Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Samsung TU8500 (UE50TU8500) incelemesi: sağlam bir ucuz 4K TV ve harika bir ucuz akıllı TV

Samsung TU8500 (UE50TU8500) incelemesi: sağlam bir ucuz 4K TV ve harika bir ucuz akıllı TV

Bugünün en iyi Samsung UE50TU8500 fırsatları Samsung UE50TU8500 (2020) HDR ... John Lewis & Partners£ 529 Görünümİndirimli Fiyat Samsung Ue50Tu8500 50 İnç, ... very.co.uk £ 749 £ 529 İndirimli Fiyatı Görüntüle 50 'SAMSUNG UE50TU8500UXXU ... Currys PC World 599 £ 529 £ Samsung UE50TU8500UXXU 50` 4K Görüntüle ... eBay£ 549 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Samsung TU8500, şirketin QLED modellerinin altındaki seviye olan Crystal LED serisindeki en üst modeldir - bunlar, bizim seçimlerimizin temelini oluşturuyor. best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500ve1000 £ altındaki en iyi TV'ler.


QLED, Samsung'un ürün yelpazesinin daha parlak, daha yüksek alanını tekeline alırken, alıcıların çoğu, benzer akıllı platform bağlantısının daha uygun fiyatlı, ancak daha az egzotik panel teknolojisi ve daha az göze çarpan kozmetik tasarımla birleştiği aşağıdaki katmanlardan seçim yapıyor.

Burada, eşlik eden fiyat etiketi olmadan daha yüksek performansa işaret eden markanın TU serisini bulacaksınız.

TU8500, gıda zincirinin üst kısmında bulunan akıllı TV spesifikasyonunun çoğunu korur. Markanın Tizen akıllı platformu, Ambient modu (burada bekleme modundayken seti bir resim galerisi olarak ikiye katlayabilirsiniz) ve akıllı ev SmartThings destek cihaz desteği gibi akıllı özellikler tarafından desteklenir.

Peki, tüm önemli görseller ve sesler için Samsung TU8500'den ne bekleyebilirsiniz? 50 inçlik model Samsung UE50TU8500'e daha yakından baktık.


Samsung TU8500 incelemesi: fiyat, çıkış tarihi ve özellikler

Bu, 50 inç TU8500'ün (UE50TU8500) bir incelemesidir, ancak model aynı zamanda 43, 55 ve 65 inç ekran boyutlarında da mevcuttur (sırasıyla UE43TU8500, UE55TU8500 ve UE65TU8500). Odanıza uyacak bir set bulmak sorun olmamalı.

43 inçlik model 449 £, bu 50 inçlik model 549 £, 55 inç model 669 £ ve 65 inç model 899 £ maliyeti. Yelpazenin daha bütçeli ucunda hepsi rahat, o zaman - her boyutta birkaç yüz daha ucuza geliyorSamsung Q60T(en ucuz QLED modeli) veyaPanasonic HX800.


Samsung TU8500'de bugünün en iyi fiyatları her boyutta Samsung UE43TU8500 (2020) HDR ...Samsung UE43TU8500John Lewis ve Ortakları£ 449 Görünüm Tüm fiyatları görünSamsung UE50TU8500 (2020) HDR ...Samsung UE50TU8500John Lewis ve Ortakları£ 529 Görünüm Tüm fiyatları görünSamsung UE55TU8500 (2020) HDR ...Samsung UE55TU8500John Lewis ve Ortakları£ 649 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat 65 & rdquo; TU8500 HDR Smart 4K TV ... Samsung UE65TU8500 Selfridges £ 799 £ 699 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bağlantı, ekranın uygun fiyat noktasını yansıtıyor: yalnızca üç HDMI var, ancak bunlardan biri, sesi bekleyen bir ses çubuğuna yayınlamak için normal ARC'nin yanı sıra bir eARC modu da sunuyor (daha fazlası bir mo'da). Ayrıca iki USB bağlantı noktası, artı analog video ve stereo girişler, ses dijital optik ses çıkışı ve Ethernet vardır. Kablosuz destek, Wi-Fi ve Bluetooth aracılığıyla gelir.

Set, biri karasal (normal Freeview HD), diğeri jenerik HD uydu olmak üzere iki tunerden yararlanıyor. Uzaktan kumanda, Netflix, Amazon Video ve Rakuten TV için özel düğmelere sahip standart bir Samsung kızılötesi cihazıdır ve doğrudan temel yayın hizmetlerine atlamayı kolaylaştırır.


Diğer Samsung'lardan tanıdığımız, iki Oyun modu seçeneği sunuyoruz. Game Motion Plus'ı seçerseniz, faydalı resim işlemenin bazı öğelerini koruyacaksınız. Bu modda, giriş gecikmesi yaklaşık 26,7 ms'dir (bu, sıradan oyunlar için uygundur). Bununla birlikte, Game Motion Plus'ı devre dışı bırakırsanız ve zorlu Oyun moduna geçerseniz, giriş gecikmesi yalnızca 11,7ms'ye (1080p / 60fps'de ölçülmüştür) düşer ve bu mükemmel kabul edilebilir.

Oyun modunu seçme zahmetine girmezseniz, Standart modda 84.4 ms elde edersiniz.

Samsung TU8500 incelemesi

(Resim kredisi: Samsung)

Samsung TU8500 incelemesi: Görüntü kalitesi

TU8500, makul ayrıntılara sahip başka bir uygun fiyatlı 4K UHD düz ekran değildir. İlk başta hayal edebileceğinizden çok daha fazla resim var: özellikle yeni bir çift LED arkadan aydınlatma sistemi.


Panelin arkasındaki ışıkta tek renkli LED kullanmak yerine aslında iki farklı LED renk sıcaklığı (5000k ve 2000k) kullanır. Bu, kontrastı iyileştirmeye yardımcı olarak daha iyi siyah seviyesi performansı sağlar.

SDR'deki HD içeriği ile TU8500'ün görüntüsü, tatmin edici bir pop seviyesi ile parlak bir genel görüntü seviyesine sahiptir. Normal Blu-ray için harika bir eşleşme. Yerel 4K ile hızlandırın ve ekran daha net odaklanır.

Bu, kurulması zor bir ekran değil. Samsung'un görüntü menülerini fazla karmaşık hale getirmemesini seviyoruz. Film moduna ek olarak, Standart, Doğal ve Dinamik arasında basit bir seçim vardır. İkincisi biraz fazla parlak ve aşırı doygun görünüyor, ancak Natural her şeyi yakalayan iyi bir seçenek. En azından bu özel sette, Standart'tan biraz daha zengin ve kontrastlı.

Ama aynı zamanda önceden pişirilmiş olduğundan, Uzman ayarları menüsünde ayarlamalar yapamazsınız, oysa Standart, kurcalamayı sevenler için gama kontrolü ve renk alanı ayarlamalarını açar.

Açık bir ışık havuzu veya haleler olmadan ekran tekdüzeliği iyidir. Siyah seviyesi performansı ve kontrastı, fiyat için güven verici bir şekilde ikna edicidir. Ekran yetersiz kalıyorsa, HDR ile. HDR tepe parlaklığını 300 nitin biraz altında ölçtük. Bu, HDR'yi destekleyen diğer düşük maliyetli ekranlarla büyük ölçüde uyumlu olsa da, özellikle cazip değil. Yukarıda bahsettiğimiz Samsung Q60T ve Panasonic HX800 size bundan yaklaşık% 50 daha fazla parlaklık verecek, bu da HDR için büyük bir fark yaratıyor.

Samsung'da normal olduğu gibi, dünya lideri olanlar da dahil olmak üzere en üst düzey modellere kadar Dolby Vision HDR desteği yoktur.Samsung Q950TSve Netflix'te göze çarpan HDR şovlarından bazılarını izlerken TU8500'ün biraz dinamik ton eşleme rehberinden gerçekten yararlanabileceğini hissetmeden edemeyiz. Bu, biraz ışıltı hissini korumaya yardımcı olabilirdi.

Artı tarafta, Amazon Prime Video tarafından kullanılan Dolby Vision'ın rakibi olan normal HDR10, HLG ve HDR10 + desteği var.

Samsung TU8500 incelemesi: Ses kalitesi

Sonik performans kutudan çıkar çıkmaz gayet iyi. Aşağı doğru ses veren stereo hoparlörler, ses seviyesi sübjektif olarak tek sesli olsa bile orta seviyede ses seviyesi sunar. Olup biten her şeyi duyabilirsiniz, ancak şunlardan birini almanızı gerçekten öneririz:en iyi ses çubuklarıdaha zengin bir deneyim için.

Ancak sahip olunacak daha çok şey var. TU8500, Dolby Atmos etkindir ve bir Dolby Atmos sistemine bağlandığında kendi haline gelir. Netflix uygulamasını, ARC üzerinden Dolby Atmos'u soundbar'a sorunsuz yayınlamaya ikna eden bir Atmos soundbar bağladık.

Aynı şekilde, ekrana bağlı bir Blu-ray oynatıcı, ses çubuğu eARC etkin olmasa bile Dolby Atmos'u Atmos ses çubuğumuza geçirebildi. Set, Atmos'u Blu-ray oynatıcıdan True HD paketleyicide alıyor, ancak bunu normal ARC üzerinden Dolby Digital Plus olarak geçiriyor.

Samsung TU8500 incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

TU8500 paneli, oturma odanıza park etmeyi kolaylaştıran geniş bir merkezi tripod üzerine oturur. Set, Panasonic'in HX800'ü kadar şık değil, ancak çerçeve hala modaya uygun şekilde minimal, temelde tabanda uzatılmış kenarlı bir sarmal çerçeve. Stereo hoparlörler, kabinin altından aşağı doğru bakar.

Çok az kişi TV'yi ince olarak nitelendirebilir çünkü o küçük çerçeveden arkaya doğru şişer, ancak eşit derecede fazla kilolu değildir. Ne için iyi görünüyor ve kesinlikle ucuz değil.

Bütçe fiyat etiketi olabilir, ancak akıllı işlevsellik söz konusu olduğunda TU8500'de bariz bir taviz yok. Kuşkusuz Freeview Play'den yoksundur (diğer tüm Samsung TV'lerde olduğu gibi), ancak diğer popüler akış hizmetlerinin sağlıklı bir seçiminin yanı sıra Tizen işletim sisteminin izniyle bir sepet dolusu TV izleme hizmeti alıyoruz.

Bunlara Netflix, Prime Video, ITV Hub, Apple TV, Rakuten ve YouTube dahildir. Ayrıca markanın kendi internet üzerinden dağıtılan kanal buketi olan Samsung TV Plus da var.

Kullanılabilirlik açısından, Tizen platformu hızlı ve sezgiseldir. İlgi çekici yerler arasında akıllı telefon ekranınızı birlikte görüntülemenizi sağlayan Multiview, Ambient Mode, sanat eserlerini görüntüleyerek programları izlemediğiniz sırada seti meşgul etmek istemeniz durumunda ve Samsung SmartThings akıllı ev kontrolü uyumluluğu bulunmaktadır. Bağlı akıllı cihazlarınız setin kontrol panelinde görünür. Alexa veya Google Assistant gibi sesli asistanlarla da uyumludur.

Samsung TU8500 incelemesi: Karar

Hiç şüphe yok ki, bankayı bozmayacak, iyi belirlenmiş bir 4K UHD TV arıyorsanız, TU8500 cazip bir olasılıktır. İlk düşündüğünüzden daha ileri teknolojidir (Samsung kendi kendine yardım edemez) ve akıllı bağlantı mükemmeldir.

Ayrıca daha sürükleyici bir Dolby Atmos ses sisteminde rolünü oynamaya hazırdır ve HDR biraz sessiz olsa bile genel görüntü kesintileri lezzetli olarak kabul edilebilir.

Filmler için iyi. Oyunlar için harika. Cips kadar ucuz. Renk bizi etkiledi.