Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung vs HTC vs Huawei vs LG vs OnePlus: En iyi Android görünümünü kim yapıyor?

Samsung vs HTC vs Huawei vs LG vs OnePlus: En iyi Android görünümünü kim yapıyor?

Yeni bir akıllı telefon satın almanın aşağıdakiler arasında doğrudan bir seçim olduğunu düşünebilirsiniz:Androidveios, ancak piyasadaki tüm farklı Android türlerini düşündünüz mü? Üreticiler, kalite açısından farklılık gösteren sonuçlarla Google'ın mobil işletim sistemine kendi dönüşlerini koymayı severler.

Burada, el cihazlarında çalışan yazılım söz konusu olduğunda Samsung, HTC, Huawei, LG ve OnePlus telefonlarından bekleyebileceklerinizi ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Yeni bir cihaz alma zamanı geldiğinde bu telefonlardan ikisi arasındaki dengeyi değiştirmeye yardımcı olabilir.

Daha fazla bilgi edinin: Google Pixel 3 XL incelemesi: Google'ın en son amiral gemisi fotoğraf ve yazılımlarda mükemmeldir

Google ve Android

Google Pixel 2 XL


Google Pixel 2 XL

Google, 'stok' adı verilen Android'iNexus telefonları, fakatPixel telefonlarbirkaç ekstra zil ve ıslık ekledi - esasen, Pixel telefonlardaki Android sürümü yeni stok Android'dir.


Altta bir arama çubuğu, üstte ısmarlama bir hava durumu ve takvim widget'ı ve sizi tüm uygulamalarınıza götüren basit bir kaydırma ile (en azından Android P yine gelene kadar) büyük ölçüde basit ve sezgiseldir.

Her şey çok Google-y - Google tarafından seçilen bir haber beslemesini veya hikayeleri görmek için sağa kaydırabilir veya Google Asistan'ı açmak için Ana Sayfa düğmesini basılı tutabilirsiniz. Google'ın Android'in ne olabileceğine dair nihai vizyonunu istiyorsanız, tercih edilmesi gereken işletim sistemi budur.


Samsung Android

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

Samsung, Android sürümünü 'Samsung Deneyimi' olarak adlandırıyor ve daha önceki enkarnasyonlarında şişirilmiş ve hantal olsa da, bazı yağları azalttı ve onu Pixel telefonlarda Android'e güçlü bir rakip haline getirmek için birçok kullanışlı özellik ekledi.

Google, basitlik ve genel tasarım açısından önde olmaya devam ediyor, ancak Samsung Deneyimi size denemek için fazladan ince ayarlar ve özelleştirmeler sunuyor. Örneğin, alt gezinme çubuğundaki düğmeleri yeniden yapılandırabilirsiniz ve entegre bir tema yöneticisi vardır, böylece yazılımın görünümünü birkaç dokunuşla değiştirebilirsiniz.


Samsung'un Android'i harika görünüyor, hızlı çalışıyor ve daha derine inerken birçok seçeneğe sahip. Samsung'un e-posta, web, sağlık vb. İçin kendi uygulamaları Google'ınkilerle gerçekten rekabet edemez, ancak güçlü bir ikinci sıradadır.

Bugünün en iyi Android telefon fırsatları Unlocked Galaxy S9 PlanlarıSamsung Galaxy S9Tello ABDHiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveri Çağrıları: ABD, Kanada, Meksika, Çin ve Romanya'ya Veri: 25 GB 4G LTE veri kullanımından sonra sınırsız 2G399 ABD dolarıön ödeme39 $ / ay Görünüm-deTello Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

HTC Android

HTC U12 Plus

HTC U12 Plus

HTC Sense, HTC'nin Android tabanlı mobil işletim sistemi markasının adıdır ve Samsung'un yaptığından daha minimalist bir yaklaşım gerektirir - Google'ın herkese sunduğu çekirdek kod tabanında pek fazla değişiklik yoktur. Son zamanlarda HTC, Sense'de yerleşik olarak bulunan dijital asistan için Alexa'yı bir seçenek olarak ekledi.

Samsung Experience gibi, HTC Sense de çok sayıda özelleştirme seçeneğine sahiptir, böylece kutudan çıktığı şekli beğenmezseniz telefonun görünümünü kolayca değiştirebilirsiniz. İsterseniz tüm görsel temayı dönüştürebilirsiniz ve yararlanabileceğiniz bir avuç özel widget vardır.

BlinkFeed uygulaması, Google'ın oluşturduğu Google Asistan destekli beslemeyi taklit etmeye çalışırken iyi bir iş çıkarıyor ve HTC, Google uygulamaları yerine kullanıcılara dayatmaya çalıştığı düşük kaliteli uygulamaların sayısını azalttı. Google'ın Pixel telefonları için ödünç alması gereken bazı ekstra ayarlarla (hareket kontrolleri gibi) gerçekten sağlam bir çaba.

Huawei Android

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

Huawei, Android özelleştirmesine oldukça ağır bir yaklaşım sergileyen Samsung ile birkaç yıl önce aynı. Mobil işletim sisteminin sürümü EMUI (daha önce Emotion UI) olarak adlandırılır ve birkaç ilginç uygulamanın yanı sıra hisse senedi Android olarak düşündüğünüz şey üzerinde çeşitli değişikliklerle birlikte gelir.

Kesinlikle bazı tuhaflıklar var - örneğin varsayılan olarak uygulama çekmecesi yok ve Huawei'nin tasarım yaklaşımı tasarlanacak bir miktar bırakıyor. Üst tarafta, yerleşik kamera arayüzü, çoğu entegre kamera uygulamasında bulamayacağınız bir dizi manuel kontrolle birlikte gelir.

Yine birçok kullanışlı özelleştirme seçeneği var, ancak Huawei'nin kendi markalı uygulamaları - ve epeyce var - Google'ınkilerle rekabet edemiyor. Genel olarak burada iyi ve kötü var, ancak sonuçta bir Huawei telefonu seçiyorsanız, muhtemelen donanım nedeniyle seçiyorsunuzdur.

Bugünün en iyi Android telefon fırsatları Huawei P20 EML-L29 128GB 4GB ... Huawei P20 Amazon $ 329.99 GörüntüleTüm fiyatları görünLG Electronics G7 ThinQ ... LG G7 ThinQ Amazon $ 199.99 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Oneplus 7 Pro GM1910 128GB, ... OnePlus 6 Amazon $ 379 $ 349.50 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG Android

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ

Burada bahsettiğimiz diğer üreticilerde olduğu gibi, LG'nin dış görünümünde fark edeceğiniz ana farklılık - LG UX olarak adlandırılır - artan sayıda özelleştirme seçeneğidir ve yazılımın widget'lar ve duvar kağıtları ve yakında.

Huawei EMUI dış görünümü gibi, kameraya çok fazla odaklanır ve bu nedenle, fotoğraflarınızı çekerken etrafta oynayabileceğiniz çok sayıda manuel kontrol ve filtre elde edersiniz. Daha yakın zamanlarda LG, nihai sonuçları iyileştirmek için akıllı, yapay zeka destekli fotoğraf modu seçimini ekledi.

LG'nin eklediği görsel gelişmeler, Google'ın ana Android arayüzünün kullandığı kart tabanlı Materyal Tasarımını gerçekten geliştirmeden nispeten çekici. Genel olarak yine de, bununla Pixel telefonlardaki Android yazılımı arasında çok fazla fark görmeyeceksiniz.

OnePlus Android

OnePlus 6

OnePlus 6

OxygenOS, Android'in OnePlus sürümüdür ve OnePlus telefonlarında olduğu gibi burada da bazı ilginç fikirler var - örneğin bir karanlık mod teması ve telefonunuzu kontrol etmek için ayarlayabileceğiniz bazı özel hareketler var.

Genel olarak OnePlus, özelleştirmeleriyle hafif bir dokunuşa sahip ve görseller açısından Google'ın telefonları için ortaya koyduğu yazılımdan o kadar da farklı değil. Güzel bir ekstra, gelen bildirimleri engelleyen ve gezinme çubuğunu gizleyen Oyun Modu, böylece minimum gecikmeyle yeni yüksek puanlar almaya odaklanabilirsiniz.

Google Play App Store'daki simge paketleri için entegre destek gibi bazı düzgün tema özellikleri ekleyin ve bu, piyasadaki en iyi Android dış görünümlerinden biridir. Tam olarak orijinali geçtiğini söyleyemeyiz, ancak bunu yapmaya yakın ve OnePlus'ın uyguladığı ince ayarlar düşünceli ve kullanışlı.