Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Samsung UE55MU7000 incelemesi: 1000 poundun altındaki cracking TV, diğer birçok boyut seçeneğiyle mevcut

Samsung UE55MU7000 incelemesi: 1000 poundun altındaki cracking TV, diğer birçok boyut seçeneğiyle mevcut

Samsung'un sadece ileri teknoloji QLED TV'ler olmadığını unutmak kolaydır. Gerçekten de, en popüler teklifleri regülasyonlu LED LCD modelleridir ve bu cilalı orta sınıftan daha yaygın hale gelmezler.


Markanın bütçeden daha iyi bir ekranını özlüyorsanız, ancak bir amiral gemisi modeline tam olarak yetişemiyorsanız, bu 7 Serisi model yine de minimalist, akıllı bir tasarımla etkili HDR sunmayı başarıyor.

Samsung UE55MU7000 4K HDR LED LCD TV: Tasarım

Samsung UE55MU7000 4K HDR TV

Bunun tasarımından 1000 sterlinlik bir set olduğunu asla tahmin edemezsiniz. Parlak siyah çerçevesi ve gümüş süslemesi ile etkileyici derecede incedir. Arka panel de benzer şekilde düzenli. Girişler dört adet 4K hazır HDMI içerir, bu nedenle 4K kaynaklarınız için bolca yer ve üçlü USB'ler vardır.

Samsung MU7000 serisi


MU7000 serisi, Samsung'un çeşitli 6 Serisi modellerinin hemen üzerinde konumlandırılmıştır ve buradaki 55 inçlik modelin yanı sıra 49 inç, 65 inç ve 75 inç ekran boyutlarında gelir. Tam unvanlarını mı istiyorsunuz? Şey, onlar ...Samsung UE49MU7000, Samsung UE65MU7000, Samsung UE75MU7000.

Samsung MU7000 55 inç: Performans


MU7000, 4K UHD kaynaklarında olduğu gibi HD ile de evde. Görüntüler keskin ve nüanslı görünüyor. Renk canlılığı etkileyici ve Samsung’un yerel karartması sayesinde yüksek düzeyde kontrast var.

Set iyimser bir şekilde, küçük spektral vurgular için 1000 nit'e kadar son derece parlak HDR iddiasını ortaya koyuyor, ancak ölçülebilir HDR performansı muhtemelen önemli ölçüde daha az olacak. Öyle olsa bile, bu HDR10 ve HLG'den en iyi şekilde yararlanmak için yeterince göz alıcı. Dolby Vision veya HDR10 + desteği yoktur. Kenar aydınlatılmış olsa da, UHD Karartma, içeriğe göre tonu ve parlaklığı bağımsız olarak ayarlayarak kontrastı geliştirir.


Çok geride oturmadığınız sürece 4K ince ayrıntılar kolayca fark edilir. 4K'nın altın kuralı, aynı boyuttaki bir HD ekrana göre daha yakın görünmek veya koltuğunuzu olduğu yerde bırakıp daha büyük satın almaktır. Görüntü derinliği gayet iyi, ancak OLED tarzı siyahlar bekleyen bu orta seviyeli oyuncuya gelmeyin.

Dinamik Kristal Renk teknolojisi, görüntüleri olgunluğun sağ tarafında tutarken, Gölge ayrıntılarını iyileştirmek için Hassas Siyah görüntü işleme kullanılır.

Set, standart HD SDR kaynaklarından en iyi şekilde yararlanmak için çeşitli yükseltme teknikleri kullanır. HDR + dinamik aralık yükselticisi, parlaklığı ve rengi artırarak SDR içeriğini kaldırır. Doğada SDR'den HDR'ye bazı mükemmel ve şaşırtıcı derecede incelikli görüntü işleme gördük (Sony’nin nesne tabanlı yeniden düzenleme muhtemelen en iyisidir), ancak Samsung’un yaklaşımı biraz daha serttir. Yine de denemeye değer, özellikle de nakit paranızın karşılığını en iyi şekilde almak istiyorsanız. Dikkatli olun: HDR + artefaktlar oluşturabilir ve gürültüyü abartabilir.

Sporseverler, Samsung’un görüntü bulanıklığını ve titremeyi etkili bir şekilde azaltan Supreme Motion işleme teknolojisini beğenecekler. Bu enterpolasyonu filmler veya sinematik TV şovları için kullanmamaya çalışın, çünkü her şeyin gündüz sabunu gibi görünmesini sağlayan parlak görünümlü bir pembe dizi parıltısı ekliyor.


Bu bir IPS paneli olmadığından (LG tarafından tercih edildiği gibi), renk yoğunluğu ve kontrast azalmadan önce ne kadar uzakta oturabileceğinize dair bir sınır vardır.

Son olarak, MU7000'de herhangi bir hoparlörü bulamadığınız göz önüne alındığında, MU7000'in sesi kadar iyi olması muhtemelen dikkat çekicidir. Yine de bir ses çubuğu yükseltmesi planlamaya değer.

Samsung UE55MU7000: Özellikler

Samsung MU7000: parlak odalarda harika

Bu setin merkezinde, menü navigasyonuna sezgisel bir yaklaşım getiren ve hızlı erişim istediğiniz kaynaklara ve hizmetlere bağlı olarak hoş bir özelleştirme düzeyi sağlayan Samsung’un ikinci nesil Eden akıllı TV platformu yer alıyor. Dört Çekirdekli işlemci, menü navigasyonuna bir yay koyar.

OTT uygulamaları, hem 4K hem de HDR özellikli Netflix ve Amazon Prime Video'nun yanı sıra tüm ana yakalama TV hizmetlerini içerir. Bununla birlikte, bu Samsung modeli Freeview Play özelliğine sahip değildir, bu nedenle, hayal kırıklığı yaratan doğal geri dönüş EPG'si veya entegre IP kanalları yoktur.

Artı tarafta, Samsung’un kendi TV Plus VOD film hizmeti, doğaçlama bir film gecesi yapmak istiyorsanız sizi eğlendirmeyi vaat ediyor.

Basit sözlü komutlarla sınırlı kontrole izin veren, uzaktan kumanda üzerindeki S Voice aracılığıyla sesli navigasyon bile vardır. Ancak Amazon Alexa ve Google Assistant hızla şehrin konuşması haline gelirken, ikincil bir sohbet arayüzü biraz gereksiz görünüyor. Ürünle birlikte verilen uzaktan kumanda, bunu yalnızca farklı doofer kullanmaktan daha sezgisel bulursanız (biz yapmıyoruz) bir evrensel kontrol seviyesi de sunar.

Samsung MU7000: Karar

Samsung MU7000

Şu anda bir binin altında (65 inçlik sadece 1000 poundun biraz üzerinde) satılan MU7000, orta seviye 4K UHD seçeneğidir. Panasonic, Hisense, Sony ve Philips gibi firmaların zorlu rekabeti ile karşı karşıyadır, ancak aydınlık odalardaki yapı kalitesi, tasarımı ve performansı onu çok çekici bir seçenek haline getirmektedir.

UE55MU7000'i, özellikle parlak oda görüntüleme için harika bir orta sınıf satın alma olarak değerlendiriyoruz. Parlak HDR görüntülerini net bir estetik tasarımla birleştirir. Makul miktarda akış hizmeti desteği sağlayın ve fiyat vaadinden fazlasını sunan bir Samsung setiniz var.