Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Samsung UBD-K85004K Ultra HD Blu-ray oynatıcı incelemesi

Samsung UBD-K85004K Ultra HD Blu-ray oynatıcı incelemesi

Bu incelemeden hızlı bir şekilde yararlanmak istiyorsanız, o zaman bu: bir Ultra HD 4K Blu-ray oynatıcıya harcayabileceğiniz 600 sterlininiz varsa, o zaman Samsung UBD-K85004K size göre değil.

Hayır, o paraya sahipsen gidip satın almalısın.Panasonic DMP-UB900, ince marjlarla, daha iyi ve daha çok yönlü Ultra HD 4K Blu-ray oynatıcı.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Q9FN (QE55Q9FN) 4K QLED TV incelemesi: Samsung'un parlak QLED amiral gemisi onu parkın dışına atıyor


Bununla birlikte, kavisli bir 4K TV'niz varsa veya Ultra HD 4K Blu-ray oynatıcıya (veya her ikisine birden) harcayabileceğiniz yaklaşık 400 sterlin varsa, o zaman Samsung UBD-K85004K tam size göre.

Gerçekten bu kadar basit. UBD-K85004K, Panasonic rakibi kadar genel bir paket kadar iyi değil, ancak yine de mükemmel 4K görüntü kalitesi sunuyor ve - en önemlisi, hiç şüphesiz - 200 £ daha ucuz.


Tamam, şimdi ana incelemeye geçelim.


Kutudan çıkar çıkmaz UBD-K85004K harika görünüyor. İnce, kavisli ve koyu, silah metali renk düzeninde tamamlanmış, yüksek teknoloji ürünü görünüyor ve 400 sterlin civarında düştüğünüzü düşünürsek, güven verici bir şekilde premium. Ayrıca, test etmek için kullandığımız kavisli UE55KS9000 gibi kavisli bir Samsung 4K TV'nin altına da çok hoş bir şekilde yerleştirilir.

Elde göründüğü kadar iyi hissetmese de - bu büyük ölçüde tartışmalı bir noktadır, çünkü bir kez kurulduktan sonra sisteme neredeyse hiç dokunmazsınız.

Takılıp çalıştırılan sistem, tasarım estetiği ve işlevsellik açısından Panasonic'in öğrenebileceği eşit derecede kaygan bir denetleyici ile gezinebilen şık bir menü arayüzü sunar.


The Martian gibi bir 4K Ultra HD Blu-ray diske yerleştirin ve yalnızca hoş bir şekilde hızlı bir yükleme ile değil, aynı zamanda gerçekten net, dengeli ve derin bir görüntü ile işlem görürsünüz. Evet, K8500'ün görüntülerinin kalitesi, daha düşük formatlar tarafından sunulmayan belirgin bir üç boyutluluk derinliği ve renk gamı ​​ile en üst düzeydedir.

Ve biz diğer formatlardan bahsederken, bu oynatıcı bunların çoğunu kaldırabilir. Blu-ray, 3D Blu-ray, DVD ve CD'lerin tümü desteklenir ve yerleşik 4K yükseltme teknolojisi sayesinde, çoğu içerik hiç olmadığı kadar iyi görünür.

Fiziksel disk ortamından uzakta, K8500 ayrıca iyi bir ağ akışı ve dijital ortam dosyası oynatma sunar. Netflix ve Amazon Instant Video uygulamalarına kolayca erişilebilir ve hızlı önyüklenirken, diğer eğlence ve medya platformlarından bir kısmına Samsung Apps aracılığıyla erişilebilir. Dijital video ve ses dosyaları, ön tarafa monte edilmiş, makyaj plakası kaplı, USB portuna bir USB çubuğu takılarak oynatılabilir.

Son olarak, bağlantılar açısından, K8500'ün arkası, bir Ethernet bağlantı noktası ve optik dijital çıkışın yanında oturan bir HDMI bağlantı noktası desteğiyle oldukça minamilisttir.

Genel olarak, K8500, sistemle geçirdiğimiz süre boyunca kendisini hayal kırıklığına uğratmak için çok az şey yapan şık ve güçlü bir 4K Ultra HD Blu-ray oynatıcıdır. Şu anda, aynı zamanda 4K Ultra HD Blu-ray pazarına en uygun fiyatlı girişi sunuyor.

Kavisli bir 4K TV'niz, özellikle bir Samsung'unuz varsa, kavisli tasarım ve menü sistemi şirketin diğer ürünleriyle (ayrıca hoş bir kavisli ses çubuğu da içeren) harika bir şekilde senkronize olduğundan, genel puana yarım yıldız ekleyebilirsiniz. Kurulum ne olursa olsun, yapım kalitesi ve video performansı kuşkusuz daha pahalı olan Panasonic DMP-UB900'den biraz daha düşük olduğu için bu oynatıcı en yüksek puanların hemen altına düşüyor.

  • Hemen satın almak için en iyi 4K Ultra HD Blu-ray diskler