Close

Samsung WB150F incelemesi

Samsung WB150F fırsatları Resim 1/7

Samsung WB150F incelemesi

Samsung WB150F incelemesi
Resim 2/7

Samsung WB150F incelemesi

Samsung WB150F incelemesi
Resim 3/7

Samsung WB150F incelemesi

Samsung WB150F incelemesi
Resim 4/7

Samsung WB150F incelemesi


Samsung WB150F incelemesi
Resim 5/7

Samsung WB150F incelemesi

Samsung WB150F incelemesi
Resim 6/7

Samsung WB150F incelemesi


Samsung WB150F incelemesi
Resim 7/7

Samsung WB150F incelemesi

Samsung WB150F incelemesi

£ 199 £ Wi-Fi özellikli Samsung WB150F 18x seyahat zum dijital kompakt fotoğraf makinesi 'akıllı' özelliklere sahip mükemmel bir tatil arkadaşı mı yoksa fazla bagaj mı?


Samsung'un son kompakt kamera yelpazesi, tasarımla olmasa da menülerinin ve efekt filtrelerinin simgesel düzeniyle öne çıktı. Bunlar, akıllı telefon uygulamaları tarzında giderek daha fazla sunuluyor. Bazı modellerde dokunmatik ekranlar ve uzun gövdeler, telefon ve kamera arasındaki bağlantıyı daha da vurguladı.

Öyleyse neden bir kamera satın alasınız? Tanıdık 'akıllı' özelliklere sahip olan 14,2 megapiksel Samsung WB150F, en önemlisi, büyük ölçüde görüntü stabilize edilmiş 18x optik yakınlaştırma, manuel kontroller ve dijital efekt filtrelerinin yanı sıra 'otomatik her şey' seçeneklerinin yanı sıra Wi-Fi bağlantısına sahip. Panasonic Lumix TZ20 (ve daha yeni TZ30) gibi rakiplere karşı güçlü bir rakip.

Ama bunu bizim listemize girmek için gerekenlere sahip mi?en iyi dijital kompakt fotoğraf makinelerietrafında?

Buradaki lensin odak aralığı, 35 mm'lik bir film kamerasında 24-432 mm'ye eşdeğer bir odak aralığına sahiptir, bu nedenle çok çeşitli nesneleri kareye sıkıştırabiliriz.

Yukarıdakileri sunarken, kamera en ince noktasında 106.5x59.9x23.4mm boyutlarıyla bir arka cebe veya çantaya sığacak kadar ince kalır. Aynı zamanda iyi yapılmış ve sağlam yapıda, 199 sterlin fiyat noktası için beklenenden daha yüksek metal oranı sayesinde.

Bir tarafa hafif kavisli bir tutuşla, diğer taraftaki kullanışlı bir şekilde pürüzlü dokulu mercek çevresi, sıkı ve sabit bir tutuş sağlamak için bir yol sağlar. Bu, daha uzun odak uzaklıklarında elde çekim yaparken bulanıklığın önlenmesine yardımcı oldu;


Samsung WB150F: Kontroller

Harici kontroller açısından, Samsung WB150F tüm temel unsurları bir araya getirmeyi başarırken, temiz, tehditkar olmayan bir düzen sürdürüyor. Üst plakada, kamerayı iki saniyeden kısa sürede etkinleştiren bir güç düğmesi ve ayrıca yakınlaştırma veya uzaklaştırma için ergonomik olarak çevrelenmiş bir kaldırılmış deklanşör bulunmaktadır.

Kameranın kadrajı aşırı geniş açıdan maksimum telefoto ayarına ayarlaması dört saniye sürüyor. Üst plakadaki beş peni büyüklüğünde bir çekim modu kadranı daha hızlı işlev erişimi sağlar ve biraz daha fazla deneyime sahip olanlar için program, diyafram önceliği, enstantane önceliği ve manuel ayarlar vardır.

Tam otomatik işlem aynı zamanda bas-çek Akıllı Otomatik sayesinde sağlanırken, Sahne, kamera Kurulumu ve özel Video, aynı 8 seçenekli mod kadranıyla seçilebilen çekim modlarının geri kalanını oluşturur.

Arka plaka, küçük resmin altına düştüğü sağ üst köşede bulunan video kamera benzeri özel bir video kayıt düğmesine sahiptir.

Ayrıca, flaşlı, yakın planlı (nesneden 5 cm'ye kadar), LCD ekranlı ve çevresinde değişen zamanlayıcı ayarlarına sahip tanıdık bir çok yönlü ped elde edersiniz. Bu aynı zamanda, mod kadranının her dönüşünde ekranda gösterilen ek işlev simgeleri arasında gezinmek için kullanılır. Ancak WB150F bir dokunmatik ekran modeli değildir.

Özel olarak ayrılmış silme, oynatma ve geri / geri dönüş düğmesi, arka taraftaki parmakla basma yoluyla Samsung'un ulaşılabilir hissini daha da artırıyor.

Samsung WB150F: Ekran

WB150F, 4: 3 en boy oranında sunulan standart 3 inç arka plaka LCD'sini sunar; bu, dijital bir fotoğrafın varsayılan boyutlarıdır. Hangi alternatif fotoğraf çekim modu seçilirse seçilsin, kadranı video moduna çevirin veya arka plaka kayıt düğmesine basın; bu görünüm, 16: 9 geniş ekran TV oranını yansıtmak için üstten ve alttan kırpılan siyah bantlarla daralır.

Kısmen, ortalama 460.000 nokta çözünürlüğünden daha iyi bir çözünürlük sayesinde, Samsung'un ekranı kullanımda parlak ve net görünür ve görüntüler harika görünür - iç mekandaki sahneler arasında gezinirken bile belirgin bir ekran gecikmesi yoktur; umduğumuz kadar akıcı.

Bu ucuz bir cep kamerası olduğundan, alternatif olarak geri çekilebilecek optik veya elektronik vizör yoktur, bu da yalnızca istenmeyen yığınlar ekleyecektir.

Samsung WB150F: Pil

Samsung WB150F, kavisli tutma yerinin tabanına yerleştirilmiş bir SLB-10A lityum iyon şarj edilebilir pil ile birlikte gelir. Bu Samsung'daki hareketsiz görüntüler ve videolar, 18MB dahili belleğe veya - tercihen - isteğe bağlı SD / SDHC / SDXC kartlarına yazılır.

Tahmin edilebileceği gibi, kullanımda olan kart, kameranın tabanındaki pille kapalı bir bölmeyi paylaşıyor. Pil ömrü, gerçek bir bağımsız şarj cihazı yerine sağlanan USB cihazının yuvasına yerleştirildiği bir şebeke adaptör fişi ile tam şarjdan 270 fotoğraf veya 110 dakikalık video için iyidir.

Samsung WB150F: Görüntü kalitesi

WB150F'nin içerdiği 1 / 2,3 inç CCD sensörü özellikle büyük değil, bu yüzden burada düşük fiyata DSLR kalitesini beklemiyoruz. Bununla birlikte, kamera varsayılan ayarlarında bırakıldığında, Samsung, kameradan minimum düzeyde ince ayar gerektiren parlak, renkli zengin görüntüler söz konusu olduğunda sunar.

Düşük ışık aralığı teoride de yeterince saygın, ISO80'den en iyi ISO3200'e kadar uzanıyor. Bununla birlikte, oldukça düşük olan gürültüyü sınırlandırmak için ISO400'ün üzerinde bir ayrıntıda yumuşama fark ettik ve bunun sonucunda, maksimum ISO3200 ayarında sulu boya benzeri bir görünüme sahip görüntüler elde ettik.

Bu modelde Samsung, Full HD 1920x1080 yerine saniyede 30 kare (fps) yakalama hızında mono sesli 1280x720 piksel HD video sunuyor. WB850F modelinin Full HD olması için biraz daha ödeyin. Neyse ki burada video kaydederken optik yakınlaştırma kullanılabilir, odak da otomatik olarak değişir, ancak çerçeveleri değiştirirken yetişmenin biraz yavaş olduğunu gördük.

Samsung WB150F: Karar

Buradaki ekstra uzun yakınlaştırma, geniş manzaralardan uzaktan yakın çekimlere kadar çok çeşitli nesneleri saniyeler içinde kadrajlamak için uygun olsa da, WB150F'yi uygun şekilde ucuz bir seyahat kamerası seçeneği haline getirirken, GPS'in sunduğu benzerleri kaçırıyor daha sofistike Panasonic DMC-TZ30 gibi daha pahalı rakipler.

Bu, elbette herkesi rahatsız etmeyecek ve bu Samsung ile ödediğinizin karşılığını aldığınız fiyata, birkaç manuel yaratıcı özellik ve Wi-Fi bağlantısı gibi kolaylık sağlayan araçlarla.

Etrafta bol ışık olduğunda görüntü kalitesi mükemmel olsa da, düşük ışıkta sorun yaşar ve en iyi sonuçları almak istiyorsanız ISO400'den daha yüksek bir seviyede sapmayı tavsiye etmeyiz. Yine de fiyat makul, dijital efektlerin bolluğu gereksizse eğlencelidir ve kullanım kolaylığı için kutuyu işaretler.

Samsung WB150F kullanılabilirliği: Şimdi mevcut

Samsung WB150F fiyatı: £ 199