABD'de, yine Roku'nun mükemmel akıllı TV platformuyla QLED'in zengin HDR renklerini inanılmaz derecede düşük bir fiyata getiren TCL'nin Sınıf 5 Roku TV'lerini inceleyin. Bununla birlikte, bu setler yalnızca 50 inçten başlar - 43 inç için, hala Roku bulunan ancak QLED olmayan 4. Sınıf TV'lere bakmanız gerekir.